Bojím se předčasného porodu

geilinka
21. pro 2017

ahoj běží mi 33tt a dost se hrozím předčasného porodu. Máte zkušenosti s porodem mezi 34-36tt? jak dlouho jste byly v porodnici co miminko?

jsem ve stresu z finanční situace a 17m syn mi moc nepřidává, blbě se mi vstává poslíčci jsou čím dál častější...ted jsem začala občas zvracet (s prvním synem jsem to měla poslední dva týdny před porodem)....navíc mám hnízdící virus furt dokola něco uklízim vytírám peru pak knučim, že mě bolí břicho, jsem vzteklá podrážděná....a bojim se o malého co s ním bude, když poradím dřív a jak to zvládne tatínek když z našeho prvorozeného je na větvi už po jedné hodině, jak si uvaří a jak to vezme prvorozený syn, že najednou nejsem....

kejt29
21. pro 2017

@geilinka v prvni rade to chce klid. Mas nejake zdravotni komplikace? To zvraceni muzes mit i z nervu. Mam dve deti, maly ma ted 2mesice a se segrou jsou od sebe 20 mesicu. Zatim zvladam celkem v pohode. Mala brachu miluje. Manzel pomaha az vecer, je dlouho v praci. Takze neves hlavu, urcite to vsichni zvladnete! 😉

geilinka
autor
21. pro 2017

@kejt29 já si říkám, že to chce klid, ale jsem zmatkař nedejbože když ještě neni něco jak má být...děcka od sebe mají být 19m pokud se malej narodí v termínu...krom tvrdnutí břicha na což mám magnesium nic extra, bolesti zad, poslíčci zvracení trvalá nechut k jídlu obzvlášt masu.....

kejt29
21. pro 2017

@geilinka tak vidis, urco v pohode donosis. Poslicky jsem zazila az u druheho a taky dost brzo. Rodila jsem 4dny pred terminem vyvolanim kvuli vetsimu odhadu. Doma zahul s malou a stejne se mu driv nechtelo. Ted jsou ty Vanoce a lidi vic napruzeni, kor financni vydaje. V lednu se to ale uklidni 😉

geilinka
autor
21. pro 2017

@kejt29 neuklidní, vstupujeme do insolvence a jsou to nervy někteří exekutoři jsou docela drsní a to jsme platili a platili a furt jim to bylo málo

swetlusska
21. pro 2017

je fakt, že já jsem se dost nervovala a dokonce jsme se pohádali doma (taky kvůli penězům) a druhý den jsem už skončila ve špitále na rizikovým. Stres je fakt hrozná věc ☹

stuplakova
21. pro 2017

@geilinka Myslím že uklidnit se je na místě. Tatínek to bude muset zvládnout tak nebo tak, jednou je to jeho rodič, tak se musí umět postarat. I když je z něho po hodině na větvi, tak si bude muset poradit 🙂. Ale v první řadě to chce fakt ten klid, ať nezůstaneš v nemocnici na rizikovém. Exekutory neřeš, oni si to stejně přeberou i bez vás. Ať všechno dobře dopadne a drž se 🙂😘

janushtek
21. pro 2017

Syn momentalne 2mesiace narodeny v 36tt. V nemocnici som bola 3 tyzden hospitalizovana pre vysoky tlak, ked ste tak v strese, skuste si cez den zmerat tlak, ci to vase telo este zvlada ked sa tak citite, po porode /SC/ obaja na JIPce, syn po celu dobu co bolo 10dni, lebo ako predcasny mal problem s jedenim, chybal saci reflex.

beruda
21. pro 2017

Dcera byla narozena v 35 tt sekcí. V nemocnici jsme byly deset dní, a byla naprosto v pořádku. Od druhého dne jsem plně kojila.

dominikaromanova
21. pro 2017

@geilinka,
hlavně se uklidni, já mám v tomto těhotenství poslíčky již docela dlouho. A jestli jste podali Návrh na povolení oddlužení, můžeš být již úplně v klidu. Žádný exekutor a ani věřitel na vás nemůže.
Tatínek to se synkem bude muset zvládnout tak jako tak, takže tím bych se také nestresovala a hlady určitě neumřou. Zaměř se hlavně sama na sebe a více odpočívej. Pokud se neotvíráš, je vše v pořádku.

geilinka
autor
21. pro 2017

@dominikaromanova oni volaji vyhrozuji stale...jestli se oteviram nevim maly je hrozne dole a obcas je to dost prudkej tlak na stydkou kost(?) Nevim co presne tam je ale kdyz to tlaci rozjede to betsinou i poslicky

mr_falko
21. pro 2017

mam dve holky, prvni 37+2tt, porodnici tyden, mela zloutenku. Druha holka 36+6tt, ale jen 2080gr a 44 cm a byli jsme 8 dni na neonatologii, ale jen kvuli te vaze, jinak byla naprosto ok.

geee
21. pro 2017

Ahoj. Mě se narodila dvojčátka 33+6, 1670 a 1730g. Asi pět dní byli v inkubátoru, poté jsme byli spolu tři týdny na neonatologii, než zvládli sami vypít celou dávku mlíčka a nabrali 2 kg. Jsou úplně v pořádku 🙂

Ale snažila bych se tím nestresovat a něčím se zabavit. Mě hrozil předčasný porod od 22tt a nesměla jsem nic dělat, tak jsem hodně spala, ať to co nejrychleji uteče :D

verunka_korunka
21. pro 2017

@geilinka v prvni rade, kak i ostatni pisi, chce to klid. Stres vyvolava stahy delohy... takze se snaz hodit do klidu. Jestli te boli bricho, lehni si, odpocin si. Nevim kdy te naposledy videl doktor, ale osobne bych se nechala zkontrolovat jestli je vse ok a nejsem treba otevrena. Ja rodila ve 26tt, lezela od 22tt v nemocnici. Vim co to je bojovat se stresem... a druhe tehotenstvi jsem 3 mesice lezela doma na gauci, o dceru se starala babicka s prababickou dopoledne a odpoledne menzel a az to neslo, museli jsme na dopoledne vzit pani na hlidani, ale vylezela jsem to az do konce. Ver mi, ze lepsi je si odpocinout a lezet nez mit nedonosene dite a stresovat se co bude, jestli je zdrave, jestli to zvladne... ale na druhou stranu i neonatolog mi tehdy rekl, ze kdyz to vydrzim az do 32tt, tak to pry uz je "v pohode"... deti jsou opravdu vetsinou velmi sikovne a brzo odchazi, ale i tak je lepsi se tomu jakkoli vyhnout 😉 hodne stesti a klid preji

ada22
22. pro 2017

Zkusila bych zajít k Dr. Nechat se zkontrolovat a případně se poradit , zda nemůžeš něco na nervy. Jinak já v druhém těhotenství měla poslíčky celkem brzo. Moc držím palce ať se situace trochu uklidní, dle popisu to vypadá náročné.

martyina
22. pro 2017

Rodila jsem 35 tt vyvolávaný porodem po 14 dnech v nemocnici ( důvod vyvolání porodu preeklampsie) rodila jsem v pondělí večer a v sobotu ráno šla domů, bylo to tak dlouho z důvodu že sem se nemohla rozkrojit jinak bychom šli dříve.

dominikaromanova
22. pro 2017

@geilinka,
jestli vás otravují, odkažte je na insolvenční řízení. Nevím zda jste již návrh podali a nebo se k tomu teprve chystáte. Jestli je návrh podaný, soud má povinnost do dvou hodin od doručení návrhu ho vyvěsit na insolvenčním rejstříku, kde si to každý věřitel může ověřit a začít si přihlašovat pohledávky, nemusí čekat až na Usnesení.

geilinka
autor
22. pro 2017

@dominikaromanova návrh je podaný, aktuálně straší žalobou pro podvod nebo tak něco, ten jeden dělá hrozný scény ...dvě přihlášky jsou už přihlášené....a když neobtěžuj mě obvolávajíí rodinu a mě to ničí.

jinak doktor mě viděl v pondělí a nic neříkal, že by bylo špatně, ale já mám stejně strach stačí chvilku chodit a už mám tvrdé břicho jak šutr ☹

geilinka
autor
22. pro 2017

@janushtek něčeho takového se právě bojím ☹

@beruda no snad vydržím ☹ nechci předčasně rodit

@geee já jsem zabavená úklidem furt je tu bordel a ten mě rozčiluje k tomu malej kterýho nezvládám, rodiče, tchýně všichni...
@verunka_korunka tak tu rizikovou hranici už máme teda překročenou 🙂

@ada22 dr mě viděl v pondělí, tvrdnutí břicha nijak nekomentoval jenže na to je ten magnosolv....mě stačí dojít naproti do krámu a mám břicho jako šutr ☹

verunka_korunka
22. pro 2017

@geilinka hmmm, magnosolv je docela silny, ja mela maximum co predepisuji 2 pytliky za den. Kdyz jsem sla jen pred dum na hriste, bricho tvrdlo, opravdu jsem musela lezet a to i v leze obcas poradne zatvrdlo. Ale byla jsem otevrena. Proto ten prisny lezici rezim. Nicmene odpocinout by sis mela a melo by ti to pomoct. A lezela jsem fakt poctive, nechtela jsem znovu dojizdet za miminem do nemocnice a starsi nechavat doma s nekym na hlidani... i tak to 5ti denni odlouceni bylo na me moc a bylo mi smutno. Stesti ze jsem nemusela lezet v nemocnici na rizikovem.
Tak odpocivej a drzim palce.

geee
22. pro 2017

@geilinka Jak píše @verunka_korunka , taky jsem musela čtyři měsíce ležet a zkrátka nebylo zbytí. Neměli jsme sice další dítě, ale manžel měl novou práci, chodil pozdě, poté uklízel, vařil, venčil psa. Pomáhaly i babičky.
Já mohla tak maximálně na záchod.

A ano, manžel byl utahaný a vystresovaný, ale přece šlo taky o jeho děti a jeho ženu, takže dělal co mohl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru