Bolest stydkých kostí před porodem. Máte zkušenost?

aallii
29. lis 2007

Ahojky maminky,chtěla jsem vás poprosit jestli nemáte zkušenosti s bolestí stydkých kostí,jsem ve 36týdnu a 14dní už to pěkně bolí,je to šílené,nemohu ani pomalu chodit,když ležím musím si dávat polštářky mezi nohy abych je měla od sebe.Jak hlavička malého sestupuje tak se to nedá vydržet.Dosud jsem přibrala 16kg a malej už ted má 3kg.Moc se bojim porodu.Před 7 lety jsem porodila syna kleštěmi,měl 3.30kg a bylo to v 37týdnu těhotenství.Tak jak to asi dopadne ted.

monaberuska1
2. pro 2007

enygold- a kdy máš vůbec termín??každopádně holky já Vám taky držím pěstičky, snad budete mít teda lepší porod než tu píšete🙂Ale prý většinou ten druhý je o něco lepší🙂

enygold
2. pro 2007

Ahoj monaberusko1,ja o tom taky neslysela az tady jsem se to docetla v modrym konikovi,snad to tak bude,byla bych rada,kdyby to tak fungovalo. 😀 Měj se hezky.Papa 😉

monaberuska1
2. pro 2007

ty taky jdeš?tady nikdo nemí 😢 ☹

enygold
2. pro 2007

monaberuska1-termín mám 10.1.2008,ale vypadá to,že to bude dřív 🙂 ,tobě se to taky krátí vid?už aby jsme to měli za sebou 😀 tak ahojky a přeji štěstíčko tobě i mimi.PAPA 😵

monaberuska1
2. pro 2007

enygold🙂
jojo krátí🙂už aby to bylo 🙂 děkujem🙂 😵 též přejem i Vám ze Sárinkou🙂ale snad se tu ještě uvidíme🙂

nissanek
3. pro 2007

ahoj holky, tak ja jsem bolesti stydkych kosti trpela jako pes tak od 27tt. Jelikoz jsem k tomu mela triselnou kylu, tak jsem byla naneschopence doma. Jedine co se proti tomu da delat je valet se pres den, moc nechodit, dat si polstar pod zadek aby byl vys. Nejhorsi jsou pohyby, kdy se stava se sedu nebo z lehu, jeste ted to mam zive 😝 . Druha doba porodni byla u me fakt kratka (ale to i prvni, rodila jsem dohromady asi 3,5 hod), takze to spolu mozna souvisi. Drzim pesti, at mate hezky porod (v ramci moznosti 😉 )

aallii
autor
3. pro 2007

Ahojky maminky,Enygold tak to jsme si s těma kleštěma fakt užily,škoda že nerodíš předemnou,jsem takovej poseroutka že bych byla ráda když jsme na tom skoro stejně číst si tu tvé zkušenosti z tohohle porodu ze Sárynkou před svým porodem. 😅 😲 V minulém těhotenství jsem zvracela od prvního do posledního dne každý den tak 5x -7x denně,malej měl problémy se srdíčkem,bydlíme v okrese Klatovy a kvuli tomu jsem od 5měsíce jezdila do Prahy do Motola.Ležela jsem tam celý 5měsíc na kapačkách,pak měsíc před porodem a měsíc po porodu.Porod mi vyvolali kvuli srdíčku ve 37 týdnu,byl kleštoví jelikož jsem za celé těhotenství byla tak vysýlená že jsem ani nezvládla tlačit.Ted mám od 3 měsíce se zvracením klid,ale hrozně nabýrám,už mám 18kg nahoře,a boli mi ty stydké kosti a ke všemu mi otékají neskutečně nohy. ☹ ☹ Přeji ti aby jsi měla taky vše v pořádku a aby jsi už též měla tu malou princezničku krásnou a zdravou u sebe.Snad nám to dobře dopadne a ta druhá doba porodní bude superbombastycká.Pa a moccc se opatrujt. 😅 😅 😅

aallii
autor
3. pro 2007

Nisssanku,ty bolesti při vstávání ze sedu nebo lehu ty jsou fakt nemožný,kdyby mi kolikrát nepomohl přítel tak se ani nezvednu.nejhorší je že na to nepomuže nic než odpočívání. 😅 😅 😅 Jsem ráda že jsi se ozvala když už máš porod za sebou a trpěla jsi touto bolestí. 🙂 Tak snad na tom něco pravdy je že to tlačení bude rychlé natotata 😀 😀 Moc ti gratuluji ke Kristýnce at ti (Vám)roste jako z vody do krásy a zdravý.Malá je moc pěkná,(za tu bolest to stálo,vid?) 😀 😀 Tak pa,pa.

monaberuska1
3. pro 2007

ahojky holky🙂
koukám že jste se teda rozkecali🙂přímo romány🙂😀
dneska mám fakt bolesti, sakra, že by zas poslíčci???

enygold
3. pro 2007

ahojky aallii 🙂 nejsi sama kdo je poseroutka,taky se hrozne bojim,i kdyz uz to mam jednou za sebou,ale prave mozna po tech zkusenostech co mame s prvním porodem,mame strach,ja teda fakt hroznej 😢 malyho jsem rodila 15 hodin,ale to co jsi zazila ty ti vubec nezavidim,muselo to byt hrozny.Taky jsme meli problemy ze srdickem,nechali mi ho tam dlouho,uz jsem mela i zelenou plod. vodu, kdyz jsem mela stahy po 1 minute,oni porad netlacte netlacte,tak jsem byla z nich našrot,jak netlačit,když to jde samo 😀 Pak už viděli ,že je zle,tak mi na břicho skočil jeden doktor,a druhý rval malýho kleštěma,nehledě na to,že zrovna byla vizita,tak na mě všichni čučeli.Ani manžel z toho nic neměl,vyhodily ho,protože prý to není hezký pohled,(kleště)doufám,že ted to pujde hladce a užije si to 😵 Tak zatím papa a drž se.

monaberuska1
3. pro 2007

enygold🙂
no tak se ti nedivím, že z toho máš strac☹ale prý napodruhé je to většinou lepší:_)

aallii
autor
3. pro 2007

Enygold,tyjo tak to jsme na tom fakt stejně.Mě tam rodila doktorka,porodní asistentky 2,jakjsem tam neměla sílu tlačit tak najednou přiběhl primář,ten mi ho rval kleštěma a ta doktorka mi skákala po břiše a ještě na mě celou dobu čumělo 5 mediku.Manžela jsem tam neměla,nestál o to.Jsem rozvedená a muj přítel se moccc těší ,se vším mi pomáhá a nenechá si ujít jedinou kontrolu.Jsem taky psichycky uplně v pohodě. 😅 😅 Tak snad to opravdu bude O.K. 🙂 🙂

aallii
autor
3. pro 2007

Monoberusko1,Tak co už se něco u tebe děje nebo ještě planý poplach? 😅 Já jsem tak zvědavá. 😵 😵Piju už asi 14dní čaj z maliníku tak snad to taky přijde dříve 😅 Daník (7letý syn) si napsal do dopisu Ježíškovi že chce pod stromeček bratříčka tak snad to bude dříve a u stromečku už budem všichni. 😅 Tím se tak uklidnuji ale stejně nejspíš budu v porodnici. 🙂

monaberuska1
3. pro 2007

aallii🙂
nene ještě nic🙂jen poslíčkuju🙂snad na Vánoce budu už taky doma🙂taky piju maliník od 36tt🙂taky doufám že trochu pomůže🙂proto ho piju🙂 😀 třeba už budete na vánoce doma:_)uvidíš jak se Petříkovi bude chtít🙂

iza
3. pro 2007

jo holky taky mě to bolelo...je to normálka...roztahuje se pánev,tělo se připravuje k porodu.....o tom,že by to mělo usnadnit 2dobu porodní teda nic nevím...já měla CR 😅 (sem se neotvírala a neotvírala...porod vyvolávali 3dny)

monaberuska1
3. pro 2007

iza🙂
a jak dlouho ti trvaly tyhle bolesti??jako ta pánev a ta kost ve předu??jela bych už nejradši rodit víš???

iza
4. pro 2007

manaber : no měla jsem to tak měsíc 😅 ..zhruba od 35-36tt

nissanek
4. pro 2007

aallii, Kristynka je zlaticko a je tak krasna, ze ji rikame panenka. Za tu bolest to rozhodne stalo, tak vydrzte bude lip!! 😉

enygold
5. pro 2007

ahoj aallii a monaber. 😉 tak jak se cítíte?já už bohužel sotva chodím,a to mám ještě měsíc čas,než porodím.AAllii kde jsi rodila svého prvního syna?já ve vojenský v Plzni.Monaber.a jak se cítíš ty?už jen týden vid?já ti tak závidím,že už to budeš mít co nevidet za sebou.Přeji Vám štěstíčko 🙂 papa

aallii
autor
5. pro 2007

Ahojky Enygold,to tě tedy opravdu lituji,já jsem na tom stejně,taky sotva lezu a to mám termín 21-12.čekat ještě do ledna tak to už bych se plazyla po zdi.A ted jsem ještě zvracela jak blázen,bud malému nesedla rajská,kterou jsem dnes vařila nebo jsem něco chytila od přítele,ten je totiž totálně nachcípanej.Tak doufám že do porodu to bude O.K.Daníka jsem rodila v Praze Motole kvuli tomu srdíčku,Ale to už jsem ti psala tady před 12články.Kdyby nám tak mohl někdo s tou bolestí pomoci.VIĎ?A kolik ti je jestli se mužu zeptat.Mě 28let. 😅 😅

monaberuska1
5. pro 2007

iza🙂
a rodila jsi v termínu??nebo jsi přenášela🙂
enygold🙂
ahojky no cítím se jako tank,🙂 😀 a rodila bych až bych brečela, nejde mi ani vstát??fakt jak dělová koule._)ale už se strašně těším na toho prcka🙂 🙂 😵 brzy už to taky bude🙂taky jsem se od toho 35tt cítila že bych měla rodit🙂
aalii🙂
a jak ty ještě nerodíš??

aallii
autor
5. pro 2007

Monaberusko,mě doktor říkal že jsem otevřená na 1prst,ale že si nemyslí že to bude tak rychle,špíš prý opravdu tak kolem vánoc.A tobě držím palečky at ti to dobře dopadne.Ty se tak máš,už to máš za pár.Pa.pa. 😀 😅

monaberuska1
5. pro 2007

aalli🙂
no ale když bych přenášela tak to může být až 23.12:-(ale snad ne.-)nechtěla bych přenášet, ale co bych nanělala nic🙂

aallii
autor
5. pro 2007

Monoberusko,na kontrolu jdu v pondělí a pak 21-12 to je pátek,když o výkendu neporodim (po tom 21-12),tak se domluvíme na vyvolání.Jedna moje kamarádka má termín jak ty a doktor ji necha jen do 19-12.Čeká holčičku.tak já nevím.Koukám že taky nemužeš spát že jsi ve 23.30hod na nettu. ☹ ☹

enygold
5. pro 2007

aallii promin já to přehlídla,dyt si to psala,žes rodila v Praze 😀 jsem to ale trubička,Je mi 29 pryč.Taky nemůžu spát,zítra jdu na kontrolu tak uvidím co mi doktůrek řekne,už to chci mít za sebou,nejradsi bych šla už ted rodit,bolí mě celý člověk ☹ ještě k tomu malej řádí,takže nemám ani přes den klid,abych si odpočinula,pořád se mu musím věnovat,nerad si hraje sám.Do toho jsme začali předělávat byt,tak to tu máme jako po mině. 😖

kapulet
5. pro 2007

Ahoj, jsem ve 34 týdnu a bolest stydkých kostí už pociťuju cca 4 týdny. nic moc příjemnýho. Chci se jen zeptat, jestli si masírujete hráz a od kdy začít pít malinikový čaj?

enygold
5. pro 2007

ahoj kapulet 🙂 masáž hráze neprovádím,alespon zatím ne,už jsem o tom četla že to pomáhá aby ses neroztrhala,ale moc tomu nevěřím,někomu to pomáhá a někomu ne,asi záleží vážně na průběhu porodu.Maliníkový čaj jsem si koupila,pije se od 36tt 2 hrnečky denně,taky prý pomáhá při porodu,tak snad tyhle zazraky nám pomůžou 😀

enygold
5. pro 2007

kapulet najdi si na modrym konikovi malinikový caj,je tam o nem taky pekna debata,treba se dozvis vic,zapomela jsem ,masaz hraze se taky misto olejicku provadi tak,že 20x stahujes delohu jako kdyz zadrzujes moc asi tak 3x denne pisou,ale muzes to delat kdy se ti bude chtit,taky to najdes na odkazu v modrym konikovy,staci jen vyhledat a uvidis treba se dozvis neco vic.Papa 🙂

iza
6. pro 2007

monaber: novlastně jsem rodila v termínu..já jich měla víc(od 25.7 do 3.8) 😅 ..ale já mla preeklapsii, tak proto se nečeklo na TP podle MS(ale ten byl stejně 3.8 a já rodila 31.7..tak o bylo skoro na termín) 😉

aallii
autor
6. pro 2007

Kapulet,Hráz si nemasiruju,ale malinikový čaj piji od 36 týdne.Nejdříve jsem ho pít nechtěla,ale kamarádka má ted 3týdny po porodu a nemohla si ho vynachválit že se po nem hodně rychle otevřela a doporučila mi ho také piji ten čaj též 2x denně.A docela mi chutná. 😀 🙂 😀 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru