Bolest stydkých kostí před porodem. Máte zkušenost?

aallii
29. lis 2007

Ahojky maminky,chtěla jsem vás poprosit jestli nemáte zkušenosti s bolestí stydkých kostí,jsem ve 36týdnu a 14dní už to pěkně bolí,je to šílené,nemohu ani pomalu chodit,když ležím musím si dávat polštářky mezi nohy abych je měla od sebe.Jak hlavička malého sestupuje tak se to nedá vydržet.Dosud jsem přibrala 16kg a malej už ted má 3kg.Moc se bojim porodu.Před 7 lety jsem porodila syna kleštěmi,měl 3.30kg a bylo to v 37týdnu těhotenství.Tak jak to asi dopadne ted.

monaberuska1
6. pro 2007

ahojky holky🙂
jojo já taky piju maliník🙂2x denně🙂jsem zvědavá jestli opravdu pomáhá🙂no holky dneska mi DR:řekla že hlavičku má malá už hodně nízko🙂Tak snad to přijde:_)
iza🙂
jo tak to jsi měla v termínu se dá říct🙂taky bych chtěla do termínu porodit, nebo přesně v termínu🙂

aallii
autor
6. pro 2007

Ahojky maminy,taky vam tak strašně natékají nohy? ☹ ☹
Mám je nateklé kotníky stejně silné skoro jako litka a hrozně to bolí. ☹

monaberuska1
6. pro 2007

aallii🙂
ne neotýkají, ale řekla jsi to DR.???to by totiž nemělo, mojí známé to museli kvůli tomuhle porod vyvolávat.tak se na to radši optej a ještě když tě to bolí.

listicka20
7. pro 2007

Aalii - jde o to, jestli je to ze zadržování vody, nebo z vysokýho tlaku?

iza
7. pro 2007

mona tak držím palce ať to rupne tenhle víkend 😉 🙂
aallii : to takhle ke konci bejvá,ale raději to hned nahlaš u dr...může to být i tlakem,změnou počasí,zadržením vody...je toho víc..tak ho´d nožky na stůl, nech si je namazat,sprchovat střídavě studenou a teplou vodou a ať jsi brzo fit(no fit...jsi už 38 tk to je človk všechno jen ne fit co ? 😅 😎 )

monaberuska1
7. pro 2007

iza🙂
jojo snad tenhle víkend🙂)))klidně dneska🙂 😀

aallii
autor
7. pro 2007

maminky,já mám tlak pořád nízký,90na60 celé těhotenství a i před tim,počasím to asi nebude,doktorovi jsem to říkala a vubec se nad tím nepozastavil.bolest je to nesnesitelná,ale taky trpím na křečové žíly. nohy na stole nepomáhaj ani masírování ani odpočívání. ☹ ☹ V pondělí jedu znova na kontrolu tak mu to řeknu zase,jsem zvědavá co udělá,ale myslim si že opět nic. 😕 😕

listicka20
8. pro 2007

Mně kdysi na oteklý nohy pomohla jedna mastička... ale kdybys mě zabila, tak si nevzpomenu na jméno. Zeptej se doktora nebo v lékárně, co by ti mohli doporučit...

monaberuska1
8. pro 2007

aallii.-)
ty jo tak se zeptej a řekni mu že stím musí něco udělat jinak.....že ......nevím co🙂

misa82
8. pro 2007

Ahojte holky, tak ja mam po porodu skoro rok a stydke kosti me boli porad a jeste leva kycel☹ Porod byl spontanni, rizikovy a ted se mi panev vratila zpet tak, ze to po namaze dost boli...ALe pry se to stava jen 20% zen🙂

monaberuska1
8. pro 2007

misa82
ahojky🙂takže to může bolet i po porodu jo?ty jo☹

misa82
8. pro 2007

Monaberuska1, no stava se to...neni to tak hrozne jako v tehotenstvi, ale po 3 hod nakupu, jsem zbytek dne nepouzitelna🙂 Budu se muset poptat doktorky, co s tim☹Tak se drz a at vsechno dobre dopadne🙂

monaberuska1
8. pro 2007

misa-
jojo moc děkuji🙂už bych to chtěla mít za sebou.-)ale to asi každá že??

aallii
autor
8. pro 2007

Miso,to mi vubec neříkej že ti to bolí ještě po roce,to si nedokážu představit s takovou bolestí žít. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

iza
8. pro 2007

holky to není běžný, že to bolí po roce...v šetinedělí jestě jo

aallii
autor
8. pro 2007

Taky bych to asi řešila s doktorem dříve.To bych nevydržela. ☹

monaberuska1
9. pro 2007

jojo taky nechci aby to trvalo☹škoda že si člověk nevybere co??

lifinka
9. pro 2007

aalli, tak já se přidávám, už týden mám takové bolesti v tříslech, ale jen z jedné strany, je to možné???já si pořád říkala,proč mě to bolí, vždyt jsem necvičila, je to bolest jakoby člověk dělal nějaký náročný cvik, jinak mě už začíná pobolívat v podbřišku jako u MS.jak si vás tu čtu, tak už mám i strach z porodu....všem blížícím porodům hodně sil a stěští.pa

monaberuska1
9. pro 2007

lifinka🙂
to píšem takové horory????že se bojíš??to já už bych teda nejradši jela.-)a měla to za sebou a konečně měla u sebe toho mrňouska:_)co mě teď pěkně okopává 😀 😀

aallii
autor
9. pro 2007

Lifinko,tak to je přesně ono,tahle bolest,a ještě pičurynka bolí,hlavně při sedu nebo v leže,když chodím tak je to snesytelnější,ale zase mi natékaj nohy,takže to si člověk nevybere v 39týdnu je fakt všechno jen néé člověk v pohodě. 🙂 Už se taky těšim na mimi strašně moc,pořád čumim do skříně na ty věcičky atd.No už to uplně vydim jak to zase rozmazlinkuju jak malého. 😅 Jenže oni jsou ty miminečka naprosto k sežrání.Jen bojim,bojim aby to nebolelo i po porodu. ☹ Mejte se maminky moc hezky a at vám to všem moocc dobře dopadne.Pa 😅 😕 😅

lifinka
10. pro 2007

monaberuska1:nene, nejsou to horory, jen už člověk začíná dumat, jak to bude probíhat, jestli se to zvládne bez epiduralu, protože toho se fakt bojím, tak bych radši to chtěla zvládnout sama,v týdnu každý večer je v TV zone reality-čekáme miminko a tam píchají ten epi a to je jehla jako prase, takže to eee! 😨 Ty máš termín už tento týden-gratuluji.At vše vyjde podle představ a málo bolesti!!!
aallii: ono už ke kenci není o co stát, že?člověk se převaluje v posteli nemožně chodí, hned je unaven, tak to už mám i já, také stavy.Držte se!!!

monaberuska1
10. pro 2007

no holky🙂
to spaní není už ani spaní, aspiň já porád chodím na záchody a piju a pak mi zas chvilku nejde usnout no děs🙂 😠 jo liftinko už za tři dny mám termín, tak snad už to brzo bude🙂už bych to chtěla mít za sebou🙂

jandalinka
10. pro 2007

Ahoj!!!Tak jsem četla skoro celou tuhle diskusi a musím říct,že i já měla před porodem bolesti třísel,pipiny a celkově tam dole 😉
Už jsem snad myslela měsíc před porodem,že hlavička je tak nízko,že každou chvíli porodím,ale nakonec to bylo den před termínem. 😵 A co se týče stehů a šití,jak tu bylo zmiňováno(nechci tedy nikoho strašit),i když mě opíchali injekce proti bolestem a znecitlivění,tak pro mě to byl skoro "druhý porod",takže buďte opravdu připraveni na nejhorší maminy a ať to máte rychle za sebou přeji.

aallii
autor
10. pro 2007

Mony tak jsem koukala že sis v diskusi TĚHOTENSTVÝ taky našla rubriku o bolesti stydkých kostí.Já na to koukala včera též. 😅

Holky už to bude brzy za námi tak musíme doufat že bude pak vše O.K. 😀 😀

ylona77
10. pro 2007

Ahoj holky, přidám taky nějaké zkušenosti.
Bolest v tříslech na jedné straně je normální, a to na té straně, kde je mimi, protože tam hlavička tlačí-u mě na pravé straně.
U první dcery mě bolela kyčl a musím říct, že ještě rok po porodu mě při námaze občas bolela.
Píchnutí epidurálu nebolí, člověk už ho chce v takové chvíli, kdy by pro zmenšení bolesti udělal cokoliv-kort když já se neotvírala a nemohla kontrakce prodýchat a jen mi ho píchly, tak během hodiny ze 4cm na 8cm.
Po porodu-když mě zašívaly-což trvalo hodinu, protože malá šla kleštěma, tak to trochu bolelo, spíš tahalo ale vědomí, že už to mám za sebou, to už si člověk říká, že přežije všechno.
Pořádně sednout bez kruhu jsem si mohla až po týdnu a bez sikání a poposedávání do správné polohy až na konci šestinedělí.
Ale vždy to stojí za to. Teď už začínám mít strach, ale říkám si, že druhý porod bude rychlejší a jedu do jiné porodnice...radši... 😀

ylona77
10. pro 2007

Jo a bolest stydkých kostí mě trápí už asi týden a mám těžký pupík, říkám si, že bych potřebovala nějaký vozík, na který bych si ho položila.Ale co mě trápí nejvíc, je pálení žáhy.Teď už mi nepomáhá ani Rennie. Někdy musím v noci sníst i 3.

misa82
11. pro 2007

Jee, Ylona, to jsem rada, ze nejsem sama,kdo si stezuje na bolest jeste po porodu🙂 Tak asi je to v ramci mezi normalni. Holky drzte se!

aallii
autor
11. pro 2007

No tak jsem na to zvědavá jaké to po porodu bude. 😅

monaberuska1
12. pro 2007

aallii🙂
ahojky jojo taky jsem to tam našla🙂dneska jedem na velký nákup tak třeba se něco pohne🙂a mohli by jsme rodit🙂

holky🙂no tak to jsem zvědavá jaký to tedy taky bude, škoda že u všech je to úlně jiný že??kdyby porod probíhal třeba 2 hodiny ty jsi 2 krát zatlačila a mimí bylo venku a nemuseli nás vůbec šít pprotože jsme se otevřeli hodně:_) 😀 😀 to by byla asi paráda🙂
ale už se na toho drobečka těším🙂holt porod je porod🙂

zafiro
7. lis 2015

Ahoj holky,
ta příprava na porod je fakt mazec. Taky mě to bolí a už se modlím, aby se malej už narodil.
Z prvního porodu mám tolik chemických zkušeností, že mě to donutilo začít hledat informace. Jedna z těch zásadních je, že pokud jste ve strachu a sevření ( schovaní) tak tělo vyplavuje hormon adrenalin. K procesu porodu je však potřeba oxitocin. Tenhle plachej hormůnek se ale vyplavuje jen když se cítíte bezpečně a uvolněně jako při milování. Proto se v porodnicích musí často píchat umělý oxitocín, protožeto prostředí a spěch rozhodně vylučuje přirozenou produkci oxitocínu. Mimochodem ten přirozenej je prý daleko laskavější ico se týká bolestí. Ono to dává logiku. Když sem stažená strachem a stresem a oni mě předrogují, tak se to tam logicky musí někde prát. A to je právě to bolestivé. Mimochodem další informace zásadního kalibru je, že bolest se objevuje vždy, když je nutné být v přítomnosti. Neutíkat od procesu porodu, ale naopak se nechat jím pohltit a vézt. Pak se stává, že bolesti nejsou vůbec nebo minimální. To jsou věci, co? A to už nemluvím o tom, že pozice na zádech je naprosto proti přírodě. Jednak tlačíte do kopce, musíte ltlačit, protože to stahy dělohy prostě neutáhnou a navíc se v této poloze otevře průchod zhruba o 30 procent míň a pak je nutný nástřih. Zbytečně. Ideálně respektovat pozici, která mi vyhovuje a ne to, co vyhovuje doktorům. Nikdo neví, co zrovna které vhovuje. A rodička je ta, která rodí a dítě koordinuje porod. Úkolem ženy je se uvolnit a být otevřenou branou, naslouchat potřebám a polohám, ve kterých se dítě může natáčet a procházet. Dokážou se narodit i veliká miminka bez poranění, jen když se jim prostě dá čas na jejich proces 🙂
Holky držte se a i mě držte palce, ať to všechno půjde tak ideálně 😵
Žanda

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru