Bolest stydkých kostí před porodem. Máte zkušenost?

aallii
29. lis 2007

Ahojky maminky,chtěla jsem vás poprosit jestli nemáte zkušenosti s bolestí stydkých kostí,jsem ve 36týdnu a 14dní už to pěkně bolí,je to šílené,nemohu ani pomalu chodit,když ležím musím si dávat polštářky mezi nohy abych je měla od sebe.Jak hlavička malého sestupuje tak se to nedá vydržet.Dosud jsem přibrala 16kg a malej už ted má 3kg.Moc se bojim porodu.Před 7 lety jsem porodila syna kleštěmi,měl 3.30kg a bylo to v 37týdnu těhotenství.Tak jak to asi dopadne ted.

listicka20
29. lis 2007

Aalii, mě dva dny před porodem bolela celá pánev, pomalu jsem ani neobešla blok, chodila jsem jak kachna. Ale porod nebyl tak špatný, fáze tlačení byla blesková, snad i díky tomu, že byla malá tak nízko? Takže to by vadit nemělo, spíš se hlídej, nic nedělej, nech se obskakovat manželem, ať to nepřijde předčasně.

aallii
autor
29. lis 2007

No já bych se vubec nezlobila kdyby tp přišlo už ted,alespon by jsme byly už na Vánoce doma.Malej už je plně vyvynutý. 😅

aallii
autor
30. lis 2007

Napište mi ještě někdo svou zkušenost s touto bolestí.Mooocccc prrrooosssííímm. 😲 😲 😲 😲

paolin
30. lis 2007

aallii, myslim, ze jak hlavicka sestupuje a tlaci na panevni dno, tak to zpusobuje bolest stydkych kosti.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mamina
30. lis 2007

Aallii,to je úplně normální.Nebolí to proto,že mimčo sestupuje,ale proto,že tělo se připravuje na porod a ty kosti se prostě rozestupujou.Uklidňuj se tím,že o to snazší budeš mít 2.dobu porodní. 😉
Jinak mě na to pomáhalo prostě si jít i přez den lehnout,podložit polštářkem zadek a co nejvíc roztáhnout stehna..(Připadala jsem si trochu nemravně.. 😅 ,ale trochu to pomáhalo...).A když bude opravdu nejhůř,tak paralen(jiný analgetika raděj ne,Pa. miminku nevadí).

monaberuska1
1. pro 2007

Ahojky taky mě teď občas začnou bolet tyhle kosti🙂takže to je normální?a já myslela že to třeba bude týden a budu rodit☹už bych nejradši jela🙂

karotky
1. pro 2007

Mamino...........máš recht. 😉 Měla jsem to samé jako Aalli a tlačení byla brnkačka. 🙂

monaberuska1
1. pro 2007

holky vy mluvíte o tlačení?že to byla brnkačka?povězte mi něco o tom?koukám že jsem tu jediná těhule:_)prý nejhorší na porodu je to čekání a ty kontrakce než se otevřem je to pravda?pak prý to tlačení a zašívání je O.K.:-)jak to vidíte vy zkušení??

karotky
1. pro 2007

Mono..........u mě to tak bylo. 😉 Pro mě byly nejhorší kontrakce před otevřením(od píchnutí plodovky to trvalo 7h. 😝 ) a na tlačení jsem se vyloženě těšila.Během 3.min. byl Áda venku. 🙂
Šití je sice nepříjemné,ale dá se to vydržet. 😉

monaberuska1
1. pro 2007

karotky-🙂
tak to těch 7 hod.museli být že?Prý to jsou kontrakce nejbolestivější když už odteče plodovka.to šití jako bolí?oni to uspí ne?a kolik se tak dává stehů??

listicka20
1. pro 2007

Mono, pro mě byla nejhorší chvíle před samotným tlačením, kdy jsem cítila tlak na konečník a do toho velekontrakce - a nevěděla jsem, že už můžu tlačit, pořád jsem čekala na pokyn od sester, ale ten nepřicházel. Tak jsem se zeptala, jestli už můžu, a ony řekly, ať dělám, co mi říká tělo. Tak jsem zatlačila a ony začaly volat, že vidí hlavičku. Pak už to bylo hned a obrovská úleva.

monaberuska1
1. pro 2007

listicka- jéé🙂takže ono asi opravdu jsou nejhorší ty kontrakce že?akort když jsou dlouhý☹to jsem taky zaslechle že prý když tlačila tak měla pocit, že jí mimí má vylézt zadkem, že to byl děsný tlak.

karotky
1. pro 2007

Mono...........to bylo. 😀 Ale já měla porod vyvolaný oxoticinem,tak o to to bylo možná horší. 😅 Ale před píchnutím plodovky jsem kontrakce vnímala jen jako bolest při silné MS.Tak jsem si říkal:"Tak to je super,........to vydržím jako nic!" 😀 ...........ale pak už to bylo cítit fest. 😀
Tak při šití dávají umrtvovací injekci,ale asi záleží na tom,jak máš hluboký nýstřih a kolik stehů(šije se to po vrstvách).Někdo šití třeba necítí vůbec. 😅

monaberuska1
1. pro 2007

a kolik tak stehů??zajímalo by mě aspoň zhruba kolik🙂

listicka20
1. pro 2007

Já měla sedm vnějších stehů, bez nástřihu teda, potrháno přirozeně. Šití nebolelo a ani stehy pak nebolely. Jenom to trochu štípalo při čůrání 😀
Karotky, kontrakce po oxytocinu jsou horší? Já měla taky vyvoláno oxytocinem, poněvadž mi rupla voda a kontrakce nikde, resp. hodně slabý. Nikdy jsem ale nepochopila, proč se maminy oxytocinu tak bráněj (byl to první porod, nemám srovnání) - je to teda bolestivější?

karotky
1. pro 2007

Mono............já měla nástřih 10 cm a 4 stehy.Taky se mi to rozjelo a nechtělo se to hojit............doktor to trochu odfláknul. 😅
Listi...........já teda zatím také žádné srovnání nemám(doufám,že ten další porod mi začně spontálně 😅 ),ale do mě ho valili 120ml/h(do někoho valej i 200ml,...říkala PA 😝 )a to už bylo znát. 😀
Ale na každýho to asi působí jinak..............nevím. 😖
Asi záleží na tom,jaké kdo má horm.hladiny a kde má práh bolesti. 😉

paolin
1. pro 2007

mne taky museli nakonec pichnout oxytocin. a nesmirne se mi ulevilo. prestala jsem totiz vnimat a porod se mi zrychlil. asi bych tam jinak lezela jeste ted 🙂 tak je to asi, jak u koho. samotny porod me nebolel, siti trochu, umrtveni moc nezabralo. mela jsem myslim 3 stehy - normalni nastrih. tak za tri dny mi stehy vypadly a hojilo se to fajn. hodne mi pomohla mesickova mast a teetree sprchac. kontrakce byly docela sileny. zvlast, kdyz sly uz hodne po sobe. clovek si nemohl moc odpocinout. horsi byly hemeroidy...

listicka20
1. pro 2007

Mně teda ještě píchli nějakej pethidin, něco na způsob opia, takže jsem mezi kontrakcema pospávala. Ta bolest byla nejhorší vážně až ke konci, kdy už ta droga nezabírala. Jo a co bylo uplně nejbolestivější - když mi při těch kontrakcích zjišťovali, nakolik jsem otevřená. Fuj, z toho mi ještě teď běhá mráz po zádech.

karotky
1. pro 2007

Mě šly po sobě(bez přestávky)poslední 2 h.a bylo mi nakázáno,abych ležela nehybně na boku. 😝 Kdybych mohla chodit,nebo se jinak pohybovat,určo by to bylo lepší. 😉

monaberuska1
1. pro 2007

holky, jak to tu čtu, tak bych zeda chtěla aby se mi porod rozjel sám🙂 😀 Škoda že si nemůžem vybrat že??Moje známá měla porod necelý 2 hodiny a to ještě kontrakce prý neměla děsný že si u nich povídala a smála a ani ji nenastřihávali,a to byla prvorodička.takže porod se vším všudy jen 2 hoďky🙂Takovej bych si objednala 😀 😀

karotky
1. pro 2007

Radši počítej s nejhorší variantou.Já se na porod těšila a jak to dopadlo?! 😀
Hlavně mi dokotor sliboval,že se rychle otevřu,protože jsem byla měsíc dopředu otevřená na 2 prsty. 😅 Měla jsem ho u porodu a taky jsem ho pěkně proklínala.............. 😀 To jsem ale netušila,že mám PA za zády a hned mu to šla za tepla vyslepičit. 🙄
Vzal to s humorem a pak mě nechal pozdravovat,když odcházel ze služby domů. 😀

monaberuska1
1. pro 2007

jo až takhle jo? karotky🙂ty jo.hm:-)uvidíme jak to bude tak tak to bude🙂

listicka20
1. pro 2007

Moni, neboj a zůstávej optimistou, to se prý rodí mnohem líp. 😉 Ta tvoje známá... to tedy bledá závist 😀

monaberuska1
1. pro 2007

viď??a to v těhu pila alkohol kouřila chodila po zábavách☹ale co mi to nějak taky zvládnem🙂hlavně už bych chtěla rodit🙂abych to měla za sebozu.-)

aallii
autor
1. pro 2007

Ahoj,ahoj,no to jsem ráda že se ještě někdo ozval.Pokud budu mít druhou dobu porodní fakt tak rychlou když mi bolí ty stydké kosti tak at to klidně bolí ještě víc.Já se porodu bojim jak čert kříže,strašně na to myslím a nemohu spát a když už usnu tak se mi zdá že rodim.První porod:malého jsem nemohla vytlačit a nakonec mi ho vyrvaly kleštěma,něco tak strašného bych nikomu nepřála.Tak mooc díky za diskusi. 😀 😀 😀

enygold
1. pro 2007

ahoj aallii,četla jsem tvoje příspěvky,já jsem ve 34tt a bolesti stydkych kostí mam uz asi měsíc,někdy to fakt bolí až hrůza,že si připadám jak stará bába.Doktorovy jsem to zatím neříkala,asi by stejně řekl,že je to v těhu normální.Nejvíc mě to bolí když ze sedu chci vstát.Tak jak jsem tu četla, jestli to pak budeme mít lehčí v druhé době porodní,budu jen ráda.Před 3 roky jsem rodila syna taky kleštěma,hrůza už bych to nikdy zažít nechtěla.Tak se měj a držím palečky.Papa 😵

aallii
autor
2. pro 2007

Ahojky enygold,já to doktorovi řekla a on mi řekl doslova :A BUDE HUŘ.
5íkal mi že jak tlačí mimi na pánevní dnohlavičkou tak to bolí a někdy se prý k tomu přidá i nesnesitelná bolest zad.Já to mám fakt šílenýa on mi pověděl že některé maminky nemohou pak už ani chodit a musí si jít lehnout do nemocnice. ☹ ☹ Přítel mi musí pomáhat se postavit pak se pomalu rozcházím,ale spíš se šouram kachní chuzí.Tak at ti to taky pak moooc dobře dopadne.A co čekáš,nechaly jste si to říci?My chlapečka.Tak pa,pa snad ta druhá doba porodní bude fakt rychlovka.

monaberuska1
2. pro 2007

Ahojky holky🙂
aallii🙂- a enygold-
mě někdy bolí strašně celá pánev a pak začne i ta ve předu 😖 Ale o tom jsem nic neslyšela když tě bolí tyhle kosti tak budeš mít lepší tu druhou porodní 😨 povězte mi něco o tom🙂

enygold
2. pro 2007

ahojky aallii,mám to stejně jako ty tu kachní chůzi ☹ nechali jsme si to říct,budeme mít holčičku,jsem strašně ráda.Hrozně se bojím,že to bude jako při prvním porodu,silné bolesti a pak ty kleště,o šití ani nemluvím,uklidnuji se tím,že každý porod je jiný.Taky ti držím palečky, aby jste byly oba dva zdraví,a vše proběhlo v pořádku. 🙂 Měj se hezky.PAPA

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru