Bolesti každou 1,5 h. Falešný poplach nebo budem rodit?

jahbibi
28. bře 2014

Zdravím ženy,
čekám první dítě. Včera jsem byla na poslední prohlídce na gynekologii a doktorka mi řekla, že malého už nelze změřit, protože je opravdu hodně nízko a mám počítat s tím, že půjde na svět každou chvíli. Je už dost velký v 34týdnu měl 2,63kg. No a dnes ráno mě vzbudily dost nepříjemné bolesti v kříži a podbříšku. Opakují se cca po hodině a půl. Teplou vanu už jsem zkoušela. Zklidnilo se,ale po té zase přišla bolest v kříži. Volala jsem do porodnice a tam mi řekli,že dokud nebudou kontrakce po 4-5min alespoň dvě hodiny, nemám jezdit. No tak to jsem věděla ale taky 😀
Tak nevím, zda je to už předzvěst porodu nebo jen nějaký falešný poplach... Zatím jsem schopná i něco málo jíst, ale střídají se mi stavy horka a zimy.
Máte někdo podobnou zkušenost?
Díky za rady 🙂

samasa
28. bře 2014

zatím bud v klidu... počkej opravdu až na nejakou zřetelnou kontrakci, ale kdyby jsi mněla velké bolesti tak bež raději 5 krát zbytečne než jednou pozdě...ja jsem jako prvorodička rodila cca 20min. :-/ nic mi nebylo, praskla mi voda a kontrakce nastoupili hned po minutách..malý byl od první kontrakce venku za 55 minut :-P

jahbibi
autor
28. bře 2014

díky,,,zatím nijak nepanikařím 🙂 jen je to prostě najednou jiný pocit a v člověku to hlodá 🙂

samasa
28. bře 2014

nemáš zač... rodila jsem 3 krát a nikdy jsem nevědela jestli to už je ono 😀 pokaždé to bylo úplně jiné 😀 tak hodně zdaru a at to máte brzo za sebou a hlavně bez komplikací 🙂

jahbibi
autor
28. bře 2014

@samasa no a myslíš,že tohle už spěje k porodu? nebo je možné,že to jakože ještě
rozchodím" ? 😀

samasa
29. bře 2014

@jahbibi já bych řekla že to je začínajíci porod...ale opravdu to můžou být jenom poslíčci 🙂 tak ja jenom doufám že to už máš - máte za sebou... 🙂

pegynka
29. bře 2014

No,twk to ja bych porodila v aute,kdybhch cekala na kontrakce po 4-5min a mit je 2hodiny...Ja jsem zacala mit bolesti cca v pul 9.vecer a to jsem manzelovi do telefonu rikala,ze je divny,ze mam krece v brise jako pri prujmu a opakuje se mi to po 4-5 min (predtim zadne upozorneni,jen asi 4hod pred tim odchod hlenove zatky a pri prijezdu mi doktorka reklw,ze k porodu se nechysta,ze si jeste pockam a zitra vyvolame).. a manzel mi rika,at jdu za sestrou a najednou ve 23.34 byl prcek venku...Takze byt tebou,radsi jedu driv,pri nastupu nejakych bolesti...Radsi jet 10x zbytecne,nez pak resit problem...

jahbibi
autor
29. bře 2014

Tak zatím nic 😀 V noci jsem normálně spala a ráno kolem šesté mě teda vzbudila silná bolest v podbříšku a v kříži a hodně mi tvrdne bříško, teď začíná znovu...Kamarádka mi říkala,že tyto stavy měla tři dny než porodila.
Navíc v porodnici mi řekli,že když jsem v 37.týdnu tak nemám ještě co řešit,dokud nebudou kontrakce častější.
No tak uvidíme, ale ta nevědomost je šílená 😀

jahbibi
autor
29. bře 2014

Ještě mě zajímá jedna věc,,,ty bolestivé stavy u mě vždy trvají cca 40min a pak na více než hodinu přejdou, než se pozvolna zase vrátí. Více méně je to o bolesti v kříži a kyčlích, podbříšek opravdu silně bolel jen včera večer a dnes ráno. Říkám si, jestli je vše v pořádku, pochopitelně mám nejvíc starost o malého. Ale zase nemám ve zvyku panikařit.

samasa
29. bře 2014

@jahbibi vůbec ti neumím poradit...možná to jsou jenom poslíčci... ale každopádne bych zajelo v pondelí k doktorovi... 😉 možná te odrodí na stole v ordinaci 😀

jahbibi
autor
29. bře 2014

Tak to mám i v plánu,čekám do pondělního rána a pak jedu do porodnice. Stejně se tam mám jet hlásit,takže to nebude ani zbytečná cesta.

jahbibi
autor
4. dub 2014

Tak to byly poslové z královské gardy zřejmě :D už je to týden a pořád nic, zase běhám jako laňka 😀
Můj táta mi to "naplánoval" na 8.4 a otec miminka,který je ještě na Jamaice tvrdí, že chlapeček čeká na jeho přílet koncem dubna :D Tak jsem sama zvědavá...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru