Čaj - Maliník v těhotenství a lněné semínko

zuzanaa23
12. říj 2017

Ahoj, 🙂 prosím Vás, může mi někdo objasnit na co přesně se pije maliník před porodem ? Aby to připravilo porodní cesty ? A od jakého týdne těh. se může pít a kolikrát denně ? Mate s tím zkušenosti ? Pomohlo to ? 🙂
A co lněné semínko, od kdy a jak užívat ? - je to jen mýtus, že se mimčo jakoby obalí ,,slizem" a pak lépe vyklouzne ven ? 😀

makky1310
12. říj 2017

@zuzanaa23 malinik se pije na rozvolneni porodnich cest a na usnadneni porodu. Zacina se pit 4 tydny pred TP a to 1 salkem denne. 3 tydny pred TP 2 salky, 2t pred TP 3 salky a posledni tyden 4 salky. Me teda porod vyvolavali takze nic moc ale konec byl rychly tak snad aspon pomohl. S lnenym seminkem zkusenost nemam, snad poradi nekdo jiny🙂

novissova
12. říj 2017

Já zkoušela obojí a porod byl krasne rychlý 🙂

makky1310
12. říj 2017

@novissova ticha zavist😉🙂

zuzanaa23
autor
12. říj 2017

@novissova Tyjo, kéž bych to taky měla rychlé a ještě nejlíp bez nástřihu 🙂
A jak jsi užívala to lněné semínko prosím ?

pavca1982
12. říj 2017

Pila jsem maliník měsíc před porodem celý porod trval 3h 45m bez nástřihu, ale rodila jsem potřetí člověk už ví jak na to😉

misa1106
12. říj 2017

Já si lněné semínko dávám do jogurtu - vždy ráno a nechám nějakou dobu "odležet" a po obědě jím, semínka jsou pak měkká a jdou hezky rozkousat. Anebo zalít horkou vodou, přecedit a jíst hned (v jogurtu, v smoothie..)

astyna
12. říj 2017

U prvního jsem jedla jen lněné semínko, syn byl teda hodně oblemcaný, nevím, zda to bylo teda jen tím semínkem.

U druhého jsem jedla jen chvilku semínko, pak jsem na to zapomněla, ale hlavně pila maliník, byla jsem v porodnici pro předčasný odtok plodovky, nic už nechtěli zastavovat, ale vyvolat v 38+2, a já se tomu chtěla vyhnout 😀 takže jsem propila k překotnému porodu - během hodiny bylo po všem.

zuzanaa23
autor
12. říj 2017

A kdy tedy začít s lněným semínkem ? Taky 36 tt jako s Maliníkem ? A kolik toho lněného semínka denně ? A nemůže ten Maliník vyvolat předčasný porod ?

pavca1982
12. říj 2017

@zuzanaa23 já pila maliník hodně a 12dní jsem přenášela🙂

novissova
12. říj 2017

@zuzanaa23 vetsinou jsem si dala lzicku az dve do horkeho cake a proste vypila.. melo by se to zalit necim horkym a. Chvilku pockat,az se udela takovy sliz a to pak vypit.. neboj,neni to tak.hnusný jak se to zda

pindrusice
13. říj 2017

Je potřeba,aby ty semínka byly drcený. Pokud nemáš doma čím je rozmenlnit, tak v Dmku maji i mleté.
Já maliník pijí a lněné semínko jim cely třetí trimestr. Vlastně lněné semínko i mino těhotenství. Dávám ho do granoli, do smoothie,do chleba,ovesné kaše. A nenamacim předem. Chce to dbát na pitny režim.
Ještě se doporučují ke konci datle 🙂

bigbig
13. říj 2017

@zuzanaa23 Já jím lněný semínko celý těhotenství, jsou v tom omega-3 kyseliny prospěšný pro vývoj nervový soustavy miminka a pomáhá to na zácpu, takže to můžeš začít kdy chceš. Jim k snídani lžíci semínek nebobtnaných v jogurtu přes noc. Maliník piju od 36tt. Hrozili mi předčasnym porodem od 25tt, teď jsem 39tt a i přes usilovný pití maliníku to na porod nevypadá, porod to nevyvolá, jen by to mělo usnadnit (jestli to funguje to zatim nevim🙂)

cilka4488
16. říj 2017

Ahoj holky. Nevím, jestli to u někoho fungovalo , ale u mě tedy ne a to jsem.pila jak maliník , tak jedla lň. Semínko. Porod byl dlouhý a těžký. Vůbec jsem se neotevřela - jen na 3 , takže nástřih teď pardón - od dí.y k dí.e .
Každopádně stejně nejhezčí zážitek v životě a p.doktorka mi pak říkala , že je to možné tím , že mám posílené pánevní dno ( jezdím 15.let na koni a sportuju) že prostě ty vymakaný svaly se neuvolní .
Něco na tom možná bude , všechny kámošky co jezdí a nebo dělají nějaký sport porod síla a kámošky co nedělají nic přišli 2 krát zatlačili a hotovo. Fakt nekecám

makky1310
16. říj 2017

@cilka4488 to Ti verim. Znama rikala jak nemohla porodit protoze mela bricho samej sval.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru