Co bych měla vědět jěšte prěd porodem?

klara.t
4. lis 2009

Doufám, že nezakládám duplicitní téma.

Zajímalo by mě, na co si dát pozor, až budeme mít miminko doma. Myslím rady typu:

1) nedávat pít z lahvičy dokud to není nutné, jinak nebude chtít cucat z prsu
2) nechodit po bytě po špičkách, ale zvykat dítě na hluk (třeba na vysavač) - jinak ho pak bude budit vše
3) nedávat polštářek do půl roku
4) po porodu nejlépe navléknout alespon na 10 min denně těsnější kalhotky (stahovací na břiše) nebo lehnout na 15 min břichem na srolovaný ručník - pomáhá to zavinout dělohu (říkali na těhokurzu)
5) mít vše pro mimi vyprané a vyžehlené (nejlépe v prášku Lovela, nebo nějakém sensitve)
6) nejíst při kojení to a to.....atd.

Prostě takové všeobecné věci, co se zdají samozřejmé, ale já jako prvorodička je neznám.

marrei
19. pro 2009

Kual, neměli jsme nic, spala na rovné matraci. Jen postýlka ve vlastně trochu ze šikma, protože jen na té straně kde je hlavička, tak tam máme kolečka, tak je kapku zvednutá 😉

kualalik
19. pro 2009

Dadous, mi pak řekneš, jestli tě odtamtud vyrazili 😀 kdyby to tak nebylo 😀

Marrei, a co opruzeniny? Měli jste? Mazali jste Bepanthenem? Já abych věděla, co mám nakoupit kdyby něco... 😉

dadous
19. pro 2009

kuala, už jsem tady vnucovala holkam vrchlabskou mast, jen nevím jestli ji ještě prodavaj, ale na tu nedam dopustit 😵

kualalik
19. pro 2009

dadous, no jo vlastně.... zkusím se optat v lékárně, jestli ji míchaj... mohli by 😉 to je zaručená věc 😉

dadous
19. pro 2009

ta je fakt vyborna, lukaš nikdy nebyl opruzenej, a v zimě jsem mu tím mazala i ksichtík, ale ten bepanthen si koupím na kozenky, to tenkrat nebylo 😕

kualalik
19. pro 2009

Ještě se chci optat, jaký zkušenosti máte s těma vlhčenejma ubrouskama? Oni jich prodávaj tři pr****, ale jaký jsou dobrý? 😀

kualalik
19. pro 2009

dadous, jojo, na čudle bude bepanthen velkej cajk 😉

dadous
19. pro 2009

tekoucí voda je lepčí 😀 ale ja bych se mrkla po nějakejch neparfemovanejch 😅

kualalik
19. pro 2009

dadous, je fakt, že jsem malýho od ségry rvala rovnou do sprchy, páč byl zdělanej až mezi lopatkama 😀

dadous
19. pro 2009

když mě je líto vyhazovat kačky za mokry hadříky, ale třeba na ven to je asi dobry, doma bude žínka a voda

romaroma
19. pro 2009

podla mna sa vam velmi zidu vlhcene obrusky, teda...cez den som dostatocne prebudena, aby som babo niesla pod tecucu vodu, ale v noci.... ale moj sa rad umyva pod vodou, ale v noci mi to pride velmi zdlhave.. mame pampers sensitive a som s nimi spokojna.

kualalik
19. pro 2009

roma, díky za tip na značku 😉 myslím, že nějaké určitě koupím 😉

dadous
19. pro 2009

roma ja to trochu nadlehčuju, ale nevím je fakt že v noci se mi asi nebude chtít odbíhat do koupelky namačet žínku 😅

romaroma
20. pro 2009

niekedy sa ale pokaka az do polky chrbta, vtedy aj poslepiačky treba do kupelne 😎

klara.t
autor
20. pro 2009

Holky, ty vlhčené ubrousky se probírají zde: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kualalik
20. pro 2009

Ještě mě napadlo, jsem to tady někde zahlídla. Co s sebou do porodnice za lejstra?
Oddací list, kartičku pojišťovny, a? 😅

marrei
20. pro 2009

Katy, opruzeniny jsme měli, ale jenom po takových těch igelitových plenkách. Omylem jsem je koupila a hned hrůza ☹ Na tom se fakt nevyplatí šetřit. Zabral Bepanthen.

Vlhčený ubrousky - no, asi úplně nejluxusnější mi připadaly Huggies s bambuckým máslem 😉 Jenže malá tak do 3 měsíců měla asi 8 pokakaných plínek denně, pokaždé použiješ tak 3-4 ubrousky, takže bych se nedoplatila ☹ Bohatě nám stačily ty obyč. růžový z Billy, stojí tuším 30,- Kč (Huggies tak 70,-). A nebo je dobrý kupovat z Drogerie Marktu, ale musíš mít takový ty kuponky.... To tě pak vyjde balení za 25,- Kč. Jestli nejsi zaregistrovaná, doporučuju to udělat, oni tak 1x za půl roku pošlou knížečku se slevovýma kuponkama a na něčem se fakt dá ušetřit. Můžeš se registrovat už jako těhulka 🙂

Lejstra do porodnice - upřímně, to si moc nepamatuju 🙂 Jeli jsme do porodnice a já myslela, že mě vyhodí, že plaším a zatím se nic neděje... a ono jo... 😅 Tuším jsem měla kopii oddacího listu a tu kartičku taky, ale nepamatuju si, že by ji po mě někdo chtěl.

dadous
20. pro 2009

kuala, no a hlavně těhu prukazku 😀

dadous
20. pro 2009

a občanku 😵

klara.t
autor
20. pro 2009

Těhotenskou průkazku se všema papírama co ti doktoři k tomu dali (třeba zprávu z UTZ, nebo z genetiky pokud jsi byla atd.), občanku, průkazku pojištovny. Pokud jsi vdaná tak stačí oddací list, jinak rodné listy rodičů. Vdovy nebo rozvedené ženy musí donést papíry, co k tomu mají (já ale nevím co, když se mě to naštěstí netýká).

kualalik
20. pro 2009

Akorát se trochu obávám té teploty v místnosti, kde má mimouš spát.. já jsem totiž zmrzlá jak psí hovínko 😀 a když ji budu mít u sebe ze začátku... my tu máme totiž cca kolem 25st 😅 a to chodím spát i v ponožkách,když na to přijde...

Kolik by tedy mělo být st v místnosti na spaní mimouše? 😕

dadous
20. pro 2009

tak ji nebudeš tolik oblíkat, ja mam opačnej problem, my zas mame radi zimu 😅

anicka164
20. pro 2009

Včera jsem našla tuhle diskusi, když M. nemohl usnout.
Tady je několik tipů:
Napište si porodní přání/plán. V kontrakcích na vysvětlování není čas. Nezapoměňte v něm už dopředu poděkovat personálu porodnice - potěší to.
Při porodu doporučuju na dodání energie Nutellu. Nemusí se kousat 🙂
Abyste si po pordodu líp došli na velkou, řekněte manželovi, ať vám doma rozvaří sušené švestky s hodně cukrem, až je z toho něco jako kompot, to snězte. Je to šetrnější než čípky. Na záchodě si pak chraňte stehy vložkou.
Na malou choďte do sprchy. Je to snazší než nejdřív na záchod a pak do sprchy.
Nevěšte hlavu, když budou miminko v porodnici nebo i po příchodu domů dokrmovat. Třeba se vám jenom pomaleji dělá mlíko. Já kvůli tomu dost brečela a přitom kojím do teď 😉
Foťte, foťte, foťte. Čas hrozně letí.
Na zadeček doporučuju Sudocrem, prodávají i 400 g balení, které vyjde levněji. Mikuláš fakt nikdy neměl ani opruzeninku.
Z vlhčených ubrousků doporučuju Tesco, mají jako jediné plastové víčko, které se snadno zaklapává a ubrousky nevyschnou.
Noste miminko ve vaku Haipa-Daipa nebo v šátku. Skvěle se uklidní a usne.
Když nemůže usnout, vezměte fén a fénujte miminko. Mikuláš u toho klidně i usnul 😀 Nejde ani tak o teplý vzduch jako o ten zvuk - něco podobného slyšeli v břiše. Jo, fén má teplotní pojistku, pokud chcete fénovat dlouho, radši ho odkloňte od miminka a pusťte na studeno. Kdybyste fénovali teplým vzduchem nahatý miminko (pomáhá na bolení bříška), dejte bacha, ať do fénu nenačůrá, elektrický proud je prevít.
Zjistěte, jaká je oblíbená hudba miminka. Zvlášť v autě je to jedna z mála možností, jak miminko zklidnit. Jednu dobu jsme jezdili pořád dokola s albem The best of od U2... Když to člověk slyší podesáté dokola, je to trochu náročný, ale co bychom pro ně neudělali, že?
Kupte hodně overálků a vykašlete se na bodíčka a tepláky. Miminko v tom nic netlačí, snadno se převlékají, Mikuláš v nich je pořád i teď, teda pokud není nějaká návštěva nebo tak. A nedejte na řeči, že to jsou pyžamka, to je pověra 🙂
Spěte, když spí miminko, malýmu je jedno, jestli je doma uklizeno, ale chce spokojenou mámu.
Najděte si už dopředu dobrého pediatra, vyplatí se osobně sejít s několika (pokud je možnost) a vybrat.
Nebojte se, že miminko bez kartičky pojištěnce neošetří. My byli na pohotovosti hned první večer, co jsme přišli z porodnice a nikdo nic neřekl, akorát počítač hlásil blbý rodný číslo, když tam napsali datum narození 😉 Časem je ale dobrý to vyřídit.
Bacha na pizzu, nadýmá (ale zkuste to, třeba budete vyjímky).
Místo chůviček doporučuju PMR vysílačky s funkcí chůvičky - mají delší dosah a více kanálů, takže se nebudete případně rušit s ostatními maminkami.
Najděte si čas pro sebe, miminko chvíli může pohlídat třeba tatínek a vy můžete skočit na kafe. Dodá to energii jako máloco.
Buďte v pohodě, chybami se člověk učí, časem všechno vychytáte!

Uff, nějak jsem se rozepsala, omluvám se.

Držím palce!

kualalik
20. pro 2009

Anička, taky super info o zkušenostech!!! Díky 😵

Dadous, jestli bude po tatínkovi, tak bude spát nahatá 😀

dadous
20. pro 2009

😀 ja ted spím taky nahata, páč se nějak potím 😅

kualalik
20. pro 2009

Ty vogo, já deku až po uši 😅 Ponožky na nohou a pyžamo s medvídkama 😀
Já jestli někdy na něco umřu, tak to bude nedostatek tepla 😀

dadous
20. pro 2009

to se musíš pořadně najíst a bude ti teplo 😀 😀

verbalinka
24. pro 2009

Ahojky, super tema 🙂 Snad se nebudu opakovat, ale vyborne zabira zpivani. I kdyz treba zpivate desne, tak vase mimi to bude milovat. Najdete si 2-3 ukolebavky a zpivejte a zpivejte. Willik doted pozna sve miminkovske pisnicky a legracne se u toho tvari a ma to moc rad. Potom REGISTRACE V DM drogerii - hoodne usetrite 😉 A doporucuju monitor dechu. Nemusela jsem chodit kontrolovat, jestli dycha a mam klid na dusi. Ale je to draha zalezitost, tak zalezi na vas. Jo a ubrousky pouzivame porad a jen ty. Koupelnu jsme meli na druhym konci od loznice, tak od ty doby jedem v ubrouskach a zadny problem 🙂 At se manzel nauci obstarat kompletne miminko, aby vas mohl zastat. A k odrihavani - nedelala jsem vubec. Ve dne obcas, ale v noci vubec. Zlaty monitor dechu. A od 3 tydnu spal celou noc a nevadilo mu, ze si neodrih (kojila jsem). Kdyz si na neco vzpomenu, tak napisu. Krasny porod a nebojte se tlacit a kdyz ucitite sileny tlak, jak leze ven hlavicka, neleknete se a neprestavejte tlacit. To je nejlepsi rada, kterou jsem dostala k porodu. A tlacte jako na velky a predstavujte si, jak tim tlacenim vytlacujete mimi ven a na 3 zatlaceni bude venku 😉

baara26
8. únor 2010

Ahoj. chci se zeptat, pokud člověk porodí přirozenou cestou (ne CŘ), tak za jak dlouhou dobu může člověk cvičit? Mám na mysli např. plavání, posilovna, brusle nebo běh? Platí, že po dobu šestinedělí nesmíte vůbec cvičit? a nebo můžete? Děkuji. Bára

xxveronikaxx
8. únor 2010

Radšej nič nevedieť! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru