Co bych měla vědět jěšte prěd porodem?

klara.t
4. lis 2009

Doufám, že nezakládám duplicitní téma.

Zajímalo by mě, na co si dát pozor, až budeme mít miminko doma. Myslím rady typu:

1) nedávat pít z lahvičy dokud to není nutné, jinak nebude chtít cucat z prsu
2) nechodit po bytě po špičkách, ale zvykat dítě na hluk (třeba na vysavač) - jinak ho pak bude budit vše
3) nedávat polštářek do půl roku
4) po porodu nejlépe navléknout alespon na 10 min denně těsnější kalhotky (stahovací na břiše) nebo lehnout na 15 min břichem na srolovaný ručník - pomáhá to zavinout dělohu (říkali na těhokurzu)
5) mít vše pro mimi vyprané a vyžehlené (nejlépe v prášku Lovela, nebo nějakém sensitve)
6) nejíst při kojení to a to.....atd.

Prostě takové všeobecné věci, co se zdají samozřejmé, ale já jako prvorodička je neznám.

radushka
16. únor 2010

Tak jelikož už mám malou doma a byla jsem prvorodička, tak bylo všechno nové 😉 .K tomu tlačení - tlačte do břicha a ne do hlavy.Mě chvilku trvalo, než mi došlo, jak na to.Po porodu mě pak bolely hlasivky, jak jsem jima párkrát prohnala tlak 😅.Pak jsem ale na to přišla a šlo to líp.Držím všem budoucím maminkám palce 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru