Co bych měla vědět jěšte prěd porodem?

klara.t
4. lis 2009

Doufám, že nezakládám duplicitní téma.

Zajímalo by mě, na co si dát pozor, až budeme mít miminko doma. Myslím rady typu:

1) nedávat pít z lahvičy dokud to není nutné, jinak nebude chtít cucat z prsu
2) nechodit po bytě po špičkách, ale zvykat dítě na hluk (třeba na vysavač) - jinak ho pak bude budit vše
3) nedávat polštářek do půl roku
4) po porodu nejlépe navléknout alespon na 10 min denně těsnější kalhotky (stahovací na břiše) nebo lehnout na 15 min břichem na srolovaný ručník - pomáhá to zavinout dělohu (říkali na těhokurzu)
5) mít vše pro mimi vyprané a vyžehlené (nejlépe v prášku Lovela, nebo nějakém sensitve)
6) nejíst při kojení to a to.....atd.

Prostě takové všeobecné věci, co se zdají samozřejmé, ale já jako prvorodička je neznám.

blumka
4. lis 2009

materske mlieko je dobre skoro na vsetko, ja som ho davala malej aj na vyrazky ked sa jej velmi porobili po tvaricke, baby ho davali aj do uska ked bolelo...
amisa, na zastavene prdiky je dobre masirovat brusko babatka, ja som to robila pri kazdom prebalovani, mala som na to masticku Pupik z lekarne a este sme vzdy pri prebalovani cvicili nozickami,
- ja som pila vela rascoveho caju aj do varenia som davala rascu aby malu nenaduvalo...niekto odporuca ja fenykel, ale ten prave malu naduval..
a k tomu behaniu k babatku hned ako zaplace, ja mam taky nazor...9 mesiacov bolo s vami den noc a zrazu je mimo, vonku v neznamom svete, a zacne plakat..plac je jediny dorozumievaci prostriedok babatka, pyta si vasu pozornost, lebo sa mozno boji, mozno nechce byt same, potrebuje vas vidiet, citit...ja som skakala ku malej pri kazdom zaplakani, jasne ze ked som bola na wc alebo v sprche tak sa nedalo, ale ked som mohla som sla...dava im to podla mna istotu, ze ked mamu potrebuju mama je pri nich...ale zasa kazde zaplakanie neznamena ze mu mate dat prsnik, niekedy fakt staci zobrat na ruky, pohojdat, pomojkat alebo sa prihovorit... 😉
male babo sa neda rozmaznat tym ze ho budete mat na rukach 😉
-klara, kojene dietatko ma zacat s prikrmami v 6. mesiacoch, nekojene v 5. niekto povie ze v 4. skor by som detom urcite nic nedavala, zbytocne im to zatazuje zaludok...zacina sa zeleninkou, ovocim, pridava sa masko atd...rohliky, susienky, celkovo veci s lepkom az okolo 8. mesiaca (aj ked tu niekde bola nejaka tema o zavedeni lepka skor pri kojenych detoch...) Ja som malej uz v 6. mesiaci davala do ruky kukuricne chrumky, neobsahuju lepok a mala sa tak trosku zabavila a ucila sa papkat aj sama..
- a s tym grgnutim...no ja som cakala do 10 min. aby si grgla,

jaaty
4. lis 2009

Ahoj,
- do pusinky až po tom, ako začneš s príkramami- čiže najskôr po 6-7 mesiaci a to začneš najskôr s varenou mkrvičkou, ale roztlačenou, atď..... a kýmsa dostaneš k tomu ani niečo samé držalo hrýzlo, ojojój - tiež to záleží od toho, či budú zúbky
- flaštičky budeš vyvarovať ak budeš dávať umelé mlieko. Ak nebudeš, tak čaj až po 6 mesiaci s príkramami a tie netreba vyvárať často (ja tak raz za týždeň). Mlieko kysne, tak to musíš.
- odgrcnúť si bábo má. Nemá však zmysel ho držať a čakať dlhšie ako 5-7 minút- to si už asi neodgrcne 😉
- naušnice na odporúčanie doktorky po prvých očkovaniach a robili nám to priamo v ambulancii.

Neboj na všetko prídeš 😀 .Určite dobehneš k bábätku keď bude plakať hneď a čoskoro poznáš či plače, pretože chce papať (blíži sa jeho čas), či ho bolí bruško (krčí sa) alebo len mu je smutno (prestane keď ťa vidí) alebo z trucu a chce ísť na ruky. A tam je to na Tebe čo spravíš - či na ruky alebo ho zabavíš inak. Vidím, že budeš mať dievčatko a podľa toho čo mám doma a vo svojom okolí, bývajú dievčatká "poslušnejšie"

smardik
4. lis 2009

klara k tomu dát něco do pusinky záleží jak dloho kojíš, kdy začínáš s příkrmy apod. od toho se to odvíjí

malý má rok a jednou za čas dám lahvičky do sterilizačního roztoku (přijde mi že prostě od toho mlíka smrdí i když se myjou a tou sterilizací je to lepší), ale jinak neporadím malý je ne UM až od půlky šestého měsíce

nechávala jsem odříhnout dokud si neodříhnul-většinou za chvíli ale pokud mu to nešlo dala jsem ho do lehátka at je ve vyvýšené poloze

jaaty
4. lis 2009

Čo sa týka vetrov, nám sa najviac ovedčilo cvičenie - pritláčať nožičky k brušku, krúžiť pokrčenými nožičkami v smere hod. ručičiek, dávať na brušku - vždy na chvíľu a za tvojej prítomnosti.

peroli
5. lis 2009

klaro:

-tak ty dva ručníky si vem určitě (+ možná ještě jeden nějakej maličkej pro sichr)

-bepanthenem si tu bradavku potři hned jak dokojíš a pak před kojením nemusíš nic utírat

-do teplé sprchy (nebo pomáhaj i teplý utěrky) si skoč vždycky, když ti prsa trošku víc ztvrdnou (samozřejmě ne, když z něho budeš za pár minut kojit) nebo když tě to začne trochu bolet (s horkou vodou ale opatrně, ta spouští mlíčko a taky by ses takhle mohla chodit převlíkat každejch 15min. 😅 😀 )

-prsa určitě střídej, pomůže ti to aspoň trošku zabránit tomu tvrdnutí (ale to tvrdnutí bývá individuální, záleží na tom, jak moc máš prsa nalitý, kolik toho miminko vypije a jak často, a vůbec celkově jak se s tím tvoje tělo popere...atd)

-pokuď se ti zadaří a budeš patřit k těm maminkám co mají to štěstí a kojí dlouho, tak se pak třeba okolo 6m zeptej dětské doktorky na užíváni celaskonu (nebo něčeho jinýho), protože tím mlíčkem se pak prý dodává míň těch imunitních látek

-stahovací kalhotky si určitě pořiď (jsou úžasný) a jestli ti můžu poradit kup si aspoň 2-3balení, určitě zužitkuješ, protože protéct můžeš každou chvíli (ale s tím přepíráním ti neporadím, mě to za to nestálo, já si jich radši pořídila víc a když bylo potřeba tak je vyhodila a vzala nový 😉 vem taky v úvahu to, že nevíš jak na tom po porodu v porodce budeš a ještě někde něco přepírat... blééé)

-co se týče velikosti, prostě v lékarně popros ať ti je ukáže a pak si vyber

-a když už v té lékarně budeš tak si rovnou přikup tak 2balení těch poporodních vložek (jsou hygieničtější a "dýchaj")

-sprchování je sice fajn, ale nic se nemá přehánět.. ona ta voda na to poranění taky není až tak úplně dobrá.. já bych za sebe doporučila tak 2x za den, a pak kdyžtak jen v případě potřeby 😉

-a na to sprchování a mytí vlasů v porodce (a pak třeba ještě i doma) určitě používej jen něco hodně jemného, nejlepší je něco dětskýho (třeba ten sebamed, je asi tak nejšetrnější)

-miminko určitě chovej vždycky když tě bude "volat" 😵 takhle se nejlíp vytváří to pouto a taky se říká, že děti který byli jako miminka často chovaný a občas spávali i s maminkou v posteli, bývaj v dospělosti sebevědomější a celkově spokojenější než ty které to nepoznali

-tohle chování určitě praktikuj minimálně po to šestinedělí a pak už uvidíš sama, ale nejpozději v těch třech měsících si začni miminko pomalu učit i na to, že ne vždycky seš k dispozici, protože pak by se taky mohlo stát, že by sis bez něj v patách, ani neprdla 😅 😀

-kdy dát něco do pusinky je opravdu hodně individuální.. jinak je to u prcka co je na um a jinak co je na mm.. když je mimi na um tak má k takovým věcem blíž a většinou si na to i rychleji zvykne.. miminku na mm začni něco takovýho dávat tak okolo toho 5-ho měsíce, ale zpočátku jen hodně občas (1-2xdo týdne pokaždý třeba jen 2-3 lžičky na ochutnání) aby si na to pomalilinku zvykalo, protože čím později se s něčím takovým začíná tím hůř si na to prďolka zvyká... mudr ti sice řekne že ještě začínat nemáš, ale když to odložíš tak pak můžeš mít opravdu velký problémy něco do toho prcka dostat.. (ale jak říkám, je to hodně individuální a jak to bude si ankonec stejně určíš víceméně sama)

-u těch keksíku apod. taky záleží třeba i na tom kdy narostou zoubky (jen pozor na ty piškoty apod. - říká se, že lepek by prckové neměli poznat tak do roku, plusmínus, navíc na piškotech je přímo napsaný vhodné až od 3let, ale i tohle sama odhadneš kdy je na to prcek připravenej, z toho neměj strach)
(Fifíšek má třeba teď v 9m už 8zoubků)

-když už pak s něčím začneš, je možná lepší začít spíš s zeleninkou protože ovoce má výraznější chuť a některým dětem pak už ta zeleninka nejede

-i při kojení si myslím, že tak nějak můžeš všechno (samozřejmě si nezakousneš syrovou jalapeňo papričku, že jo? 😀 ), ale spíš jen uďobávej.. a pokuď uvidíš, že třeba když sníš misku jahod je prcek druhej den opruzenej na prdelce tak je samozřejmě vynech nebo hooodně omez

-lahvičky se vyvařují taky tak nějak podle potřeby, já jsem u Lin poctivě vyvařovala jen do doby kdy byla opravdu miminko (kams ji položila tams ji našla 😀 ) a od chvíle kdy si začala něco strkat do pusinky, kdy začala lézt atak, tak pak je už jen vypláchla převařenou vodou... u prcka tohle nedělám, ten je pořád jen kojenej a čajíčky ani mlíčka vůbec nechce 😝

-pokuď ti tak do těch 10-15min brkaneček nehodí tak miminko klidně polož do postýlky, a kdyby za chvíli začlo plakat, tak ho zkus nechta odříhnout znovu... některý děti si třeba odbrknou i až po vyspání

-na prdíky (někdy i na brkanečky) pomáhá, když budeš dávat miminko aspoň přes den na chvíli na bříško (já mám teda obě dvě děti na bříšku spinkací a to celodenně i v noci) a navíc to pomáhá i na pasení koníčku a posilování krčních a částečně i zádových svalů 😉

-náušnice- někteří doktoři to dělaj ve 4m někteří v 6m, nejlepší je se s ním domluvit... jen jestli můžu doporučit lepší je píchání než nastřelování.. u toho nastřelování se prcek nesmí ani hnout a navíc se ty jejich náušnice co ti tam daj musí za pár týdnů vyměnit za ty tvoje, a ne každá miminkovská holčička to snáší dobře.. kamarádka nechala kdysi nastřelovat a když je pak vyměňovala tak ji málem slezly vlasy a nervy měla totálně v prd**i, ta malá u toho tak šííííleně řvala a vyváděla.. no děs.. zatímco u toho píchnutí hned nasadí tvoje naušničky a ty to pak už jen občas potíráš lihem nebo čímsi, a to už se zvládnout dá..

-ještě mě napadlo, že na miminkovskou rýmečku je dobrý stříknout trochu mm do nosíku 😉

TOLIKO MOJE RADY A POSTŘEHY... každej to ale máme jinak tak si z toho vyber co se ti líbí...

masinka
5. lis 2009

ahoj
ja som dostala jednu dobru radu pred porodom:
pri kojeni vopchat bradavku dietatu az do krku (aby dasnami tlacilo na dvorec, inak ti bradavku rozzuzle do krvi a bude to boliet)...a aj po cisarskom sme sa v pohode rozkojili

nausnicky sme dali obom babam pichnut ked mali 6 dni este v porodnici (nausnice sme mali predtym par dni namocene v liehu), trosku poplakali a bol pokoj, doma sme natierali liehom, za par dni sa to zahojilo

prve dieta som musela nechat odgrgnut vzdy po 5 minutach kojenia, inac mi potom grckalo (a grgala ako stary chlap), grgla tak do minuty, druha mi negrgala vobec aj ked som ju pestovala hodinu...

flasky pouzivame iba na caj, vyvarila som ich ked som ich kupila, inac ich umyvam normalne s jarovou vodou... s tou sterilnostou to podla mna netreba prehanat...deti som este chore namala

klara.t
autor
6. lis 2009

Holky díky! to je fajn, že píšete takové rady. To se jinde nedočtu. Tak jen tak dál, pokud někoho něco napdane.

klara.t
autor
6. lis 2009

A co třeba praní věciček? Při přípravě výbavičky a taky pak, když už mimi bude snámi. Musím prát odděleně?

klara.t
autor
6. lis 2009

a ještě jaká je vhodná poloha při spaní? na zádech? od kkdy může na bříško a na jak dlouho?
Co spaní s plínou přes obličej? někde jsem četla, že je to uklidnuje. Jinde že se mohou udusit?

kisska
6. lis 2009

klara tiez som nedocitala vsetko, ale pri prvom som prala vsetky vecicky spolu s nasimi (ked nasim nevadilo, ze s prali v sensitive prasku a s minimom avivaze), vsetko som zehlila len prve 3 mesiace, potom len to, co islo priamo na telo. A samozrejme periem vsetko nove predtym nez to 1x obleciem, ale to robim aj s vecami pre nas...

Kedze mam paniku zo syndromu nahleho umrtia, tak som maleho davala spavat len na chrbat alebo na bok (podlozeneho, aby sa nemohol pretocit) a polohy som striedala.
Polohovat na brusko mozes od zacaitku, najprv vzdy len na chvilenku a postupne predlzovat, ale vzdy musis byt pri babetku. Este ma tazku hlavicku, keby zaborilo nostek do podlozky, moze sa zadusit.

Na bolave bradavky mi velmi pomahala cicaderma(homeo mast), netreba ju umyvat. Caste umyvanie bradavku len zbytocne vysusuje. Aj MM je velmi dobre, hlavne zo zaciatku, pokial je to este kolostrum.

Prve dni po porode je dobre prikladat pri kazdej prilezitosti, aby sa mliecko dobre rozbehlo. A pila som vela fenykloveho caju a caju pre dojciace mamy - pomaha to mliecku a zvycajne su tam aj bylinky, ktore uvolnuju brusko.
Aj sa mi osvedcilo maleho pestovat, ved babo prve dni a mesiace potrebuje len par veci - plne brusko, suchu plienku a mamu. Rozmaznat ho takeho malickeho nerozmaznas... akurat upevnis jeho istotu, ze mama je tu a ze sa na to moze spolahnut... neskor sa ta sam pusti a bude sa uz len obzerat, kde si namiesto toho, aby sa ta drzalo za suknu. U mojho Adama to plati 100%ne 😉

Teraz cakam dievcatko, ale neuvazujem, ze jej dam prepichnut nausnicky. Nech sa neskor sama rozhodne, ci ich chce. A ked, tak skor nastrelit, nez prepichnut. Ale pozeram, ze kazdy preferuje nieco ine 😉

Odgrgavat som davala az po nakojeni, ale mala som doporucenu polohu - ked babo skoro viselo cez plece. Nestaci len opret o rameno, ale pomaha poloha, ktora trosku tlaci na zaludok, aby mohol vyjst vzduch. Ale zase nie velmi, nech nevyjde aj ostatne...

A prve jedlo okrem mlieka staci zacat riesit az v 6m(ked kojis), cca v 5-6 ked nekojis... Skor nepotrebuje nic, dokonca ani vodu alebo caj (len pri horucavach) .

alcatko.j
6. lis 2009

Klarko, uz se ti to blizi, tak ti hlavne preju rychly a co nejmene bolestivy porod🙂
A co se tyce rad...

Je fajn znat nejake ty triky, ale ver mi, ze postupne se sama vsechno naucis a nabehne ti intuice a budes si i sama vedet pekne rady 😵 A taky, kazde detatko je jine, jedno je uplakane, jine vesele, jedno vyzaduje porad mamincinu naruc, jine je spokojene v postylce a pozoruje svet a maminku k tomu nepotrebuje..jedno rado usina a citi pri tom maminin dech a jeji zpev ci konejsiva slova, jine zase chce mit absolutni klid a pohodu a tmu😅 Jedno dite je pohodar, flegmous, jine chce spolecnost...ja mam bohate zkusenosti s obouma😅

Spinkani - nektere decka chteji spat v postylce, v tom pripade zadny polstar, zadni plysaci, zadne strakate povleceni(miminka se boji, maji rady jemne pastelove barvy...matrace, plinecka pod hlavicku, mantinel, perinka.Nektera chteji byt pevne zavinuta v zavinovacce, ci aspon svazana v plince, aby je sermujici rucicky nebudily..jina chteji volnost. Nase thea spi ve vaku. Nektera maji rady pobliz plinecku, ne primo na hlavu, ale pobliz, aby se ji chytly, zaborily nosik...meketra vyzaduji hodit plinecku na hlavicku(ale to ja bych mela strach...) V soucasne dobe se rika, nenechat spinkat na brisku, nejlepsi poloha je na boku nebo na zadech, aspon do doby, dokud se decko neumi samo prevracet. Je ale na druhou stranu davat i na brisko, pry to pomaha na bolave brisko.Mne v porodnici tvrdili, ze ale jen v pripade, ze je den a ja nespim a dite hlidam...tot rady..nase thea na brisku spinka od narozeni a to temer vyhradne...zjistila jsem, ze se ji tak mnohem lepe spinka, je klidna, nejak si vzdy posklada rucicky a je spokojena...a spi tak i v noci...
Nektere deti chteji spat s maminkou v posteli, myslim, ze to vubec neni problem, kdyz se doddrzi nejake zasady(ted nemluvim o nejakem rozmazleni, ale spis o zahovni bezpeci), mimco by se nemelo prehrivat, pozor na to.
Dudlik- cetla jsme o dudliku zajimavy clanek a ten me utvrdil v tom, ze pokud jej miminko chce, nejsem zadna krava, kdyz mu ho poskytnu😅

http://www.babyonline.cz/pece-o-dite/chrup/dudl...

Prani - znama je lovela, ale muze se prat v jakymkoliv senzitive prasku, nicmene ja peru normalne😅 Zalezi na pokozce miminka, kdyz neni zadny problem, nehrotila bych to, napr Lovela nevypere nic...
Peru pradlo holek dohromady, mimo t,ave kousky, na 40, bez avivaze, ale i tu nekdy dam...

Chovani - chovej chvej chovej, mazli se a tulte se 😵

peroli
7. lis 2009

co se týká prášku... já teda Filípkovo peru zvlášť a používám batole a jsem spokojená 😉

gloria78
7. lis 2009

klara-ja už roky periem všetko celej rodine v tekutej (ekonomickejšia, nezaťažuje práčku, prádlo ani odpad 😉 )Lovele a som veľmi spokojná 🙂 , takže veci bábätka som nikdy nemusela prať zvlášť 😉

micanek
7. lis 2009

Tak já se přidám :o))

V lovele jsem prala ze začátku a podle mě nic nevyere a ani moc vábně nevoní. Takže od začátku peru v persilu SENSITIVE a jsem mooc spokojená ...a jelikož jsem sinej alergik a ekzematik, tak i já jsem spokojená
Peru všechno oblečení dohromady, jen tátovi monterky peru zvlášť.
Kdybych prala mimískovi zvlášť, tak bych musela jít asi vykrást banku, jelikoř oblečení po mlíčku a ublinknutí strašně smrdí, tak jsem to vždy prala hned ..... a kdybych čekala než se mi naplní pračka, tak by nám to zhnilo 😀 😀 😀

micanek
7. lis 2009

A Aviváž ... tu používám taky SENSITIVE

micanek
7. lis 2009

Plínu přes obličej bych osobně nedávala ...ale dávala jsem ji přes kočárek a teď když ho chci uspat tam dám deku a pak ji sundám.

micanek
7. lis 2009

co jsem slyšela o naušničkách ... tak je hlavní aby měla už po tetanovce ...a píchání kolem 3 měsíce

micanek
7. lis 2009

klara.t -............ pro uplný mrňousky je nejlepší poloha na boku.

micanek
7. lis 2009

Co se týká jednorázovejch kalhotek ...já osobně je měla koupené ...ale asi po 2 použití letěly do koše a nosila jsem byč svoje kalhotky a cítila se dobře ... a pod tou tlustou poporodní vložkou jsem nosila alwejsku NOČNÍ a nikdy jsem neprotekla.
Ale pouze moje zkušenost.

masinka
7. lis 2009

my tiez perieme v Lovele alebo Persile sensitive, ten lepsie vonia. periem vsetko spolu a nezehlim (pri deckach na to nemam ani cas, ani chut). ogrckane veci este zacerstva preplachnem a necham ususit a v pracke ich vyperiem az ked ju mam plnu, ked sa baby zaspinia prikrmom (hlavne mrkva a banan ) alebo kakaom (ta vacsia), pripadne maju kolena od travy, tak mam Vanish vo flaske s rozprasovacom (ako sa pouziva na kropenie pradla) a flak hned nastriekam a necham posobit az kym to nedam prat. zvladne to vyprat potom aj Lovela

Nelka jednu dobu spavala s latkovou vreckovkou cez oci

micanek
7. lis 2009

Amisa: ... k těm bradavkám ...snaž se hned ze začátku strčit prdískovi upně celej ten dvorec do pusiny ... ze začátku mi nikdo nic neřekla apak to byla strašná bolest ... zní to děsivě, ale tomu prdísovi se i lépe baští.

marcela22
7. lis 2009

Ahojte, po mojej len pár dní starej skúsenosti považujem za dôležité vedieť, že maličké deti NEVEDIA DÝCHAŤ ÚSTAMI. Malý sa mi začal zrazu dusiť a ja som netušila prečo, až som mu pobúchala chrbátik a jemu vyšlo trocha soplíka zistila som, že má plný nosík a nemôže sa nadýchnuť. Odsávačka to vyriešila, ale keby som nevedela, že kvôli tomu jednoducho nemôže dýchať, tak by som ju asi tak rýchlo nepoužila....

mmmk
7. lis 2009

Zajimalo by me, jestli mate nektera zkusenost s pranim v pracim gelu Frosch. Je to sensitive a hodne lidi to chvali, ze to pekne voni a dobre pere. Udajne se v tom pere dobre i detsky. Mate zkusenost?

janneke
7. lis 2009

Pokud budeš mít nějaké otázky ohledně kojení, doporučuju stránky www.kojeni.net - najdeš tam spoustu rad, týkajících se vlastně nejen kojení, ale třeba také režimu dítěte a podobně.

Ten igelit na matraci... s tím bych si dala bacha, hlavně nedávat pod hlavičku! Mimčo se tak může přehřát! Já dávám pod prostěradlo jen silnější bavlněnou plínku, na igelitu se malá strašně potila.

klara.t
autor
7. lis 2009

Holky, díky za rady. mě ještě napadla další rada pro ostatní maminky.

Ještě před porodem, je nutné sehnat si pediatra a přihlásit se k němu. Protože tan by měl pak mimi prohlédnout po odchodu z porodnice. Pak také, že je nutné mimi přihlásit na pojišťovnu. Myslím do 10 dnů po porodu. Na to je formulář, který je nejlepší vyzvednout ještě před porodem. Doma si ho pak vyplníte a pošlete taťku donést to na pojišťovnu. Je také nutka přihlsit k trvalému pobytu a platit za něj popelnici.

Jsou ještě nějaké další formality k miminku?

Já už koupila persil sensitive. 😀

micanek
7. lis 2009

klara.t.

takže ...na popelnicích si to hned přihlásily sami podle tvalého bydliště. Vůbec nic jsem nevyřizovala .
Pojišťovnu automaticky nahlásí na tu stejnou, kde je matka, jen do 10 dnů se tam musí jít vypsat papíry.

Pediatra je potřebna sehnat před porodem, ano to máš pravdu ................ ve velkých ěmstech už tak ve 30tt.

Trvalí pobyt se taky automaticky nahlásí tam, kde bydlí matka .. takže žádné papírování 😵

igelit pod matraci jsem dávalä a nedám na něj dopstit ...nikdy se mi prďola nespotil ........... nedávala jsem ho tedy do míst hlavičky, ale kdyby tam nebyl tak by mě zajímalo, jak ta matrace vypadá ........... nemluvím jen o počůrání ...teď mi tam třeba lije čaje.

poupe
7. lis 2009

ahojky,jeste vyzvednou rodny list,pozadat si o porodne 🙂

luthien.k
7. lis 2009

Jen jsem to celé prolétla a je toho již napsáno dost, tak přidám jen malinko k porodnici:

- utírání "dole" v porodnici i doma - skvěle se mi osvědčily takové ty kuchyňské utěrky, protože krve bývá opravdu dost a ručník by byl po prvním použití na vyprání;

- sprchování je podle mě potřeba opravdu po každém použití WC!!!, jinak hrozí zanesení infekce - i když uvnitř,ale je tam po porodu otevřená rána! a při šití ani nemluvím...

- pokud dojde na nástřih hráze a šití, tak jít poprvé na velkou je porod číslo dvě 😝 - požádat si u sestřičky o glycerinové čípky nebo si je rovnou dopředu koupit (využila jsem i doma, než se to trochu uklidnilo).

Třeba mě ještě něco napadne 🙂

klara.t
autor
7. lis 2009

Micanek: u nás se naštěstí popelnice neplatí, ale z jiných diskuzí vím, že někde popelnici chtějí zaplatit hned první měsíc a když jsi mimi nenahlásila, tak ti hrozí pokuta či co, takže je lepšího to prostě rovnou zaplatit. Oni totiž přihlásí mimi na trvalé bydliště matky (jak jsi psala), takže ho nezatajíš :D
S tou pojišťovnou jsem to tak myslela. Oni ti mimi přihlásí na pojišťovnu kde je matka, ale do 10 dnů ho tam musíš přihlásit papírově vlastně znovu. Jinak prý také hrozí pokuta. Na těhokurzu dokonce říkali až 10 tis.

peroli
7. lis 2009

u té pojišťovny jde hlavně o to, že pokuď mimíska nepřihlásíš do těch asi +-7 pracovních dnů tak se může stát že veškerý náklady z porodnice si budeš hradit sama.. 😖 🙄

a na zdravotní pojišťovnu jsem to hlásila telefonicky a RL jsem buď posílala poštou nebo mi ho tam nesla mamka.. už si nepamatuju 😅

a rodný list miminka... nevím jak kde, ale ke mě do porodky přišla paní z matriky, opsala si číslo občanky, vzala si můj oddací list, já jsem se jí podepsala a nahlásila veškerý údaje, zároveň jsem už dostala i rodné číslo mimíska a k vyzvednutí RL (+ toho oddacího listu) pak už stačil jen náš tatínek.. 😉 😵

a taky by měli být asi 4 kopie toho RL miminka... jedna k dětskýmu doktorovi, jedna k té mamče do práce, jedna k taťkovi do práce a jedna na socku... nebo jsem ještě na něco zapoměla? 😕

a co se týče porodnýho - tak si stačí ten papír vyzvednout před porodem, po návratu z porodky si ho v klidu vypsat a i s tou kopií RL pak poslat poštou 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru