Co musím zařídit, aby dítě mělo příjmení po otci?

kobu
17. led 2008

Zdravím...potřebuji poradit. Chtěli bychom aby se naše mimčo mělo příjmení po otci, ale není mi jasné, co je pro to třeba udělat. Musím jít ještě teď před porodem něco vyřizovat na matriku...je tu prosím někdo kdo to ví?

suki
17. led 2008

jasně není to nic těžkého, vezmete si občanku a pro jistotu těhotenský průkaz a musíte jít oba na matriku a tam jen vyplníte nějaké papíry, které vám dají úřednice a podepíšete je a je to,ale musíte mít vymyšlená obě jména na holku i na kluka a říct jim to tam. 🙂

sisstin
17. led 2008

po nás jméno-křestní nechtěli...jim jde pouze o příjmení 😉

makelka
17. led 2008

ahoj,

pokud vím, tak před porodem dostaneš papír, na kterej píšeš jméno dítěte a tam se píše i příjmení, tak prostě napíšeš příjmení otce a je to 😉

sisstin
17. led 2008

kobu:dojdete s občankama a s těhu průkazkou...že chcete přiznat otcovství a jestli se bude jmenovat po tobě nebo po příteli..může se jmenovat i po tobě..ale jako otec bude uveden přítel...to jak budete chtít 😉

kobu
autor
17. led 2008

díky za odpovědi, ten papír právě mám, ale nebylo mi jasné co s ním, protože se tam pro náš případ píše cosi o potvrzení o otcovství...no prostě se raději zeptám...díky pa

suki
17. led 2008

po nás teda jména chtěli 😠 ale to je teda asi jak jde, tak radsi je mějte připravený, ať je pak nemusíte vymýšlet na mistě 😉

sisstin
17. led 2008

suki:ono je to asi fakt všude jinak..mně tam právě dali ten papír na křestní..ale to stačilo až k porodu 😉

suki
17. led 2008

tak to jste teda měli fajn, my jsme to ž měli zapsaný od matriky, tak už jsme si to nemohli rozmyslet, ale naštěstí jsme si to rozmyslet nechtěli 😀 😀

kobu
autor
17. led 2008

jejda, křestní to mi je jasné, tady jde právě o to, aby se to nejmenovalo příjmením po mě, ale po taťkovi...nejsme zatím vzítí. Chápete, že? Na to je právě potřeba podvrdit nějak to otcovství ...zase nějaký papír nejspíš 😅

sisstin
17. led 2008

kobu:jj..to chápu..tam prostě přijdete, jak jsem psala 😉 řekneš to..a ona vyplní papír, že ten a ten je otcem nenarozeného dítěte s příjmením ový/ová 😉

kobu
autor
17. led 2008

jasnačka brnkačka...dík

gabinicee
17. led 2008

Ahoj kobu já jsem taky o to žádala protože jsme se chtěli vzít až později holky ti sice radí dobře že musíš jít na matriku a tam ti pak dají papír s kterým ty musíš přijít k porodu a tam jim to musíš dát nebo když nebude čas (což někdy bývá) aspon říct a pak doložit (ale ten den) protože pak by jste z toho mohly mít nepříjemnosti 😉

poupe
18. led 2008

my taky uvadeli obe krestni jmena a prijmeni po otci a muselo se to vyridit pred porodem a jmena se pak uz nemohla zmenit ☹ ten papir jsem pak odevzdavala v porodnici.

zuzathc
2. zář 2014

🙂

ninaninus
3. zář 2014

@kobu. Musíte oba na Matriku narození - Sebou je nutná těhotenská průkazka,občanka a rodný list. řeknete že chcete příjmení aby mělo po otci a oni sepíšou papír s přiznáním otcovství i s příjmení oba podepíšete 3 papíry jeden si nechají oni jeden si necháte vy a třetí si dejte třeba do těhu průkazky to budou chtít v porodnici 🙂

lilblow
30. lis 2014

Zdravim.. mam podobny dotaz... jen my to mame trosku slozitejsi... Pritel je cizinec, zijeme v Rakousku, na porod budu v CZ, tam pry budu muset na matriku, aby mel maly jeho prijmeni.. jenze on se tam se mnou nedostane, pojede pak honem honem a porod az to prijde.... Kdyz vezmu jeho rodny list, je mozne to vybehat sama, nebo to potom bude mozne dodelat v porodnici?

Diky za odpoved 🙂

jge
30. lis 2014

@lilblow Manzel je cizinec a musel osobne ukazat na matrice jeho pas, kopie ci mnou doneseny nestacil, vyzadovali si jeho pritomnost a podpis. Ale to byla 2 roky spet, tak nevim, zda je to jine. Rodila jsem v Podoli, matrika Praha 4.

lilblow
30. lis 2014

@jge Dky za rychou odpoved.. Doufam, he to stihneme.... dalsi litani po porodu, uz tak nas jich ceka moc se mi moc nelibi.. myslim jeste kvuli zmene prijmeni potom... kdyby se to nestihlo... :-/

magdalenax
5. kvě 2015

Uvést otce do RL.

gwendelina
18. čer 2015

Ahoj holky chci se zeptat musíte jít na matriku v místě trvalého bydliště? Nebo to lze i v místě přechodného? Jde mi o to, že bydlíme v Praze kde budu i rodit, avšak trvale bydlime na Moravě. Momentálně jsem na nemocenské. Děkuji

cernovlaska
24. čer 2015

@gwendelina nemusí to být v místě trvalého bydliště, muž ho má v Plzni a minulý pátek jsme malou hlásili v Ltm. Ale zase tady mám trvalé já, nicméně to nikdo neřešil. Miminko bude mít automaticky trvalé po mamince 😉

gwendelina
24. čer 2015

Ahoj už jsem volala na matriku a je to jedno kde pokud nejsi rozvedená to už byl problém 🙂

veronika182
24. čer 2015

Oni většinou křestní jména chtějí napsat, ale není to povinné, jen tlak úřednic 🙂

rk123
16. led 2016

Ahoj chci se zeptat jde změnit příjmení dítěte když není ještě narozené?

rk123
16. led 2016

A na matrice už je vše podepsané jde to změnit?

78marcela
16. led 2016

@rk123 myslim ze jde, za tisicovku jde zmena jmena, tak nam to rikala matrikarka.

martinabj
16. led 2016

Zdravim, Rodne listy, OP a TP vypisete na matrice formular a tatka ho musi podepsat.... resili jsme minuly tyden 🙂

martinabj
16. led 2016

@rk123 v papirech je napsano do pul roku

rk123
17. led 2016

Tady je problém že matka toho dítěte chce aby mělo dítě příjmení po otci ale otec bude platit jen výživné ale vidět ho nechce a tak myslíte že to příjmení půjde změnit bez matky? Jenom když tam příjde na tu matriku otec a bude to chtít změnit? Protože ona mu lhala že se to nedá napsat na její příjmení půjde to?

rk123
17. led 2016

Půjde to?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru