Co musím zařídit, aby dítě mělo příjmení po otci?

kobu
17. led 2008

Zdravím...potřebuji poradit. Chtěli bychom aby se naše mimčo mělo příjmení po otci, ale není mi jasné, co je pro to třeba udělat. Musím jít ještě teď před porodem něco vyřizovat na matriku...je tu prosím někdo kdo to ví?

gwendelina
18. led 2016

Zkuste primo zavolat na matriku ale myslim ze ne

martinabj
18. led 2016

Musíte jít oba....

katulinka123
8. čer 2016

Zdravím , chtěla bych se zeptat zda si musíme s příelem zajít na matriku mého nebo jeho trvaleho bydliště..?Když chci aby malá měla příjmení po něm.. Děkuji za odpověď 🙂

bajana
8. čer 2016

@katulinka123 ani jeho, ani tvojho...moze to byt kdekolvek

zuzineckah
8. čer 2016

@katulinka123 to je úplně jedno. Hlavně s sebou rodné listy, občanky a ty těhotenskou průkazku.

anezka22
29. črc 2016

@zuzineckah a nevíte jak dopředu je to dobré vyřídit?🙂

heliik
29. črc 2016

@anezka22 : Ja jsem třeba 38 tt a ještě jsme na matrice nebyli ale obvykle je to lepší dřív. 🙂 My tam půjdem teď v pondělí.. rozhodně je lepší do porodu.

andysek2512
29. črc 2016

@anezka22 určitě je lepší dříve já byla někdy v 33-34 týdnů ptz mi hrozil předčasný porod. Tak jsme to raději vyřídili🙂))))

zuzineckah
29. črc 2016

@anezka22 jak pisou holky, cim driv, tim lepe 🙂

anezka22
30. črc 2016

Díky moc holky.. Já jsem teprve 20 TT a klidně bych tam přítele hnala už teď 😀

kaisermil
9. led 2022

@suki Rodina je základ státu. RODINA JE PRÁVNÍ JEDNOTKA URČENA K OCHRANĚ DĚTI.
Pokud si sama sebe nevazis a na tvém dítěti ti vůbec nezáleží, tak ho měj s milencem.
Pokud mas jen trochu seberespektu, tak tvůj milenec koupi kytku a půjde pořádat tvé rodiče o ruku.
To je totiž jediná cesta, jak to udělat správně.pokud nemáš ani kousek jeho respektu, tak budeš TY běhat po úřadech a snažit se o pseudorodinu se stejným příjmením a tvůj milenec nehne prstem.
A pak, az se poklesla morálka v Česku zvedne, tak se te tvoje děti budiž ptát, proc jsi je měla s milencem.ZACNI SI VÁŽIT SAMA SEBE. JENOM POTOM SI TE ZAČNOU VÁŽIT OSTATNÍ.
Hello, Ja jsem Jana a tohle je můj milenec Pepa. Nebo jak se ted lidé v Česku představují?

zuzineckah
9. led 2022

@kaisermil a na tebe se nějaký vysral, že s tím prudíš všude?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru