Co s sebou do porodnice?

lelinka85
29. srp 2013

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte nějakou radu k tomu co určitě nezapomenout přibalit do tašky do porodnice. Asi už mám poslíčky, tašku mám sbalenou, ale pořád mám pocit, že mi něco chybí. Píšu o těhotenství blog, jmenuje se Máma na blogu a tam jsem se ptala čtenářek a hodně mi doporučovaly nezapomenout na Bepanthen, jaké jsou vaše zkušenosti? Máte taky nějakou vychytávku, co v klasických seznamech z porodnic nenajdu? Díky moc!

veruska007
29. srp 2013

Termofor - hrozně mi pomohl. Nahřívala jsem si záda při kontrakcích a potom prsa při kojení 😉. A po porodu jsem měla zimnici, tak jsem měla termofor pod peřinou.

lelinka85
autor
29. srp 2013

@veruska007 moc děkuju, jsi první kdo mi to říká, jen nevím, jetli to ještě zvládnu sehnat, vyšlu manžela, mě teda bývá spíš vedro, poslední dny, ale taky jsem už četla, že po porodu můžeš dostat zimnici a těm zádům by to mohlo taky ulevit a je to lepší než mokrý obklad, moc děkuju!

veruska007
29. srp 2013

@lelinka85 V jakékoli normální drogerii mají termofor 😉. V těch značkových moc ne. Stojí kolem 100,-. Nedám na něj dopustit.

daniela1983
29. srp 2013

@veruska007 prave vcera ma to napadlo, ze ci termofon nemoze byt dobra pomoc pri kontrakciach ze sa niekoho na to opytam. a co tepla sprcha? skusala si, alebo bol lepsi termofon?

ange_de_la_morte
29. srp 2013

Bepanthen mi zachránil bradawky - jinak bych to snad ani nedala, začátky kojení jsou fakt mazec, tak nestkutečně mně bolely prsa, a pomohl jen Bepanthen .... jinak do porodnice jsem jela s přiwázaným nahříwacím plyšákem na zádech ( měla jsem porodní bolesti do kříže - tisíckrát radši bych kontrakce do břicha), super byly k porodu i teplé ponožky ( rodila jsem w lednu, wenku bylo -20 na porodním sále příjemně chladno) ale ty mi byly dobré jen do chwíle než mi praskla woda a ponožky byly durch mokré, příště si wezmu dwoje .... po porodu mi strašně pomohl Rosalgin ( sáčky které se rozmíchají do wody jako oplachowý roztok) - oplachowala jsem se po každém sprchowání ( takže tak 10x denně), 5.den po porodu mi wypadl poslední steh a wždy jsem se oplachowala studeným roztokem a utlumilo to bolest ( šití mně bolelo snad 3 týdny, ješt+ 14 dní po porodu jsem chodila čůrat jen do sprchy) takže Roslagin za mně 100% .... jinak pro malého jsem měla sebou nawíc čepičku, ponožky, rukawičky proti poškrábání ( jíst jsme chodili do jídelny a tam dost profukowalo takže jsem mu to wždy dala než jsme šli ale jak jsem psala - byl leden), oswědčila se mi i jedna bawlněná plína z domu - w porodnici jsme dostali jen jednu na kojení a tu swoji jsem použíwala přes zawinku ( ty jejich suché zipy byly na dwě wěci) ... ale tohle jsou dost indiwiduální wěci, záleží asi na každé porodnici jak to tam funguje .... jo a na cestu domů jsem měla polštářek s dírou uprostřed ( domů jsme jeli 60km a určitě bych to jinak neuseděla a ješt připásaná , polštářek jsme doma použíwala ještě dalších 3 týdny)

olusenka
29. srp 2013

já místo termoforu měla k druhému porodu polštářek pohankový, může být i s třešňovými peckami. U nás v porodnici je docela problém s teplou vodou, dlouho trvá, než začne téct, a někdy ani to ne. Ale mikrovlnka na nahřátí polštářku v jídelně byla. Cokoliv na nahřátí prsou bude dobré.
Na utírání spodku jsem měla roli kuchyň. utěrek, to na chvilku, než se dá vložka a oblečou kalhotky, aby nebyl hned ručník od krve.
Určitě taky tužku a něco na poznámky - na rady sester, co je třeba zařídit, na zapsání třeba časů kojení apod. Bepanthen jsem měla, ale na prsa mi nepomohl a na zadeček je ho škoda, měla jsem vzorek krému s lanolínem, nebo dokonce to byl možná 100% lanolín a ten na bradavky zabral.
Taky jsem měla k druhému porodu a hlavně po něm homeopatika. A hroznový cukr a čokoládu. A deník na zapsání dojmů pro mě i pro mimčo.

katyxq
29. srp 2013

nebudu to znova opisovat - dám ti odkaz https://www.modrykonik.cz/fotoblog/romcovaklark... (komentáře pod článkem)

lelinka85
autor
29. srp 2013

@ange_de_la_morte děkuju moc za rady, jsem ráda, že ti ten Bepanthen na bradavky zabral, chtěla bych ho zkusit, protože jsem četla, že se nemusí před kojením oplachovat, narozdíl od jiných krémů, což mi přišlo praktické, ale nevím, jestli i tak raději neopláchnout, tys ho oplachovala nebo ne? kdyžtak mám s sebou i norskou vazelínu, tu mi přivezla kamarádka a je fakt k nezaplacení, polštářek s dírou mám! jen není moc vycpaný a marně se do něj snažím te'd sehnat náhrdní kuličky, ale ho prostě vycpu aspoň vatou, to ostatní je taky super, fakt mo díky!

ange_de_la_morte
29. srp 2013

@lelinka85 : neoplachowala, mazala jsem wždycky pokojení takže wždy to bylo alespoň 2 hodiny do dalšího kojení tak se to wíceméně wzstřebalo ... do polšťářku kup alespoň watelín, mají ho w každém obchodě s metráží 😉

veruska007
30. srp 2013

@daniela1983 U minulého porodu mi horká voda dělala zle, teď byla super. Byla jsem i ve sprše, ale PA milovala monitorování ☹, byla jsem připíchlá skoro pořád - a horký termofor pod bedry byl super!

anickajirka
30. srp 2013

já lituju, že jsem neměla při porodu a po něm u sebe kapky do nosa jako je vincentka...po porodu jsem měla uplně sucho v nosu, popraskané žilky v nose a dělaly se mi strupy, které pak dost bolely.Takže bych doporučovala s sebou ještě nějaký ten spreječek do nosa 🙂

zuzazuzanta
30. srp 2013

Řekla bych,že než bepanthen je lepší purelan.Aspoń na bradavky.A na hojení hráze je dobrá dubová kůra i na případné hemoroidy🙂Já postrádala v porodnici fén na vlasy 😀

mivit
30. srp 2013

Souhlasím s tím, že Purelan je na bradavky daleko lepší. Po druhém porodu mi zachránil bradavky, doporučila mi ho sestřička v porodnici. Oplachovat se nemusi.

lelinka85
autor
16. říj 2013

Ahoj holky, tak já už jsem po šestinedělí a musím říct, že jsem nakonec zvolila Bepanthen na bradavky i na Sárinky zadeček a nemůžu si ho vynachválit. Bradavky nepopraskaly a spolu s častým větráním se to po 14 dnech naprosto perfektně ustálilo, úplně mazat jsem přestala asi po 3 týdnech a do teď všechno dobrý. Zadeček mažu preventivně po každém přebalení a opruzenina se zatím neukázala a doufám, že se taky ani neukáže. Sárinka je zatím plně kojená, tak uvidíme co s tím pak udělají příkrmy. Každopádně za mě Bepanthen jednoznačně palec nahoru!

avantgarda
31. led 2016

Za mě jedna z největších vychytávek je nafukovací kruh 🙂 A odvar z dubové kůry. Oboje mi hodně pomohlo po prvním porodu, kdy se mi hojila jizva po nástřihu. Bepanthen jsem měla sbalený při prvním i druhém porodu. Care mast je takový dobrý univerzál - na bradavky i na zadeček miminka. Když mi došel, koupila jsem si pro druhé miminko Extra mast na zadeček.
Z věcí, které se mi dál v porodnici osvědčily bych jmenovala malé ručníky na osušení "dolních partií", které jsem v případě, že byly umazané od krve vyhodila.

hanulka_es
27. čer 2017

Bepanthen krem mohu za mě doporučit, jak jsem se snažila rozkojit a přikládala malého poměrně často, tak jsem je bolavé měla...krem to příjemně promázne a do dalšího kojení se mi vcelku ulevilo, super je, že se nemusí oplachovat, byla jsem po císaři, takže pořád vstávat, takhle mi manžel jen malého podal z postýlky ke mě na postel a pak si ho zase vzal 😉

polodelfin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru