Co všechno s sebou do porodnice?

lenulinka00
22. led 2011

Ahoj, holky. Řeším takový problém co všechno zabalit do porodnice. Můžete mi někdo poradit? Rodím poprvé, takže vůbec netuším. 😢 A začínám z toho mít depku. Díky moc

kalo
22. led 2011

http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

Koukni sem. Já už si to moc nepamatuju, ale předem zjisti, co ti dají v tvojí porodnici. Já např.dostala v porodnici pleny pro dítě, vložky i noční košile (měla jsem raději jejich, protože jsem si je měnila víckrát denně, takže svoji pěknou jsem na sebe hodila, jen kvůli návštěvě 🙂 )....

luciebx
22. led 2011

cauko.. tak ja si brala 2x pyzamo pro sebe.. jednu jakoby nocni kosili a druhy normalni pyzamo.. a pak drogerku do sprchy.. mela sem poporodni vlozky a ty kalhotky na jedno pouziti.. prsni vlozky ale ty sem nakonec nepotrebovala... rucnik 2x a obleceni na cestu z porodky... hlavne fotak nezapomen🙂
pro mimi plinky vlhky ubrousky a obleceni.. a deku..
ja byla v porodnici jen prez jednu noc.. rano sem sla domu.. takze i tak sem toho mela zbytecne hodne.. ale neboj.. i kdyz neco zapomenes tak ti to nekdo muze druhy den dovest.. nebo ne?

drzim palce

zako
22. led 2011

i tady je to pekne sepsano 🙂
http://abckocarky.cz/co-do-porodnice-co-sebou-d...
ja v porodnici dostala vse jak pro sebe, tak pro mimco..takze jsem skoro nic nepotrebovala...az na hygienicke potreby a rucniky ...dostala jsem vlozky, kosile, pro malyho plinky, obleceni...
napr zupan ani teple ponozky jsem vubec nemela na sobe, ale ja rodila ve 30 stupnich vedra 😀
vezmi si i nejaky casopis nebo knizku 🙂

myschka
22. led 2011

V zásadě skoro nic, hodně spodníh kalhotek, noční košile, župan, kojící podprdu a vložky do ní, teplé ponožky, dva ručníky a pár těch malinkých- užiješ při oplachování spodku po každé návštěvě záchoda po porodu a aspoň nebudeš mít krev na těch velkých- já to podcenila.
Pokud se nefasujou v porodnici vložky tak ty, věci pro osobní hygienu, něco na čtení, bepanthen na prsa/zadeček, odsávačku, mobil, nabíječku, foťák a láhev s pitím. Samo doklady a papíry k porodu. Pokud nechceš mimčo v erárním tak nějaké bodýčko atd a někde musíš mít své pleny a ubrousky na přebalování. Cokoliv si pak vzpomeneš může přivést manža 😉

mauska
22. led 2011

Já jsem balila tašky dvě. Jednu na porodní sál a druhou na šestinedělí. Na porodní sál: ručník, hygienické potřeby, vložky, poporodní kalhotky, bačkory, pití. Na šestinedělí: ručníky, hygienické potřeby, vložky, poporodní kalhotky, župan, vložky do podprsenky, kjo podprdy, bepanthen na bradavky, bačkory. pro mimi jen plínky a vlhčené ubrousky. Autosedačku a věci pro mimi přivezl manžel později. měl doma nachystané dvě hromádky oblečení (teplejší a slabší variantu). Noční košile jsem měla jejich, vyhovovalo mi si ji měnit víckrát za den.
Jinak jsem tam i hodně věcí dostala - nějaké vzorky krémů pro mě i rpo mimi, nějaké čtení apod.
Hodně štěstí 🙂

alcatko.j
22. led 2011

Leni, zabal si tri tazky😅 nebo dve no, ja mela tri😀

Prvni na porodni sal - pri registraci v porodnici, nebo na strankach proodnice urcite najdes seznam doporucenych veci...kazda porodnice to ma jinak.
Na proodni sal, asi papuce, nejlepe nejake gumove, mozna ti bude vyhovovat sprcha, tak at mas do sprchy, nazouvaci, nebude cas se nervovat se spravnym obouvanim😅
na kosili se vyprdnil dostanes andelicka erarniho, lahev s vodou pro sebe, bude mozna zizen, nabity fotak a nabity mobil. Pro tebe nic vic.
Pro tatinka svacinu a piti, muze to byt dlouha sichta, at nema hlad.

Jestli je to tvuj salek caje, tam muzes aromaticke svicky, tycinky a nevim co vsechno, mozna svoje cdcko s hudbou.

Doklady myslim, oddaci list, penize na zaplaceni tatinka u porodu, ale to jsou male veci a myslim, ze staci PO porodu, treba dalsi den.


Dalsi taska na oddeleni sestinedeli pro sebe. plus hyginecike potreby pro miminko.
Jestli chces, tak nocni kosile, jedna dve. Sice je lepsi vyuzit opet nemocnicniho andelicka, protoze budes asi krvacet a casto dojde k nehode, at si neznicis kosili svoji. Ale treba na navstevy, pokud by jsi chtela byt kocka🙂
Ty papucky🙂
Jednorazove kalhotky, nevim, jaka bude tvoje spotreba, ja jsme mela Radeji dva balicky, nevim ted po kolika je to kusech...
Poporodni vlozky, ja potrebovala dost, casto jsme je menila, mela jsme dva baliky a dalsi dva mi manzel dovezl.
Mozna zupan, kdyz treba pujdes na kontrolu utzv po porodu a bude utzv na jinem patre..ale jinak ho potrebovat nebudes, v porodnici je hodne teplo, aby maminky smrdely😅 a jejich miminka je poznala a aby miminkum bylo teplo 😵
Kojici podprdu, ale myslim, ze ani ta neni nutna, staci sportovni podprda, nebo klasicke "bolerko".
Vlozky do podprdy, ja mela, ale nevyuzila.
Ponozky.

Rucnik na oblicej, rucnik na telo, radeji dva, kuchynske uterky na utreni po koupeli pipinky😅
Mydlo, sampon, zubni pastu, kartacek, hreben, gumku do vlasu, pokud mas dlouhe vlasy.

Ja jsme mela i licidla, at jsme krasna pro navstevy😀Tim padem i odlicovadlo a odlicovaci tamponky.

Knizku, predpokladala jsem, ze moje dcerusky budou hodne a budous pinkat, poprve kniha nevyuzita, podruhe mi manzel dovezl jeste druhou😀
Nebo nejaky casopis.

Pro miminko muzes nejake dupajdy nebo tak, ale myslim, ze snad ve vsech porodnicih dostavaji deti erarni oblecky..
Plenky nejmensi velikost, staci jedne balik.
Prebalovaci jednorazove podlozky, vlhcene ubrousky a mast na zadecek (bepanthne, rybilka apod)
Mne se osvedcila latkova plena - 2 ks, na ublinkanky😀
Muzes mit jako tajnou zbran schvany dudlik😅
Odsavacku ti pujci, kdyby byla treba, totez treba kloboucky, ale jestli mas, muzes vzit sebou.

manzel pak dovezl tasku sebou pri odjezdu s oblecenim pro me( trosku repre, dojela jsme rodit jako prase😀 ) a pro detatko. Sedacku taky doveze, pripadne deku a tak.

Treba nejaky mls? Vody v lahvi? Ovoce/ale bacha na boleni briska u mimca)...

Ale obecne podle me plati, ze snad cokoliv ti pujci v porodnici, pokud nejsou sestry kravky, vsechno jde nejak zaridit, popripade pujci spolubydlici, urcite se netrap, ze neco zapomenes...
nebo proste doveze tatinek, no🙂

bubucka
22. led 2011

Ahoj, já jsem měla tašku jenom jednu a ještě čtvrtinu věcí ani nevybalila. V porodnici jsem dostala během porodu a po porodu dohromady dva balíky vložek a pro malýho asi 15 nebo 20 plen, jinak jsem musela mít svoje. Jinak vše ke koupání miminka a ošetření pupíčku a tak bylo k dispozici, stejně tak i oblečení. Noční košili jsem vezla, ale nakonec jsem nosila nemocniční, kojící podprdu svojí, využila jsem i vložky do podprdy, ještě jsem jich měla málo. Stejně mi vždycky za chviličku protekly, takže jsem si dávala do podprsenky složenou látkovou plenku. Ty byly taky nemocniční, stejně jako oblečky na mimčo. Župan jsem neměla ani jednou. Jinak pantofle, hyg. potřeby, ručníky (radši víc), vlhčené ubrousky, macíka pod hlavu, jednorázový kalhotky. Teď mě už nic nenapadá. Odsávačku na mlíčko mi půjčili, dudlíka taky (denně vyvařovali). Domu jsem jela v těhotenských lacláčích, jako jsem v nich přijela do porodky a oblečení na malého přivezl manžel, když si nás vyzvedával (měl všechno připravené v tašce v autosedačce v předsíni). Jinak ještě před porodem jsem na gyndě dostala seznam věcí, co si sbalit, zkus se zeptat, třeba taky mají, nebo rovnou v porodce. Neboj a přeju hodně štěstí.

mamkamarketa
22. led 2011

pokud budes rodit normalne, urcite nafukovaci kruh. z vlastni zkusenosti doporucuju kosmetiku pro mimco,u Apolinare meli rybilku (nesnesu ten puch 😖 ) a na myti pouzivali Johnson&Johnson (mudr mi rekla,ze je hodne alergizujici, takze bych si vzala nejake neparfemovanou myci emulzi (ultra sensitiv, pokud mozno) priste ja si vezmu i krabici HA mleka (neudelalo se mi mleko a malyho dokrmovali CM 🙄 ) antibakterialni gel na ruce (preci jen navstevy budou chtit chovat a tak 😉 ) na porodni sal bych si vzala mp3 (naky maminy na boxech kricely pri kazde kontrakci) ja jsem mela sebou i wobenzym (urychluje hojeni) pripadne nakou intimni myci emulzi, ale to jsou uz "zbytecnosti''
dulezity je kruh a podle meho kosmetika (teda zalezi co pouzivaji v porodnici,ale jistota je jistota, stejnak to budes mit doma, tak to radsi pribalit 😉
drzim palce

pajushka
22. led 2011

No hlavně ne depku 😅 Mě už to taky za chvilku čeká, docela se mi líbil seznam zde:
http://www.nunynek.cz/clanky-pro-maminky/co-do-...
Podle něj jsem si vytvořila takovou svou vlastní verzi, přepsáno na papír, teď už se jen zbalit 😉 Spoléhám na to, že to co zapomenu(což jak se znám se určitě stane), doveze nebo koupí manžel 🙂 stejně tak jako pak při odchodu z nemocnice - autosedačku, oblečení pro prcka i nějaké trošku repre pro mě na cestu domů 🙂
A nebój, to zvládnem 😉

ladybugie
22. led 2011

ahojky, já měla dva kufry. Jeden příruční kufřík na porodní sál a pak větší kufr na šestinedělí.
příruční kufřík - gumové bačkovy, ručník, jelení lůj, voda, čokoláda, foťák
kufr - dvě balení jednorázových kalhotek, tři balíky porodnických vložek, hyg. potřeby - intimní gel, mýdlo, šampon, zubní pastu a kartáček, hřeben 😉 pak dvě noční košile na kojení, nějaký sladkosti (ihned po porodu je dobré rychle doplnit energii), čaj pro kojící matky, 2 kojo podprdy a vložky do nich, 4 ručníky. Určitě se hodí nafukovací kruh na sezení a gel z dubové kůry - pomáhá hojit poranění po porodu.

Věci na malou přinesl manžel při propuštění, stejně tak každý den nosil čisté ručníky ( utírala jsem se do něj jen jednou). Víc jsem fakt nic nepotřebovala. Rodila jsem na Mělníku a tam skoro všechno dostaneš. I ty vložky bych mohla mít jejich. I první dva dny po porodu jsem měla jejich košile, svojí jsem měla vlastně jen ten poslední den. Stejně tak jsem dostala úplně všechno na mimi - hadříky, plínky, kosmetiku i UM, když ze začátku nebylo mlíko.
Věci na sebe na odchod z porodky si nebal. Stejně se do svých původních vejít nebudeš a budeš odcházet doml v tom, v čem jsi přijela rodit 🙂

hojda
22. led 2011

Já doporučuju vzít si šušené švestky, jsou super, parádně se po nich jde na velkou, nepotřebuješ pak žádný čípek🙂, můžes si nechat přínést později i kompotované, určitě to za to stojí!

majatob
22. led 2011

ahoj, v breznu me to taky ceka, tak pridavam svuj seznam z lonska 😀

k porodu:
-pití (neperliva voda), hroznový cukr, piškoty, müsli tyčinky (neco malyho na rychly doplneni energie, co clovek stihne mezi kontrakcema 😉 podle me idealni ten hroznovej cukr)
-foťák s nabíječkou, mobil s nabíječkou
-olejíček na masáž zad (ten jsem nevyuzila, tentokrat zustane doma)
-doklady
-ručník a velká osuška
-boty do sprchy pro mě i mm
-teplé ponožky
-toaleťák
-peníze (manžel u porodu, vana apod....)

po porodu:
-stahovací pás (bezva vec)
-podprda bez kostic+vložky na kojení
-vložky (2-3 balíky), kapesníčky
-jednorázové gaťky (mam balicek 5 ks)
-ponožky
-propisku
-2 látkové pleny
-hyg. potřeby (kartáček, pasta, intim mýdlo, obal a roztok na čočky, brýle, deodorant) a kartáč na vlasy
-2xručník a papírové utěrky
-plenky vel. newborn+ubrousky
-oblečky na parádu v návštěvních hodinách
-Bepanthen (tentokrat neberu, misto nej mesickovej olejicek 😵 )
-knizku (mela jsem stesti na hodny a spavy deti)
-ja beru i elektrickou odsavacku, ale to proto, ze predpokladam problem s kojenim a nechce se mi mordovat s pujcenou manualni 🙂

a pak mit nachystany v cem a jak pojedes ty i mimi z porodnice 🙂

lela78
31. led 2011

A oddací list, má být originál, nebo stačí ofocená kopie, to jediný mi nějak uniklo 😉

storm07
31. led 2011

Stačí kopie - a nechají si ji

pattie
1. únor 2011

S tím oddacím listem asi jak kde. V Praze Motole chtěli jen originál, v Krči jim stačí kopie.....
Jinak doporučuju s sebou ještě vlhčené ubrousky, odsávačku na mlíkot a ak dvě látkový pleny (třeba na otírání té odsávačky). Ale záleží na porodnici, jak to tam je... nicméně mi přijde lepší mít vlastní

deeniisa
2. únor 2011

tohle ma asik kazda porodnice jinak ja tam sla jako svobodna matka a stacil mi rodny list a mam pocit ze i obcanka jen si opisi udaje a vrati to nic si nenechavaji teda aspon v Prostejove ne.a co sebou? jen par zakladnich veci jako spodni pradlo,pyzamo a hyg.potreby+ samozdrejme vecicky pro ten poklad,jako odsavacku na mleko,pliny,par oblecku a taky hyg potreby.stejne kdyby vam neco pochybelo tak vam sestricky pomuzou a pak tatinek zbyle veci prinese :D tak drzim palecky :D

avantgarda
28. črc 2013

Mě se osvědčil takovýto seznam:

Doklady - seznam dokladů, které po vás budou na příjmu požadovat je většinou uveden na stránkách porodnice

Hygienické potřeby a boty do sprchy – sprchovat se je potřeba několikrát denně a skvěle se mi osvědčilo tuhé mýdlo (jde lépe vymýt než tekutý sprchový gel)

Ručník – vlastně raději několik malých a levných, které můžete po použití vyhodit

Kojící podprsenka a vložky do podprsenky – ty lze koupit v lékárně nebo v drogerii

Jednorázové poporodní kalhotky a poporodní vložky – seženete v lékárně, kupte si jich raději více, určitě se budou hodit i doma po návratu z porodnice

Nafukovací kruh – po porodu je skvělou pomůckou při sezení, využila jsem ho ještě několik dní po návratu domů

Dubová kůra – obklad z nálevu z dubové kůry je skvělý pomocník při hojení „spodních partií“; po dvou obkladech se mi chodilo o poznání lépe

Bepanthen – je skvělý na pokožku v okolí bradavek, která je v prvních dnech velmi citlivá a namáhaná neustálým mytím a kojením. Stačilo aplikovat malé množství po kojení a hned jsem cítila úlevu. Zklidňuje a zjemňuje podrážděnou pokožku a snadno se vstřebává. Díky tomu není nutné ho před dalším kojením omývat. Je také skvělým pomocníkem v prevenci proti plenkovým opruzeninám vašeho miminka. Neobsahuje zinek a tak zbytečně nevysušuje citlivou dětskou pokožku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru