Druhý pôrod. Kam so starším dieťaťom?

bertica.h
18. pro 2008

V máji čakáme druhé bábo a doma už máme 3ročnu slečnu.
Veľmi by som chcela ,aby bol manžel počas porodu so mnou,tak ,ako to bolo pri porode dcéry..
Bohužiaľ,nebývame na SR(ale v ČR) a okolo seba nemáme nikoho,kto by sa o dcéru počas porodu postaral.
Keby aj bola rodina zo SR ochotná..netrvala by cesta menej asi ako 4hodiny..a maju tiež svoj život..porod sa nedá naplánovať(ako všetky viete 😀 ),takže teraz ma začínaju pochybnosti prepadať ako to bude..v najhoršom ostane s dcérou manžel..a ja sama..

alebo ma napadla možnosť zaplatit nejakej študentke ..ale vačšinou asi chcu dlhodobé hlídaní,nie nárazové..napr.8hodinové..

Riešili ste niečo podobné vy?
Ako to dopadlo,dakujem za reakcie 😉

aponchie
18. pro 2008

ivush proc by vsecky zenske mely bejt ludry ? 🙂 ja mam skvelou sousedku a duveruju ji,ale to ty ktera mas asi hlidani nepochopis 😎

asitka
18. pro 2008

keďže som mala cisársky...bolo to vyriešené...manžel ku mne nesmel...až po...takže malý bol s ním...ale asi keby som rodila normálne...a manžel chcel byť pri mne...tak by malý bol u rodičov....

androna
18. pro 2008

bertica tiez to riesim.sme tu sami ale byvame tu uz skoro 2roky a susedske vztahy uz sme nadviazali.pojde k susedke, a potom si ho vyzdvihne manzel.tiez by som ho nedavala prec na tyzden.aby to nevzal osobne ze sme ho odstahovali a mame male.a potom sa bude starat manzel.skus nadviazat susedske vztahy.je to najlepsie riesenie.

susik77
18. pro 2008

inak my premyslame o nadstandarde-kde by sme mohli byt vsetci spolu 😉

aponchie
18. pro 2008

susik co mam dobre? 😅 moje tchyne bydli 3km od nas a malou nesnasi a dela,ze ji nezna a mamku mam 100km daleko takze bylo nutnosti nekoho najit abychom se nezblaznili takze mam na patre sousedku paradni babu ktera ma sama 5vnoucat a druha bydli za rohem ve vchode,sou to nasi kamaradi uz 5let se zname mame spolecne vedle sebe zahradu jsou to 60ti leti lide a mam je prokleple duverne ja jsem na to ras celkem pac tchan zneuzil deti v rodine takze ikdybychom se s tchynou bavili stejne bych jim malou na hlidani nesverila a nekdy jsou cizi lepsi jak vlastni bohuzel je to tak a mala je miluje coz je nejdulezitejsi 😀

ivush
18. pro 2008

ja nič také nevravím, že sú všetky zlé, ale proste človek nemá hneď tú dôveru a ani ten vzťah nie je okamžite taký, že by som si dovolila "žiadať" niečo takého...
A hlavne tá "známa" potom musí byť dooosť flexibilná...no proste nie je to také jednoduché ako sa to tu podáva...to je asi to, čo som chcela povedať 🙂

androna
18. pro 2008

susik a to moze byt mala i u porodu?na nadstandartu ano ale u porodu??

aponchie
18. pro 2008

ale o tom se nikdo nebavi ivush......

susik77
18. pro 2008

androna: hmm, to neviem ako vyriesim

susik77
18. pro 2008

ivush: ja to vidim rovnako...ani nie ze by som sa tych mojich znamych bala, ale oni su vacsinou tak samy pre seba...

ronie
18. pro 2008

susi-a kdy máš rodit?

susik77
18. pro 2008

haha este neviem...zatim sa len snazime-intenzivne 😎 planovala som stihnut aby som spojila matersku-lebo v auguste mam nastupit po 2 rokoch do prace 😎

susik77
18. pro 2008

ronie, kde v Prahe byvas? Ty si tusim raz hovorila, ze niekto z rodiny je neurolog, al. rehabilitacny pracovnik? Mozem sa v IP nieco spytat?

ronie
18. pro 2008

😀 aha no v tom případě wse nabízím jako hlídačka, mě to žádnej problém nedělá a ludra nejsem 😀 ¨

mám spoustu kamarádek v okolí s dětma, který by pohlídali taky, ale uvidíme jak to dopadne se mnou, budu mít ale plánovanýho cs, tak to snad půjde dohodnout s rodinou 🙂

susik77
18. pro 2008

ronie: tak predbezne dik moc 🙂 a kde v prahe byvas?

ronie
18. pro 2008

jj susik máma je dětská neuroložka 😉 ,jsme z prahy 9-momentálně Kyje, když se bude dařit, tak až budeš rodit tak Hloubětín-chystáme se stavět domeček

susik77
18. pro 2008

my z Uhrinevsi-to by sa mozno dalo zvladnut 🙂

ronie
18. pro 2008

😉 super můžeš se mnou počítat a mezitím se určitě můžeme sejít s dětma, ale my sme teď furt nemocný, čekám na jaro jako na spásu 😉 Jak staré máš dítko?

gedren
18. pro 2008

Ahoj,

taky to resim, minulej porod zacal dost narychlo. Pocitame s tim, ze pohlida kamaradka, a kdyby nestihala, tak bud na chvili zaskoci nekdo ze sousedu (zname tu temer vsechny, Helenka by to urcite zvladla, a navic by to bylo fakt jen na chvilku, nez by ta kamoska dorazila), nebo s ni zustane manzel a ja odjedu sama (a on dojede pozdeji, az dite uda 🙂). Samozrejme je tu i moznost vzit ji do porodnice s sebou, a ja tu moznost uplne nezavrhuju, ve dne bych to tak klidne udelala, myslim, ze by ji to nepoznamenalo, ale bojim se, ze zacnu rodit urpostred noci, a to bych ji proste nechtela budit a nekam tahat.

ronie
18. pro 2008

gedren, nevim, ale mám pocit, že u apolináře nechtěli děti ani na návštěvy..to by bylo šíleně komplikovaný si myslím..

susik77
18. pro 2008

ronie-dik moc za nabidku,rada sa stretnem 🙂 verca ma 16 mes.

susik77
18. pro 2008

gedren: ako je to s tymto v Podoli? Ja sa tam tiez chystam, 1.porod tam bol fakt super 🙂

gedren
18. pro 2008

susik, v medailonu na Aperiu je u Podoli psano, ze rodicku muzou doprovazet dve osoby vcetne drive narozenych deti rodicky, tak si to vykladam tak, ze by to nemel byt problem 🙂

paolin
18. pro 2008

holky, ja si taky nejdriv rikala, ze bych si malyho vzala s sebou. ted si tedy nedovedu predstavit, ze by tam byl.

susik77
18. pro 2008

to by bolo fajn, ked tak daj po porode vediet, ako to bolo 😉 a drzim palce 😉
Ja som mala uzasnu PA, taka starsia skusena pani 🙂

sassi
18. pro 2008

s našou staršou bol počas porodu samozrejme otecko
neviem si predstaviť, že by som ju ťahala so sebou na sál 😲
a počas pobytu v prodnici bola v školke, u starkích alebo na vylete ... našťastie som bola preč len 5 dní

simone
18. pro 2008

tak to taky resim,nase mala bude mit v dobe porodu tri roky,ael zijem v cizine bez rodin.TAkze doufam,ze prileti mamka a bude s ni doma,tady budu v porodnici jen jeden den a muzu jako druhorodicka jit domu uz po dvou hodinach,por.sestry pak chodi domu ke me kazdy den.Ale manzela u porodu chci,nechci byt na porodnim sale sama.

sassi
18. pro 2008

simone ved nebudeš sama, je tam setra, lekar ... 😉
myslím, že ked je v rodine aj dalšie dieťa, treba veci prisposobiť jemu 🙂 a nie naopak ...

ronie
18. pro 2008

já teda taky u porodu manžela chci, pokud to půjde..ale uvidíme ono se to nějak vyvrbí až na poslední chvíli 🙂

vikinka27
18. pro 2008

dievcata, a co tak uvazovat, ze by otecko bol so starsim surodencom a ku porodu isla kamaratka, dula, alebo niekto????
ja osobne som mala pocit, ze niekoho so sebou chcem.... tak som si vybrala dulu....
dula je fajn, odporucam....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru