Druhý pôrod. Kam so starším dieťaťom?

bertica.h
18. pro 2008

V máji čakáme druhé bábo a doma už máme 3ročnu slečnu.
Veľmi by som chcela ,aby bol manžel počas porodu so mnou,tak ,ako to bolo pri porode dcéry..
Bohužiaľ,nebývame na SR(ale v ČR) a okolo seba nemáme nikoho,kto by sa o dcéru počas porodu postaral.
Keby aj bola rodina zo SR ochotná..netrvala by cesta menej asi ako 4hodiny..a maju tiež svoj život..porod sa nedá naplánovať(ako všetky viete 😀 ),takže teraz ma začínaju pochybnosti prepadať ako to bude..v najhoršom ostane s dcérou manžel..a ja sama..

alebo ma napadla možnosť zaplatit nejakej študentke ..ale vačšinou asi chcu dlhodobé hlídaní,nie nárazové..napr.8hodinové..

Riešili ste niečo podobné vy?
Ako to dopadlo,dakujem za reakcie 😉

mimakro
18. pro 2008

U nás to bolo tak, že ráno o štvrtej mi začala odtekať voda. Volali sme svokre, prišla ku nám - Ondrejko ešte spal. My sme išli do nemocky a keď sa malý zobudil, vzala ho svokra ku nim. Tam si ho potom manžel vyzdvihol.

luciask
18. pro 2008

ja si myslim, ze je to cosi uzasne vidiet narodenie svojho dietatka, preto by som vzdy radsej niekoho nasla na varovanie dietata, ako manzel s dietatom a ja s dulou. Nechcem aby manzel bol o tento uzasny okamih z nasho zivota ukrateny. My sme tiez v zahranici, mala bola s kamoskou.

susik77
18. pro 2008

inak mm si moj porod skoro odspal 😀 sli sme do porodky asi 1.30 v noci, rodila som 10.59 😎
ale bol zlaty, snazil sa mi pomahat-menil CD a podaval mi vodu. a na konci, ked som chodila s infuzkou, privolaval PA 😎
Mozno by bolo fajn rodit s dulou, ale museli by sme si sadnut-musela by mi byt sympaticka a mat podobne predstavy...

susik77
18. pro 2008

keby to klaplo, tak by to bola celkom dobra alternativa 😵

sassi
18. pro 2008

akosi sa to tu zvrhlo na temu "manžel pri porode" 😀

ale nie, mne mal kto pri dcere byť, do porodnice sme šli o 3:00 a o 4:30 už som telefonovala domov. Teda kym ma odviezol do porodnice, bola s malou mama. Ale len ma vysadil a šiel späť k malej. On jej tiež oznámil, že ma bračeka. Myslím, že pre staršie dieťa to je tiež ista vážna situácia, keby by malo byť s osobou, ktoru pozná a ma ju rado, nie odložene niekde u kamošky odvedľa.

cindy01
18. pro 2008

Ahojky...
tak já mám to štěstí ,že mi měl dceru kdo hlídat v době druhého porodu.
Bertica..nezkusila jsi si dát třeba inzerát, že hledáš kamarádku třeba s dítětem, tak by ste se i lépe poznaly, dcerka by si zvykla na novou kamarádku a lépe by určitě nesla to, že nebude u úplně cizích lidí..
Kdybys bydlela blíž, tak by mi hlídání nevadilo...Natálka by ji zabavila 🙂 a Vojta možná také 🙂 (synek)

bertica.h
autor
19. pro 2008

No...fakt sa to tu nejako zvrtlo..
Po kanalách nechodíme,ako sa niekto pýtal..manžel má kolegýn a kolegov kopu,ale su to všetko bud lekári,alebo sestri..ktorí maju prac.dobu od nevidím do nevidím,nočné,denné..to sa proste vypočítat nedá..okrem toho ich vztahy..su skor na prof.urovni..takže to sme zamietli.A ..pri porode by som chcela manžela,nie dulu..chcem aby on videl,ako sa mu naordí dieta..narodenie dcéry bol pre neho nakrajší okamih..a preto by som mu aj ten druhý dopriala..
Neviem čo vymyslíme..snád to bude ale ku spokojnosti všetkých 😉

susik77
19. pro 2008

baby, tak ked vsetko dopadne ok, za 9 mesiacov si porod zopakujem 😵

sassi
19. pro 2008

susik, no gartulujem 🙂

susik77
19. pro 2008

sassi:dakujem 🙂 ja som mala dost slabe priznaky, skoro som si ani ten tehu test nechcela robit 😎

bertica.h
autor
19. pro 2008

susik..to je super..ale to by si si zopakovala už za 8mesiacov🙂 😵 😵

martinka79
19. pro 2008

No nám hlídala sousedka chvilku, já rodila ukázkově v době kdy byla dcera ve školce. Mišákovi jsme domluvila abylo. Jinak by jsme asi měli dceru v nemocnici s námi. odmítla odjet k babičkám. 😀 😀 😀 však je také riodina ne? sama to říkala a já neměla důvod jí oponovat.
sussik77 gatuluji. 🙂

ronie
19. pro 2008

susik 😵 😵 moc gratuluju 🙂

konja
19. pro 2008

Ahoj, pokud nemůže pohlídat rodina, tak bych to zkusila s těmi sousedy. Ještě máš docela čas, tak bych se snimi pokusila seznámit a na rovinu bych jim řekla, co by jsi porřebovala a zda by to šlo. No a pokud ne, tak bych si zkusila najít nějakou šikovnou studentku, občas ji dala malou na hlídání a domluvila se s ní, že až budeš rodit tak aby přijela. A nebo ještě jedna možnost. Pokud tam kde teď bydlíš funguje např. mateřské centrum zkusila bych rozhodit sítě, zkusila se tam s nějakou maminkou seznámit, případně si tam dát inzerát, že hledáš kamarádku, která by ti v době porodu pomohla s hlídáním dítěte.Máš ještě poměrně dost času, určitě to klapne 😉

konja
19. pro 2008

ivush - jít rodit tam kde mám rodinu- to zní hezky, ale tak= to není jednoduché! Když bych to vztáhla na sebe, tak já začla rodit v noci - představa, že bych ve dvě v noci budila malého - honem vstávej jedeme k babičce x hodin v autě aby tě pohlídala?Nesmysl! A nastěhovat se nějakou dobu před porodem k rodině? Taky blbost!Chlapy chodí do práce, nemají tolik dovolené a musíš počítar s tím, že porod nemusí nastat v termínu, ale klidně 14 dní dopředu i dozadu.To je měsíc! Takže takhle jednoduché to také není. 😕

sassi
19. pro 2008

moj manžel mal v ten den, ked ja som rodila isť na týžden do práce, keby mi voda praskla o par hodín neskor ... no tak ma do porodnice asi vezie kamoška, lebo on by už bola 200 km daleko
rodila som 14 dni pred termínom a večer predtým som nemala žiadne "varovanie" že by sa niečo chystalo, žiadne príznaky, tvrdnutie brucha ... proste nič ...

no som šťastna, že to aspon takto dopadlo ...

lucia123
1. led 2009

Bertica.h: Co tak vsetci traja do porodnice? Ved dnes su sukromne, kde moze ist aj manzel aj Tvoja mala dcerka 🙂 Ja by som to tak urcite riesila a nedala by som malu, niakej opatrovatelke alebo niekam inam. Spytaj sa v Tvojej nemocnici, ci je to mozne, ved je to len "par dni", daju tam malej postielku a je to v pohode, a ked nie, hladaj inu porodnicu.
No nebolo by to krasne, keby sa vsetci zucastnili takej dolezitej veci ako je porod? V zahranici je uuuuuuuuuuplne normalne 🙂 len u nas sme o tom "len poculi" 😀

mimkao
1. led 2009

Ja mám deti 4. Ani pri jednom môj manžel nebol. Prvý krát bol na služobke a každý nasledujúci pôrod musel byť s deťmi. Keď sa raz nedá, tak sa nedá. Veď to neni žiadna tragédia, keď tam manžel nebude, nie...? 😕 😅

prasiatko30
1. led 2009

u nas to tiez bude aktualne v juli - a vic menej to uz mam premyslene - teda dufam ze to pojde tak rychlo ako s prvou - ale uz mame objednanu babinu aby dosla - nejakych 10dni pred pripravovanym terminom - a ak nestihne prist babina tak pojde asi k rodine - nejaka svagrina sa uz najde co ju obhliadne na tie tri dni - i ked tiez som uz muzovi hovorila ze preco by nemohla ostat s nami na izbe - ael to je muz zasadne proti ze tam nema co robit - a ani ja si to asi neviem dost dobre predstavit maly drobcek co sa bude akurat adaptovat na tento svet a mala ziva strela co bude chciet lozit, behat a skakat a chytat vsetko co vidi aj nevidi 🙄

andrealiskova
3. říj 2009

lucio123: A kde by byla malá při porodu? Jako s matkou na porodním sále?

karotky
3. říj 2009

Já zatím těhotná nejsem,ale už jsem si stačila zajistit možnost,že se starším dítkem zůstane doma manžel(babičky máme nefunkční)a se mnou pojede do porodnice kamarádka.Je to PA na MD,ale než vůbec někdy otěhotním,tak už bude zpátky v práci na plný úvazek. 😀
U 1.porodu mi manžel moc nepomohl,byl ještě víc vystresovaný než já,otravený,znuděný a když přišlo k akci,raději se vytratil ke dveřím a já to nakonec zvládla jen s doktorem a PA.Tím chci říct,že mě to vůbec nebude mrzet,když bych u 2.porodu nemohla mít mít manžela. 😉

krista
4. kvě 2010

kaceenka81 (1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2010 (26. tt)) - Dnes ve 12:38
zdravím všechny mám dotázek první dceru jsem přenášela a byla jsem na vyvolání až 42+0,a rodila jsem šílených 20hod.protože jí se ven prostě nechtělo.ráda bych ted rodila samovolně a klidně i dříve (v prpnu není o co stát s pupkem).
tak sep tám je tu někdo kdo by mě uklidnil že i když první nešlo ven tak druhé se rozmyslelo samo a třeba i dříve?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru