Druhý pôrod. Kam so starším dieťaťom?

bertica.h
18. pro 2008

V máji čakáme druhé bábo a doma už máme 3ročnu slečnu.
Veľmi by som chcela ,aby bol manžel počas porodu so mnou,tak ,ako to bolo pri porode dcéry..
Bohužiaľ,nebývame na SR(ale v ČR) a okolo seba nemáme nikoho,kto by sa o dcéru počas porodu postaral.
Keby aj bola rodina zo SR ochotná..netrvala by cesta menej asi ako 4hodiny..a maju tiež svoj život..porod sa nedá naplánovať(ako všetky viete 😀 ),takže teraz ma začínaju pochybnosti prepadať ako to bude..v najhoršom ostane s dcérou manžel..a ja sama..

alebo ma napadla možnosť zaplatit nejakej študentke ..ale vačšinou asi chcu dlhodobé hlídaní,nie nárazové..napr.8hodinové..

Riešili ste niečo podobné vy?
Ako to dopadlo,dakujem za reakcie 😉

aponchie
18. pro 2008

a co k sousedum na tu chvilku?

bertica.h
autor
18. pro 2008

..no chvílka to asi nebude
a bývame tu niečo cez pol roka,moc ich ani nepoznám.. 😒

ronie
18. pro 2008

ahojky já mám chůvy 2-obě studentky a je jim jedno jestli to je pravidelné hlídání nebo ne, rozhodně je ale důležité se s ní sejít před porodem, popovídat a párkrát nechat dcerku hlídat, aby si na chůvu zvykla. Nebo jestli máš nějakou kamarádku co má třeba stejně staré dítko, tak by mohla pohlídat ona a děti by si vyhráli..můžeš zkusit někoho takového najít i tady na koníku v regionech 😉 🙂 a domluvít se že třeba ty na oplátku pohlídáš stejně dlouho její dítko 🙂 Nejlepší když to bude někdo v tvé bezprostřední blízkosti, aby v případě nočního porodu byl možný přesun dcerky nebo té chůvy 😀 😉

aponchie
18. pro 2008

tak se honem seznamte 🙂 mame dobre sousedy tak si troufam nechat malou pak u nich ale nechala bych ji i tak teda ..pul roku je na sezname dlouha doba mezi nama 😀

kacka.va
18. pro 2008

a co, aby někdo z příbuzných přijel do ČR, rodiče by si kvůli takové věci mohli vzít dovolenou, ne?

aponchie
18. pro 2008

kacka a to jako nekdo bude u nich tyden pred a po a nedejboze prenaset? 😝

bertica.h
autor
18. pro 2008

díky baby..ronie..áno,to asi takto vyriešime..
kacka..to tak lahké nieje..možno porodím o 2 týždne skor,mlžno budem 2 tt prenášať,moja mamina má 3zamestnania,2deti ..svokra sa stará o svoju mamu..nemožem to od nich chcieť..

kacka.va
18. pro 2008

no mě teda 14 dní dovolená nepřipadá zase tak divná. a většina dětí se v tomhle termínu opravdu narodí.

kacka.va
18. pro 2008

a pokud by byli takhle k dispozici obojí rodiče, tak už tam vznikne docela dlouho doba. Jinak fakt nějakou chůvu, protože jinak se to asi vyřešit nedá.

aponchie
18. pro 2008

kacka ano v pripade,ze mas porod naplanovanej presne ,ale jak ty vis co se sakra stane? 😀 co kdyz porodi tri tydny pred nebo tri tydny po nebo cokoliv ..na vetsinu se vykasli,pro jejich zajem je lepsi se seznamit se sousedy a pokud budou fajn muzou vypomoct i do budoucna zvlast kdyz bydli hned vedle,neni nic lepsiho v nenadale situaci zazvonit a predat dite a nevlacet ho nekam a neco dlouhosahle resit a propo kdo ma tolik dovolene,ze si muze dovolit jen tak 14dni,vzdyt psala,ze maji svuj zivot a 4hodiny cesty?hmmm

kacka.va
18. pro 2008

mě přijde schůdnější, aby přijel někdo z rodiny, než abych dala dítě k sousedům a ti případně nemohli kvůli tomu jít do práce 🙂. Ale chápu, že to prostě někdy takhle nejde. A nebo fakt, aby manžel odvezl jen do porodky a vrátil se domů za druhým potomkem

kacka.va
18. pro 2008

api: to jo, ale přece jen je to rodina, jasně, že porod naplánovat nejde, ale většinou se přenáší týden a rodit dřív, to může nedej bože nastat třeba měsíc předem.

aponchie
18. pro 2008

no jasne ,ale pro jejich vlastni zajem je lepsi kdyz tam nikdoo nemaji a nemaji moznost je mit kdykoliv neplanovane u ruky se seznamit se sousedy a najit nejake co jsou ve veku babicek treba a mohou hlidat obcas 😝

susik77
18. pro 2008

bertica: ja som na tom uuuplne rovnako ako ty 😉 tiez sme v CR, uvaz. som o podobnych alternativach, ale nic ma nenapadlo-kontrakcie mozu prist kedykolvek- ja som mala behom asi 3 hodin 3-minutove. A to fakt neviem, ci za ten cas vobec zozeniem aj niekoho z agentury 😕
zatim to vidim, ze mm bude s malou a ja pojdem sanitkou ☹

susik77
18. pro 2008

inak mam uz 1 holku na hlidani-obcasne-je zdrav. sestra, celkom fajn. skusim sa mozno dohodnut s nou-teda, ak to bude v noci, prip. vecer. pretoze ona je zamestnana, ale ma flex. prac. dobu

emjee
18. pro 2008

a nemohla by ist teda dcerka na prazdniny k starym rodicom? urcite by sa potesili 🙂 a nemuseli by ste doma "tolerovat" niekolko tyzdnov dalsiu osobu

zebricka
18. pro 2008

Sussik a Bertica, nie ste si niekde nablizku, ze by ste si pomohli? 😉

aponchie
18. pro 2008

emjee:vzdyt psala,ze maji svuj zivot 3prace starost o starou osobu..to preci nejde... 😲

bertica.h
autor
18. pro 2008

dakujem Vám za odpovede..asi som náročná,ale nedala by som malú niekam na tak dlho..hlavne v období,ked sa jej narodí surodenec..určite by jej to bolo luto a možno by to aj ako krivdu cítila..a okrem toho..ja sama by som ju rada mala pri sebe..niesu s nou žiadne starosti,iba radosti
susik..niesi z Brna?🙂

susik77
18. pro 2008

emjee: noo, moja ma este len 16 mesiacov...je pravda, ze este nie som tehu, ale uz sa snazime...mozno keby mala okolo 3 rokov, tak by v poho mohla zostat u mojej mamy, ale neviem si predstavit byt bez nej dlhsie ako tyzden...ja som rodila 41+0 😎

susik77
18. pro 2008

zebricka: a ty si odkial?

susik77
18. pro 2008

bertica: nie, z Prahy 😉

jarka007
18. pro 2008

My byvame v Nemecku a okolo tiez nikoho.
Pri 2 prisla moja mama a o hodinu na to mi odtiekla plodova voda. Takze uplne idealne. Mali sme ale naplanovane, ze zoberieme "familien zimmer" v nemocnici, kde by sme zatial ulozili dceru, keby bola noc. Keby bol den, tak by ostala u kamaratky, ktora ma rovnako staru dceru.
Pri 3 sa nam vystriedali svokra aj mama a stale nic. Drobec prisiel az 10 dni po termine. Mediztym som poctivo susedke nosila napecene kolace 🙂, tak sme sa zoznamili a ked prisli kontrakcie, rano o 3, tak som jej len zazvonila a ona prisla spat k nam. Rano sa najedli aj s jej dcerou a potom prisiel aj moj vycerpany manzel.
Takze aj ked nikoho nepoznas, do maja mas casu dost. Mozes vypekat 🙂 a zoznamovat sa so susedami, aby si na nich Viktorka zvykla. Ak mala chodi do skolky, mozes ju pomaly zvykat navstevovat jej kamaratky zo skolky. Mozno sa s niektorou spriatelis tak, ze dceru sa nebudes u nej bat nechat.

kili
18. pro 2008

bertica, no ale niečo v tom brne robiť musíte nie? alebo chodíte po kanáloch? 😀 . teda aspoň manžel má robotu pravdepodobne, tak nejakých kolegov, zatiaľ sa s nimi môžte zoznámiť...

susik77
18. pro 2008

kili: to akoze ked je zacnu kontrakcie o 1 v noci, pojde zobudit susedov, vytiahne dieta z postele a necha u kolegu? 😎

aponchie
18. pro 2008

ne zavola sousedku k nim domu 🙂

susik77
18. pro 2008

no, asi treba na to mat fakt dobre susedske vztahy...na druhej str. porod moze trvat aj 20 hodin-teraz tak rodila kamaratka co byva naproti...

aponchie
18. pro 2008

no jasne a prave proto kdyz vim,ze nemam rodinu na blizku se snazim vytvorit vztah s nekym ke komu tu malou muzu v pripade potreby dat a lepsi je sousedka ,ktera je hodna a muze vyhovet nez nekdo narazove zejo ja to tak mam ,mam super sousedku a bere malou jako vlastni a neni zadnej problem s hlidanim

ivush
18. pro 2008

No baby, poniektoré to tu opisujete ako "Hurvínek válku"...Aspoň podľa mňa - spoznať človeka, ktorému s dôverou nechá zodpovedná mamina dieťa nie je také jednoduché...teda môj manžel má kolegov, niektorých manželky som už aj stretla, ale to zďaaaaleka nie je také priateľstvo, že kedykoľvek zavolám tak mi vezmú dieťa...veď aj tí ľudia majú svoj život, povedzme deti, ktoré majú svoju rutinu a nie je to len tak, že zavolám "známej" a ona pricupitá...to musí byť holt dobré priateľstvo...

Ja by som to aši vyriešila svojsky - išla rodiť tam, kde mám rodinu a teda i nejakú pomoc... 🙂 🙂

susik77
18. pro 2008

apo: to mas dobre...ja sice si pomaham tu s 1 kamoskou, ale vzdy tak na 3-4 hodky...a aby to bolo vyrovnane...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru