Dula, máte zkušenosti?

radova23
16. zář 2013

Ahoj holky, máte některá zkušenosti s dulou a jaky máte názor, proč jste do ní šly ? 🙂

nelina_
16. zář 2013

Já chtěla dulu, ale nakonec jsem měla štětstí na PA, která pracovala v porodnici, kde jsem rodila a zároveň poskytovala službu "jít k porodu na zavolání", chodila jsem k ní i na předporodní kurz a tím časem, co jsem s ní strávila, jsem poznala její názory a pohled na porod, a sama se jí svěřila, jaký bych porod chtěla. V době porodu, jsem byla víc v klidu, protože kromě manžela vidět známou, zpřízněnou tvář, která se mě "zastane" u personálu a vím, že dělá vše pro mé dobro (což si u personálu, který vidíš prvně ve chvíli porodu, protě tak jistě myslet nemůžeš) je veliká jistota a u porodu mi to navodilo naprostou pohodu. Myslím, že i díky tomu, jak jsem se cítila od začátku do konce vyrovnaná, jsem měla porod rychlý a vnímání bolesti bylo podle mě taky lepší, protože jsem se prostě koncentrovala "jen" na porod. Za mě teda ANO

milmic
17. zář 2013

Já jsem si dulu k porodu vybrala, protože jsem nechtěla být u porodu sama (manžel musel hlídat dcerku), chtěla jsem někoho, kdo se mi bude moct věnovat a pomáhat mi, ne jen PA, která má plno práce i beze mě. Chtěla jsem někoho, kdo mi bude v tu chvíli rozumět a umět pomoct prožít bolest.

No a byla to vůbec nejlepší volba, u prvního porodu jsem dulu nechtěla platit a byla to chyba. 🙂 Kdyby neměla dulu, můj porod by rozhodně nebyl takový krásný, jako byl. Neuvěřitelně mi pomohla, měla jsem bolesti velké, ale díky ní krásné. 100% se mi věnovala, ani na minutu ode mě neodešla. Byl to překrásný porod a za mě dulu rozhodně ano.
I během těhotenství mě hodně podporovala, psychicky.

radova23
autor
17. zář 2013

@nelina_
@milmic Super ! Děkuji moc 🙂

hest
17. zář 2013

@milmic to moc ráda slyším-))

martasek84
2. říj 2013

Já čekám první dítě, dulu mám domluvenou od počátku, chodím k ní cvičit, na předporodní kurzy .... doufám, že budeme spokojeni, zatím to na mě působí moc dobře, po porodu budu schopna napsat víc ... zvolila jsem si jí proto, že chci zažít jiný porod než ten líčený kamarádkami jako horor ...

ketra
2. říj 2013

Toto jsou reference, které jsem napsala "své" dule a myslím, že mluví za vše.Jediné co mě mrzí je, že jsem si dulu nevzala s sebou už k prvnímu porodu. Teď ke třetímu neváhám a už jsme domluvené 🙂.
Milá paní Květo,
už nějakou dobu se chystám napsat Vám sem, na Vaše stránky. Nyní nadešel ten správný čas.
Uplynulo téměř na den 1/4roku ode dne, kdy jste mě a mou dceru Natálku doprovázela při porodu. Chci Vám znovu vyslovit velké díky. Jsem vděčná, že jsem se s Vámi mohla seznámit a čerpat z Vašich zkušeností.
Natálka je od prvních týdnů usměvavé a velmi spokojené miminko, na čemž se velkou měrou podílí náš "porod na objednávku". Vaše úloha při něm byla nevyčíslitelná a proto bych zde chtěla všem, které jsou na vážkách jestli si k porodu dulu vzít (jako jsem byla i já) říct, NEVÁHEJTE. Květa za Vás neporodí, nicméně velmi dobře pomůže, abyste to zvládly jak nejlépe můžete. S důvěrou v sebe sama, s důvěrou k miminku a s Květou je porod krásný. Stejně jako dny poté.

Možná jen doplním proč vlastně to s dulou je o tolik jiné, pro mě lepší. Ona přesně věděla co od porodu očekávám a co chci, když bude porod probíhat bez komplikací. Byla mi velkou oporou, když jsem při porodu odmítala některé úkony, ona mi vždy vysvětlila pro a proti a pomáhala mi vše zvládnout přirozeně. Konzultovaly jsme spolu i po telefonu, kdy jet do porodnice apod.

luciezru
16. pro 2013

Dobrý den, mohu poprosit maminky, které měly dulu u porodu, zda by mi nevyplnily dotazník? Jsem studentkou bakalářského oboru Porodní asistentka a výsledky tohoto dotazníku budou použity do mé bakalářské práce na téma „Zkušenosti žen s dulou v těhotenství, při porodu a v šestinedělí“.
Předem moc děkuji za odpověď.
Dotazník naleznete na adrese:
http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/zkusen...

brigitabazar
8. zář 2018

Mohla bych poprosit o nějaký tip na dulu z Prahy. Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru