Epidurál ano či ne?

ness21
14. led 2014

Ahoj, zajímají mě vaše názory, epidurál při porodu ano či ne a proč ?🙂

zuza01
14. led 2014

Já jsem ho nechtěla a neměla. Příště bych ho zase nechtěla, pokud to půjde. Ale kdybych rodila 3 dny, možná bych změnila názor 😉

hudala
14. led 2014

Rozhodně je to každého věc, ale já epidural měla. Když byla možnost si ulevit tak jsem toho využila. Nelituji.

jara
14. led 2014

Ne! Zbytečná chemie do těla..tělo je uzpůsobený na to, aby to zvládlo...a ty taky. 😉

jankadudova
14. led 2014

Ano 😉

zvalentova
14. led 2014

Ano, ano, ano. Byla jsem rozhodnutá už před porodem. Pak z toho byla sekce a nebylo o čem diskutovat.

nininka23
14. led 2014

Ano - i přes to, že mě jej dát už nestihli, tak jsem se o něj hlásila vehementně 🙂

ffiinnkkaa
14. led 2014

Kdyby to šlo asi bych ho nechtěla. Ale rodila jsem 32 hod. A během té půl hoďky co fakt působil jsem i usla na míči...

matysikovad
14. led 2014

Taky jsem pro epidurál, vážně pomůže, když už maminka nemůže 😉

eficenka
14. led 2014

ne, naopak může zpomalit porod ( sice pak prý méně bolí, ale trvá déle..)
tělo je uzpůsobeno tomu, aby porod zvládlo - stačí měnit polohy - chodit - klečet, dřepět a jde to 🙂

schnek
14. led 2014

Za mě plánovaně ne, ale jsou případy, kdy bych se ho nezříkala. Měla jsem ho při prvním porodu, kdy už jsem po vyvolávačce bolestmi lezla po zdi a přitom se pořád nic moc nedělo. Myslím, že mě tenkrát zachránil před císařem. Ale plánovaně bych do něj nešla, nemyslím si o něm nic moc dobrého. Oba další porody proběhly bez léků a bylo to v pohodě.

niki727
14. led 2014

Epidurál jsem nechtěla a ani neměla. Šlo to i bez něj , jen se soustředit na dýchání, měnit polohy a zbytečně neječet. Všechno se dá zvládnout 🙂

maarika
14. led 2014

já pro epidural nejsem.Sama jsem ho neměla a zvládla jsem to,ale vůbec neodsuzuji toho,kdo si ho nechá píchnout.Jen vím od pár lidí,že po epiduralu měli problémy.Např nesnesitelné bolesti hlavy atd.Takže za mě ne 😉

andelka
14. led 2014

V případě že bych rodila dlouho a v bolestech, možná by nastal okamžik, kdy by tohle přehlušilo můj strach nechat si cokoliv píchat do zad (a jiné roztomilosti epidurálu) a to bych do toho asi po konzultaci šla. Někdy taky pomáhá při pomalém otevírání. Věřím tomu že mít drsné a časté kontrakce x hodin a pak kdyby mi řekli že se to pohnulo třeba o cenťák, tak by mě to asi dost nasralo a zklamalo a zdecimovalo morálku.
Ale jinak ne. Sama jsem rodila 2x bez epi, první porod 9h, druhý 5, nic proti bolesti (kromě prodýchávání, pohybu, napojování se na miminko a důvěře v sebe a jeho) jsem nepotřebovala (a to mi to nabízeli u prvního už u příjmu, takže možnost byla)

hanny85
14. led 2014

Za mě néé a nikdy jsem ani neuvažovala, že bych si ho nechala dát...jde to i bez něj zvládnout 😉

deenyska
14. led 2014

Já jsem o něm taky neuvažovala, nepřišlo mi to jako něco podstatného, takže pro mě spíš zbytečnost. V případě komplikovanějšího porodu bych myslím něco na bolest dostala tak jako tak. Kolem mě se o epiduralu mluvilo, ale byly to spíš maminky, který měly podle mě až nezdravou hrůzu z porodu. Na druhou stranu jak už někdo psal, taky nesoudím toho, kdo to využil. Když se toho někdo opravdu až moc bojí nebo hodně špatně snáší bolest, tak je asi lepší to využít už pro tu psychickou pohodu, bez ní se rodí špatně 🙂. Jen pro zajímavost, když jsem byla v porodnici hospitalizovaná, ptala jsem se sestry, jak často to maminky využijí a bylo mi řečeno: "U nás v porodnici minimálně, vím o dvou, ale nemáme to moc rádi, protože ta maminka pořádně neví, kdy má tlačit a rodí se podle monitoru"... tolik jest z toho, co jsem se dozvěděla já 😉

leni84
14. led 2014

Já jsem chtěla zvládnout porod bez epidurálu a podařilo se a jsem za to ráda. Mám ale kamarádky (prvorodičky a vícerodičky), kterým epidurál při porodu hodně pomohl. Asi taky dost záleží na okolnostech, jak je porod dlouhý atd.

rosny
14. led 2014

planovane urcite ne, krome jinyho to zpomaluje porod

skavenka
14. led 2014

Já jsme rodila bez něj i přesto,že jsem se docela dlouho otvírala. Porod prakticky nebolel,byla jsem ochotná si to za hodinku zopáknout 🙂 takže za mě ne ,opravdu nejhorší bylo otvírání ,ale samotný porod už byl moc fajn a hormony ti pomůžou vše překonat. Během porodu jsem měla jednu velkou myšlenku,brzo budu mít moji holčičku v náruči a tohle vše zmizí 🙂

lucie255
14. led 2014

Původně jsem nechtěla, ale bolesti byly tak silné, že jsem o něj prosila......měla jsem vyvolávaný porod. Píchli mi ho asi pozdě, tak jsem úlevu nepocítila, do dvou hodin od píchnutí jsem porodila

puski
15. led 2014

epidural je super..kdyby mi ho nepíchli skucim dalsich 8 hodin

pellullinka
15. led 2014

poprvé jsem ho neměla, ani teď o něm neuvažuju. Mám asi větší strach z té jehly do páteře, ale neříkám, že to třeba bude jinak. Ale neplánuju ho, zvládla sem to jednou, tak to půjde i po druhé.

cabalkova
15. led 2014

Epidural jsem principielne nechtela, ale po 24 hodinach kontrakci uz jsem byla tak ko, ze jsem s nim souhlasila. Bohuzel mi porod uplne zastavil, takze po hodine pohody jsem dve hodiny razovala sem tam s kapackou s oxytocinem a porod nakonec i diky tem znovu rozbihanym kontrakcim masakr. Takze ted podruhe ho odmitnu, pry zastavi prod v padesati procentech pripadu a o to je to pak horsi a mnohdy to skonci sekci. Doufam, ze si napodruhe "spravim chut".

leia1
15. led 2014

já jsem o něm před porodem vůbec neuvažovala, ale v průběhu porodu, kdy jsme měla opravdu silné kontrakce a hned za sebou a přitom se neotvírala, tak jsem byla po dvou hodinách úplně vyčerpaná. jako kdybych v té době porodila, tak to zvládnu, ale když mi doktoři řekli, že to takto může být dalších několik hodin, že se neotvírám, tak když mi ho nabídli, tak jsem ho vzala. tu hodinu jsem si nádherně odpočinula, sklidnila si tělo a po hodině jsem se otevřela a naprosto v pohodě porodila. takže já ho nezatracuji, mě zachránil. ovšem další porod bych samozřejmě chtěla bez něj, pokud to půjde. když to nepůjde, tak se opět nebráním. neměla jsem poté žádné potíže.

muj_smisek
15. led 2014

Za mě určitě epidural ano a nebát se ho, když jsem rodila první dceru před dvěmi lety, padla tam otázka jestli může způsobit ochrnutí, sama doktorka řekla, že kdyby to způsobovalo takové věci jaké se všude píšou nedávají ho v každé porodnici a nenabízejí ho, třeba co se týče případného ochrnutí, říkala, že nějaké riziko je dnes u všeho a uvádět se musí.
Jakmile jsem měla porodní bolesti zeptali se zda jej chci, z výrazu to tedy ihned poznali 😀 takže mi jej dali, akorát pozdě protože za dvacet minut jsem porodila, a dvacet minut trvá než začne epidural působit, u mě šel porod rychle, ale naopak krásně působil, když dcerka šla ven a pak při šití necítila jsem nic, budu rodit teď znovu a pokud se to stihne jdu do toho 🙂

sima08
15. led 2014

já nemohu posoudit, nestihl se u první ani u druhé dcery, druhá vážila 4150g a přežila jsem to i bez epiduralu, ne vždy si lze vybrat, já ho prostě u obou porodů nestihla...

mataharyy
15. led 2014

Já jsem rodila třikrát (druhý porod vyvolávaný) a třikrát bez epiduralu, upřímně se ho bojím více než čehokoliv jiného, mám v háji záda a představa že se mi v nich ještě někdo vrtá s injekcí tedy není to po čem bych toužila 😅 Pravdou je že jsem porody měla celkem v pohodě, nepřišli mi nijak dramatické, možná bych při jiném průběhu mluvila jináč, těžko říci, ale za mě ne 🙂 a do porodnice jsem šla s tím že ho nechci 🙂

fykyska
15. led 2014

To je otázka k diskuzi 🙂 ZA mě NE ! Ovšem, každá jsme nějaká a každá mame určitý práh bolestivosti a práh obav ,ale můj názor je takový, ženské tělo je na porod báječně uzpůsobeno. Já rodila 3 dny - 3 dny v kontra kvůli ,,blbé" vyvolavačce a bez...A že to bolelo 🙂 Ale nemohu soudit více...neměla jsem ho 🙂 Někdy pomůže, uleví, urychlí někdy je na prd 🙂

kooblich
15. led 2014

já se teda taky bála nejvíc epiduralu a nenechala si ho dát a "přežila" sem to 🙂 ale ke konci sem už řvala že ho chci že to nevydržím. U druhýho bych si ho ale taky nedala.

loafeer
15. led 2014

Řešila bych to aktuálně podle toho, jak se budeš cítit. Vše má své pro a proti. Proti- chemie, píchá se do blbého místa- pokud se nepíchne dobře, hrozí postpunkční bolesti hlavy- to je asi tak nejblbější komplikace.Pro: porod naopak může urychlit ( paušální zpomalení porodu je blbost, je to individuální- záleží na více věcech ), uleví se ti a můžeš nabrat síly....Já ho nechtěla, ale nakonec měla a jsem za něj moc ráda, naopak u mě porod krásně urychlil, jak se to všechno uvolnilo, krásně mi poskočil nález a porodila jsem za 3 hodinky....
Nechala bych to koňovi a uvidiíš při porodu

larina
23. led 2014

Za mně epidurál ne, po první i po druhé dávce se miminku snížily ozvy a byl to důvod k císaři ☹ . Jak píše @loafeer, je to individuální, popisuju svou zkušenost.. Takže já příště určitě bez něj, a snad ne operativně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru