Hamiltonův hmat, bylo to pro vás bolestivé?

monicka222
6. lis 2012

maminky co jste před porodem zažily hamiltonův hmat,bylo to pro vás bolestivé?Ještě se mi zdá,že se s tímto hmatem snad roztrhl pytel,dělají to každé druhé.Před osmi lety,při prvním porodu jsem nevěděla že se něco takového dělá a to jsem syna přenášela a hamiltona jsem nepodstoupila a ani jsem neslyšela od kamarádek,že by ho některé dělali.

ssandy
23. říj 2015

Dneska mi ho doktor udělal, v podstatě jsem si o něj řekla, protože všechno už je k porodu nachystané. Mě to teda vůbec nebolelo, když viděl, že mi to nic nedělá, tak to zkusil ještě jednou důrazněji a to mě také nebolelo. Jen jsem cítila trochu tlak uvnitř, bolest žádná. Doufám, že to rychle zabere, poslední týden je pro mě trápení.

decra
24. lis 2015

mi udělala doktorka Hamiltona v pátek při běžné kontrole. Vůbec jsem nezaregistrovala, že udělala něco jiného než normálně. Ale jakmile jsem slezla z křesla, začala jsem krvácet, takže mi došlo,že to byl Hamilton a doktorka mi to poté i defacto potvrdila, když mi řekla, že jsem krvácela, protože mi tam odloupla nějakou blanku, aby mi pomohla...v ten den jsem byla 39+0tt, a zřejmě moc nepomohl..celý víkend mi bylo zle, poslíčci jak blázen, ale je úterý a já jsem stále 2v1 :D....

cubicka
5. zář 2016

Me byl Hamilton proveden 2x. Po rve to bylo v 39+2 dr mi o tom ale nic nerekla myslela jsem si že je to běžné vyšetření bolelo to příšerně. Dr řekla že budu trochu špinit. Spinila jsem a doma mi začala odcházet hlenová zátka. No nic víc se nedelo. Na kontrole 40+4 se mne už jina dr v porodnici zeptala jestli ho chci aby mi trochu pomohla. Ja rekla že jo, tento krát to bolelo míň a ještě v ten den jsem porodila

barchen
27. zář 2016

Něco takového mi provedla lékařka, když už jsem pár dní přenášela. Nebolelo to, ale bylo to nepříjemné, takový silný tlak. Ale stejně to asi nepomohlo, přenášela jsem ještě pár dní, než jsem pak doma poklidila celý byt, podlahu myla na kolenou a večer požádala manžela o jednu rychlovku. A do druhého dne bylo mimčo na světě.

petka15
3. pro 2016

Ahoj holky, já šla na 39+0 na převzetí péče do nemocnice a hned při tom mi Dr. udělala Hamiltna aniž by mi to oznámila. Příšerně to bolelo během toho vyšetření. Tak sem celý týden chodila naštvaná a na další KO sem řekla ať je opatrnější a teprv v tu chvíli mi oznámila, že zkoušela ten hmat.

petrasej
6. pro 2016

V porodnici na Obilním trhu v Brně ho dělají na kontrole bez toho aniž by se vás zeptali a to ještě ke všemu 10 dní před termínem u bezproblémového těhotenství, takže naprosto zbytečné a podle mě i neetické☹ Samozřejmě, že to popřeli, ale myslím, že rozdíl oproti běžné prohlídce je jasný.

nikolavod
2. led 2017

Ahoj, obnovuju téma... V sobotu 31.12.jsem měla první TP, dnes jsem byla na kontrole v porodce, už 3týdny jsem otevřená na prst, čípek 1cm a vůbec se to už nehýbe☹ dnes mi doktor řekl, že nechávají přenášet 10dní a pak vyvolávají porod, tak tiše doufám, že se za těch 8dní porod rozběhne... Každopádně, jak jsem odcházela, tak mi vrtalo v hlavě, peoč mi třeba nenabídl Hamilton? Nabízeli vám ho doktoři nebo jste si o.něj musely říct samy? Nevím, jestli ho třeba nemůže provést, jak odchází hlen.zátka? Dnes jsem mu totiž říkala, že už pár dní odchází... Děkuji za odpovědi🙏

alischkar
18. led 2017

Ahoj, mně ho doktorka nabídla 4 dny před termínem, zatím jsem to odmítla. Ale zítra tam jdu znova (3 dny po termínu), a už si o něj asi řeknu... Taky jsem zvědavá, jestli to bude bolet.

alemari
18. led 2017

Lepši hmat než chemické vyvolávaní. Porodila jsem do 2-5 dnů po.

verusky
18. led 2017

anebo pak zkusit napoj na vyvolani porodu... chemicke vyvolavani fakt hruza...

zuzicka25
18. led 2017

Me ho dělali den po termínu, bolelo to, ale dalo se to vydržet, nic hrozného, ale uz bych do toho nesla. Uz kdyz jsem odcházeli z porodnice jsem cítila, ze se neco děje, porodila jsem druhy den vecer. A pokud by to příště slo tak to nechám na přírodě😉

eviicka
18. led 2017

Mně ho dělali 2x, v den termínu a za tři dny. První nebolelo, druhý lehce. Pouze jsem pak lehce krvácela, efekt žádný 41+1 mi porod nakonec vyvolávali (porod byl naštestí celkem v pohodě a bez komplikací)

alischkar
19. led 2017

Tak ho mám na vyžádání taky za sebou (40tt+3), a byl to jenom tlak, ani nijak zvlášť nepříjemný. Asi záleží i na šikovnosti doktora 🙂

modlitbova
5. bře 2017

Mě tvrdili týden po termínu že nemám kontrakce ale poslíčky.Druhý den mi dali oxytocin,pak udělal pan doktor hamiltona-bez souhlasu-,pak mi praskl vodu-opět bez souhlasu- a až jsem začala omdlévat,tak přišla doktorka s tím že se neotvírám,malá nesestupuje a okamžitě císař.Na sál si sr mnou dali sprint.Jo a že udělali hamiltona jsem poznala tak,že ze mě začala téct krev.A ano bolelo to.

marrrtinna
5. bře 2017

Ja jsem o neho dokonce pozadala a nebylo to take strasne neprijemne jen trochu myslim ze i tim ze jsem byla na to pripravena hlavne u me zabral

wivisek
5. bře 2017

4 dny jsem přenášela a každý den mi ho udělali a při každým mi málem vypadly oči z důlků bolestí, člověk si říká, už to víc bolet nemůže.....může....a bude..😀

xdrak102
5. bře 2017

Hrozně to bolelo a ještě to nikam nevedelo😔

eviicka
5. bře 2017

Já měla dva - 40+0 nebolel vůbec, 40+3 bolel dost, ale bylo to pár vteřin, nic hrozného. Vždy jsem po tom krvácela, měla lehké poslíčky, ale k porodu to nevedlo.

kockopes2724
5. bře 2017

Mě ho udělala dr. aniž by mě před tím vysvětlila co to je, k čemu apod. Ani se neptala jak jedu domů prostě nic. Já šla ještě nakoupit pak sama jela 20km autem, po celou dobu co jsem odešla z ordinace až do večera jsem měla silné poslíčky. V tom autě to nebylo nic příjemného. Zůstala jsem u ní, ale s tímhle přístupem mě tenkrát zklamala.

selouckk
6. bře 2017

Lékařka ho udělala (přenášela jsem 10 dnů), nicméně mě předem neinformovala, nepoučila mě, že mohu špinit, neřekla, že mně může takto vyvolat porod. Přečetla jsem si o Hamiltonovi až v průkazce, vygooglila si, oč jde a nenervovala se ze špinění. Druhý den jsem rodila. Z etického pohledu jednala lékařka nekorektně. Nic bych proti Hamiltonovi neměla, pokud by mně vše vyyvětlila. Přeplněná čekárna není přece důvodem k tomu, aby se lékařka takto chovala.

jitushkam
6. bře 2017

Nebolelo to, jen tlacilo vic ;) udelan pri prijezdu do porodnice 39+3 a mela jsem za sebou uz 7hodin kontrakci, behem chvile praskla voda, odesla zatka

bebe_84
6. bře 2017

Prodelala jsem ho u druheho tehotenstvi dvakrat,poprve mi ho PA nabidla,podruhe jsem si ho uz vyzadala,protoze jsem dlouho prenasela a hrozil mi vyvolavany porod,ze ktereho jsem mela panickou hruzu. Nebolel ani jednou,bohuzel ale ani jednou nepomohl. 🙈😄

janapaz
29. kvě 2017

Hamiltona mi nikdo z lékařů nenabízel.od kamarádky jsem věděla.ze ho v porodnici provádějí rutině a ženám to vůbec neříkají.nemocnice Bohunice Brno. A tak jsem jim hned při první návštěvě oznámila.at si zapíší.ze ho nechci ani další invazivní zásahy. Když jsem měla 2 dny po termínu.uz s ním na mě tlačili! Řekli.at si sbalim věci a nastoupim do nemocnice na vyvolání. Já odmítla
A byla jsem tedy nucena podepsat reverse. dají vám papír.ve kterém se píše.ze za komplikace a smrt svého dítěte si ponesete následky sama.moc hezké.
Nakonec jsem rodila 10 dní po termínu. V uplne jiné nemocnici. Přirozeně. A dítě vážilo 4.2kg! Ženy nenechte se stresovat. Buďte v klidu. Když to přijde.tak to samo přijde. Znám případy.ze ženy přenášeli i měsíc. A dnes kdy nerodite přesně v termínu.tak do vás cpou tuny léků a pak to nejde a skoncite cisarem.takova je praxe

janapaz
29. kvě 2017

@baileyssska jistě oni jsou odpovědní za životy.ale zároveň to chtějí mít co nejdříve za sebou a nechtějí nechat přenášet matky z důvodu komplikací.ale zase není to přirozené. Vše podléhá dnešnímu technokratismu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru