Hamiltonův hmat. Pomohl vám?

petulka25
8. zář 2011

ahoj holky-pomohl vám tento hmat????co můžu/nemusím od něj čekat? dr mi ho dnes ráno udělala a bolí mě celý spodek-záda,podbřišek....

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
petrullina
8. zář 2011

@petulka25 já si teda myslím, že mě pomohl, přenášela jsem, doktorka mi ho udělala v pátek a v sobotu jsme jeli rodit 🙂
Jinak mě teda taky bolel celý spodek, myslela jsem, že ani nedojedu domů, můžeš i lehce špinit nebo malinko krvácet,ale to ti určitě dr. vysvětlila.....tak držím palečky, ať vše dobře dopadne 🙂

petulka25
autor
8. zář 2011

@marketnieuw jj děkuji-no dr říkala,že se klidně můžem vidět opět za týden.....
@petrullina jj o tom krvácení mi říkala,tak uvidíme jestli to pomůže,ale začínám mít strach že nepoznám,že rodím

petrullina
8. zář 2011

@petulka25 poznáš, neboj 🙂 , myslím, že porodní bolesti se nedají s ničím zaměnit 😉

petulka25
autor
8. zář 2011

@petrullina to doufám,u prvního jsem to nijak neřešila-prostě jsem jela jak mi praskla voda...ale ted se bojím víc

petrullina
8. zář 2011

@petulka25 no vidíš, mě nepraskla voda ani u jednoho ze třech porodů, takže jsem se musela spolehnout jen na to, že poznám ty stahy a nikdy jsme nepřijeli pozdě 😉 😉 , neboj se, třeba ti ta voda praskne zase a nebudeš to muste řešit a i kdyby, tak si opravdu myslím, že to poznáš 🙂

petulka25
autor
8. zář 2011

@petrullina asi budu muset najít stopky a stopovat bolesti.....dr říkala po 7 min rovnou do porodky....jéééé ale třeba to bude úplně jiné vzrůšo

dzej
8. zář 2011

mně ho udělala doktorka 2x a stejně jsem přenášela a měla porod vyvolaný.... jak píšou holky, záleží na tom, jak moc máš nachystané porodní cesty. Ale určitě poznáš, že rodíš, to se neboj 😉

anitram18
8. zář 2011

@petulka25 já porodila 3.den po ...ale jestli za to mohl jen ten hmat, nevím 😉

petrullina
8. zář 2011

@petulka25 vzrůšo je to určitě, s přítelem jsme si to zapisovali na papír ty intervaly kontrakcí a dohadovali jsme se nad tím, jestli už jet do porodnice nebo ne 😀 😀 , je fakt, že jsme vyjížděli při stazích po 7 minutách a po destiminutové jízdě do porodky se to zkrátilo na 4-5 min, takže asi fakt zbytečně nečekat 🙂

laska.nezna.hranic
8. zář 2011

první porod se rozjel okamžitě, snad ani ne za dvě hoďky po už bříško pěkně bolelo a za chvíli už mě hnali na přípravu. u druhého to prvně jen tak pošolichali, druhý den v noci to jiný doktor udělal pořádně, ale stejně to nebylo k ničemu, takže další ráno nastoupila tableta. ale je fakt, že první byl už po termínu a druhý dva týdny před, tak třeba prcek ještě nebyl úplně připraven... to bolení můžeš mít jen z toho, jak je to podrážděné a nemusí z toho nic být. ale u mě už to bylo "ono" 🙂

sylvka
8. zář 2011

@petulka25 jj,mě ho doktor dělal ráno.přesně jak píšeš bolest celého spodku,ještě jsem si říkala,ten blb mě neumí ani vyšetřit 🙂 no bylo to horší a horší a ten samej den ve 21:20 se malej narodil.držim palce.

biibaa
8. zář 2011

@petulka25 Mě ho dr.udělal po termínu a jediné, co se pak stalo, že mi odešla hlenová zátka a nakonec mi porod vyvolali... Držim palce, aby to zabralo!

llllucka
9. zář 2011

@petulka25:mě u prvního taky vyvolal potrat,takže jsem věděla,že pokud bych druhého neporodila v termínu,tak si ho nechám zase udělat.Ale opravdu to záleží na připravenosti porodních cest.A neboj,porod poznáš.Spíš je to o tom,že člověk čeká,aby nepřijel do porodky moc brzo (alespoň u mě).

kopretinka26
9. zář 2011

Doktor mi ho udělal v pátek ráno na běžné kontrole a v sobotu vnoci se nám narodila Adélka🙂 Takže asi zabral...

aemmi
9. zář 2011

@petulka25 A proč ti dělala ten hmat tak brzy? já myslela, že se to dělá, až když jsi po termínu...

misa84
14. zář 2011

ahoj, chci se zeptat, z jakeho duvodu se vlastne hamilton dela? co je cilem? delal mi ho dr u prvniho ditete, bylo to neprijemne a stejne nezabral, ted jsem v 36tt otevrena na 3cm, tak se chci zeptat, jestli se tim padem bez hamiltona uz obejdu 😅 (vim, ze neni povinny)

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenulak
14. zář 2011

mě ho dělali před týdnem, včera a stále nic, zítra nastupuji bohužel na vyvolání

misa84
14. zář 2011

to ja vim, ze kdyz nebudu chtit, neudela mi ho, ale chtela bych vedet, jestli je cilem treba odstraneni hlenove zatky, nebo co vlastne....? a kdyz jsem otevrena, znamena to, ze mi zatka uz odesla? nic jsem totiz nepozorovala..

lenulak
14. zář 2011

mě po hamiltonu odcházela hlenová zátka týden a stále nic, u prvního porodu mi hlenová zátka vůbec neodešla

kacci
22. lis 2012

Mně přijali 40+1 /po císaři by mě nenechali přenášet), ve 14 hod. udělal dr. Hamiltona, v 17 už jsem měla kontrakce po třech minutách a 21.51 byl Mareček na světě. Takže na mě asi působil🙂

simkaa1
22. led 2013

Tak mě doktorka HH udělala včera v pondělí cca v 11:00 dnes ráno v 7:00 odešla zátka. Už 3 dny mi pravidelně tvrdne břicho. Podle doktorky jsem připravená CS 8 otevřená na 1-2 prsty na utz byly kontrakce. Porodní cesty měkké. Tak uvidíme jestli se začne něco dít. Doufám,že ano 🙂

speedygon
11. únor 2013

Mně stopro pomohl v den D, jelikož mi tím dr praskla vodu 😀 Jinak bych tehdy jela domů ještě a nezůstala už v porodnici...Bolest je to sice děsná, ale je fakt, že horší je vnitřní prohmátnutí při porodu, kdy je kontrolován stav....

misouri
15. únor 2013

A dá se to s dříve nějak domluvit,aby to udělal?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru