Hlavička v porodních cestách - máte zkušenosti?

terry20
22. lis 2012

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o vaše zkušenosti. Od soboty mě pobolívá podbříšek jako při ms (v sobotu jen hodně málo, v neděli o něco častěji, v pondělí pomalu při každým zvednutí, v úterý už i při sezení a vzbudilo mě to i v noci a o středě už ani nemluvím. ráno sice dobrý, ale odpoledne to zase přišlo v horším a k tomu se už přidaly i bolesti do zad a tvrdnutí pupíku, dneska to je zase častější a bolestivější než včera). Včera jsem byla na kontrole. Na monitoru nebyly znát žádné kontrakce (dopoledne mě nic ani nebolelo), ale po prohlídce mi doktor řekl, že už cítí hlavičku dole, bříško kleslo, čípek se zkrátil (ale ještě ne úplně), děloha je tvrdá a ty bolesti prý budou poslíčci. Prý mám být připravená, že to může vypuknout klidně každou chvilku (TP máme ale až na 17.12.2012). Nemáte s tím některá zkušenost? jak dlouho to s tímhle nálezem může ještě trvat? abych pravdu řekla, tak se bojím, že budou ty bolesti zítra zase o něco větší a místama už se u toho pěkně kroutím. představa, že to takhle bude až do termínu mě děsí :-/ Moc děkuju za každý příspěvek 🙂

helcenka
22. lis 2012

@terry20 - ahojky, já sice neměla bolesti podbřišku, ale na kontrole v 36. týdnu mi mudr. řekl, že miminko už je krásně nachystané a dole, čípek zkrácený, tak prý můžeme porod čekat i dříve. Nakonec to vydrželo až do konce a já rodila 4 dny po termínu. 😉
Jestli je to opravdu takhle nachystané a máš bolesti, zkus se podívat do diskuze Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové... Tam bys mohla najít pomoc v podobě namíchání nápoje - holky tomu říkají koktejl (ricinový olej, meruňkový džus a hlt kořalky, který pomůže miminku ven, pokud je již připravené k porodu, nebo také se pije kořeněný nápoj - tuším že z hřebíčku, skořice, zázvoru a sporýše lékařského - přesný postup přípravy najdeš v té diskuzi. Je to hned na první stránce. Držím palce.

marcinek
22. lis 2012

to je u kazdeho jine, tezko rict, ze to bude to stejne u tebe jako u nekoho jineho. Ja mela poslicky po Hamiltonu 3 dny, pak den nic a ve 3 rano praskla voda, ve 4,10 byl maly na svete, ze jsme to malem ani nestihli do porodnice

xsenova
22. lis 2012

@terry20 krasne posledne tyzdne 😀 Pomaha magnezium (na toto sa nazory roznia ale mne gynekolog aj porodnicka povedali ze magneziom v tabletkach sa porod zastavit neda), lezat tak ze mas podlozeny zadok takze mimco sa posunie vyssie a tak netlaci, a skor lezat a chodit ako sediet 🙂 Uvolnuje tepla vana 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru