Hlenová zátka. Jak ji poznat?

rennik
6. lis 2009

Ahoj holky prosím poradíte mi jak jste poznali že se jedná o hlenovou zátku???

rennik
autor
10. lis 2009

tak to ti budu držet moc palce 🙂 dej pak vědět jak jste to zvládli 🙂

jankanej
10. lis 2009

jasan 😉

nikitka26
12. lis 2009

Ahoj holky 😉
Tak jak mi bylo řečeno, že zátku zaručeně poznám, tak kulový 😅 Myslela jsem si,že mi odtekla plodovka, prostě čirá voda, v porodce udělali test a plodovka to nebyla, byla to zátka. O 12 hodin později, ač mě to přišlo stejný jak prvně, mě manža dotahl po smyku do porodky a už to plodovka byla 😅 Kontrakce žádné, ale už si mě tam nechali, měla jsem pozitivního streptokokoka, druhej den ráno mi začali porod vyvolávat, naštěstí to byla rychlovka,. od první kontrakce byl malej za necelé 3 hoďky na světě 🙂

Tak ať to máte holky brzo za sebou 😉 Já si ještě nějakou dobu počkám 😉

kukuca
12. lis 2009

Holky prosím o radu..Ráno jsem byla na vyšetření a prohlíželi mi čípek. Upozorňovali že budu špinit. To se taky stalo,normálka. Pak to přestalo asi na 5 hodin a ve sprše ze mě vypadly dva kusy tmavé krve, ale takový chuchvalce. Jinak po normálním špinění ani vidu ani slechu.Může to být zátka?že by ji to vyšetření narušilo, nebo je to spíš jen z vyšetření?Díky

shaula
12. lis 2009

Kukuca - a neprovedli ti náhodou Hamiltononův hmat? Protože po normálním vyšetření bys neměla co špinit. Hlenová zátka je čirý (aspoň u mě) hustý hlen, skoro jako rosol, rozhodně to nejsou kusy sražené krve.
Jestli to byl Hamilton, tak si myslím, že to je naprosto hnusné provádět ho bez matčina vědomí 😝 😝 😝

kukuca
12. lis 2009

Shaulo,myslím že Hamiltona neprováděla..Bolelo to teda hodně, ale říkala že je normální po vyšetření špinit, pokud to není jako u menstruace..
Takže to asi hlenová zátka nebyla..hm,tak snad to zítra bude už v pohodě..

shaula
12. lis 2009

No ale podle tvého popisu bych si tipla, že ti udělala Hamiltona... Normální vyšetření přece nebolí. 😕 A nikdy jsem po vyšetření nešpinila. I když je fakt, že já se nedočkala 39. týdne 😀

kukuca
12. lis 2009

Shaula,tak jsem si početla o tom Hamiltonovi v samostatné dsikuzi a má pravdu!Popis odpovídá..DOkonce i tu porodnici kde jsem byla, popipsovaly holky jako tu kde to dělají nevědomě..Tak to by mě opravdu ani ve snu nenapadlo..Navíc přes den nepravidelný kontrakce který ustávají,takže navíc jetě zbytečný..

shaula
12. lis 2009

Hm, co na to říci... Tohle by mě asi vytočilo do fialova, zastávám názor, že tohle by se mělo dělat jen s matčiným vědomím a souhlasem! Tak se drž, už to máš "za pár" 😉 Přeju pohodový porod a krásné zdravé miminko 🙂

akvy
14. lis 2009

Ahoj holky, dneska mám termín. Piju maliník, nevím, jestli to může dělat on, nebo jestli to byla hlenová zátka. Ráno ze mě vyšel takový smrkanec, ale byl průhledný. Může to být hlenová zátka? Díky 🙂

shaula
14. lis 2009

Akvy - jo jo, může a s největší pravděpodobností to bylo ono 😉 Tak se drž!

peroli
14. lis 2009

u mě měla hlenová zátka takovou narůžovělou barvu 😉

akvy
14. lis 2009

Holky, díky. Tak já budu ve střehu... 😀

rennik
autor
17. lis 2009

kukuca já jsem taky po vyšetření špinila a dost hodně, dr mi o tom neřekl že bych mohl špinit takže jsem byla dost vylekaná a jeli jsme do nemocnice ale tam mi řekli že je to jen z toho vyšetření takže v pohodě.. a předtím ze mě taky vyšlo něco co jsem si myslela že je hlenová zátka- proto jsem tuhle diskuzi založila protože poznat jestli je to fakt ono je fakt síla, a ikdyž tomu všechno nasvědčovalo že už je to ono tak to asi ono nebylo protože jsem pořád 2v1 a nic se neděje a to už je aso týden. Takže držím palce všem aby to do zdárnho konce nějak vydrželi 😉

kvetinka7
17. lis 2009

Holky, ke konci tehu,jak se to tam vse pripravuje,tak se neky muze to krvaceni spustit i samo.. hlavicko primo naleha na porodni cesty..tlaci tam.. vse je prekrvene,prosakle..a tak to muze krvacet..
pozitivni je to,ze to oprvadu znamena,ze se blizi konec 🙂

andy84
19. lis 2009

Holky, může být hlenová zátka nažloutlá? Díky moc 😉

kvetinka7
20. lis 2009

Andy, ja myslim,ze jo.. je to vlastne hlen uzavirajici cipek s primesi trochy krve..takze muze byt zluty..
Jak se pomalu zacinas otevirat, nevim,jake mas CS, tak se ten hlen muze postupne uvolnovat..

andy84
20. lis 2009

Květi, díky moc, u mě to asi ještě nebyla zátka, tak uvidíme, co bude 😉

kvetinka7
21. lis 2009

muze to byt klasicky "vytok",co mas+ troska krve,jak mimi tlaci na porodni cesty[cipek] + muzes se postupne sama otvirat,takze to muze byt i trocha toho "praveho" hleniku,co ti uzavira cipek .. a tak.. 🙂
klasicka hlenova zatka je hustsi a tmavsi -jak psaly holky .. uvolnuje se naraz anebo postupne 🙂

lynn77
22. lis 2009

holky, me odesla hlenova zatka rano v 6, v 11.30 pak praskla plodovka a v 19.50 jsem rodila, takze ono muze byt pri odchodu zatky jeste do porodu daleko, ale taky ne 😉 jinak vzpadalo to stejne jako popisuji holky, mela jse to s primesi krve

helcah
23. lis 2009

Mě začala odcházet zátka snad 14dní před porodem a plodová voda mi začala utíkat den před porodem, takže je to asi hodně individuální.

svoja
29. lis 2009

Ahojte,
tak ze me vysel takovej "kus zluto-bily zelatiny" asi tak pulka caj.lzicky....takovej jakoby "smrkanec"...cele tehu mam vytok, kterej je ted teda silnejsi, ale tohle podle me vytok nebyl. myslite, ze by to mohla byt hlen.zatka? Uz? Jsem teprve 36tt....Manzel zacal vysilovat, prej at si mazu sbalit veci do porodky, se musim smat... 😀

rennik
autor
29. lis 2009

svoji já jsem taky měla ,,smrkanec,, asi kolem 37tt nebo tak nějak a od té doby ještě několikrát a nic se neděje- přenáším a zítra jdu na vyvolání takže asi je to u každého individuální 😉

marrei
29. lis 2009

U mě to byla trošička bílo-průsvitnýho čehosi. Asi 14 dní před porodem, ale taky jsem si nebyla jistá, jestli je to ono. Až v den porodu to bylo bílo-průsvitný cosi s nitkama krve. Takže to už bylo jasný. Malá se na rodila za 7,5 hodiny 😉

marcelapetrikova
29. lis 2009

já ji měla takovou jako by hnědá krev s hlenem a malá vylezla až za 32 hodin ale může odcházet i 14 dnů před porodem

svoja
29. lis 2009

Holky diky za odpovedi. Ja jsem zatim klidna, procitala jsem diskuze, takze rozumem to vim, ale znate to....

JInak, bolelo vas ke konci brisko jakoby cely i ? Nebo jen podbrisek?

kdybych rodila za 14 dni, tak v pohode, ale ted mam strach, ze je brzy... 😒

RENNIKU jeee 😵 to musi byt uzasny pocit, ze uz zitra budes mit malickeho u sebe 😵 😵

marcelapetrikova
29. lis 2009

svoj mě bolel celej člověk takže nemužu posoudit 😉

svoja
29. lis 2009

MARCEL...aha 😀 😀

murynka
29. lis 2009

svoja u mě to byl takový hleník průhledný bez krve..bylo ho dost a pak začala pomalu odcházet voda a pak rupla a jelo se 😀 ale na hle.zátce nezáleží porodit můžeš v termínu 😉
mě odešla a ted dej jsme porodila 🙂

jinak jsem rodila 36+0 a jukni jakou máme šikulku už je to v pořádku neměj obavy 🙂

murynka
29. lis 2009

ale sbaleno bys raději mít měla 😉 😎 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru