Homeopatika před a během porodu, máte zkušenost?

linda.r
3. kvě 2014

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s užíváním homeopatik před a během porodu. Zajímalo by mě co a v jakém dávkování vám pomohlo.

tonna
3. kvě 2014

@linda.r Já brala asi měsíc před porodem Arnica montana 15ch a to 5 kuliček denně, prý to má připravit porodní cesty a působí preventivně na únavu a případná poranění. To jsem brala pak i po porodu celé 6-ti nedělí. Porod jsem měla rychlej a jen malý poranění.

golla
3. kvě 2014

HOMEOPATICKÁ PRVNÍ POMOC PŘED PORODEM

ARNICA MONTANA 15CH 5 granulí 1x denně 10 dní před porodem Připraví porodní cesty, harmonizuje cévní řečiště, je prevencí cévních komplikací, podává se u zvýšené únavnosti a na posílení organismu

ACTEA RACEMOSA 15CH 5 granulí 1 x denně 10 dní před porodem Příprava porodních cest k porodu, působí u žen s velkým strachem z porodu, prevence žilních komplikací

STAPHASAGRIA 15CH 5 granulí 2 x denně preventivně měsíc před porodem Psychické i fyzické zvládnutí porodu bez přirozeného hormonálního startu (indukce porodu), podpora hojení řezných ran – episioomie, op. rány při císařském řezu

CAULLOPHALLUM 9CH 5 granulí 1 – 2 x denně 10 ní před porodem Při nezralém hrdle děložním s blízkým TP, nepřipravené porodní cesty

HOMEOPATICKÁ PRVNÍ POMOC BĚHEM PORODU

ACTEA RACEMOSA 9CH 1 dávka + ARNICA MONTANA 9CH 1 dávka rozpustit v 0,5l vody, střídat v popíjení se zvlášť naředěnou Caullophyllou

CAULLOPHYLLUM 9CH 1 dávka naředit do 0,5 l láhve Odtok plod. vody, kdy nedochází ke kontrakcím. Koktejl z těchto přípravků působí na branku děložní a harmonizaci děložních stahů. Také u nepravidelných bolestivých křečovitých bolestí vystřelujících do děložní branky, močového měchýře a dolních končetin, u prvorodiček.

HOMEOPATICKÁ PRVNÍ POMOC PO PORODU

ARNICA MONTANA 15CH + SEPIA 15CH 5 + 5 granulí 1 x denně po celé šestinedělí po vaginálním porodu na rekonvalescenci

ARNICA MONTANA 15CH + STAPHASAGRIA 15CH 5 + 5 granulí 1 x denně po celé šestinedělí rekonvalescence po císařském řezu

ARNICA MONTANA 15CH + CHINA 9CH + VERATRUM ALBUM 9CH 5+5+5 granulí 2 x denně Elixír na zotavení po porodu, při dehydrataci organismu, vyčerpání, na hojení poporodních poranění, při únavě

BELLIS PERENIS 15CH 5 granulí 2 x denně po dobu 7 – 10 dnů při rozsáhlých poraněních, u hematomů hráze

PYROGENIUM 9CH 5 granulí 1 x denně při infekci a špatném hojení porodního poranění, preventivně u diabetiček MAGNESIA PHOSPHORICA 9CH nebo CUPRUM METALLICUM 9CH 5 granulí několikrát denně vždy před kojením prevence poporodních bolestivých stahů dělohy při kojení u vícerodiček

RICINUS COMMUNIS 5CH 5 granulí 3 x denně před a po kojení na podporu a rozvoj laktace Mast CASTOR EQUI mast na lokální použití na praskliny bradavky, na svědění a pálení trhlin na bradavce NITRICUM ACIDUM 9CH 5 granulí 2x denně Na bolestivé krvácející praskliny.

zilinkaz
14. srp 2014

@linda.r Ahojík, já trpěla na nevolnosti a http://www.kezdravi.cz/oddeleni/231-potize-v-te... tohle mi ulevilo. Prakticky bylo po problému. Zkusila jsem i na nevolnost z pálení žáhy (taky v těhu) a dobrý 😉

achjonetusim
21. pro 2014

Ahoj holky! Prosím, potřebuju poradit. Beru homeo k přípravě porodu - Arnica Montana 15CH, Actea Racemosa 15CH a Caullophyllum 15CH všechno 5xgranulí jednou denně. Dneska ráno mi ovšem všechny naráz došly. Mám k dispozici jen ty samé v potenci 9CH (plné tuby). Moje otázky zní: Jde použít rozdílnou potenci s tím že upravím množství granulí? Např. místo denně 5xgranulí 15CH brát 3xgranule 9CH? Mám pár dní do porodu. Díky za všechny příspěvky.

80marge
8. črc 2015

@golla Děkuji moc za radu vše nakoupeno a za týden se uvidí ;)

zuzik22
8. črc 2015

Vyzkousela jsem kombinaci Actaea racemosa s Arnica montana.Ihned po prasknuti vody jsem si je rozpustila do pul litru vody a popijela.Libuska se narodila za tri hodiny od prasknutí vody😉

golla
8. črc 2015

@80marge držím palecky! 🙂

80marge
8. črc 2015

@golla Děkuji moc. Tak se na tu maličkou tesim ! 😵

polodelfin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luuucatko
7. bře 2019

Holky, prosím a kolik kuliček je v jednom 4g balení? Abych věděla kolik si toho koupit 10 dní předem? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru