Intravenózní analgesie při porodu, máte zkušenosti?

lollela
17. led 2014

Ahoj maminky, blíží se mi porod a chtěla bych nějakou ulevu, ale do epiduaru se mi nechce..v porodnici mi nabídli tuto metodu, ale slyšela jsem, že to prý nemá učinky..jen to jakoby oblbne a nepomužu od větších bolestí..diky.

sikulka2011
28. led 2014

Ahoj.Nevím jaké si měla předchozí porody ale můžu za sebe říci, že bych nic takového nechtěla. Při druhém porodu jsem zažila něco moc krásného díky tomu, že jsem se nechala unést vlastním tělem. Zaujala jsem polohu, kterou si tělo samo vyžádalo ... prožila jsem něco podobného jako hypnoporod - ale do té doby jsem nevěděla, že se něco takového dá prožít. Doporučuji si najít něco o tomto 😀

jitazaj
15. bře 2015

Ahoj, nevím, jestli je tvůj dotaz ještě aktuální. Já jsem i.v. analgezii měla. Jedná se o opiát, který působí pouze na rodičku a ne na dítě. V praxi ta i.v. analgezie byla o tom, že lékař z ARO ti napíchne žílu (mně na hřbetu ruky) a v ruce má krabičku. Ta krabička dávkuje opiát, který by ti neměl pomoct od bolestí, ale měl by způsobit, že ti nebudou tolik vadit 🙂 Mně pomohl od třasu celého těla, manžel říká, že jsem se krásně uvolnila, zbytek porodu pak byl záležitostí pár minut...

alt
15. bře 2015

@jitazaj prosím jak se ten opiát jmenuje? já jsem přemýšlela nad nalbuphinem, ten se dává v naší porodnici, pokud si o něj rodička řekne, nebo má dlouhé a silné kontra a porod trvá dlouho

jitazaj
15. bře 2015

@alt tak jméno toho opiátu nevím, bylo mi to jedno 🙂

veroon1
13. črc 2015

Jmenuje se remifentanil...nechala jsem si ho pichnout na mou zadost do zily a dostala jsem diky tomu opiatu zastavu dechu behem kontrakci takze to ze me zase tlacili ven nejakou protilatkou a brali me okamzite na sal porod skoncil akutnim cisarem..uz nikdy vic remifentanil!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru