Jak dlouho před porodem jste meli příznaky?

denousek
8. pro 2007

cauky holky....zajimalo b me z praxe od vas jak dlouho pred porodem jste meli nejake priznaky??treba kolik dnu ,tydnu pred porodem jste meli posličky??jak dlouho pred porodem vam odešla hlenova zatka??jake jste meli ke konci tehu cervix skore??ja jsem ted prave cetla ze poslicci jsou tyden az 14 dni pred porodem je to pravda??a holky vyvolavaji sperma posliky??diky za nazory a zkusenosti...

fenrirka
10. pro 2007

sonik-ale ved keby sa narodilo po 36tyzdni tak by malo byt zdrave

bihan
10. pro 2007

Sonik, sex nie je zakázaný ani v jednom období tehotenstva, ak nie je riziko predčasného pôrodu... a hlavne ako píše fnrirka, aj ženám čo majú riziko PP je sex "povolený" zhruba od 37tt, pretože v tom čase už je mimi "v pohode".
Navyše spermie by mohli ovplyvniť pôrod v ideálnom prípade ak už odišla hlienová zátka a prostaglandín (alebo oxytocín? už v tom mám bordel) by sa dostal do krčka, ale na vyvolanie pôrodu sex 1-krát denne nestačí....
A tak isto všetky vyháňacie metódy sú úplne nanič, ak je krčok zavretý a mimču sa vonku jednoducho nechce.

danuska24
10. pro 2007

u mna zatial tiez ziadne priznaky 😉

danuska24
10. pro 2007

ja som mala zakaz do 3 mesiaca

sakura77
10. pro 2007

ahoj.ja som tiez nemala ziadne priznaky ze uz to bude ato som sa stale sledovala 🙂 az den pred som bola u sestry na kave a cestou domov sa mi uz strasne tazko islo,a bolel ma cely spodok,proste uz to tak tlacilo,tak som mala z toho taky blby pocit a veru v noci okolo jednej to zacalo.

olielka
10. pro 2007

no, já mám poslíčky od 30tt, ve 33tt týdnu mi odešla zátka a otevřena na prst. V 36tt hlavička naléha, otevřena na 2 psty. Nyní jsem 40tt a furt nic 🙂 Občas mám kontrakce co 5 minut (to jsem měla i v 34tt), ale ty během hodiny ustanou. Nebo někdy mám takové šílené tlaky... a pak to zase ustane. Začínám mít pocit, že snad nikdy neporodím 😀

denousek
autor
10. pro 2007

cauky....
s tim sexem....jak jeste nekdo muze napsat ze je to zakazany....vzdyt to uz se vi ze je to jen a jen doporucovany pri zdravem tehu!!pri rizikovem to je jasny ale kdyz vse probiha jak ma pohlavni zivot jen prospiva,kdyz se maji dva radi a sou stastni tak je to pro mimi to nej.pohodli a pohoda maminky...

jink je pravda ze kdyz se mimi nechce ven nepomuze nic ani sex ale kdyz uz je nachystane tak to sex-sperma.-spusobit muze...vyvolavaji totiz kontrakce...takze snazit se tomu napomoct to je povoleny,ovsem musi se pocitat s tim ze to nemusi vetsinou zabrat a nebyt z toho pak smutna...tot vse...

vivian
10. pro 2007

sonik05: mně sex naopak doporučovali 🙂 To slyším prvně, že by se sex zakazoval. Je pravda, že sperma obsahuje prostaglandiny, které můžou vyvolat porod, ale dokud není zralé hrdlo, dokud nejsou porodní cesty připravené k porodu, tak prostaglandiny nemůžou nic udělat...

vivian
10. pro 2007

Jinak mně odešla hlenová zátka asi týden před porodem a odcházela na etapy několik dnů, bylo jí docela hodně... A poslíčky jsem vůbec neměla. V den porodu mi začala odtékat voda a začala jsem mít nepravidelné a ne moc bolestivé kontrakce, které byly postupem času bolestivější (ale pořád snesitelné), ale pořád nepravidelné. A v porodnici jsem dostala oxytocin a pak to teprve začalo bolet 😀

olielka
11. pro 2007

četla jsem, že aby sperma opravdu způsobilo porod (a to jen při zralém hrdle a hlavně připravenosti mimča), muselo by ho být 5x více, tj. 5 styků 😀 . To je prý seriozní studie, více na www.porodnice.cz,poradna dr. Kouckého. Já myslím, že když je ženská v termínu, tak sexem se opravdu nic nezkazí. Ani se nemusí nic uspíšit, to je opravdu individuální. Tudle jsem měla po sexu bolesti skoro celou noc (myslela jsem, že se to pomalu rozběhlo) a pak po jindy zase vůůůbec nic... 😉

nika251
11. pro 2007

Ahoj. Tak pridam aj ja- isla som do nemocnice s tym ze mi to vyvolaju na termin- ale - CS 1, hlienova zatka pritomna, kontrakcie absolutne ziadne. Vyvolat sa nepodarilo. Bola som v nemocnici 5 dni- kedze som mala termin- chodila som po schodoch na 6 poschodie, sprchovala horucou vodou....Na 3 den mi odisla hlienova zatka ale ziadne kontrakcie. Dva dni pred porodom som zacala mat silne tvrdnutie bruska- kazdych 10 minut ale monitor nic neukazal- celu noc som nespala. Dalsi den- bolesti este silnejsie- 7 minut- monitor negativny. V noci - uz som absolutne nevedela co so sebou- ale vecer mi na monitore tvrdili ze to nic nie je, CS stale rovnake. Takze dalsia prebdena noc ale bola som v tom ze to su poslickovia ako mi tvrdili. Do rana som sa otvorila na 2cm,na monitore pravidelne slabe kontrakcie- tak ma prelozili na vzdycharen. O 11 odisla voda, o tretej- nalez rovnaky,tvrdili ze to este bude dlllho trvat lebo bolesti by mali byt ovela silnejsie- dali mi injekciu proti bolesti ale nezabrala. O 17,30 - otvorena na 7cm, rychlo na porodny box a maly bol na svete okolo 18,10. Takze ak vam dakto tvrdi ze nerodite a nerodite a vy citite ze rodite- tak verte sebe.

orisek1
11. pro 2007

nika251-vzdycharen - tak se tomu fakt po slovensky říká?? To je boží 😀 😀 😀

denousek
autor
11. pro 2007

heee vzdycharen....u nas je to hekárna 😀
ale jinak nika docela slusne....

anavka
11. pro 2007

Já poslíčky neměla vůbec, i když jsem 14 dní přenášela 😒 V den porodu mi najely rovnou kontrakce po 5 minutách 😖

denousek
autor
11. pro 2007

no aspon si nemela zadny plany poplach... 😎

kalu
11. pro 2007

Ahoj Denousek, mě začaly poslíčky 3 dny před porodem a v ten den mi taky začala odcházet hlenová zátka.Byl to pátek a já měla zrovna termín porodu.Poslíčci trvaly vždy celé odpoledne a večer a pak jsem je zaspala a ráno nic.V pondělí jsem byla na kontrole a Dr. říkal, že se to chystá, ale nic bezprostředního.Přijela jsem ve 14hod. z kontroly domů a večer ve 23 hodin jsme jeli s manželem zpět (pravidelné stahy po 5 minutách) a v 1.05 hod. ráno se naše malá Lucinka narodila.

denousek
autor
11. pro 2007

😕 😵 tak to je parada,,,ja jdu zitra do porodky ale me reknou tak prd...vubec si nepripadam na porod vidim to az tak na ten druhy termn v lednu 😒 co uz....

maart
12. pro 2007

...tak mne dneska v "pase" naskocilo 40tt...ale nic nic nic, lehke obcasne tvrdnuti bricha, ale to je vsechno...chjo...

margotka
12. pro 2007

Žádné příznaky jsem neměla až když jsem 9.den přenášela,tak cca 16 hod.před samotným porodem mi začalo loupat v břiše...nejde to nepoznat 😉
sonik05-Nám styk nikdo nezakázal,provozovali jsme ho a přenášela jsem 😅 Myslím,že u fyziolog.těhotenství to neplatí 😀

shela
12. pro 2007

Poslickovia prisli 10 augusta rano o 1 a trvali az do 6 rana 😎 ..to som mala normalne kontrakcie. Najprv som ich mala kazdych 20 minut potom kazdych 10 a pri kazdych 7 sa skoncili..cely den sa nic nedialo akurat ma pobolievalo brucho ako pri menstruacii a potom normalny porod zacal o 17:00 popoludni. A mala Nathalie sa narodila 11.8. o 21:54.. takze dost tazky porod

angua27
12. pro 2007

tak sa pridám aj ja: mne brucho nekleslo vôbec. zátka mi odišla päť dní pred pôrodom. poslíčkov som nemala vôbec. cervix skore deň pred pôrodom bolo 3, všetko uzavreté a v noci mi praskla voda.
jediné, čo naznačovalo pôrodu, bol môj strašne veľký kľud večer pred dňom pôrodu. tak kľudná a vyrovnaná som nebola celé tehotenstvo. asi som proste nejak cítili, že do 24 hodín už bude po všetkom. 😀
a drahý si tri dni pred pôrodom všimol, že som začala inak chodiť. 😉

simipel
12. pro 2007

Tak i já něco přidám do mlýna. Poslíčky jsem taky žádné neměla.Zátka odešla 2dny před porodem.Další den pak z ničeho nic mi začlo tak nějak podivně cukat v břichu, tak jsem tomu nevěnovala pozornost, ale když se to začalo s pravidelností opakovat co 20min,pak co 10,5a při 3min jsem odjela do porodnice, kde jsem ještě strávila do samotného porodu ještě zhruba 10hod.Ale taky si myslím, že to nejde nepoznat. Byla jsem taky na pochybách, ale je to asi v každé nastávající mamině,že to tak nějak vycítí a ví, kdy je to ONO. 🙂 Takže kdo teprve bude rodit, tak držím všem palečky, ať to zvládnete v klidu a pohodě.

gabuliik
12. pro 2007

No baby pridám sa ja ja. Mne o pol jednej v noci odtiekla voda s tým, že som si myslela, že som sa len vycikala a hotovo. Potom ma začalo prehánať,ja som si myslela,že mám takú hnačku až ma bolí podbruško, Môj manžel spal. O pol šiestej som tak zvreskla od bolesti, že sa zobudil a hned ma spakoval do pôrodnice.Prišli sme len tak tak. O siedmej ráno bola malá na svete. Takže asi tak. 🙂

kamcatko
14. pro 2007

Ahojky holky mela bych takovou divnou otazku🙂...vcera sme s pritelem soulozili a me po tom zaclo silene bolet bricho.Pak mi bylo tak strasne spatne ze sem nevedela jestli to pujde horem nebo spodem,no nakonec z toho byl brutalni prujem a strasny bolesti bricha.Tak sem se chtela zeptat jestli si myslite ze by to mohlo mit neco spolecnyho s porodem,jsem ve 38.tydnu a na internetu sem cetla ze prujem pred porodem je normalni....ale dnes je to zas dobry,teda jen slaboucky bolesti bricha

liaa
15. pro 2007

Ahoj Kamcatko-může to tak být.I od namožené páteře či hnuté kostrči bývá zle i průjem.Já tohle mívám i bez láskování.Když se mi hne nějak mimi v bříšku a zatlačí na kostrč.Dále pak v noci(ten týden,co jsem začala pít maliník)z ničeho nic ukrutné bolesti a tlak v podbřišku-i jako na průjem ale pak z toho nic není-a po čase to zase přejde.
Takže bych to připisovala děložní činnosti a kdo má problém s páteří(já ano)tak i k tomu.

denousek
autor
15. pro 2007

kamcatko to nekdy taky myvam po sexu...to je spermama...ony tam podporuji tu delozni cinnost jak pise liaa..
vyvolavaji kontrakce jenze vetsinou z toho nic neni....skoda...ja uz nevim jak bych malyho premluvila aby uz se mu chtel na svet...na stedry den mame prvni termin ale spis se mam ridit az tim druhym v lednu 😒

alinka76
15. pro 2007

ja som bola pred 2 týždňami zavretá ako konzerva a tento utorok som už bola otvorená na 2cm (s mužom sme mali medzitým 2x sex a aj orgazmus, takže som to možno aj vyprovokovala, tie zmeny, dovtedy sme nesmeli 3 mesiace nič, bola som riziková) no a potom večer po kontrole sme mali sexík a v noci o druhej mi začali kontrakcie každých 5-10 min., dosť bolestivé, ale do šiestej to prestalo. a tiež ma zo 3x prehnalo v tú noc. a dnes je sobota a nič sa nedeje. fakt som si myslela, že v to ráno ideme do nemocnice a asi to boli len poslíčkovia ☹ ale myslím si, že sex môže vyprovokovať tie kontrakcie, ale nie spermie, ale skôr ten orgazmus, však vtedy sa maternica riadne napína.

denousek
autor
15. pro 2007

alinka ale sperma obsahuje prostanglandiny ktere jsou i v tabletach na vyvolai porodu vis.....a dohromady s orgasmem to uz udela svoje 😀

alinka76
15. pro 2007

denousek, takže môj stav potvrdzuje pravidlo, že po takej dlhej abstinencii ten sex spraví svoje 😀 len by patrilo ešte zo 2 dni v tom pokračovať a možno aj pôjdem 😵 lebo najradšej by som na vianoce už bola doma, ale to záleží od toho ddrobčeka, či sa mu bude chcieť.

zuzkafuny
15. pro 2007

Tak sa pridám... večer mi pomaličky začala odtekať plodovka, ráno o 7,30hod. som ešte vypravila dievku do školy, sadli sme do auta a cestovali 24km do nemocnice... Keď sme došli na miesto určenia 😉 som už myslela že hádam porodím (ešte že nemocnica nebola ďalej 😀 ) a o 8,55 som to mala úspešne za sebou 😉 chlap ako hora bol na svete
Pekný deň prajem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru