Jak dlouho před porodem jste meli příznaky?

denousek
8. pro 2007

cauky holky....zajimalo b me z praxe od vas jak dlouho pred porodem jste meli nejake priznaky??treba kolik dnu ,tydnu pred porodem jste meli posličky??jak dlouho pred porodem vam odešla hlenova zatka??jake jste meli ke konci tehu cervix skore??ja jsem ted prave cetla ze poslicci jsou tyden az 14 dni pred porodem je to pravda??a holky vyvolavaji sperma posliky??diky za nazory a zkusenosti...

denisocka
15. pro 2007

🙂 no pridávam sa k nedočkavým s termínom 24.12.2007 😎 my sme celé tehu nesexovali, nesmeli sme - som po 2 potratoch s poruchou zrážanlivosti . Doteraz žiadne poslíčky,bolesti - nič, jedine nebolestivé tvrdnutie brucha . V poradniach som bola stále beznádejne zatvorená,nezrelá s CS-0 😖 , predposledná poradna dopadla na CS- 1 , aj to len na moje ukrutné želanie, nech tam nie je tá nula 😀 . Nato mi dokyna kazala sexík, no dali sme si, skôr to bolo ako TENKRAT POPRVE 😀 + vstreknutie prostaglandínu, za 2 dni - 13.12. som šla do poradne a tam dokyna CS 3 a otvorená na 1 prst 😵 😵 radosť preradosť, nadšenie a kadečo .... za pár hodín som už doma vysmiata jak lečo skala na fitloptke a zrazu na wecku zo mna "kvapla" hlienova zatka - kapučinovo - hnedá + kopa na toaleťaku.... 😀 , ja stres,panika a radosť...loptu som skoro rozpučial od radosti a do toho celé 2 hodiny kontrakcie kaž.4 minuty...juj ta ja sa tešila 😉 .... šla som teda ešte overiť situaciu do vane - ked neprejde tak ideme , no ako som tam lahla akoby uťalo, finito, nič !!!! na další den mi bolo ako na chrípku + hnačka, zatka išla dalej pokusku von - take hlieny a dnes jak tu skačem na lopte občas vyjde taký hnedastý výtok a tvrdne mi brucho ale to je vsio...akurát ráno som 4x zvracala..tak neviem, či sa to rozbieha či čo 🙄 &... zajtra idem na 10:00 na monitor,moja dokyna ma službu a už vo štvrtok vravela, že by sa dalo poriešiť tabletou-vyvolavačkou ... tak ja by som aj chcela, ale som na važkach či hej,alebo riskovať Vianoce na KOZE 😀 😀

jednoznačne dnes skusime ten sex - bez oragazmu 😎 , nám by to mohlo pomôcť,moja budka bude z tých bičíkov v šoku po tolkých mesiacoch 😀 😀 😀

denousek
autor
15. pro 2007

denisocka...to kdyby tak dr rekli me...ze mi daji tabletu!!vubec nevahej a ber to!!!prece jen byt doma na vanoce uz s miminkem co....to by bylo krasny ne...

aponchie
15. pro 2007

jen si dejte a pokud muzes tak chod do schodu a dej si kapku cervene vinka 😀 neboj za par hodin porodis 😉

denisocka
16. pro 2007

😀 baby, víno nemôžem ani cítiť - je to asi niečo karmické 😀 😀 😀 fuj .... ale dali sme si včera predsa ten sexík - teda to bolo len akože s konečnou dávkou PROSTAGLANDINU 😀 a pekne sa mi rozbehli bolesti a tvrdnutie ale o 2 hodky som zaspala jak male decko ... no hruuuza 😠 😠 😠 ... o 10:00 ideme a zas zvažujem či to brať či nie, zas ho nechcem vyduriť skôr že bude mať "dodžubaný život" že sa nenarodil jak príroda chcela ale jak chcela nedočkavá denisa 😲 🤐

denisocka
16. pro 2007

danousek - spolusuputníčka, 😉

JA Už ZAS DUMEM žE AK SA NENARODí SAM DO SVIATKOV, TAK PO SVIATKOCH DáM REáLNE VYVOLAť-NEJAK SOM SA ZAčALA Báť, žE HO FAKT VYšTVEM NASILU A CO POTOM, VED URCITE MA URCENY DATUM NARODENIA A JA HO TU PRIVOLAM SKOR .... NEVIEM ...

beate1
16. pro 2007

pripajam sa k nedockavym mamickam...ja tiez vinko nemozem ani citit,to radsej ten malinak,ale ten nejako nepomaha...hoci nejake bolesti bruska a krizov mam,ale ci je to ono,neviem...a mam prehanky,uz treti den.. 😀 tak snad nejaka predzvest tu je... 🙂

denousek
autor
16. pro 2007

ach jo holky....zitra zacinam 38tt za tyden (na stedry den) mam prvni termin...a uz jsem zkusila vse,prochazky,vino,svarak,sex,vanu...a vsechno dohromady ale proste nic.....a kdyz jsem si dala predevcirem 2 hrnky svaraku tak vcera se se mnou malej celej den nebyvil tak mu to asi moc nejelo....a taky by me zajimalo kolik toho vina muzu......
proste mi nepomuze nic no...

denisocka
16. pro 2007

akže, niečo sa kakalo s CTG , alebo neviem čo...prvé 5-10 min to nechcelo chytiť ozvy,tak som si to pridržiavala, sedela, stala.... potom došla sestrička, a po stojačky v jej objatí som stravila cez 30 min..... držala mi te kolečka a stale hladala že [color=red]simikove pliecko,že to zachytava niečo cez dolnu dutu žilu a ukazuje[/color] ... potom posledne 5 min začal vypadávať pulz a ja už sračkovala od strachu ... no a finiš bol [color=red]že sa malemu začalo čkať tak to sestrička stopla....[/color]

[color=black]k doktorke som došla zo zaznamom jak vysoke tatry..... tak vravela, že zajtra o 6:30 ma čaka na další.... no a nevyšetrovala ma , škoda...bola som zvedavá ale : [/color][color=red]to čo ja tu popisujem ako zvieranie žaludka a nato stvrdne bruško mi na monitore ukaziovalo kontrakcie cez 80 :D :D :D :D takže sa niečo deje, to som mala take v noci aj teraz cez nakupy..tak sa snad rozbehneme bez vyvolavania[/color]

a že sa nemám s bolesťami kupať ale len sprchovať a špinenie po vyš. + alebo zadka je OKI 😉

denisocka
16. pro 2007

🙂 ešte som chcela, rozhodla som sa nevyvolavať, práve som bola s kamošku čo vyvolavala-lebo musela a myslela že umre, ved nakoniec rodiť na Vianoce aj po nich nič nie je, aspon nebudem musieť vypekať 😀 😀 😀

anickamaros
16. pro 2007

ahoj denisocka ty sa chystas rodit v levoci alebo v poprade?

denisocka
16. pro 2007

anička 😀 v Krompachoch 😵

dauphine
16. pro 2007

Ahoj babenky vydržte to, veď to mate za pár, detičky budete mat o chvíľu pri sebe a pridávam moju skúsenosť s pôrodom. Dcérka sa mi narodila v 39 tt, v noci okolo 12 mi odišla hlenová zátka, o chvíľu bolesti, o 2 po polnoci ma mama odviezla do pôrodnice kde zistili ze som otvorená na 6 cm a ráno o 6 hod. som mala dcérku na svete.
Bol to môj 1 pôrod, rodila som bez liekov a prajem vám tiež taký rýchly a bezbolestny pôrod.

denisocka
16. pro 2007

dauphine- len či by mna napadlo po hlienovej zadke isť do pôrodky, ja by porodila doma 😖 , či si mala silne bolesti ????

dauphine
17. pro 2007

🙂 Denisocka bolesti som nemala skoro žiadne, len som cítila akési trocha pravidelne slabe kŕče tak som zavolala mamine či to nie su náhodou bolesti a či ma len tak pre istotu neodvezie do nemocky. Za to nič nedáš, máš istotu a maximálne ta pošlú naspäť domov

tonicka
17. pro 2007

dauphine, tesim sa ze este niekto mal taký rychly porod ako ja. Bola som na tom podobne akurat ja som mala strasnu chut na prechadzku hoci som par tyzdnov lezala doma na rizikovom. 😉 O 20tej hnacky a bolesti bruska, casom to vystrelovalo do krizov o 22:15 som volala dr.,povedal ze mam skocit pre kazdy pripad do porodnice o pol 12 sme tam dosli, 00:05 bola mala na svete 😀
Rano mi odisla hlienova zatka, ale ine priznaky som nemala, len som bola asi 3 dni pred tym "asocialna", nemala som potrebu nikoho vidiet ani pocut, skor naopak 😀

r123
17. pro 2007

tak já jsem měla termín 12.5.2005 a malý se narodil v pondělý 2.5.už 1 odpoledne mi začalo být těžko a začala jsem se cítit hrozně slabá a unavená lehla jsem a čekala co bude kolem 8 večer mi začaly mírné kontrakce.kolem půl jedné ráno jsem budila manžela a jely jsme do pordnice malý se narodil za pět minut poledne.hlenová zátka mi odešla týden před porodem a pár dní před porodem jsem i zvracela.jinak vůbec nic nenasvědčovalo že bych měla rodit.bylo to takové nečekané přepadení 🙂

denisocka
17. pro 2007

😲 no baby,bude to zaujímave .... v noci som nesoala čo drbec kopal jak najatý,som myslela že mi šušurku rozkope a do tohp také divné rezanie..... 😎 😎 😎 a teraz som sa vrátila z kontrol.CTG kde bola len slaba činnosť maternice a nič, ale akoináč, len čo som opustila špitál tak mi začalo tvrdnuť brucho...takže 😠 Vianoce to istia 😀

renola
18. pro 2007

ja som nemala absolutne nijake priznaky, ani unava, ktoru mi tvrdila psychologicka na priprave ze byva, ze byva pokles vahy a tak. ja som sa vazila kazdy den, nonstop a vaha mi len stupala a v den porodu som mala najviac, unava nebola nikde, ani hodinu som nebola unavena, ani pred porodom, ani tyzden, ani mesiac, proste absolutne nijake priznaky, nic, ani naznaky. a proste prisli kontrakcie a bol to prvy priznak a hned porod. takze tak. myslim, ze je to totalne individualne, lebo u mna sa nijake priznaky nepotvrdili, ani s vahou, ani unavou, ani neviem cim, proste bola som ako vzdy.

aponchie
18. pro 2007

priznaky byly rano v 9 pak az ve 4odpoledne a pak uz porad do porodu 😀

denousek
autor
18. pro 2007

aponchie a kdy si rodila??no vidim ze terezka uz je velka holka neuvazujete o druhem mimi?? 😀

plostica2502
18. pro 2007

ahoj zienky,mne porod este odstavili...pred tyzdnom som v nemocke lezala ma muz odviezol s kontrakciami a na 3cm otvorenu,povedali,ze je skoro,tak ma pichli na infuzku,ze aby este aspon tyzden,dva vydrzal...radsej dva,vianoce scem byt home 😀 este

cazadora
18. pro 2007

tak u mě příznaky nula, ještě ve 21:00 jsem si tu dělala srandu že já porodim až na přezrok, vypla sem pc a ve 21:05 mi praskla voda. jen zpětně jsem si uvědomila že den před tím mě boleli kyčle ale jestli to bylo k tomu čert ví

skaredka
22. pro 2007

u mne zadne priznaky, 3 dny po terminu, ve 3 rano mi odesla hlenova zatka, zacali kontrakce a v 13:39 uz byla mala na svete

alcatko.j
22. pro 2007

Ja asi tri dny pred porodem zacala blit jak Amina...i v noci...jinak nic, pak rup, voda v riti a pak 31 hpdin a decko na svete 😅

mysulka
23. pro 2007

Ahojky, tak to já jsem myslela, že před měsícem už porodím 😠 Bylo mi hrozně, poslíčci dost bolestivý a častý, no prostě blázinec u prvorodičky a teď jsem dva týdny před termínem, poslíčcí sem tam nějaký a velmi malý, když už se tedy rozhodnou přijít, jsem svěží jak někdy kolem 2 měsíce, a to vytírám schody, vánoční úklid, sex..... no a nic. Tak nevím, teď se mi tedy poslíčci vrací, ale jen fakt slabounký, že je skoro necítím. 😠 😠 😠

Jinak s tím spermatem je to pravda, ale nikdo mi sex nezakazoval, a to jsem rizikovka, tak to asi taky nebude tak horký.

maryam
23. pro 2007

mysulka, pozeram, ze ty si mala termin este predo mnou, to co ti pise, ze "dalsie terminy" 25. 12. a 5.1.??? 😲

Nechcu ti porod vyvolat?
Lebo ja chodim kazde tri dni na kontrolu ako pako a stale rovnako, dnes mi lekar zasa povedal, ze o 3 dni dalsia kontrola a potom uvidia co dalej, mozno ze zacnu vyvolavat... 😖
Ale ked citam o tom "vyvolavani", tak ze je potom porod dost bolestivy, tak sa len modlim, aby si to drobec rozmyslel a sam rozbehol porod.

denisocka
27. pro 2007

😀 hlasim sa porodená 😅 17.12. som dostala pravidelne tvrdnutie, nakoniec pri 7min som sa nechala prehovoriť na pohotovosť , aj ked to bolo také lajt 😀 😀 😀 a nakoniec som aj tak bola zavretá - otvorená na 1 cm , ešte ráno o 4:00 som bola vždy na 1 cm ... a o 7:00 doky zakričal - rodíme, klyzmu nestíhame, volajte otecka..všetho všudy som bola na sale s poriadnymi kontrakciami 30 mi , Šimonko sa narodil 7:55 - 3000g/49cm ... 😵 takže, žiadne CS nerozhoduje

verulka
27. pro 2007

babulky, ja som nemala absolutne ziadne priznaky pred porodom ani raz. To ze rodim mi oznamil dr na kontrole 😉 a t som bola otvorena na 4,5 a 7 cm. Proste sa mi vzdy podarilo sa v dobe porodu zdrzovat v blizkosti nemocnice 😉
deni gratulujem 😵

biba12
27. pro 2007

Mne sa zacal porod o 5 rano a to behanim na WC. Bolelo ma brusko ako pri crevnych problemoch. A ked to prislo druhykrat o 10 minut ,tak som to este neriesila. Ale ked som musela bezat na WC po tretikrat/ kedze som bola spolu 5 krat, nemuseli mi davat klystir, aspon nejaka vyhoda/ , tak som uz nespala a cakala co bude. Citala som si Harryho Potera 7 diel az do 8 hodiny. A o 9:30 som bola v porodnici a o 14 hod. sa maly narodil.

franziska
27. pro 2007

mna iba nad ranom ked som lezala tahalo po bokoch a ked som sa postavila tak nic, potom som isla tak ci tak na kontrolu k lekarovi a ten skonstatoval ze uz ma domov nepusti aj ked som nic necitila. kontrakcie zacali az s klistirom, to som nevedela ci ma boli brucho kvoli klistiru alebo kvoli kontrakciam 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru