Jak dlouho před porodem jste meli příznaky?

denousek
8. pro 2007

cauky holky....zajimalo b me z praxe od vas jak dlouho pred porodem jste meli nejake priznaky??treba kolik dnu ,tydnu pred porodem jste meli posličky??jak dlouho pred porodem vam odešla hlenova zatka??jake jste meli ke konci tehu cervix skore??ja jsem ted prave cetla ze poslicci jsou tyden az 14 dni pred porodem je to pravda??a holky vyvolavaji sperma posliky??diky za nazory a zkusenosti...

kachnik
31. pro 2007

Holky, já už druhý den mám bolesti celého břicha, tvrdnutí a dnes pořád chodím čůrat, ale co si tak zapisuju tak to pravidelné ještě není, je to hrůza. Je to třeba třikrát za sebou pravidelně a pak třeba hodinu nic. Mám pocit, že to pravé nepoznám. Manža se mě pořád ptá, zda pojedeme nebo ne, je to hrůza, jsem protivná a nevím co dělat. Na kontrolu jdu 2.1.

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kachnik
31. pro 2007

zuzanacb, tak ať ti to přijde co nejdříve,ty poslední dny jsou fakt krize. Já bych už rodila, nééé že néé, ale ten příchod kontrakcí atd., tak z toho mám obavy větší než ze samotného porodu.

kachnik
31. pro 2007

koukám teď jako blázen, že mám termín u fotky 6. 1., ale normálně mám až 8.1. jako ty... tak mě ale určitě předběhneš 😀

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kachnik
1. led 2008

Zuzko, i tobě krásný a šťastný nový rok, ať máme hlavně zdravá miminka. Dnes se mi tvrdnutí uklidnilo, jen mám pořád tlak do podbříšku, pořád chodim na záchod 🙂 , tak jsem zvědavá zítra na kontrolu.

ylona77
1. led 2008

Ahoj, mám termín 4.1.a 10.1. a už mě to vůbec nebaví lítat furt na záchod. Vidím, že u Vás se aspoň v bříšku něco děje, já nic, občas tvrdnutí ale nic jiného. Byla jsem u doktorky v sobotu a říkala, že nic nenaznačuje, že by se porod blížil. Hlavička nesestouplá a cesty taky beze změny a to piju maliníkový čaj jak o život.
Doufám, že už si tu brzy napíšeme, že to máme za sebou a bez problémů.

mamiska
1. led 2008

ahojte, ja to mam uz 3 roky za sebou, tak vam aspon takto chcem povedat, ze to neni nic strasne 😉
Ako prvorodicka som nevedela ako vyzeraju kontrakcie, tak som si zo zaciatku myslela, ze to mi len tak "trosku" kruti po brusku...no ked som v priebehu polhodiny dostavala krce tak po 5 minutach, stihla som len zobudit manzela 😀 Do nemocnice som prisla 2 hodiny po zacati a to interval bol uz kazde 2 minuty a do dalsich 2 hodin bola nasa mala uz na svete, aj ked som mala caste, ale velmi kratke kontrakcie. A to sa narodila 2 tyzdne pred terminom.
Prajem Vam vsetkym cakatelkam, nech to mate cim skôr a co najrychljsie za sebou. Ja som si povedala :"Ides a hotovo..." ked to zvladli nase maminy, tak predsa nebudeme zaostavat.Drzim palce

enygold
2. led 2008

Ahojky maminky 🙂 chtěla bych se jen zeptat,jestli nekterá z vas nema stejne bolesti atd....když jsem čekala své první mimi,ani jsem nevěděla,že jsem těhotná,žádné bolesti,výtoky,hlen.zátka nic....a ted při malé jsem uplně hotová,bolesti stydkych kostí,výtoky,hlenová zátka,sotva chodím.. mám ted pořád výtok bílý,občas tvrdne břicho a bolest jak při menzesu,když jsem o tom mluvila se svým gynek. tak jen rekl,ze po porodu to prejde 😒 to je mi jasný to asi každé 🙂 co jsem si cetla na modrým konikovi,tak pisete,ze chodite na kontroly a vite,ze jste otevrene treba na 2 cm atd...já ani nevím,jestli se otviram,neprohlíží me tak jako vetsinu z vas,proto se ptam,jestli už se to blíží nebo ne.papa

ylona77
2. led 2008

Ahoj, bolesti zad mám a břicho mi tvrdne, jen když doma hodně uklízím nebo chodím.No a když hodně sedím, tak mě bolí stydké kosti jak kdyby mi bylo 80let. Píchá mě taky v pipince a to dost často posledních 14dnů. Ale když jsem byla u doktorky, tak mi říkala, že nemám žádné změny na čípku a hlavička je nesestouplá. I břicho mám hodně vysoko, takže budu asi zase 14dnů ještě přenášet.Bílý výtok mám skoro celé těhu. Piju statečně maliníkový čaj a odvar ze lnu, tak mi to třeba k něčemu bude... 🙂

kachnik
2. led 2008

Tak dnes jsem byla holky v porodce a naplánovaly jsme s dr. porod na pátek, prý budu mít rychlý porod, že mi nebude dávat ani vyvolávačku, že mi jen strhne nějakou blanku a prý to je.. tak jsem zvědavá. Jen mám obavy, že až tam v pátek přijedu, že mě pro plný počty na pokojích pošle domů.... je to sranda, je to jako kdybych se objednávala k zubaři 😀 , ptala se mě jestli chci už rodit, tak jsem řekla že jooooo

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenka11784
2. led 2008

Ahoj Zuzanach.Ja čakám 1babo a som z toho už na nervy.Už vyše 14 dní mam bolesti brucha ako pred menštruáciou.17.12 mi odišla hlienova zátka.Kríže ma bolia ako bláznivé.18.12mi doktor na poradni vravel že do týždna porodím.Brucho mi už dávno kleslo,čapík sa mi uvoľnil.Termín som mala včera teda 1.1.08Lenka

ylona77
2. led 2008

já byla na kontrole dnes,jsem otevřená na 1,5cm ale hlavička nesestoulá. K tomu mi nějak nahoru skočil tlak-prý na hranici a ještě mám oteklý nohy....příští týden mám přijet s taškou.... 😒 prý by ve čtvrtek zkusily vyvolávat, je to i kvůli předešlýmu porodu kleštěma....takže si jdu opět uvařit maliník a doufat, že se něco začne dít samo...

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
prunti
4. led 2008

Ahojte!
No ja som porodila svoje prve dieta v septembri minuleho roka. Enygold, neboj, je to uplne normalne. Ja som vsetky tie otrasne bolesti mala ako ich opisujes ty.Ja som uz ledva chodila v 7.mesiaci tehotenstva tak ma boleli kosti a to som nepribrala nejak strasne vela(15kg). Tiez ma moj gynekolog nevysetroval, mala som aj kramove bolesti, vytok...ked vsak zacali porodne bolesti, to som spoznala hned 😀 Ako sa mi blizil termin mala som castejsie tvrdnutia brucha a tie kramove bolesti,ale nestresovala som sa tym, vedela som, ze to je kvoli tomu, ze uz nastava cas a do par dni to tak aj bolo...tie kramove bolesti totiz vystriedali v jedno skore rano porodne 😉 Drzim palce!

kapulet
9. led 2008

chtěla bych se zeptat, za jak dlouho po spadení bříška jste rodily? U Barunky mi bříško nespadlo ani nebyly poslíčci, prostě nic a najednou odtekla plodová voda. Teď mám tehotenství úplně odlišné, poslíčci už 2 měsíce a teď pokleslo bříško, tak nevím ??? dík

kapulet
9. led 2008

Zapoměla jsem dodat, 16. 1. máme termín 🙂

lukin
10. led 2008

Holky, můžete mi napsat, zda se jednalo o poslíčky či ne? Bylo to před týdnem a trvalo to od desíti dopoledne do 11 večer. Byly to takové bolesti v podbříšku jakoby trochu křeče, bolela mě i záda. Jenže ten podbřišek mě bolel pouze, když jsem chodila, jakmile jsem si sedla, či lehla, tak to přestalo. Ale záda bolela celý den. Nemohla jsem pořádně chodit, nedošla jsem si skoro ani na wc a když jsem se koupala, tak jsem nemohla zvednout nohu do vany 😀. Občas mě bolí břiško, ale je to jen sem tam a vůbec ne tak hodně jako před týdnem. Myslíte, že se mohlo jednat o poslíčky? Jak dlouho po poslíčcích je zhruba porod?

lukin
11. led 2008

Halo, najde se tu někdo, kdo mi bude ochotný odpovědět na moji otázku? 🙂

beranek
11. led 2008

oAhoj, poslíčky jsem za celé těhotenství nepoznala ani jednou. Příznakem blížícího porodu byla v našem případě prasklá plodová voda 3hod před narozením dcery 😀 😀 Jinak stahy v den porodu, které jsem právě považovala za poslíčky a to vlastně už byly porodní 😀 😀

lucinamamina
11. led 2008

lukin:klíďo to mohly být poslíci.Od 33tt.je to normální jev.Na předčasný porod apod.to nemá vliv.Od normálních stahů se nejlépe rozeznají právě změnou polohy,odpočinkem nebo např.teplou vanou.V teplé vodě poslíci ustanou a stahy se většinou začnou zvyšovat.Taky se říká,že poslíčky zaspíš,ale stahy ne.
Tak snad jsem Ti aspoň trošku pomohla. 😉 🙂

lukin
11. led 2008

lucinamamina: Jo, díky, pomohla jsi mi 🙂 No jde o to, že to bylo ve 31. týdnu 😀 Aspoň teď vím, že to byly ony 🙂

mishka711
16. led 2008

hallo viete iekto poradit uz od rana od pol 5tej mam stahy ako pri menstruacii ale nepravidelne tak na 10-15 se a rano mi odtiekla hlienova zatka mozu to byt uz norMALNE KONTRKCIE ALEBO SA NEMAM PLASIT A TRVA TO STALE 😒

andrea78
16. led 2008

mishka, toto mi začalo robiť v 36tt a malý sa narodil v termíne v 40tt, takže pokiaľ kontrakcie nenaberú fakt pravidelnost a potom skracujúci interval, len čakaj (no ja som totálne blbla a bláznila vždy na poplach 😅 )

mishka711
16. led 2008

andrea 78 dakujem no uvidime do kedy vydrzime 🙂

elenita
16. led 2008

mishka a ako to vyzera, intervaly su kratsie alebo ziadna zmena?

enygold
17. led 2008

ahoj mishka711 🙂 to co popisujes jsem mela taky,zacalo me to rano ve 4 hod.,pak mě odešla hlen. zátka s krví a mela jsem kontrakce po 12 min.Večer ve 21.47 se malá narodila.Bylo to rychlé,narodila se o tyden dříve.Tak držím palečky at ti to dobre dopadne 🙂 😉 papa

andrea78
17. led 2008

mishka, no tak akoooooooooooooooooo? no asi to už je ono, keď si sa tu viac neukázala 😕

amira250
20. led 2008

Ahojte! Ja s porodem nemam skusenosti,vobec neviem co ma caka!! 😔 Velmy sa bojim,musim sa priznat ale nie som prva ani posledna...dufam ze vsetko dopadne dobre a porodim zdrave dievcatko! Uz sa na nu velmy tesim!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru