Jak dlouho před porodem jste meli příznaky?

denousek
8. pro 2007

cauky holky....zajimalo b me z praxe od vas jak dlouho pred porodem jste meli nejake priznaky??treba kolik dnu ,tydnu pred porodem jste meli posličky??jak dlouho pred porodem vam odešla hlenova zatka??jake jste meli ke konci tehu cervix skore??ja jsem ted prave cetla ze poslicci jsou tyden az 14 dni pred porodem je to pravda??a holky vyvolavaji sperma posliky??diky za nazory a zkusenosti...

marsulinka
21. črc 2009

bibi, je to možné, znám hodně těhulek, které poslíčky měli už kolem 33.týdne až do konce....Takže neměj strach

lidus2
23. črc 2009

ahojky ja mela poslicky taky hodne brzy...nevim presne od kdy,ale jedno vim jiste.Kazdy tyden jsem chodila do poradny a rikala jsem mudre,ze citim sileny tlak na spodek a pani dr.mi rekla,ze uz je hlavickou hodne usazenej a ze muzu ocekavat prav.kontrakce a jdu rodit 😀 nakonec jsem rodila 38+6 a takhle me strasila uz od pulky brezna 😀 😀 ted kdyz to tak pocitam,tak to opravdu vychazi na ten 32-33tt 😀 😀

bebel
24. črc 2009

2 dni

tehula
24. črc 2009

cely posledny mesiac som mala poslickov, brucho dole, tlaky hlavicky a aj tak som porodila az 2dni pred TP

radkar
25. črc 2009

Tak já měla asi tři dny před porodem takové zvláštní pocity. Bolely mě nohy, byla jsem taková hotová unavená, trochu bolesti v podbříšku jako při menzes. Pak to přešlo a cca 24 hodin před porodem jsem měla nepravidelné slaboučké bolesti a odcházela mi hlenová zátka. Jinak pravidelné bolesti jsem měla asi 7 hod před samotným tlačením.

janulla84
25. črc 2009

Asi 48 hod pred orodem mi odesla hlenova zatka a pak mi praskla voda a do 10 hod od prasknuti vody jsem mela malou Emičku u sebe a rodila jsem v 35tt 😠

ivkaivka
25. črc 2009

Ahojte, citam o poslickoch a neviem ako sa vlastne prejavuju. Myslite tym tvrdnutie bruska, alebo nejaku inu bolest? Som prvorodicka, takze sa v tom nevyznam. Mne tvrdne brusko aj 15x za den, niekedy aj viac a do rana to prejde. A znova dookola. A odlisim plodovu vodu od vytoku-pretoze ten mam kazdy den a je dost vodnaty, tak sa niekedy obavam ci to nie je plodova voda.

tehula
25. črc 2009

ivka, mala som pocit z opisov, ze kazda ma tych poslickov inak 😖 Ja som mala ozaj bolesti, ale jediny rozdiel oproti pravym kontrakciam bol, ze bolest trvala permanentne, teda nie v intervale a bola samozrejme slabsia ako uz ked doslo k lamaniu chleba. Ale citala som, ze niektore baby mali poslickov len ako tvrdnutie bruska. U mna ale niekedy take stavy, ze som si aj panadol davala

ivkaivka
25. črc 2009

Tehula tvrdnutie bruska uz mam asi od polovice tehotenstva, no niekedy ma chyti taka sekundova bolest v krizoch, ze mam pocit, ze padnem na kolena-no po chvili prejde. Ja uz by som to mala najradsej za sebou. Citim sa ako veleryba, nemozem v noci spat a cez den sa mi tak isto nechce. Akosi mam vela energie. To aj vy ste mali take problemy so spankom???

tehula
25. črc 2009

ano ivka, je to uplne normalne, posledne dni uz nebudes spat asi vobec, mozno ani jest a bolet bude uz vsetko, ze by si aj nosnou dierkou rada rodila 🙂 Neboj, vsetko pride, kedy ma

lucy.l
25. črc 2009

taky moc nemůžu spát 🙂

ale příznaky porodu asi žádné nemám 😒

danka_ba
26. črc 2009

ivka ja mam tiez tvrdnutie bruska viac krat za den, krize ma bola skoro mesiac, niekedy citim tlak ako keby sa mi panva roztahovala ... a nic ☹
obcasne tvrdnutie som mala uz davno - az teraz je to viac krat za den (tento tyzden)
ale ako pozeram este mas cas ...
prvy porod mi vyvolavali, takze tam som toto nezazila.

lennis
26. črc 2009

žádný příznaky jsem neměla, den před porodem na křivce mi Dr. řekl, že to může být druhý den nebo za týden, já si hopsala, jela ten den na výlet, vše ok, druhý den jsem se vzbudila velmi brzy ráno a začla se chystat do porodnice, ostříhala jsem si nehty, nabarvila obočí, sundala řetízky, prstýnky atd....volesti začaly dopoledne, do tý doby NIC 😀 , ani ťuk, jeli jsme večer, v 10 večer mi píchaly vodu a ve 3:05 byl venku 😉
neměla jsem ani jednoho poslíčka, kontrakce po 6min když jsme jeli a otevřená jsem byla na 1 prst, v půli těhotenství mi šíleně tvrdlo břicho, Dr. mně chtěl dát do nemocnice a nakonec jsem přenášela a byla nedobytná jako hrad v Karpatech 😀 😀 😀
kdyby mi nepomohli provokočkou a injekcema a vířivkou, tak bych tam zkoušela v bolestech tak 2dny, pak to bylo za 3hod vyřízený 😎
ale druhý bych chtěla s epidurálem

ivkaivka
26. črc 2009

Neviete, ak ma chytia kontrakcie stihnem sa este doma oholit. Nemam chut sa nechat holit v nemocnici, je to ponizujuce a ktovie akou tupou ziletkou to urobia. Dnes mi brusko stvrdlo asi len 5x, ale mala dnes kope ako mala kobylka-je to uz az bolestive. V ktorom tyzdni Vam lekar povedal ako je otocene babatko? Ja to este vobec neviem, mam pocit ze je nejako skrizovane, pretoze ma stale kope do pecene a to je fakt neprijemna bolest. Ja uz by som nedbala mat porod hoci aj dnes, uz nevladzem a citim sa ako veleryba.

andykov
26. črc 2009

ja neměla vůbec žádný, naopak cs 1, citíla jsem se lépe než předchozí dny a pak taková menší bolest, pak dvě větší, rupla voda a šlo sevrodit, měla jsem mít plánovanýho císaře, tak byl akutní, ale prej bych odrodila hezky a brzo 🙂

jonuska
26. črc 2009

ahojky
takže poslíčky jsem u prvního měla tak cca 14dní před porodem.
u druhého a třetígo dětátka....už hodně brzy aspon od 34.tt
a jinak u všech porodu ...asi 10dní před porodem se mi zbytnoval čípek,odcházel mi po malích kouscích pruhledný hlen.to je ono....zkracuje se hrdlo.
potom u prvního porodu mi začli bolesti po 10min 6,5hod.před narozenim kluka,zátka odešla při příjezdu do porodky...2hodky před narozením
u druhýho a třetího porodu odešla zátka asi 8hodin před narozením a bolesti začli asi 6hod.před... 😉

tehula
26. črc 2009

ivka> ja som si myslela, ze sa zvladnem doma este oholit, no ked zacali kontrakcie hned 4minutove a silne az mi slzy vybehli, dakovala som bohu za nahodu, ze v ten den som bola aj u doktora a teda sa holila este rano. Uz by som to sama v bolestiach nezvladla a muz kym doletel domov, uz by nemal cas, lebo sme skoro rodili v aute.
Snaz sa holit priebezne kazde 3-4dni, ono ta holit v porodke nebudu, ked to budes mat trosku vyrasene, ale nesmie byt bush

parvitas
27. črc 2009

Na návšteve pôrodných sál nám povedali, že si máme doniesť vlastnú žiletku, ale najlepšie aj so strojčekom, lebo im sa minule zlomil či čo. A úplne najlepšie by však pre nich bolo, nech sa oholíme doma... 🙂

janka3.12
27. črc 2009

Ahojki ivkaivka🙂

ja zatial nemam tvrdnutie bruska ani ine naznaky, akurat maly kope jak sialeny, a tiez som prekvapena ze to moze byt az tak silno. Ja som si pozerala ako je maly otoceny este ked som bola v praci - v nemocnici na sone, ale minule ked som bola v poradni a gynekologicka pocuvala ozvy zdali sa jej nejako vysoko, tak sa bala ci nie je maly otoceny ritkou, tak urobila sono a maly je nastastie otoceny hlavickou dole, chrbatik ma na mojej pravej strane brucha - takze ma tiez kope do branice a tlaci na pecen🙂 - zhodnotila ze je asi dlhy - ma byt po kom - manzel ma 1.96 cm. Orientacne podla toho kde pocut malej ozvy - ak je to dole v oblasti podbruska a dolnej casti bruska, tak je hlavickou dole, ked je to v strede bruska a hore moze byt ritkou - teda koncom ponvovym, ale aj nemusi a moze byt len dlha🙂 opytaj sa lekara v poradni🙂 inac aj mne sa uz pravidelne zle zaspava, akurat ze to dospim cez den - zatial:(

briketa
27. črc 2009

Dva dni dopredu mi odisla zatka. Den predtym som mala znesitelnu kontrakciu kazdu hodinu (to som neratala do trvania porodu). V den D ma prehnalo ako prirodzene cistenie (u nas sa klystir nedava) a po vyvrcholeni pri sexe sa mi zacali raidne kontrakcie (prenasala som). U nas je dovolene sexovat az kym nepraskne plodova voda.

ivkaivka
27. črc 2009

Janka, ja mam pocit, ze mala ma uz kope po celom brusku a najhorsie je ked sa zaprie do slabin. Moj manzel ma tiez nieco okolo 1,90 tak to budeme mat poriadne babatka-ved mozno ani do perinky sa nezmesitia. Rovno prejdeme na dupacky a obide nas pranie a zehlenie periniek-fajna drina...
Dnes ma mala opat taky rusny den, od rana sa mrvi, ja som unavena pretoze do tretej som nemohla zaspat. Mne lekar robil sono naposledy zaciatkom juna a to bola mala otocena zadockom dole, tak dufam, ze sa pretocila-do poradne idem bud.pondelok tak uvidim. Chcem sa opytat-platis za CTG? Ja som platila 3 eura, vraj moja poistovna to nehradi. Myslela som, ze ctg je nevyhnutnost, za ktoru sa neplati.

andara
27. črc 2009

Tak ja nemela zadne priznaky, byla jsem rano na kontrole a doktorka rekla, ze se mimco nechysta a ve tri rano mi prdla voda a pri prijmu jsem se s tou Dr jeste potkala 😀 ,porodila jsem ale az dalsi den pet minut po pulnoci.

munu
27. črc 2009

ja som nemala ziadne priznaky... isla som vecer spat a proste mi rupla voda o 03.40 rano a bolo to 😅

danka_ba
28. črc 2009

Mne vcera zacali o 8 kontrakcie, o 11 väčšie a okolo 1 rano ako keby som uz mala rodit a potom okolo 3 to prestalo ... takze nic. Bola som u lekara a ziadna zmena oproti minulemu tyzdnu.
Mali ste niekto nieco podobne?

ivkaivka
28. črc 2009

Chcem sa opytat, ako odlisim plodovu vodu od vytoku. Uz asi mesiac mam taky cisty vodnaty vytok. Je to citit ako odchadza voda? Mozno trapna otazka, ale som prvorodicka a nema kto poradit. Ked sa opytam nieco gynekologa, tak mi vzdy povie, ze take nieco sa ho este nik nepytal-ze to co su za otazky-akokeby som mala vediet vsetko.

danka_ba
28. črc 2009

ivkaivka - nic si z toho nerob. neboj - odtekanie plodovej vody urcite rozpoznas. nebude to to len taka troska ako pri vytoku - bud ti bude tiect postupne a dlhsie, alebo odtecie poriadny kus a to urcite budes vediet ze nie je vytok....

ivkaivka
28. črc 2009

danka,dakujem, dufam,ze to rozpoznam

astrane
29. črc 2009

jé já měla poslíčky snad měsíc před porodem...třeba celou noc a pravidelně,třeba po 7 minutách...a ráno jak když utne...sem se vždycky už těšila,že už to budu mít za sebou a prd 😀 já měla teda bolesti v břichu...ale když mi přišly pak ty pravý,bylo to jiný,poznala jsem je hned...a hned jsem šla spát,abych byla na porod pořádně vyspaná 😉 První opravdový bolesti začaly v 8 večer a ve 3 ráno už mě to pak vzbudilo-po 7 minutách...o půl 4 mi praskla voda,když jsem si říkala že zkusím ještě spát a bylo po spaní-bolesti co 5 minut a spát už se u nich teda fakt nedalo,ale jinak pohoda 🙂 dítě se narodilo v 9:30 🙂
U prvního to bylo blbý,taky jsem měla poslíčky,ale nevěděla jsem co to je-internet ještě v plenkách 😀 ,tak jsem jela po noci s poslíčkama do porodnice a tam mi PA tvrdila,že rodím,leda houby,ale jak jsem to tehdy měla vědět,že?...dojela jsem tam v 8 ráno a dítě se narodilo ve 22:30 a v podstatě mi to vyvolali...takže jsem rodila na poslíčky 😖

sssimi
29. črc 2009

Ja som mala poslíčkov 4tt pred pôrodom (u prvorodičkách je to normálne) a nakoniec mi aj tak museli pôrod vyvolať po 14 dňoch od prvého termínu pôrodu. Bola som otvorená na 3cm, ale keďže malá bola omotaná v pupočnej šnúre nemohlo mi padnúť brucho. Ešte pol hodinu pred pôrodom som ho mala vysoko...

Inak tie bolesti sú dobrá vec, pretože vraj sa pri nich žena pomaly otvára a pripravuje sa maternica na pôrod.

astrane
29. črc 2009

no a proto je prý taky dobrý ten sex+ orgasmus....taky je to prý takový tréning 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru