Jak dlouho před porodem jste meli příznaky?

denousek
8. pro 2007

cauky holky....zajimalo b me z praxe od vas jak dlouho pred porodem jste meli nejake priznaky??treba kolik dnu ,tydnu pred porodem jste meli posličky??jak dlouho pred porodem vam odešla hlenova zatka??jake jste meli ke konci tehu cervix skore??ja jsem ted prave cetla ze poslicci jsou tyden az 14 dni pred porodem je to pravda??a holky vyvolavaji sperma posliky??diky za nazory a zkusenosti...

biccy
8. pro 2007

Ahoj Denousek.Ja som nemala ziadnych poslickov.Mna zacal trosilinku pobolievat chrbat v den porodu asi o 12:00 na obed.Potom sa to postupne rozbiehalo.O 20:00 som isla do nemocnice a bola som otvorena na 2 cm.Dr.mi dal injekciu,nech si v noci pospim.Ale malickej sa nechcelo tolko cakat a na svet prisla v ten isty den o 23:45. 🙂

scarletka
8. pro 2007

ahojte kocky...a co su to ti poslickovia? ako sa prejavuju? 😲

maart
9. pro 2007

No, tak to bych vsechno taky moc rada vedela 😀 ...budu sice rodit uz po treti, ale u kluku jsem nemela ZADNE poslicky, neodesla ZADNA hlenova zatka, proste nic nic nic...proste jsem oba klukany 14 dni prenasela, do porodnice na vyvolani porodu jsem tedy odchazela uplne nepripravena, bez priznaku, bez bolesti.... 😅 . MOC bych si prala, aby tentokrat porod zacal doma a spontanne, ale zatim to tedy nevypada...za 10 dni mam termin...ale opravdu kde nic tu nic.... 😠 .

denousek
autor
9. pro 2007

scarletka poslicci jsou falesne porodni bolesti...nejsou tak bolestive,nejsou pravidelne a brzy odezni prave kontrakce prave naopak,zesiluji 😉

maart to je blby...ja bych prave nechtela prenaset..je to nebezpecny...nojeste mam 10 dni na to abych porodila abych mohla byt s malym na vanoce doma no...to asi nestiham no...

kika25
9. pro 2007

Dievcata, mne zacali poslickovia asi pred tyzdnom a stale nic, najprv mi v noci zvyklo tvrdnut brusko, potom sa k tomu pridali take akoby menstruacne bolesti a od vcera ma dost boli aj v krizoch, podbrusku a zacala mi pomaly presakovat plodova voda, musim mat stale vlozku...takze mne sa to uz asi naozaj blizi,aj ked je to individualne

Drzte nam palce.

eva4444
9. pro 2007

denousek ja som nemala priznaky ziadne, ani zatku ani nic, len 2 dni pred porodom som mala strasnu migrenu - neviem, ci je to priznak 😕

denousek
autor
9. pro 2007

kika jako ze ti vyteka plodovka??jestli jo tak to uz upaluj do porodky to je moc nebezpecne kvuli infekci vis

petraluk
9. pro 2007

Ahojky, já neměla vůbec žádný příznaky,spíš naopak. 14 dní sem přenášela a museli mě to vyvolávat. Těch 14 dní bylo po fyzické stránce nejlepší období z celého těhotenství. Krásně jsem spala, mohla jsem chodit a vůbec mi bylo moc fain. Po psychický stránce už to bylo trochu horší ☹

denousek
autor
9. pro 2007

holky tak jak vidim tak spis prenasite co ☹

alexandra
9. pro 2007

Ja som mala poslickov od 28tt, takze sa na to naozaj moc nespoliehajte 😉

macik
9. pro 2007

denousek-četla jsi diskuzi o cervix score? jsou tam i odkazy na různé články a v jednom tam doktor píše, že tento údaj nemá žádnou výpovědní hodnotu, že jsou ženské, které mají půlku těhu čípek pootevřený a stejně to neznamená, že by porodily předčasně a naopak jsou ženské, které ráno přijdou do poradny s úplně uzavřeným čípkem a ten den porodí...že se to sleduje jen ze zvyku, ale dneska už se ví, že to stejně nic neprozradí...koneckonců je to znát i ze spousty diskuzí tady...jo a taky psal, že ani klidový stav neovlivňuje termín porodu, že když má někdo porodit dřív, tak stejně porodí bez ohledu na odpočinek a zas, kdo porodit dřív nemá, tak by se mohl roztrhat a stejně to neurychlí....což teda takových co přenáší a jsou ochotné se málem stavět na hlavu, aby to urychlily, tu bylo taky už dost... 🙂

denousek
autor
9. pro 2007

beee maciku ☹ ☹ ☹ ☹ ja cchci rodit...to mi ani nerikej ach jo...no co se da delat...kdo si pocka ten se docka no...

bihan
9. pro 2007

U mňa sa to všetko začalo v 36tt - pokles bruška, poslíčkovia.. stále som čakala, kedy to príde a nakoniec som rodila dva dni po termíne 😝 Hlienová zátka mi odišla až s prvými pôrodnými kontrakciami...Cervix skore je naozaj iba informatívne, pretože sa často stáva, že babena odíde od lekár s CS 2, večer jej praskne voda a už to ide 😉
No a spermie absolútne nič nevyvolávajú 😉(ak nie je riziko predčasného pôrodu).

maart
9. pro 2007

Jojo Denousku, moje Dr. v porodce uz vubec cervix score nikam nezapisuje, mam taky takovy pocit, ze vi, ze to vubec nic nerika... 😒 . Ja bych uz rodila, az bych brecela, ale v patek mi Dr. rekla, ze to zatim na porod nevypada...ach jo! Nevim, jestli je prenaseni vylozene nebezpecny, ale ja bych si proste jednou chtela zazit to, ze to zacne doma (jakkoli zacne, prasknuti vody, kontrakce...). Je teda fakt, ze prvni vyvolany porod byl trauma,ale druhy porod (taky vyvolany, jak uz jsem psala) byl fakt pohodova zalezitost, zvladla jsem to se vsim vsudy behem 4 hodin - nebyla jsem ani natrzena ani nastrihnuta, proste v podstate krasny zazitek 😉 .

vavka33
9. pro 2007

Ja som nemala ziadne priznaky,ziadne tvrdnutie bruska,nic,proste mi odtiekla voda a rodila som 😀

denousek
autor
9. pro 2007

bihan jak ze spermie nic nevyvolavaji??vzdyt proto sex doporucuji dr kdyz maminka chce porodit......vzdyt jsou v tom ty latky ten prostalgin nebo jak se to jmenuje ,je to stejne latka jako v tablete na vyvolani...

maart to muzes na porod nevypadat a stejne muzes zacit rodit...no a prenaseni je pry nebezpecne ptz od 34tt uz placenta jen starne a uz tolik nevyzivuje takze pak uz spatne funguje,kazi se plodova voda no a miminko muze do vody vypustit tzv smolku co se mu hromadi ke konci tehu ve strevech..odchazi 2 hod po porodu a kdyz odejde do plodove vody tak je to pruser..

vavka33
9. pro 2007

Denousek,my sme sexovali aj tri krat denne-spermie sli vzdy dnu a porod mi nevyvolaliprenasala som 10dni

kotenko
9. pro 2007

Denousek, ahoj 😉
tak mna dva dni pred porodom chytila bolest krizov a noh, hlienova zatka mi odisla 5h pred porodom.
brusko mi ale padlo dolu ais tak tyzden pred porodom.
sperma a porod - ja neviem co je na tom pravda, ale pocula som, ze orgazmus je "spustacom porodu", pretoze sa ti pocas neho uvolnuju nejake hormony a te iste hormony spustaju porod. Oxytocin, tusim je to ten hormon.
Neboj sa nicoho, nestresuj, ked uz si to zvladla doteraz, tak uz to bude v pohode, nebudes mat predcasny... Neboj 😉

denousek
autor
9. pro 2007

kotenko ja bych prave uz porodit chtela zitra jsem 37tt uz bych to brala a na svatky pekne doma 😉

fabiana
9. pro 2007

Denousek, ja som nemala žiadne príznaky blížiaceho sa pôrodu. V deň pôrodu som sa zobudila ráno o cca.2 hodine na malú, tak som išla na záchod a po cikaní sa mi pustila aj voda, tak sme fičali do nemocky. Ale asi tak deň, 2 pred som cítila pri sedení takú akoby malú loptu, tak predpokladám, že bábu klesla hlavička do pôrodného kanála... inak nič, žiadne cvičné kontrakcie, krv, hlien... 😉

maart
9. pro 2007

No jo, tak to je jasny, ze z tohoto duvodu je prenaseni "nebezpecne", ale vzdyt je kazda mamina pod kontrolou, tak ja to jako nebezpeci ani neberu.... 😕 teda aspon jsem to tak nebrala, ted jsi me uplne "nahlodala" 😉 . Sakra, chci rodit normalne v terminu!

denousek
autor
9. pro 2007

maart jo pod kontrolou ses ale malokdo ti dela porad uzv a jak oni poznaji zda placenta pracuje a tak...je to blby no.....

fabiana zajimave no....to ja si ani nevsimnu kdyby mi praskla voda mam nejvetsi strach aby mi to neprasklo do vany pak nepoznam nic.... 😒

milhaus
9. pro 2007

to budes citit, to je akoby si stale čurala

fabiana
9. pro 2007

Denousek, nestresuj! 😀
Ja som si tiež myslela, že až to príde, tak to nespoznám, ale neboj... aj keby ti praskla voda vo vani, nebudeš tam celý deň a keď vstaneš, bude tiecť ďalej, ono sa len málokedy stane, že odíde celá. 🙂

denousek
autor
9. pro 2007

fabiana ja se prave bojim ze to udela prc a bude cela najednou venki a ja to nepoznam...taky se to stat muze ze....

milhaus stale curala jo??ve vane to prece nepoznam ze ze me neco tece ...ale tak to sou furt stresy radsi kliiiddd

paolin
9. pro 2007

Denousku, plodovku poznas. neni to hrk a smitec. a taky v plodovce plave trochu smolky-zelene castecky. takze ve vane ji poznas lip nez treba na zachode. ja mela poslicky tak mesic pred porodem. hlenova zadka mi odesla s prasknutim vody, zacala jsem trochu krvacet. kdyz prenasis, tak kazdy druhy den chodis na kontrolu a monitor, takze kdyby neco, urcite by to doktori poznali. mensi ozvy, pohyby apod. placenta neprestane miminko vyzivovat z hodiny na hodinu.
no, kazdopadne bych radila, at se na predcasny porod tolik neupinas. muzes 14 dni prenaset a budes se tak zbytecne treba jeste mesic stresovat. ☹

kachnik
9. pro 2007

Ahojky, taky žádný příznaky nepociťuji, kéž bych nepřenášela, už se na prcka těšíme. Kdybych si mohla vybrat, tak jdu i na císaře. 😉

denousek
autor
9. pro 2007

paolin vsak jo,,,ja se nestresuju ptz vim ze az to prijde tak to prijde,,jen se snazim tomu trosinku pomoct no...bud to zabere nebo ne-e no...vsak uvidime....dyl jak mesic uz to nebude 😅

kachnik taky tak....klidne i na cisare 😝

sonik05
10. pro 2007

Zatím s porodem nemám zkušenosti, ale chtěla jsem přispět s informací, kterou mi říkali v těhu poradně. Od 36. týdne je zakázaný pohlavní styk, protože se prý při něm vylučuje nějaký hormon (nevím jestli to způsobují spermie či něco jiného), který by mohl způsobit předčasný porod.

kristi
10. pro 2007

poslicky snad nikdy, jen mi asi den pred kleslo brisko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru