Jak dlouho před porodem jste meli příznaky?

denousek
8. pro 2007

cauky holky....zajimalo b me z praxe od vas jak dlouho pred porodem jste meli nejake priznaky??treba kolik dnu ,tydnu pred porodem jste meli posličky??jak dlouho pred porodem vam odešla hlenova zatka??jake jste meli ke konci tehu cervix skore??ja jsem ted prave cetla ze poslicci jsou tyden az 14 dni pred porodem je to pravda??a holky vyvolavaji sperma posliky??diky za nazory a zkusenosti...

ivkaivka
29. črc 2009

astrane, skus to vysvetlit niektorym chlapom, napr.moj sa ma boji dotknut, aby mne a malej neublizil. 😀 😀 😀

munu
29. črc 2009

my sme mali sez este den predtym ako mi praskla voda 😉

lucy.l
2. srp 2009

kuk,dobré ranko, já měla ve ČT hamiltona, v sobotu ráno mi vypadala hlen.zátka. ,fyzická námaha, 15km procházka a stále nerodím ... 😝

ingusa
2. srp 2009

Ahoj Lucy;)a ako prebieha ten Hamiltonov hmat ?neviem co to je;)

lucy.l
2. srp 2009

ingus je tady na to i diskuze si myslím, je to takové "krouživé vyšetření" při kterém ti odloupne dr cosi od čehosi 😀 bylo to nepříjemné ale nebolelo to

ingusa
2. srp 2009

Aha;)to som nevedela...a to by malo "nastartovat" porod? Ty si v 39 tt tak mas este chvilku cas;))

grisgot
2. srp 2009

lucy..mě dělali taky Hamiltona u prvního dítěte a stejně jsem přenášela..to je jak u koho ☹ Ale přeju ti, aby to přišlo, protože přenášení je snad horší než samotný porod..uff

ivkaivka
2. srp 2009

luci, toho Hamiltona Ti urobili na poziadanie, alebo lekar sam usudil, ze je to potrebne? Ja este stale neviem, ako je otocene babo, no zajtra idem do poradne, tak dufam, ze sa to uz dozviem

grisgot
2. srp 2009

ivkaivka..mě ho dělali pár dní po termínu..doktor říkal, že to urychluje porod..

danka_ba
2. srp 2009

Ja mam poslickov kazdy den, vecer viac a stale nic ☹
prvy porod mi vyvolavali na 3x, tak neviem co to je ta zatka ... ?

petua
3. srp 2009

Asi tak dva měsíce 🙂)))))

kristi
3. srp 2009

nikdy, zadnyho poslicka jsem nezazila

ivkaivka
3. srp 2009

ahojte, dnes som bola v poradni, vraj vsetko o.k., len mi nerobil sono, teda naposledy ho robil 11.6. a vtedy bolo babo otocene zadockom. Teraz absolutne neviem ako je otocene. Vam teraz ku koncu tehu robia sono???

danka_ba
3. srp 2009

Na antolskej mi robili sono este 2x - a to v 36 tyzdni a potom myslim v 38.

grisgot
3. srp 2009

danka..Poševní zátka - krevní hlenová zátka dělohy, která může vyjít ven již týden před porodem.

grisgot
3. srp 2009

ivkaivka..sono mi dělali naposledy ve 36tt..oni by to měli zjistit i pohmatem, jestli je miminko otočené. Určitě se na to příště zeptej..

danka_ba
3. srp 2009

grisgot - uz viem co je ta zatka - dakujem. Ale zatial nic - ani len ta zatka... stale mam len tych poslickov, hlavne takto na vecer a nic ☹

grisgot
3. srp 2009

danka..já mám taky každý večer poslíčky..pak v noci mě pobolívá podbřišek..přes den je mi ale většinou dobře..Štěpánka mi vyvolávali 42+0tt..už se psychicky připravuju, že to bude to stejné u druhého..ach jo! ☹
Ty už jsi 41tt..co ti řekli v porodnici?

ivkaivka
3. srp 2009

grisgot, ak nad tym tak uvazujem, tak mas pravdu. Na ctg automaticky vedela, kde mi ma zapnut tie popruhy. Tak hadam je otocene ako ma byt. Neviete aj v den porodu robia sono v nemocnici? Teda aby zistili polohu babatky, ci sa len orientuju tehotenskou knizkou...

jin2009
3. srp 2009

ahojte pri prvom bábenku mi odišla zátka 2 dni pred pôrodom aj poslíčky som vtedy začala mať.pri druhom som nemala nič 😀 jednoducho som dostala kontrakcie,začala odtekať plodová voda a do hodiny som porodila 😉

ivkaivka
3. srp 2009

jin, super porod do hodiny. Ako dlho prichadzalo na svet prve babatko?

jin2009
3. srp 2009

prvé strašne dlho 😒 okolo 16 mi začali kontrakcie okolo 19:30 ma dali ležať na sál a nestarali sa o mňa-boli ešte 2 pôrody a len jedna doktorka!no a ked sa konečne prišli na mňa pozrieť tak som porodila 21:20!ale bolo to hrozné!

grisgot
4. srp 2009

ivkivka..mě už sono před porodem nedělali..ale kamarádka se třeba dost divila..protože jí dělali a nejen kvůli poloze plodu, ale taky odhadovali jeho velikost. Já jsem měla teď miminko taky dlouho otočené obráceně..otočilo se vlastně až v tom 36tt a doktor mi řekl, že se nemusím bát, že by se otočilo zpátky..že už má málo místa..

jin..porod do hodiny? Tyjo, to je nááádhera! Stihli jste to vůbec do porodnice? 🙂

danka_ba
4. srp 2009

Ja som prave prisla z poradne, nic sa nezmenilo, robili si sono - mala ma 3400g - orientacne, lebo to mi hovorili aj pri prvej a nakoniec mala 3800. Bola som aj na monitoringu a ked do piatka rana neporodim tak sa mam hlasit
i ked nechapem preco v piatok - len ma budu sledovat a ked nic ani cez vikend tak pondelok zacnu vyvolavat ...

misicka85
4. srp 2009

poslíčky jsem neměla žádné.
22.12. jsem byla na kontrole u gynDr, udělal mi Hamitona, protože jsem byla den po termínu a otevřená na 1 prst. Ten den večer mi odešla hlenová zátka a začaly nepravidelné křížové bolesti, ale dalo se to v pohodě vydržet. Kolem půlnoci mě vzbudilo šílené vedro a zvedal se mi žaludek takže jsem asi 3h strávila na wc 😝 😝 myslela jsem že je to tím bramborovým salátem co jsem s chutí pojedla odpoledne 😀 Bolesti furt nepravidelné,žádná velká bolest,takže jsem šla kolem 4h spát. V 9h jsem se vzbudila, přemýšlela jsem co budu ten den dělat, cítila jsem se super. Asi za 15min na to jsem ucítila křupnutí v podbřišku - praskla mi plodovka 😀 Do porodnice jsme dojeli kolem 11h, ve 12h jsem šla na porodní box a malá se narodila 13:17.

konja
4. srp 2009

U obouch porodů jsem neměla příznaky téměř žádné. U syna jsem pociťoval apár dní před porodem slabé tvrdnutí bříška, ale porodu se to přisuzovat nedalo, nebylo to nic bolestivého. Voda mě prdla úplně nečekaně, když jsem vstávala ze židle 😀 U dcery jsem také pociťovala tvrdnutí, ale už několik týdnů před porodem, občas to bylo i docela cítit, ale žádná hrůza, zase nic co by nasvědčovalo brzkému porodu. Jediné čeho jsem si u dcery všimla, bylo,. že mě půl dne před prasknutím vody odešel asi kousíček zátky. No a pak zase klasika - prdla mě voda 🙂 ale tentokrát ve spánku, vzbudil mě divný pocit tepla stékající po stehně 😅

grisgot
4. srp 2009

danka..možná ti ten pátek budou dělat zátěžový test, mě ho dělali těsně před vyvoláním. Nic to není, vůbec to nebolí. Po tom zátěžovém testu, kdy se moje děloha ani nehnula ☹ mi doktorka udělala toho Hamiltona a taky nic..musela jsem na vyvolání..stáhla jsem ti popis :

ZOT - zátěžový oxytocinový test, kdy se nitrožilně aplikuje hormon Oxytocin, vyvolávající děložní kontrakce a sleduje se reakce na ně. To se používá u přenášení, tedy po (41+3). týdnu těhotenství. Vedlejším a žádoucím efektem v takovém případě může být vyvolání porodu.

tehula
4. srp 2009

ivkaivka> na polohu mimi si sa mala spytat na poradni. Doki nepotrebuje sono na urcenie polohy, a mozno keby ty si si sledovala kopance a prehmatala brucho, sama zistis, ako mas mimi otocene. Doki sleduje aj to, ci je uz hlavicka fixovana v panve, cize ked ti prehmataval podbrusko pri lonovej kosti, mozes byt kludna a je dole hlavou.
Ja som presne citila, ako mam babo otocene, vedela som, ze napravo nalieha chrbatik a nalavo je prazdno. Nohami som pravidelne dostavala pod rebro, rukami simrala v podbrusku a hlava normal dole.

jin2009
4. srp 2009

grisgot áno stihla ale bolo to na tesno 😀 ešte na sále som čakala na doktora,keby tam už bol tak by som to porodila ešte skôr.a po pôrode mi nič nebolo 😀 bola som odýchnutá,no hned po zašívaní by som kludne išla domov.no bolo to jedna báseň 😀 dopriala by som taký pôrod každej.

grisgot
4. srp 2009

jin..Já to mám do porodnice tak 20 minut..než bych se vyhrabala..já bych určo rodila doma 😀 To je fakt nááádhera..dělala jsi něco proto, aby byl porod takový? Jakože homeopatika nebo tak něco?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru