Jak dlouho před porodem jste meli příznaky?

denousek
8. pro 2007

cauky holky....zajimalo b me z praxe od vas jak dlouho pred porodem jste meli nejake priznaky??treba kolik dnu ,tydnu pred porodem jste meli posličky??jak dlouho pred porodem vam odešla hlenova zatka??jake jste meli ke konci tehu cervix skore??ja jsem ted prave cetla ze poslicci jsou tyden az 14 dni pred porodem je to pravda??a holky vyvolavaji sperma posliky??diky za nazory a zkusenosti...

jin2009
4. srp 2009

grisgot však tašku som mala nachystanú len som čakala na sanitku 😀 nie,nič extra som nerobila.len som si tehotenstvo užívala,bola som spokojná,kludná,velmi som sa tešila na bábo 😀

grisgot
4. srp 2009

jin..jo tak sanitkou bych to zvládla asi dřív než s manželem autem 🙂 a sanitku jsi volala, protože jsi cítila, že je to akutní nebo tě tam prostě neměl kdo odvézt? Jak často jsi měla kontrakce?
Já myslím, že mám velmi spokojené těhu..určitě mnohem víc než to první..to jsem byla ze všeho taková vykulená, teď to beru sportovně 😎 můj gynekolog tvrdí, že vyladěné maminky mají i bezproblémový porod, tak jsem fakt dost zvědavá 😝

jin2009
4. srp 2009

grisgot nemal ma kto odviesť,bola som sama doma 😖 .no kontrakcie som si nepočítala,jednoducho som sa zobudila,že ma bolí brucho a musím ísť na záchod,tam som už velmi ťažko išla,videla som že plodová voda už tečie.tak som volala sanitku,ale som myslela že porodím hned lebo velmi silné boli kontrakcie.
aj mne doktor povedal,že aby som stihla dojsť do pôrodnice a ja som sa smiala a vidíš mal pravdu! 😎 to aj ja pri prvom som mala nerváky!to sa s druhým tehotenstvom nedá porovnať 😵 strašne vela záleží na psychike 😉 to je ozaj pravda.ako pozerám teba to môže chytiť každú chvílu 😀 tak držím palce aby to všetko v poho dopadlo 🙂 minimálne ako u mňa 😀

danka_ba
4. srp 2009

grisgot - ten zatazovy bod mi robili pri prvom tehotenstve - dva dni po sebe 😀 a nic.
Bolo by fajn keby mi ho uz v piatok spravili a zabral by. Nechce sa mi byt v nemocnici cely vikend zbytocne, kedze nic nebudu robit.

grisgot
4. srp 2009

jin..díky moc, snad to bude v pohodě..nejdřív jsem měla trochu strach, ale teď už se fakt těšim i na ten porod..protože jakmile ten prcek vykoukne, neznám lepší pocit 🙂 Ale to ti nemusím povídat, viď 😉

danka..tak mě dělali jen jeden, ale doktorka se smála, že dle testu malý nevyleze ani do roka a do dne 😠
Já si myslím, že když ti nezabere, tak tě pošlou na víkend domů! Mě teda po testu hned vyrazili a pozvali mě za tři dny na vyvolání..

ivkaivka
4. srp 2009

tehula, to je v tom, ze mne doktor brusko neprehmatal vobec, pocas tehu, z dola ma vysetril raz asi pred 1-2mes. a teraz mi maximalne urobi ctg, kontroluje moc, tlak a vahu a to je vsetko. Ja tiez citim ako sa mala prevaluje z jednej strany na druhu a hore pri rebrach akurat sa mi vyduvaju kopceky, takze dufam, ze je otocena spravne.

rose86
5. srp 2009

ahojte. dva dni hnackujem aj ked som nic take nejedla. brucho mi tvrdne casto a na niekolko minut. myslite ze hnacka moze byt tiez predzvest porodu?? ja mam ale este cas. som v 34 tt. pri prvom som nemala nic take. vzdy som skor trpela zapchami.

zuzulinka003
5. srp 2009

Ahoj holky já vím,že je to hloupý se asi ptát a že na to mám čas,ale jak jste psali,že ta hlenová zátka může odejít i týden před porodem,tak až mi odejde mám jít hned k doktorovi že?Děkuji

anavka
5. srp 2009

Zuzulinka: Hlenová zátka prý může odejít až měsíc před porodem 😉 A k doktorovi bych s tím určitě nešla, on s tím stejně nic neudělá 😕 Mně odešla 3 dny před porodem 😉

grisgot
5. srp 2009

rose..někdo říká, že může..ale víš co, to je tak strašně individuální..jestli ti celkově není dobře a bolí bříško, tak raději zajdi k doktorovi..

danka_ba
5. srp 2009

grisgot - bodaj by si mala pravdu a keby naaaahodou nezabralo v piatok tak skusim nejak navrhnut ci ma nepusita, kedze mam doma dvojrocne - snad by mohli. Ale radsej by som bola keby to hned v piatok zabralo a a babo by som uz mala.
ivka - to mas divneho doktora, mna v tvojom stadiu sledovala kazde dva tyzdne + sono. i ked v 36 tyzdni by si sa mala hlasit v porodnici ...
rose86 - myslim ze si len zjedla nieco co brusku neprospelo, i ked predtym to mohlo byt ok.
zuzulinka- ked ti odide zatka nemusis ist k lekarovi 🙂 az ked mas kontrakcie 🙂

given
5. srp 2009

Danka, do ktorej porodnice sa chystas? Pozeram, ze mame rovnako termin...teda mali sme.
Ja zajtra nastupujem na Kramare.

ivkaivka
5. srp 2009

danka, v porodnici sa nehlasim, pretoze moj lekar ma svoje ctg, tak nemusim dlho vyckavat. K nemu chodim teraz kazdy tyzden, no sono mi nerobi-len ctg+poradna. Ale idem v pondelok, tak mu poviem, ze chcem vediet pohlohu babatka+ velkosta a porodnu vahu

danka_ba
5. srp 2009

given ja idem teraz na antolsku - prve som rodila na Kramaroch - urcite ak mozes tak tam chod na nadstandard 🙂
ivka a tvoj lekar je aj porodnik? to mas dobre ze nemusis vyckavat 🙂

ivkaivka
5. srp 2009

ano je aj porodnik, len teraz uz do porodnice nechodi. Takze rodit ma bude musiet niekto iny. Skoda... 😢
Danka, Ty to uz mas za par, uz sa tesis? Ja dufam, ze porodim skor ako v 42.tyzdni. Ja uz by som chcela aj dnes 😀

danka_ba
6. srp 2009

no ja by som to prijala aj hned teraz 🙂

ivkaivka
11. srp 2009

Danka-ba, uz mas nieco??? Ak ano, ako to prebiehalo???

susik77
11. srp 2009

Ahojte. Rose: aj ja som asi 3 dni hnackovala teraz, v 37.tt. tiez som myslela ze priprava na porod a nic...som uplne zatvorena a ze vraj mimco je este moc vysoko...
ja som vtedy nasadila den protihnackovu dietu, vysadila som Maltofer tabl.-tiez maju vedlajsi ucinok hnacky a druhy den to uz bolo ok. Ale mna inak nic nebolelo, tak moznno to bolo len z tych tabliet...

kacka11
31. říj 2009

ahoj holky...ani já už si nevím rady...už 3.noc mě strašně bolí břicho,jednou už jsme dokonce jeli do nemocnice a dr mi řekla,že to jsou jen poslíčci...já už jsem ale ze všeho tak unavená..za jak dlouho jste třeba začali rodit?mě nejdříve začne pobolívat břicho,pak dostanu křeče jako na průjem a pak to začne..nepravidelné bolesti v podbřišku+zad..nemůžu si ani lehnout,pomáhá mi jen sezení,ale stejně to bolí...zažila to taky takhle některá?

marti123
31. říj 2009

Kačko- já jsem 39 tt a tyto bolesti mám bezmála týden, že si vždy myslím, že konečně pojedeme a ono NIC! Takže to jsou asi jen opravdu bolestiví poslíčci 😒

fide
23. lis 2009

Ahojte Ako dlho môžem ešte zostat otvorena do porodu???dnes som bola na poradni a dr mi povedala ze babo je zostupene v panve a ze som na 1,5 cm otvorena... že už to možno aj bude .... termin mam ale 6.12 môže sa stať že budem takto až do terminu?cele tehotenstvo bojujem s bolestivími kontrakciami ale teraz asi tyžden všetko polavilo...

brisilda
26. lis 2009

fide ja som mala priznaky tyzden pred porodom take mini kontrakcie nepravidelne no vtedy som ako prvorodicka nevedela co to je tak som tomu nepripisovala pozornost 😀 dokonca ani ked som uz mala rodit 😀 trosku som krvacala no bola to skor taka ruzovkasta tekutina ako krv kontrakcie v norme cize kebyze nelezim v nemocnice isto nestihnem dojst do porodnice 😀

fide
26. lis 2009

brisilda dakujem, ja mam skor pocit ze sa nic nedeje. Sem tam mam kontrakciu ... niekedy je silna niekedy ju zistim len podla strasne tvrdeho bruska ....a som uz otvorena to som prekvapena ...asi koli tomu ze je babo velmi nizko .... takze sa asi zbytocne vytesujem ze to uz bude ....

lenkabu
26. lis 2009

fide:můžeš,švagrová chodila 14 dní otevřená na 3 cm.........

lena27
8. únor 2010

včera vnoci mě bolelo celé břicho. trvalo to ssi tak 2 minuty a pak se to po 5 minutách asi 6x opakovalo. břicho mi ale netrvrdlo. myslíte, že by to mohli být už poslíčci? při prvním těhu jsem nic takového nezažila

pia22
8. únor 2010

Lena poslickovia to uz mozu byt, ja som mala podobne bolesti cely tyzden pred porodom😉

nela999
30. dub 2010

Ahojte,
pridívam svoju skúsenost- hlienová zátka v hojnom množstve mi odišla v nedelu a v útorok nadránom som dostala bolesti, ktoré sice neboli nijako silné, ale nemohla som už kvôli nim zaspať. Ten deň poobede sa mi narodila malá. Momentálne som 35tt a pocitujem časté tvrdnutie bruška a bolesti v krížovej oblasti...tak uvidíme aké to bude tentokrát🙂))

supina
30. dub 2010

Ahoj, tak já neměla příznaky žádný, ani poslíčky, ani hlenová zátka. Prostě mi praskla voda a bylo to.. 🙂

moncici11
30. dub 2010

ahojte baby, ja som sa dusovala ze mam zle vyratany datum, a po skusenosti z prveho tehotenstva.. dva tyzdne som prenasala.... som si povedala ze to zrejme nehrozi ani teraz, este mi to potvrdil aj lekar,,, tak skratka v den- oficialneho porodu, som rano zaviezla autom dieta do skoly , nakupila som si, zabehla som ku kadernicke, a ked som isla poobede pre syna do skoly tak ma chytili v skole prve bolesti.. ako tak som to rozdychala v aute .... a v noci som masirovala do porodnice.....

julianne
6. kvě 2010

Ahojte, mne už asi pred tromi týždňami poriadne kleslo bruško, keď sedím, mám ho medzi stehnami. Často cítim, ako mi maličká hlavičkou tlačí na krčok, po schodoch už ani nemôžem poriadne ísť, lebo ma to strašne bolí, aj keď stojím alebo chodím - také rezavé bolesti, proste cítim, ako mi jej hlavička tam "zavadzia". Bruško mi posledný týždeň tvrdne tak veľmi, že pomaly ani neviem, či ho mám občas aj uvoľnené + akoby menštruačné bolesti. Večer to býva horšie, bolesti mávam silnejšie, niekedy sa až nemôžem nadýchnuť. Myslíte, že mám čoskoro očakávať pôrod? Ja aj môj manžel sme sa tiež narodili mesiac pred termínom...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru