Jak dlouho před porodem jste meli příznaky?

denousek
8. pro 2007

cauky holky....zajimalo b me z praxe od vas jak dlouho pred porodem jste meli nejake priznaky??treba kolik dnu ,tydnu pred porodem jste meli posličky??jak dlouho pred porodem vam odešla hlenova zatka??jake jste meli ke konci tehu cervix skore??ja jsem ted prave cetla ze poslicci jsou tyden az 14 dni pred porodem je to pravda??a holky vyvolavaji sperma posliky??diky za nazory a zkusenosti...

jajik25
6. kvě 2010

Ahojky tak mě u prvního porodu prostě praskla voda a jelo se a u druhýho mi v pátek třináctýho ráno odešlo trochu tý zátky ale bez bolestí,pozdě odpoledne už sem měla bolesti jako při MS a asi v šest hodin večer mi odešla znovu zátka ale už s bolestmi ikdyž to ještě šlo tak jsme tomu trochu pomohly a díky tomu se to rozběhlo samo.Nastaly docela krutý bolesti ale nechtěla jsem jezdit nějak brzo do porodnice tak jsem vyčkávala do tý doby než sem začala krvácet.Při přijetí v porodnici jsem byla otevřená už na 8 cm tak si teď docela říkám že jsem měla štěstí a neporodila doma nebo nedejbože v autě. 😀 Malý se nakonec narodil v sobotu čtrnáctého v jednu hodinu a pět minut po půlnoci.

juju
9. kvě 2010

julianne, ja som na tom podobne ale uz v 40tt; u kazdeho je to individualne, podla mna zarucena odpoved na toto neexistuje; a nemyslim, ze kedy ste sa narodili s manzelom ma vplyv na tvoje tehu; ja by som uz potom davno rodila 😀 chce to len trpezlivost a silu zvladat bolesti 😉 drzime si palceky!

nice202
15. čer 2010

ja som nemala ziadne priznaky, ani jeden ani chvilku 😒 rodila som v 41 tyzdni, sekciou. dcerka mala 4800 g a nejak sa jej nechcelo.

romana29
15. čer 2010

Taky absolutně bez příznaků. Nikdy žádní poslíčci, tvrdnutí dělohy nic. Sobota ráno odtok vody a pak císař během dvou hodin 🙂.

veruska007
16. čer 2010

Ja teda priznaky mela: od rana mi bylo hrozne divne, mela jsem trochu prujem, trochu mi bylo na zvraceni, a pritom jsem mela strasny hlad. Fakt jsem si rikala, ze je to divny. Jela jsem na monitor do nemocnice a psala jsem manzelovi, at pocita, ze pak pro mne prijede, ze mi neni dobre... no, a nez jsem odesla z nemocnice, rupla mi voda, takze jsem tam uz zustala. Behem hodiny vytekla uplne vsechna. Mela jsem pak poslicky co 5 min. cca od 15h do 8h rano pristiho dne, kdy mi porod zacali vyvolavat a v 11:20 byl maly na svete.

jasekd
16. čer 2010

Mne bylo od odpoledne divne, bolesti jak pri MS, slo to zaspat. V 5 rano odtok casti plodovky, hned kontra po 5ti min, od 7,30 v porodnici, kontra uz po 3 min, zase odtekla cast vody, neotvirala jsem se vubec, cca v 10 PA pichla vodu, takze odtekl zbytek, a ze ji bylo, zacla jsem se otvirat, bolesti hnus, vsechno krizovy a do nohou a malej se narodil ve 14.
Den pred porodem jsem byla v porodnici na monitoru, Dr rikala, ze to zitra nebude, mozna udelala Hamiltona, nevim, a dali mi zkumavku Temesvara (ten roztok na detekci plodovy vody), takze ja rano polila vlozku, ta zmodrala a bylo jasno. Ono by teda vzhledem k tem kontrakcim, co hned nastoupily, bylo za chvili jasno stejne 😀
Zatka, jestli to bylo ono, mi castecne odesla cca tyden pred terminem, a pak poradne, jak zacla tect voda.

jasekd
16. čer 2010

@jajik25 Moje znama takhle vyckavala (prvni porod se tahl) a pak rodila v sanitce...

terreza
23. čer 2010

U prvniho porodu zadne priznaky,odtekla voda a jelo se. U druheho porodu dva dny pred tim poslicky-kontrakce silne, ale velmi nepravidelne a zaroven odtekani naruzovele hlenovite tekutiny, neustale bylo potreba mit vlozku.. neslo pry ani o plodovou vodu,ani o zatku, ale o syndrom placici pochvy.. 😉 asi pochva place,protoze vi co ji ceka... 😝

lucika09
23. čer 2010

Ahojte, ja som sa deň pred pôrodom cítila super, asi ticho pred búrkou. Dokonca som bola na vyšetrení, kde ma doc. ubezpečoval, že ešte týždeň vydržím 😀 Ráno o 6.00 mi odišla časť plodovej vody, hneď kontrakcie každých 10 min, postupne sa skracovali a zinterzívňovali, lenže malý sa zle otočil, zasekol sa a pritom si aj priškrtil pupočník, takže nakoniec to skončilo sekciou pre hroziacu hypoxiu pár minút pred polnocou. Veru bolesti riadne, ale našťastie všetko dobre dopadlo 🙂

stefulka
23. čer 2010

Ja vam len poradim, vzdy sa riadte svojimi pocitmi a ked viete, ze sa s vami "nieco" deje, trvajte na tom, aby ste ostali uz v nemocke. Ja pri tretom som mala velmi zvlastne kontrakcie, uplne ine ako pri prvych dvoch, ale boli v kratkych intervaloch, isla som do nemocky, natocili CTG, lekarka ma pozrela a vraj nic sa nedeje. Isla som domov, kontrakcie som si preckala doma, o za 3 a pol hod som isla zase do nemocky, vedela som, ze uz to ide, zase natocili CTG, vraj to zase nic nie je, cakala som na lekarku a ani som sa nedockala, skoro som odrodila na prijme. Aspon som "prisla" o klystyr 😀. Takze od zaciatku kontrakcii po porodenie dietatka dokopy 6 hodin. Predtym vobec nic. Fakt sa riadte tym, co citite.

andelka
29. čer 2010

Je to tak - taky jsem cítila, že se brzy něco semele. V neděli jsme měli hodně práce, stěhovali jsme věci do nového pokoje, zařizovali koutek pro mimčo a já jsem byla strašně podrážděná, pořád jsem kontrolovala, jestli ze mě něco neteče, s manželem jsme se co chvíli chytli kvůli blbosti...a v neděli v noci jsme jeli opravdu do porodnice. A taky jsem dala na svůj pocit. V noci jsem se vzbudila na wc a zjistila jsem, že špiním...člověk by řekl, asi zátka a neřešil to, ale mi to nedalo, tak jsme v 1.30 přijeli na kontrolu do porodnice a ve 4h se malý narodil. Bylo štěstí že jsem se vzbudila, že jsem si toho špinění všimla a že jsme jeli, jinak bych porodila snad cestou nebo na příjmu 😅 Teprve od 3h se mému porodu dalo říkat porod. 😀 Kontrakce jsem měla sice skoro celou neděli, ale nic, co by stálo za řeč, myslela jsem, že jsou to maximálně poslíčci a ještě slabí 😅 O předporodní přípravu jsem taky přišla, jen tak tak mi stihly dokapat ATB.

anaji
13. črc 2010

tak u mě to vlastně začlo už asi 10 dní předem - cosi ze mě pořád slabě vytékalo. ne moc, jen občas během dne trochu mokrý kalhotky, byl v tom i takový jakoby bílek, takže gyndařka konstatovala, že je to zátka a že možná prosakuje plodovka (nijak to neřešila). pak od pátku poslíčci (do tý doby jsem nevěděla, co to je), nepravidelný slabý bolesti jako před menstruací, v neděli čím dál víc nepříjemný, až už to v noci z neděle na pondělí nešlo vydržet a i když to bylo pořád nepravidelný, jednou silnější, pak zas slabší, tak jsme v 6h v pondělí ráno jeli do porodky. na příjmu na mě celkem blbě koukali, co tam dělám s nepravidelnýma stahama, ale pak se ukázalo, že nepravidelný kontrakce jsem měla po celej porod, až mi museli píchnout oxitocyn. taky konstatovali málo plodovky (takže už bylo jasný, co to ze mě pořád teklo). malej se narodil v pondělí ve 13:50. 🙂
že opravdu rodím jsem nevěřila ještě ani v porodnici, právě kvůli těm nepravid. kontrakcím. 🙂

marky468
15. črc 2010

Já měla u prvního porodu jen 2-3 bolesti jako při menstruaci, a to poslední týden před porodem. doktor mi udělat ve čtvrtek na kontrole hamiltona a s sobotu 23:55 se nám narodila dcera. Jinak porod šel jak po másle, jak mně asi v 22:30 píchli vodu, tak začaly teprve ty pravé bolesti. Ale byly ani ne 1,5 hodiny, takže porod v pohodě. Chtěla bych, aby tak probíhal i ten druhý, ale tomu bohužel moc nevěřím... 🙂 Už aby to bylo za mnou 😒

verusky
15. črc 2010

marky,namatkou jsem otevrela konec tohoto tematu . TVA VIRA JE NEJDULEZITEJSI!! prave ze musis verit tomu,ze to zase bude v pohode!! ja byla z druheho porodu uplne psychicky v haji a taky to tak spatne dopadlo (porodnik na nic,vyvolavane,stres,ja uplne na dne,fyzicky i psachicky,pak jsem porodnika vyliskala nohou,protoze nemeli nachystane drzaky na nohy a dite se dralo ven,nakonec jsem anicku silou vytlacila a neslysela,ze mi rikaji "netlacte" a anicce se tim zlomila prava pazni kost (a mela tri tydny sadru)).ted zpetne vim,ze to bylo vsechno z toho meho napeti a strachu.
zkus se pozitivne naladit,neco pekneho cti,tes se na miminko.zvladnes to urcite,tak tomu hlavne ver!drzim palce!!

marky468
16. črc 2010

@verusky - díky za podporu, beru si tvé rady k srdci. Snad to bude v pohodě. Ale u toho prvního porodu člověk neví, do čeho leze a teď ten druhý už nevídí v tak ružových barvách. Ale budu se snažit vychutnat si to jako u toho prvního 🙂

verusky
16. črc 2010

marky,kdyz jsem cekala prvni,svagrova cekala treti (nakonec porodila o tyden driv).a ja ji rikala,ze se ma,ze uz vi,co ji ceka a ona mi na to odpovedela "no...prave ze vim,co me ceka,tak je mozna lepsi nevedet...". a pred mym druhym porodem jsem casto na jeji slova vzpominala.
ja vim,ze je to tezke! urcite bych rada si aspon jedno mimco poridila,ale vim,ze az tehdy,kdyz to budu umet psychicky zvladnout.existuje mnoho knih nebo clanku prave o pozitivni priprave na porod,zkus si je vyhledat,nenechej to nahode,at to dopadne dobre.mas jeste mesic cas,to je tak akorat.drzim palce!!!vysledkem bude krasne a krasne narozene miminko 😵

nilika
26. črc 2010

@marky468 marky,všechno bude dobrý....já měla všechny 3 porody na jedničku s hvězdičkou,všechny takhle rychlý...zato teď 4.porod mě čeká po 10 ti letech od posledního....se strašně,ale strašně bojim,že tentokrát bude hustý,no uvidim v listopadu...drž se

marky468
26. črc 2010

@nilika - gratuluju a zároveň tě obdivuju, 4. miminko, to teda klobouk dolů 🙂 . Nám budou určitě stačit 2 až až 🙂 . Díky za povzbuzení, snad mně to taky vyjde na 1*, budu v to doufat.

mikulka
5. únor 2012

Ahoj holky, jen chci potvrdit, že druhého porodu se taky víc bojím. První byl docela dobrý, dlouhý, ale bez komplikací. Nebála jsem se vůbec a divila se, proč se některé holky bojí. Teď u druhého, jak se to blíží, se bojím hodně a říkám si, jak to sakra zvládnu!
Je to asi tedy normální?

Dnes mám divný pocit. Divně od žaludku, dost často chodím na wc jako na velkou, ale nic nejde 🤐 V podbřišku takové slaboulinké bolesti jako na MS, nic pravidelného nebo tak. Spíše mne to bolí třeba 2 hodiny, pak zase nic, pak to zase začne bolet.
Možná se porod blíží, nebo se jen připravují porodní cesty? 😕

jirinkas
6. únor 2012

Ahoj, já se druhého porodu taky bála víc, a to ten první byl docela rychlý. Podruhé jsem rodila dvojčata, celé těhu jsem byla "naprogramovaná" na SC, i proto, že jedno mimi bylo napříč. Poslední měsíc před porodem jsem strávila v nemocnici s maminkami na indukci, (to taky nepřidá) a týden před porodem se to mimi otočilo hlavou a dr mi SC velmi důrazně rozmluvila 😀 Panika byla obrovská.... 😅

Jinak první porod: ráno jsem byla v poradně, 38+3, nález stejný, jako týden před tím (tuším čípek 1,5cm, hrdlo polotuhé) . Po návratu dom jsem zalehla a spala celé odpoledne, večer v 8 mi ve vaně rupla voda..... malý byl ve 23.43 na světě. Nemůžu říct, že bych se bála, nevěděla jsem, do čeho jdu.

Druhý porod: už měsíc před ním jsem byla na branku, čípek 4-7mm, (proto ta hospitalizace) ,ale nic jsem nepociťovala, občas mi ztuhlo bříško, když do něj mimi koplo. To že rodím odhalila krev v moči při testování cukrovky 😀 Měla jsem určité nevábné pocity, které jsem ale připisovala trávicím obtížím. Po opakovaném testování mě lékařka vytáhla od večeře, vyšetřila a nahnala na sál. Kontrakce jsem začala pociťovat až po přípravě a rozjely se až s oxytocinem a píchnutím plodovky.

@mikulka teoreticky by to mohlo být, hlavně pokud máš tlak na konečník. Koukám, že jsi psala včera, jsi ještě tady? ;)

mikulka
7. únor 2012

@jirinkas Tak k ránu vše ustalo, pak vrčera v poradně - cervix skore 7, porodní cesty jsou prý připravené, ale ne tak, že bych už rodila. Prý to byly poslíčci. Já je u prvního porodu a těho neměla, tak s tím nemám zkušenosti.
Dnes jsem 38+5. A ty jsi rodila dvojčata přirozeně???? 😕 To si nedovedu přestavit, dva porody vlastně...

jirinkas
7. únor 2012

@mikulka : tak to přeju, ať to máš brzy za sebou 😉 a hlavně pohodový porod 🙂

nic jinýho mi vcelku nezbylo 😀 😝 Ale jakš takš to šlo, já jsem z toho měla děsný a možná zbytečný nervy, naštěstí mě rodily výborné lékařky, nedaly mi ani moc prostoru protestovat. Výhoda byla, že jsem byla tak otevřená, že mě první doba porodní tak nějak minula, aniž bych věděla, kapku nepříjemné kontrakce mi začaly až po přípravě , intenzivní byly až když mi rupli plodovku a to byly děti do 10 minut venku (odstup 5ti minut). Navíc byli maličcí, takže je to něco jiného, než tlačit čtyřkilové mimino 😀

mikulka
15. únor 2012

@jirinkas Tak u mne se vše obrátilo. Najednou mi přestaly poslíčky, cervix skore ze 7 skočilo na 2 a otevření na prst se zavřelo. Takže výsledek - nepřipravené porodní cesty k porodu! I doktoři se divili.
Takže zítra začínám 40 tt a vypadá to, že hned tak neporodím. 😠

jirinkas
16. únor 2012

@mikulka jejda.... tak to vychutnávej ještě poslední dny těhu. Už bys to asi chtěla mít za sebou, že? Mimčo má evidentně jiný názor 😀 😝 Kde se chystáš rodit? A neboj, druhý porod určitě půjde líp, ten nález se může změnit velmi rychle ;) Držím pěsti 🙂

mikulka
16. únor 2012

@jirinkas Rodit budu v Podolí. Dnes mi bylo dost zle, chodí to v takových vlnách, dva dny zle, pak zas nic...
Jinak jsem otevřená na prst, tak uvidíme.

marketa97
16. únor 2012

Ahoj já neměla poslíčky vůbec, hlenová zátka mi odešla ve středu brzy ráno a syn se narodil ve čvrtek dopoledne, cervix už si nepamatuju. Jinak po odchodu hlenové zátky mi začali pravidelné ale velmi slaboulinké kontrakce, které jsem pociťovala jen jako tvrdnutí břicha, ty pravé přišly až v porodnici po napíchnutí plodovky 🙂

ivisek23
26. lis 2012

Ahojky holky já mám termín 18.12.2012 ale ty bolesti ☹ ☹ už ted pár týdnů před porodem tak ty mě asi zabijou 😒 😒 bolej mě záda břicho v podbříšku atd... no opravdu hrůza ale už se moc těšíme na příchod malé až bude mezi náma 🙂 🙂 🙂 😀 😀 🙂 🙂

monika155
28. lis 2012

Ahoj ja mam termin o tyzded,a mam bolesti s tlakmi co to je??

jezecka
23. čer 2013

@denousek Spermie nevyvolávají porod přímo, ale pomáhají změkčení čípku, čímž se pak lépe otevírá. Kamarádce, která neměla v celém průběhu těhotenství žádný sex, se při porodu - ačkoliv měla po 12 hodinách už kontrakce co minutu - čípek stále neotevíral - byl příliš tuhý - no a pomohl až "umělý" prostaglandin, který ji aplikovali.

silvikaaa
24. čer 2013

@denousek Ahoj ,,, Ja som s prvým tehotenstvom nemala vôbec žiadne problémy , ani žiadnych poslíkov 😉 v deň pôrodu som šla na WC a hlienova zátka odtiekla a tak začali postupne kontrakcie a po 16 hod sa mi narodil synček 😎 A druhe tehotenstvo som 2 mesiace pred pôrodom mala stále poslíkov, skoro kazdy deň po 2-3 hod ☹ a v deň pôrodu zo spánku nad ranom o 04:00 som vstala s pravidelnými 8 min kontrakciami utekala do nemocnici kde ma dali posedieť na 25 min do teplej vody a vtedy utiekla aj hlienova zátka a o 10 hod ráno sa mi narodila dcérka 😝 takže nie som si istá tými poslíkmi , či 14 dni pred pôrodom , keď ja som ich mala 2 mesiace pred porodom 😖 A to synček prišiel na svet o dve dni skôr pred termínom a dcérka dve dni po termíne 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru