Jak se projevují a bolí kontrakce?

luciemeli
1. kvě 2012

Ahojky holky jsem ve 31. týdnu a chtěla jsem se zeptat jak se projevují kontrakce?(Já vím, že to poznám...) a jak bolí...prosím popište mi to...Docela dost mě toto téma zajímá...a nevím, co mě všechno čeká. Děkuji 😒

jika10
14. zář 2013

@lorreine JJ epino mi taky pomohlo 😉 A mas pravdu, me vice bolela rupla achylovka 😝

ann_87
Autor odpověď smazal
Zobraz
lorreine
14. zář 2013

Ono to samozrejme je individualne. Je to o vnimani bolesti a o dalsich okolnostiach. To bez debaty. Som vdacna za svoj bezproblemovy porod, viem, ze mohlo byt horsie. Mam celkom vysoky prah bolesti a kontrakce po minute - tie naozaj naozaj bolestive - trvali ani nie pol hodinu. Predtym to bolo znesitelne. Ako som uz pisala, napravali mi zlomenu ruku pri plnom vedomi a to som videla hviezdicky a skoro som od bolesti omdlela. Dopredu sa stresovat porodom ale nema zmysel. Myslim, ze EPI -NO je dobre aj preto, ze ten tlak nieje pri porode taky sok. No a do urciteho casu sa da dat epidural.

prdelka123
3. říj 2013

Ahoj potřebuji poradit včera jsem byla u doktorky jsem 38,5 a říkala že je vše v pohodě a ja jí ríkam ze byh htela už rodit tak ona mi rekla ze mi s tím muže pomoct tak do mě šahala a neco tam pry uvolnila pry az se neleknu že mužu začit špinit...tak špíním a dnes mám bolesti do zad ledviny jako bych to mela dostat a takový tlak pod břiškem není to zaroven se zadama jen občas muže mi někdo poradit jestli to jsou kontrakce děkuji moc

zana09
3. říj 2013

@prdelka123 Ahoj, ano to jsou kontrakce. Doktorka ti urcite uvolnila hlenovou zatku, proto spinis a nastartovala porod. Zatim je ale jeste cas, dokud nemas kontrakce pravidelne a neodtekla ti voda.

prdelka123
3. říj 2013

@zana09 Děkuji no nevím ani jak se to ma počitat ,vlastně doufam že to poznam Miminko se chybe takže je vse ok,jen moje bolesti jako bych to měla dostat tak tak to lechce bolí a kolikrat mi zatlačí dolu ale zatím v pohodě,,jinak ma tady nekdo kdy bych mohla začit tak rodit

zana09
3. říj 2013

Neni treba sloziteho pocitani, staci, kdyz se mrknes vzdycky na hodiny, kdyz uz budes pocit, ze jsou cim dal castejsi a jak to bude nekolikrat behem pulhodiny, tak uz bych si nchystala veci a klidne jela do porodnice, protoze u tebe nehrozi, vzhledem k doktorcinemu zakroku, ze by to by plany poplach a ze by te poslali domu. Ale pokud bude bolest uz nesnesitelna, budes mit silnejsi pocit na velkou jako tlak na konecnik nebo ti odtece voda ci se male nebude delsi dobu hybat, jed okamzite. Nektere ty kontrakce tak bolestive nepocituji, tak se nerid jen tim. Jo a jeste, to,kdy zacnes rodit (posledni faze) ti tady nikdo nerekne, zalezi na tom, co se deje uvnitr a jak se oteviras.Je to individualni.

zana09
3. říj 2013

A drzim palce 🙂)

prdelka123
3. říj 2013

Mám bolesti jako bych to měla dostát,a kolikrat citum miminko jako by ne tlačilo dolů no asi ještě počkám dá se to vydržet tak uvidím

prdelka123
3. říj 2013

Ještě mám dotaz když jsem šla na zachod a na vložce jsem měla takový hlen vypadalo to jak holub z nosu nevím jak bych to asi popsala,,a bolesti mam pořad ale boužel neumím to počitat nerozumím tomu vubec nebo spíš v tom šoku

lucca13
13. říj 2013

Ahoj 🙂
poslední dobou mám takový tlak dole, jakoby mimčo tlačilo dolů...tlak na konečník i na močák 😒 a taky trochu menstruační bolesti a bolesti v bedrech...mám si pro jistotu zajet do porodnice? jsem 40+1...a prvorodička 😀

olivazelena
13. říj 2013

ženy, chtěla bych se taky zeptat - popisuje se to jako bolest při MS, ale já jsem buď žádnou bolest neměla - při braní HA, tj. asi 15 let. Nebo jsem teda byla nepoužitelná, bylo mi děsně zle i jsem zvracela, ale vyloženě křeče jsem neměla. Jen takovou tupou neurčitou bolest v podbřišku - tak to je ono? Bývalo mi celkově zle, ale křeč to nebyla.

jennyska
6. lis 2013

@olivazelena @lucca13 @prdelka123 @zana09 @lorreine @ann_87 @jika10 @ebsian @metallico_mondo
@ppavlinka13 @nanysek001 @konik88 @sarkar @haniplanetka @naty @spaghi @nadja73 @romca13 @xmalij @mamusa2012 @kamino

Ahoj maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s kontrakcemi na https://www.modrykonik.cz/kontrakce/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním těhulkám, které si prochází stejným obdobím a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča

1kacaba1
21. čer 2014

@meo Můžu se zeptat, jak dlouho ty bolesti trvaly a v jakých intervalech? Mně se včera objevily podobné bolesti, dnes pokračují, ale nepravidelně a s různou intenzitou. Jsem ve 39. týdnu.

meo
22. čer 2014

@1kacaba1 já jsem měla bolesti asi po 10 minutách, asi do hodiny to bylo po 8 minutách a docela pravidelně. Než jsme dojeli do porodnice, tak už to bylo asi po 5 minutách. Pokud to máš nepravidelně a intervaly se nezkracují, tak to budou asi jenom poslíčci. Ale jestli si nejsi jistá, tak do porodnice jeď, nikdo ti nic vyčítat nebude, že jedeš zbytečně. Já jsem myslela, že rodit ještě nebudu, i když už bylo 3 dny po termínu a už si mě tam nechali. 😀
A hlavně ve 39týdnu na to už máš nárok, ne? 😉

verushe20
11. črc 2014

@stavba oooo ☹

ebsian
11. črc 2014

@emkous No nevím, ale tahle rada mi nepomohla, škoda 😀 Brala jsem to přesně tak už zase to bude ježíš , ale já je měla co 2 minuty po vyvolání tabletou a prdnutí vody + kapačka 😒 Zase ale vše 3 hodiny druhý vyvolávací den.
Ale ten popis zatínat spodek a z každé kontrakce šok, neschopnost dýchat, ale rychle prodýchávat..Pokud další budu mít vyvolávaný, předem zvažuji epidural..To byl masakr. Doufám, že přirozenej porod je s nástupem kontrakcí pozvolný..

handula83
11. črc 2014

Tak holky,zkušenost moje byla docela divná.Přenášela jsem.Po vyšetření v nemocnici si mě vzala do parády doktorka a ta mi asi něco protrhla.Od tý doby špinění dva dny bolestí po 5 minutách po prvním dni,mě poslali domu,že to nic není.Ale druhý den jsem to už nedávala a nechali si mě tam.Vše dopadlo dobře. a malá byla na světě.Ale jestli můžu říct tak poslíčci dva dny a pravý kontrakce byli úplně stejný.Potom se v tom člověk má vyznat.

karcoolka1
9. říj 2014

Ahojky, já rodila ve 40tt přesně v termínu a ten den mi bylo skvěle jako celý těhotenství, tedy až na první 2 blinkací měsíce.Ten den jsem při věšení prádla dopo mi začlo lehce pobolívat v podbřišku, jako při menses, akorát fakt slaboučce.Přes poledne a odpo to bylo nepravidelně a po dlouhých intervalech, takže jsem tomu nevěnovala pozornost, nic to nebylo.Ještě jsem se radila se švagrovou a tchýní a ty říkaly, že je to jasný, že to přijde a já to určitě 😀 . Večer kolem osmy se to začlo stupňovat, dala jsem vanu, kt. nepomohla a inetrvaly byly pravidelný a začly se zkracovat, bolest jako hrom, ale pořád bych to přirovnala k silnejší menses.No a před půlnocí lup, praskla voda a jelo se 🙂.
To bylo před 3lety,teď jsem 31tt a tvrdnutí břicha častý,bolest zad,stydké kosti.Nic z toho jsem s prvním neměla, tak jsem zvědavá, jaké to bude tentokrát 😉

bunny123
9. říj 2014

Ta priroda to tak krasne zaridila, ze ja kontrakce popsat neumim 🙂 Vlastne jsem uz druhy den po porodu nevedela, k cemu to prirovnat. Pamatuji si, ze to bolelo velmi, ale vazne uz nevim jak 😀 Ale neboj, ja mela nejsilnejsi kontrakce v dobe, kdy uz na me slo tlaceni a tlaceni ty kontrakce krasne uvolnovalo. Takze telo tlacilo a tlacilo a ja nejake kontrakce nevnimala. Musim rict, ze mnohem neprijemnejsi byly pro me neustale sondy a ruce na mem brise, nez nejake stahy. Jinak te chvalim, ze pouzivas slovo kontrakce a ne bolest. Bolest je negativni, kontrakce je pozitivni, protoze te priblizuje k miminecku. Bud rada za kazdou, protoze bude brzy konec. Teda vlastne zacatek 😉
@luciemeli

aaababy
4. pro 2014

Myslim ze pokud nekdo jeste nerodil nemel by tu pripadnou bolest pitvat. Na tu bolest se neda pripravit je to zvlastni a rychle to odezni. Vubec bych se tim nestresovala.

verushe20
4. pro 2014

Presne tak, žena která nerodila si tu bolest představit nedokáže. Mimochodem,já 3 měsíce po porodu si už ji taky nedokážu přesně vybavit , natož ji popsat. Ale jedno vím jistě..byla to největší bolest co jsem kdy zažila ale naštěstí trvá jen par hodin

terezapetrova
4. črc 2015

@zana09 zaujal me tady Tvuj příspěvek, i když je staršího data, premyslim bylo mi ted receno, ze jako druhorodicka bych mela jet do porodnice az budu mit kontrakce po 10ti minutach premyslim jak dlouho mam ty kontrakce po 10ti minutach prodychvat doma nez vyrazit, třeba 3/4 hodky?, omlouvam se jestli se ptam jako uplnej tydyt ale ted mi to vrta hlavou, mam 1. termin 2. porodu za 6 dnu, nejjednodusi by urco bylo kdyby mi odtekla doma plodovka tam proste vim, ze se jdu dobalit a vyrazim ale když doma plodovka neodtece a zacnou kontrakce? dekuju 🙂

sarriku
4. črc 2015

Bolest při kontrakci je opravdu velmi specifická a i když jsem se u jedné slabší dokázala soustředit, stejně jsem nenašla vhodná slova nebo přirovnání, abych ji popsala a interpretovala manželovi jakým způsobem to bolí.
Prostě to nešlo.
Jinak já jsem zažila i poslíčky. To byla slabá tupá menstruační bolest, někdy jako velký tlak do zad asi jako bolest před průjmem akorát v zádech. Bylo to docela nepříjemné a měla jsem problém se vůbec nadechnout.
No a někdy to bylo jen v podbřišku jako namožený břicho a střílelo mi to do třísel jako když se mi natáhnou.

No a porod byl takhle: Rodila jsem v 41tt, celé těhotenství jsem byla hodně aktivní, cvičila jsem, pěší tůry atd..
Pila jsem maliník asi od 37tt, cvičila jsem s balonkem, takže snadnější otvírání jsem měla z krku, teda aspoň jsem tomu hodně věřila 🙂
A stejně nakonec jsem přenášela, takže nakonec mi k porodu pomohl Hamilton, celý den jsem poslíčkovala, druhý den taky a stahy jsem si podporovala masáží bradavek, hlazením břicha, abych si ještě víc dráždila dělohu. Pak byla procházka, horká vana a večer v 20:30 mi začaly lehčí stahy, myslela jsem, že to jsou poslíčky. Jednoduché tvrdnutí břicha asi jako když ho dlouze zatnu.
Silnější kontrakce se u mě projevovaly silnou menstruační bolestí, hodně táhlá tupá, neodbytná, otravující.
V 21:30 jsem si lehla do vany, tam to postupně zesílilo, už jsem musela začít prodýchávat.
Bolest byla naštěstí jen v podbřišku, vrchol byl pěkně ostrý a to doslova. Napřed jen tlak asi jako když mám nafouklý aniball v podbřišku a pak to zesilovalo jako křeč v lýtku a silnější...
Asi dvě hodiny před porodem, to už jsem vylezla z vany, jsem měla kontrakce, že jsem se prostě jen musela předklonit a dýchat, hodně pomalu a zhluboka. Jestli někdo popisuje stahy jako "vem si menstruační bolest a vynásob ji 100x), tak něco na tom pravdy je.
Ale já si to fakt už nedokážu vybavit, vždycky jen zlomek nebo kratinký obrázek a pak už nic🙂
Jinak závěr je takový: Poslíčky od 20:30, od 21:30 ve vaně do 23:30 cca. Pak jsem byla v posteli. Pořád mi to nepřišlo jako něco hroznýho a to že jsem měla stahy od první chvíle po cca 5 minutách, tomu jsem nepřikládala váhu. Jela jsem do porodky v 1:35, když jsem začala krvácet z toho jak jsem se otvírala.
Přijela jsem asi 15 minut před porodem, porodila jsem v 2:05.
Na kontrakce zpětně si vzpomínám jako silná mysl otravující bolest, ale ne nezvladatelná, dalo se to přežít, bylo to dá se říct v pohodě. Pro mě byla muka spíš tlačení, to jsem myslela, že se mi prdel roztrhne 😀 Řvala jsem jak píchlý prasátko, fakt to děsně bolelo.
🙂 Ale na to si vlastně už taky nepamatuju 😀
tak porodům zdar ;)

terezapetrova
4. črc 2015

@sarriku to je prave to, ze nevim jak dlouho si jako druhorodicka muzu dovolit odsouvat odjezd do porodnice.. prece jen se říká, ze to byva ruzne u prvních a pak dalších porodu

lexton
5. srp 2015

Zdravím! Nechce se mi zakládat něco nového, proto se zeptám tady.. Zažila jste některá kontrakce ve smyslu, tlak a tvrdnutí do břicha, najednou k tomu jakoby zhoršení dechu, ale bez výraznější bolesti? Špatně se to popisuje.. Od rána se mi to stalo asi tak 5x (od 5.hod)... doteď jsem to měla tak jednou za den ani ne.. blíží se mi termín a já nějak nevím, co si u toho představit.. Děkuju! 🙂

terezapetrova
5. srp 2015

@lexton ja nakonec mela kontrakce tvrdnuti, ktere přešlo v bolest kvůli ktere jsem se musela zastavit o něco se opřít a "zatnout " zuby az přejde, vim, ze u více rodiček se doporučuje jet do porodky kdyz jsou kontrakce po 10 ti minutách, ja je tedy mela hodinu po 5ti a přijela za 5 min 12 otevřena na 7 cm, prvo rodicka mozna muze jeste vyčkat ale urcite je to individuální

lexton
5. srp 2015

@terezapetrova já to budu sledovat postupně, zatím bolest nic moc nebyla. Stejně mám dojem, že zatím probíhá asi jen trénink, chvíli to je často, pak vůbec. Uvidí se 🙂 díky!

sarriku
5. srp 2015

@lexton u me byly takovy nektery poslicky. Tlak v zadech a okolo ledvin a mela sem problem se nadechnout☹
@terezapetrova taky sem mela bolesti po peti minutach zhruba. Me tak zacal porod a postupne silily a byly po trech. Jela sem do porodky asi 4,5 hodky od prvni a uz se jen cekalo az zajde branka. Masakr😉 kez by byl takovej i druhej porod

lexton
5. srp 2015

@sarriku a za jak dlouho od poslů se to pak změnilo? týdny? dny?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru