Jak se projevují a bolí kontrakce?

luciemeli
1. kvě 2012

Ahojky holky jsem ve 31. týdnu a chtěla jsem se zeptat jak se projevují kontrakce?(Já vím, že to poznám...) a jak bolí...prosím popište mi to...Docela dost mě toto téma zajímá...a nevím, co mě všechno čeká. Děkuji 😒

sarriku
5. srp 2015

@lexton ty už seš pomalu v termínu, může to na tebe přijít každým dnem ;) ale jestli chceš poslíčky podpořit, hlaď si břicho, ať si víc dráždíš dělohu
Já jsem kolem termínu pak měla poslíčky každý den skoro a nakonec jsem přenášela, takže moje odpověď není stěžejní ;)

lexton
5. srp 2015

@sarriku no mě nenechaj přenášet..a právě, že se mi nechce do té indukce..tak přemýšlím, jak to urychlit, a zatím nic.. jen poslové oslové 🙂

love12345
5. srp 2015

nam zabral sex.. kamarádce nejaky special koktejl, který ji poradila znama, z nejakeho oleje, semínek apod..mozna něco bude na netu...a tepla voda...

lexton
5. srp 2015

@love12345 to jsem četla, ricinový olej + něco, ale do toho se mi až tak nechce.. a sex nic.. maliník nic, voda nic.. úklid nic 😀 asi mám pech..

love12345
5. srp 2015

ja bych šla do toho koktejlu...😀 zas takovy hnus to není prej...

ducik
5. srp 2015

@lexton do toho oleje bych taky nesla, hnusi se mi jen ta predstava 😀 sice ses ptala na neco trochu jineho, ale jen te chci uklidnit, ze indukce nemusi byt nutne strasna. Prvni porod jsem mela vyvolavany, dopoledne zavedli tabletu, od dvou hodin jsem mela pravidelne křížové bolesti a ve ctyri byl uz maly na svete, i vyvolavany porod muze byt rychlovka 😉 zalezi, jak jsou pripravene cesty.
doporucuju ten sex, pekne kazdy den. ale nektera mimina jsou držáci 😀

lexton
5. srp 2015

@ducik mám právě strach, že ta moje je držák 🙂 minulý týden pořád zamčeno, tenhle týden mi to pocitově přijde pořád stejný.. si usmyslela, že se podrží co nejdýl, ale že do tý doby bude kopat a kopat 😀

ducik
5. srp 2015

@lexton tak jestli to je holka, ty se cancaj no 😉

lexton
5. srp 2015

@ducik jj, měla by být, asi si dělá ještě trvalou 😀

barumojsej
26. bře 2016

Ahojte maminy jsem mlada nasledujici mamina a kope me nas prcek neskutecne, chci se zeptat na ty kontrakce. Mam strach ze je nezaregistruji a neco prosvihnu. Protoze jsem byla hloupa a skryvala bricho tak sem ho zatahovala a ted mam bricho tvrdsi takze citim opravdu kazdy jeho hnuti. A tlaci me na mocak hrozne moc. Vsem maminka preji hodne stesti a radosti na vase stesti v zivote. 🙂 🙂

iveta93
26. bře 2016

@barumojsej Neboj to neprošvihneš. Přirovnala bych to k bolesti při MS, ale hoší a zkombinované s pocitem jako při zánětu močáku. Tlačení na močák se do porodu už jen zhoršuje (ano ještě to může být horší). Na konci těhotenství jsem asi na WC byla nejvíc ze všech místností v bytě.

evaamy
26. bře 2016

Mě to bolelo jako křeče pri průjmu. Nic strašného.

lichtakova
26. bře 2016

@barumojsej mne to taky zacalo bolet jako pri menstruaci...a pak se to jen zhorsuje 🙂,pak uz je to tak desny,ze je to uplne mimo chapani 😉,ale to uz ho skoro mas,kdyz uz to melo nutivy charakter,tak uz jsem bolest az tolik nevnimala,jen tlak a soustredila se na to. Taky jsem 2x rodila s epiduralem 😉, po treri indukce bez.

shine2015
26. bře 2016

@barumojsej ja s prvni dcerou ani neskryvala ale brisko bylo nejmensi....pri dalsich dvou detech bylo vetsi a vetsi....to si nevycitejte ;)
Jak psaly holky,silnejsi ms bolesti....nebo Vam muze prasknout voda a pak az kontrakce. Pokud si nebudete jista tak jedte do porodnice. Tim nic nepokazite ;) ale nebojte. Bude to dobre....

gewalaaz
25. črc 2016

Hodně jsem se zajímala o to, jaká bolest mě čeká. Všichni to popisují jako silnou bolest při MS. Bohužel já ještě nikdy žádné bolesti neměla. Menstruaci mám tři dny a nikdy jsem u toho necítila bolest. Vždy to bylo, jako bych ji ani neměla. Tak vůbec netusim co mě čeká :-O

lichtakova
25. črc 2016

@gewalaaz jako vubec nic necitis-ani takovy ten "pocit",ze to mas dostat?

berblin
25. črc 2016

@gewalaaz já když měla kontrakce, tak jsem bolestí skoro lezla po zdi.

pekkaa
25. črc 2016

Bylo to neco mezi krecemi u prujmu a menstruacnymi, ale o hodne silnejsi. Nekoho boli vic bricho, nekoho zada. Podobne jak u ms. Me to vystrelovalo do krize

gewalaaz
26. črc 2016

Vubec právě, já nepoznám, že to mám. 16 let bez bolesti, žádná změna nálady, prsa také dobrý. Jsem za to vděčná, ale teď netuším na co se připravit.

ale85
26. črc 2016

Neboj, to poznáš 😀 Mě to strašně vystřelovalo do zad a měla jsem pocit, že se mi chce na velkou. Ale abych tě uklidnila, já nemůžu říct, že by porodní bolesti byly největší, jaké jsem kdy zažila. A hlavně, ono to rychle přejde, já si víc pamatuju na tu úlevu, jak malý vylezl, ta je nepopsatelná 🙂

gewalaaz
26. črc 2016

Na maličkého se hrozně těším. Sice si neumím představit, že musí projít spodem (mám hodně velké břicho a i na genetice paní doktorka říkala že maličký je větší mimi) 😀 ale strach zatím nemám 🙂

kopretinkaa183
10. pro 2016

Ahojky, prosím o radu. Termín mám až za týden ale od včerejšího večera mám už nějaké bolesti v podbříšku jako při MS ale vetší a hlavně v kříži. Nevím jak si lehnout, sednout nic. Ty záda jsou nejhorší. Jsou to jen poslíčci? Není to nijak pravidelný ale tak růzeně se to střídá a je to na mě až moc. Vůbec jsem nespala

pekkaa
10. pro 2016

@kopretinkaa183 jj. To jsou poslicci. Uz se to blizi a pripravuje k porodu. Az to bude ale opravdu rozbehnutej porod, tak to poznas.

kopretinkaa183
10. pro 2016

@pekkaa děkuji. No už se nemůžu dočkat protože i tohle je dost nepříjemný a bolestivý 😖 všude jsem četla že to má být občas za den, mě to bere tak 5x za hodinu 😖

verusky
10. pro 2016

@kopretinkaa183 no jo, uz se to blizi... ale neboj, prave kontrakce poznas... ja teda u treti a ctvrteho myslela, jak pujdou kvuli bolestem pred terminem, ale nic... moc drzime palce... a dospi pres den, at mas silu, kdyby se to rozbehlo...

popelka1984
11. pro 2016

U mě to začalo jako bolest při menstruaci. Začala jsem to vnímat kolem jedenácté večer, pak to začalo sílit, hodně sílit a dělit se do intervalů, před sedmou ráno praskla voda a jelo se. Do nemocnice jsem přijela otevřena na 8 a to už bylo pozde na epidural i klystýr,stejne bych to nechtěla. Chtěla jsem největší část odhekat doma.

pekkaa
11. pro 2016

@kopretinkaa183 nj, u nekoho to tak byva. Ale pravdepodobne budes mit pak samotny porod rychlej kdyz uz se to takto intenzivne pripravuje.
Drzim palce

kopretinkaa183
11. pro 2016

Moc vám děkuji za odpovědi 🙂 po teplé sprše před spaním mě to naštěstí v noci nebudilo. Takže to zatím nevypadá ale už aby to bylo. Obávám se, že ještě budu nakonec přenášet 😀
Můžu si třeba na záda přiložit teplý termofor? Jako úlevu

petuik
11. pro 2016

Mě u první dcery nebolelo vůbec nic. Pouze jsem měla tlak v břiše, který pravidelně přicházel a povoloval. To jsem měřila a když to bylo pod 5 min. sbalila jsem tašku a odjela do porodnice🙂) Tam mi píchli vodu a první dcera byla do 20 min. venku🙂) U druhé jsem to pro změnu nepoznala ( zasloužilá matka 🙂 ), jelikož mi nikdo neprozradil, že existují křížové stahy ( hodně bolavé ). Ty přišly hodně rychlea hlavně tak trošku nečekaně, ale naštěstí mi nepovolila voda, jelikož to bych nedojela dál jak do předsíně🙂) a opět se opakoval stejný scénář v porodnici mi píchli vodu a malá byla do 20 min. venku.

verunka_korunka
11. pro 2016

@kopretinkaa183 jo, termofor můžeš. Mi v porodnici dávalaporodní asistentka na úlevu od bolesti na podbřišek i na záda nahřátý pytlík s třešňovými peckami. Prý se dá udělat pytlík i z rýže, jen rychleji vystydne. Docela to pomohlo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru