Jak se projevují a bolí kontrakce?

luciemeli
1. kvě 2012

Ahojky holky jsem ve 31. týdnu a chtěla jsem se zeptat jak se projevují kontrakce?(Já vím, že to poznám...) a jak bolí...prosím popište mi to...Docela dost mě toto téma zajímá...a nevím, co mě všechno čeká. Děkuji 😒

romca13
6. kvě 2012

@xmalij myslím, že holky 30 myslí průměr toho balonku 🙂 taky se chystám si ho pořídit a cvičit, jsem moc zvědavá, jak mi to půjde

kamino
6. kvě 2012

@xmalij 30cm jako obvod hlavicky, metrem kolem dokola. Jinak je to skrz 10 cm. I tak to zarazi😉

romca13
6. kvě 2012

@xmalij ježíš já jsem ale blbla,, samozřejmě jsem myslela obvod,,, ne průměr 🙂)))))))))))

mamusa2012
6. kvě 2012

tak ja sem rodila dvakrat poprve my porod vyvolavaly a ten byl 9hodin a při druhem sem porodila sama za dvě hodiny a je to tak rychle a boli to jako žlučnikovy zachvat,ale ten trva podstaně dele než porod aspon s těma bolestma křížovejma sice porod u ktereho je partner je lepší ja měla jen u prvniho a u druheho by to ani nestihl jak to byla rychlost,ale každa ženska to zvladne sme šikovne holky.jinak potom hojení je někdy horší záleží na doktorovi,ale mě podruhe šila PA a byla super hrozne my pomohla .rodila sem dvakrat v Rokycanech a jen pochvala až na tu laktační sestru to bylo super. 😝 😢 😠 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵

xmalij
6. kvě 2012

@romca13 najezily se mi vsechny chlupy na tele 😀 😀 😀 pri predstave, ze mi tam proleze neco takovyho 🙂.

xmalij
6. kvě 2012

@kamino jj rikala jsem si, ze tam bude najaky pi ..clovek zatape i v matematice 🙂

kamino
6. kvě 2012

@xmalij 30 prumer..to maji tak asi kone,ne?😉

xmalij
6. kvě 2012

@kamino to by byl vykon zraly na Oskara.. 😀

andelka
7. kvě 2012

😀 jasně, 30 je obvod 🙂 průměr asi 10cm - na tolik se otevře čípek, aby se vytvořil porodní kanál, takže i na tolik by se měla roztáhnout hráz, aby nerupla. Cvičí se aspoň 14dní a postupně se zvyšuje obvod a tím elasticita hráze, i vnitřku. Hlavička má nakonec sice průměrně 34cm, ale tou brankou projít musí (prostým výpočtem je průměr 10cm obvod 31,4cm), takže se lebka trochu stlačí, aby prošla. Můj první syn vypadal po porodu jak klingonek 😀 do druhého dne se hlavička krásně srovná.

romca13
7. kvě 2012

@andelka
@xmalij
@kamino vůbec nevím, na co jsem myslela :DDDDD ani si ten průměr raději nechci představovat, co jsem napsala za kravinu :DDDD

romca13
7. kvě 2012

holky, takže ty kontrakce jsou zhruba tak nějak jak poslíčci, akorát že silnější???

evlyn
7. kvě 2012

@romca13 v podstatě jo - proto se doporučuje před odjezdem do porodnice vlézt do teplé vany - když jsou to poslíčci, tak je to rozežene, když kontrakce tak nezmizí a většinou zpravidelní. Ale duševně se připrav na to "silnější" - nechci tě strašit, ale je to přesné asi jako přirovnání k bolestivé menstruaci - popisuje to spíš druh bolesti, než intenzitu. Ale co si budem povídat, vydržet se to dá - jinak bychom jako lidstvo už vymřeli 😀

romca13
7. kvě 2012

@evlyn mě je právě jasný, že to bude asi velká bolest,,, jen jsem chtěla vědět, zda je to druh bolesti jako při MS, nebo je to úplně něco jiného,,,🙂 díky za vysvětlení... dobrý témátko 🙂

evlyn
7. kvě 2012

@romca13 jj chápu, taky jsem se ptala úplně stejně 🙂 A už to mám naštěstí za sebou - a dokonce dvakrát, a to jsem na bolest srab (u zubaře bez umrtvení ani ránu)

nadja73
7. kvě 2012

ja mela kontrakce do boku a stehene, vubec ne do bricha ani do zad, ani na monitoru nebyly videt. Pripodobnila bych to tomu, kdybyc vysla 20 pater a nemohola si pak sednout, pichani do stehen a kycli.

luciemeli
autor
7. kvě 2012

holky dneska už 32 týden...já se zblázním....a to ještě mají přijít poslíčci...😀

andelka
8. kvě 2012

@luciemeli třeba poslíčci ani nepřijdou, to není pravidlo 😉

spaghi
8. kvě 2012

boli to moooooc pekne 😀 jak uz psaly nektere holky, jako pri menstruaci, ale vynasob to tak 10x, mela jsem dopredu planovany CR, ale nechali me presto projit kontrakcemi, aby to pry bylo pro miminko "prirozenejsi", kdyz mi pak napichli epidural pred operaci, byla jsem v sedmem nebi 😉

naty
8. kvě 2012

@luciemeli poslíčci přijít nemusí, já neměla žádný 🙂 a to sem týden přenášela...jinak, co se týče bolestí, tak u mě kontrakce jako průměrná ms, ale za to sem měla šílený křížový bolesti, na to pomáhalo jedině být opřená o postel a čekat, až to přejde...jinak pro mě osobně byla největší bolest, když už se mi chtělo tlačit a nemohla sem...což člověk dost blbě ovlivňuje, že jo...proti tomu byly kontrakce laláč 😀 ale to naštěstí trvalo asi jenom 45minut, pak už se šlo tlačit, ale to si nepamatuju, jen, že mě šmikli (ano, to byla moc dobrá rada, že se nemá přestat tlačit, když jdou udělat nástřih 😀 , jak sem uviděla nůžky, tak sem se tak lekla, že sem přestala - OPRAVDU to nedělej, pokud na to přijde, tlač jak nejvíc můžeš 😀 ) a pak už byl malej venku a já sem snad nikdy nezažila takovou úlevu a štěstí... 😵

haniplanetka
17. pro 2012

mám možná dotaz, ale budu mít za chvíli 32tt a zajímalo by mě, jak se poznají poslíčci samotní. Už druhým dnem mě pobolívá podbřišek, někdy ostrá bolest - křeče, někdy tupá dlouhodobější bolest. Mám v tom hokej, mohly byste poradit?

sarkar
2. led 2013

@haniplanetka To by mě taky zajímalo...posledních pár dní mě zvláštně pobolívá v podbřišku, dnes ráno to bylo jako při MS, akorát možná trochu slabší, občas mě jakoby píchne někde v pochvě nebo tam někde. Jediný, co vím je, že to nedělá miminko...

konik88
16. led 2013

@haniplanetka
@sarkar
poslíčci jsou bolesti podbřišku a popř. i zad jako při MS + tvrdnutí bříška.

konik88
16. led 2013

A jaké jsem měla kontrakce já? Bolesti hlavně do kyčlý. Byli nepředstavitelně silný, nesnesitelný! Píchli mi epidural, ale špatně, takže nepomohl. No myslela jsem si, že asi brzo vyskočím oknem, ať to trápení už skončí. Fakt velký bolesti jsem měla 8,5 hodiny a nesnesitelné bolesti trvaly 3,5 hodiny. Myslela jsem si, že je to můj konec!
Každým dnem čekám další porod a doufám, že tentokrát to bude lepší! Cvičím s epinem, mám nacvičeno 31cm, ale vždy si trošku natrhnu hráz a teče malinko krev. Zkoušela jsem pár dní necvičit, aby se to zahojilo a dneska začala znovu cvičit, ale zas se protrhla!

nanysek001
1. zář 2013

Zdravím maminky, chtěla jsem se zeptat jestli vás taky boleli kyčle a boky nejhorší je to v noci když se chcete otočit už jsem v 39+3 , a měla jsem ráno stašný boleti na jedné straně boku vedlo to i do zad trvalo to cca 20 min a přestalo to newím jestli to nebyly posličky děkuji za rady. 😵

ppavlinka13
14. zář 2013

Ahoj, všichni píšete, že kontrakce bolí jako MS. Ale já nikdy bolestivou MS neměla, tak si ty bolesti pod tímto pojmem neumím představit. Já jsem teď v 39+3, takže každý den čekám kdy to příjde. Jediné bolesti co mám je takové tvrdnutí horní části břicha (ale nevím jestli to není jen špatnou polohou mimča, jak se tam hýbe), a když ležím nebo sedím a pak chci vstát, tak mě píchá v podbříšku jak je to zatuhlé. Ale po pár krocích to rozchodím. Spíš by mě zajímala ta bolest při tvrdnutí břiha. Je to jako bych se měla roztrhnout a takový tlak, jako by chtělo mimi projít srz. Můžou to být poslíčci, nebo je to mimčo? Děkuji zkušenějším za odpověď.

jika10
14. zář 2013

Holky, hlavne se nenechte odradit tragickyma pribehama, jak moc to vsechno boli. Ano boli to, ale zenske telo je na vsechno pripravene. A ja jsem super srab, u zubare musim mit k vrtani injekci a porod jsem zvladla bez epiduralu a bolesti nebyly vubec velke. Ja mam na svuj porod uplne ty nej nej nej vzpominky a doufam, ze si ho jeste nekdy zopakuju 😉

lorreine
14. zář 2013

@ppavlinka13 Asi je to dost individualne. Ale tvrdnutie poznas. Proste je na dotyk tvrde to brusko a je akoby v klestich. V tomto stadiu tehotenstva je to normalne. Niesu to poslicci podla mna. Ja som poslicky nikdy nemala.

lorreine
14. zář 2013

@jika10 Mas pravdu, ja som tiez mala v pohode porod. Po vyvolavacke, bez epiduralu. Sice to nebola ziadna slast, ale napravanie zlomenej ruky pri plnom vedomi ma bolelo viac. Ale musim povedat, ze mne pomohol aj EPI-NO.

metallico_mondo
14. zář 2013

@jika10 ano, bezproblémový porod....... závist ☹ 🙂

ebsian
14. zář 2013

@paffi Přesně tak, když napíchli ještě k tomu oxytocin, tak hůř být prostě mohlo. 😀 A bylo 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru