Jak velké máte miminko před porodem?

leila.sayy
11. únor 2008

Ahoj chci se zeptat jak velké je miminko když se narodí!!!! Jestli to odpovídá tomu co vyšlo dr na uzv. Díky

paolin
11. únor 2008

ahoj, broucek mel par dni pred porodem dle UTZ vic, jak 4kg. a porodni vahu mel 3650gr. takze u nas nakonec vyslo pravidlo +/- 0,5kg 😉

leila.sayy
autor
11. únor 2008

Ahoj Paolin, byla jsem na utz ve čtvrtek a miminko mělo 2700g a dnes tedy v pondělí už má 2900g takže mě příjde že přibýrá docela dost. Tak snad nabudeme moc velicí, abych moc netrpěla. Mám z porodu velkej strach, nevím co čekat!!
Ale jinak díky za odpověd.

kalo
11. únor 2008

Tak pozor! Na váhu podle UTZ.moc nedejte...Mě řekli, že mám strašně malé dítě, že bude mít snad 1700g a kvůli tomu mě plašili už 10 dní před termínem, že musím na císařský řez dřív (malá byla KP). Tak jsem šla a nakonec se narodila 2700g!!! Takže normální váha i když menší. U mě se sekli o kilo. A ještě jsem rodila dřív, což jsem přišla o naději, že se mohla v těchto dnech do termínu otočit hlavičkou dolu.... 😒 😒

leila.sayy
autor
11. únor 2008

kalo... jejda tak to teda nevím jak velký mám miminko čekat.. Ono je to docela pravděpodobný že se seknou protože jen přes ten utz mě to příjde divný že vidí odhadnou tu váhu.. 😖

kalo
11. únor 2008

Oni mimi ultrazvukem změří.../hlavička, stehení kost atd./ a z toho vypočítají, kolik bude pravděpodobně vážit...Ale z vlastní zkušenosti...berte předpokládanou váhu s rezervou 😉 😉 😉

kacka.va
11. únor 2008

mně to ani doktor neříká, kolik by mimčo mohlo měřit a vážit. Prý je to hrozně nepřesné.

e.k.t
11. únor 2008

kačko aspoň tě ničím neděsí, švagrové spočítali že malá bude mít asi 4,5 kg a nasadili jí hustou dietu, v podstatě čaj a voda a trochu mrkve a brambor, během těch 2 týdnů chudák švagrová zhubla dobrých 6 kg a to měla kolem 70kg, malá měla 3,5 kg, tak je lepší to vůbec nezjišťovat, a tudíž nestresovat.

leila.sayy
autor
11. únor 2008

_Mě to dr.říká pokaždý tak právě proto se bojím aby Kája nebyla moc velká protože má prý zvětšený žaludek a prý to bude malý žrout, tak snad se nám s Kájinevyklube majel buřtík 😀

smoulinda
11. únor 2008

Mně dělili UTZ někdy ve 32tt a pak nic. Ale když jsem přišla k porodu, tak mi řekli, bože to je břicho, vy jste přibrala 28 kilo???????????????No to budete mít tlustý miminko 😔 A bylo. Katrinka měla 4050g 😀 😀 😀

leila.sayy
autor
11. únor 2008

já jsem přibrala nějakých 18 kilo a jsem z toho totálně špatná!!! Předtím než jsem byla těhotná jsem i říkala že jsem tlustá ale když se na sebe pidívám ted tak jsem byla ráda za to co jsem měla předtím, jen doufámn že se vše vrátí do normálu...

siima
11. únor 2008

Váhový odhad je přibližný, ale u nás se docela trefili, 4 dny před porodem dle UTZ 3,6 kg a nakonec se narodila s 3,3 kg. To byl ten lepší případ 😉

leila.sayy
autor
11. únor 2008

🙂 to byl. Taky bych raději menší váhu jak větší 🙂

petraluk
11. únor 2008

Ahojky, mě hádali 2 dny před porodem 3800g a malej měl 4kg, takže byli dost přesný 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru