• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak vybrat jméno pro dítě?

23. února 2016 
My s manželem vždycky napíšeme každý svůj seznam, pak si je vyměníme a tomu druhému proškrtáme, co určitě ne... Občas nezbyde nic, někdy si dopíšeme ze seznamu druhého... Každopádně první jsme dali Amálii, což byl prostě kompromis, teď bude další holčička a opět je to problém :wink: A pravda je, že děti nadávají i normálním jménům, i když já zas moc pro exotiku nejsem, chodili jsme do mateřského centra s Angelikou - tímto se omlouvám maminkám, co je mají, mě se to jméno nelíbí.
27. únor 2014 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Každopádně je zajímavé si tuto diskuzi, která je založena v r. 2009 pročíst od začátku. Můžu se po těch letech podívat do profilu maminky, která psala svůj názor o jménech, jaká teda nakonec její děti jména mají :grinning:
27. únor 2014 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
A mimo jiné jméno zatím vybrané nemáme a ani zhruba nevíme jaké :grinning:
27. únor 2014 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, vybíráme pro naší holčičku jmeno Nikol(a), ale stále se rozhodujeme jaky tvar? Příjmení začíná na JA.... a končí OVÁ. Co si o tom myslíte? Děkuju za všechny názory :slight_smile:
3. bře 2015 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka_zlicin Já bych vybrala Nikola, k tomu začátku příjmení mi to víc sedí. LJ vedle sebe se divně vyslovuje. Co jste vybrali?
18. bře 2015 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maggie4 po dlouhém a dlouhém vybírání jsme nakonec vybrali Nikol :slight_smile: Resp. celá rodina hlasovala a takhle to dopadlo. Snad mi prďola jednou nevynadá :grinning: Resp.tatínkovi. Já byla pro Terezku. Přítel má taky LJ
18. bře 2015 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky prosimvas v květnu čekáme holčičku, chtěly bychom Adélku místo Adély ele nwm zda mi takto zformovane jméno povolí. dá se to někde zjistit!? Děkuji
4. led 2016 v 08:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kusalova7 Nejbezpečnější info dají na matrice. Pokud tam řeknou, že to možné je, tak máte jistotu :wink: Zjistěte si číslo na netu a zavolejte tam.
4. led 2016 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. led 2016 v 09:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kusalova7 predstav si, ze ta Adelka raz bude mat 50 a bude robit pravnicku, alebo hociake seriozne zamestnane. Myslim, ze predstavit sa ako Adelka je pre dospelu zenu dost trapne.
4. led 2016 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (12)
@gita17 presne....
4. led 2016 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo to je asi pravda Adéla bude nejlepší :wink:
6. led 2016 v 07:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sory, ale mne sa zdrobneniny u dospelych zien hodia skor na zeny lahsich mravov...Irenka z dedictvi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. led 2016 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ráda bych se zapojila do této diskuze,nevím kam jinam napsat.Je tu nějaká maminka která se jmenuje Bára nebo má holčičku jménem Bára?Nikoiv Barbora ale právě jen krátce Bára.V kalendář ijsme nenašli a tak mě zajímá jestli by případně byl nějaký problém na matrice kdybychom se pro to jméno rozhodli.Čekáme druhou holčičku a máme několik jmen vybraných a tak mě tohle zajímá.Díky
25. led 2016 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacula80 preco jej nechces dat skutocne meno? Nieco dostojne?
26. led 2016 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacula80 mně se to líbí, kdysi jsem o Báře taky uvažovala a zjišťovala a na matrice by problém být neměl;) ad gita-nevím,co je na tom nedůstojného
26. led 2016 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacula80 ted jsem viděla v kalendáři, že ve stejný den má svátek Barbora, Barbara a Bára...takže pokud je to v kalendáři...
26. led 2016 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím co je na Báře neskutečné,nechápu.Bára byla dříve v kalendáři stejně jako Barbora ale teď jsem ji už nenašla.A také nechápu co je na tom nedůstojného?K přítelově příjmení se více hodí Bára než Barbora,svátek bude slavit normálně na Barboru.Jinak moc díky za rady už jsme byli na matrice a problém opravdu nebyl.Matrikářka naopak říkala že je to hezké jméno :slight_smile:
27. led 2016 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacula80 Barbora se mi moc nelíbí, ale Bára je pěkné jméno
27. led 2016 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji nám se také moc líbí :slight_smile:
28. led 2016 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky čekám druhého kluka. Šťastné se mi líbí jméno Lukáš ale toto jméno má i sousedka (její syn). Co na to říkáte? Mám si ho prostě dat nebo je lepší vybrat jiné?
18. únor 2016 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivulinka1 neřeš to, pokud se ti líbí, dej ho. Sousedi se mění, ale děti zůstávají :grinning:
18. únor 2016 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evulina77 - záleželo by, zda to jejn sousedka, nebo třeba dobrá sousedka přítelkyně...a v prvním případě bych neváhala, ale měla bych v záloze historku, že to je po ...dědečkovi nebo tak něco, prostě že se to jméno po generace dědí a kdyby si chtěla myslet, že se opičíte, tak prostě bude vědět, že ne...
18. únor 2016 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacula80 Bára se mi líbí, mnohem víc než Barbora... Nenapadlo mě, že se už vlastně dá takhle se jmény "cvičit" v rámci regulérních jmen, jen ve zkrácené nebo zjednodušené formě..... :confused: "Teprve" se chystáme, ale dala jsi mi super nápad, kdybychom měli holčičku !! :slight_smile:
19. únor 2016 v 00:02  •  čeká miminko, termín má v září 2017 (37. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sousedka jen tak ze si reknem dobry den a max trikrat za rok si neco reknem. Jde mi o to aby me nepomlouvala ze mam stejny jmeno. Porad vaham...m
19. únor 2016 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivulinka1 tak to ja se teda vubec nezajimala jak se jmenuji deti sousedu, to bych mohla pak lustrovat vsechny v okoli, aby se treba balikovy dorucovatel nejmenoval stejne :grinning: :grinning: . Jinak Lukas byl muj velky favorit, to je moc hezke jmeno.
19. únor 2016 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivulinka1 - neváhala bych a kdyby se dala do řeči, tak klidně s tou historkou, že to je po někom z rodiny, na to se totiž toho moc říct nedá... :wink:
19. únor 2016 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dekuji moc za nazory. Jdu do toho!:slight_smile: kaslu na okoli...je to moje dite.
19. únor 2016 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@japerinka7 právě že moc se s tím "cvičit" nedá, ale jsou určitá jména, u kterých to jde :wink: :grinning: Mrkni na knížku od Knappové , jsou tam všechny jména a jejich podoby, která jsou u nás momentálně povolená.
@ivulinka1 Bára je super :wink: Jen se obávám, že bude celý život říkat, že je Bára a ne Barbora.. Ale tak asi se dá na to zvyknout :grinning:
19. únor 2016 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ pampeliska1 sis me zpletla ;)) ja mam Lukase ;)))
19. únor 2016 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek