Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

dejna3
16. zář 2008

😀 😀 😀 no náš kocúr veľmi dobre vedel, že má zakázané tam liezť, preto sa tam vyškrabal zásadne v noci, keď vedel, že spíme 😀
a to nás potom len zobudil rachot a porozbíjané ozdôbky....
preto každý rok meníme 😀 😀 😀

gabka.d
16. zář 2008

smardik, nebyla, dívala jsme se na netu a kámoška mi vyprávěla...ale že nemají JIP to jsem nevěděla 😲 a když by byl problém tak by nás převáželi, nebo co??? 😖

Dejna, tak vidím, že všechny kočky jsou stejné, to tu naši malinko omlouvá 😉 ale lézt na stromek nesmí 😠 , stejně poleze 😅

smardik
16. zář 2008

gabka já ti nevím já porodnici chtěla vidět 🙂 sice jsem už byla ale měli to zkrácené protože ta co normálně provází tak tam nebyla takže asi půjdu ještě jednou 🙂

jo kdyby byl problém tak převážejí bud do fakultky nebo fifejd ale jen mimčo tebe ne

gabka.d
16. zář 2008

ta naše taky řádí zásadně v noci a nejlepší je když rosvítím abych se podívala co dělá tak dělá že spí a myslí si že jsem jí to spolkla..nebo se přikrčí a myslí si že ji nevidím (je černá a máme béžový koberec 😅 )

gabka.d
16. zář 2008

smardík, tak mě císařem nehrozí a snad bude vše ok, šla bych se podívat, ale můj dělá jen ranní a sama tam jít nechci... to je myslím ve středy od 12hod, ne? je to na netu, to bych si už našla

smardik
16. zář 2008

gabka já byla s mamkou,přišlo mi zbytečné aby si můj bral volno, stejně kde budu rodit se musím rozhodnout sama 🙂 a do toho mi kecat nebude. Jo je to ve středu ve 12,přemýšlím že tam zítra ještě jednou půjdu 🙂

gabka.d
16. zář 2008

mě to taky napadlo, že bych zítra šla, jedu ke kámošce a na Mírovém náměstí budu přestupovat 😉

smardik
16. zář 2008

gabka když nechceš jít sama běž třeba s kámoškou, mě tatka nabídl že mi zaplatí tu VIP kartu tak pořád váhám zda jo či ne

gabka.d
16. zář 2008

ona má 14denní holčičku, to by neklaplo, a je to jedinná kámoška co bydlí v ově 😒
uvidíme jestli se odhodlám 😉

smardik
16. zář 2008

gabka to jo, se 14denní holčičkou asi fakt ne

gabka.d
16. zář 2008

tak pro dnešek končím s PC, jdu něco dělat, chtěla jsem plést, ale straší mě žehlení, tak napřed práce pak zábava 😀 mějte se kočeny a držte se!

smardik
16. zář 2008

gabka taky musím jít něco dělat třeba to fotbalistu unaví a půjde spát

sarkal
autor
16. zář 2008

Tak my spolu budeme už páté vánoce,ani tomu nemůžu uvěřit,ty první vánoce byli úžasný a dostala jsem zásnubák,který byl schovaný v botě,čučela jsem jak péro z gauče když sem vytáhla tu krabičku 😲 .Dodnes na to vzpomínám a nikdy nezapomenu 🙂 .Proto jsem zvědavá na tyto až budeme tři.
Manža byl v noci vzhůru a já zrovna také(né že by to byla vyjímka),bylo mi horka tak sem byla odkrytá,břicho veňku 😀 ,manža se začal ke mě tulit jako,že by chtěla,ale řeknu Vám,že já nebyla schopná jedinýho pohybu,chvíly mě hladil pak mi dal pusu,ruku na břicho a zachvíly mi spal na rameni a to tak krásně,že i když mě jeho hlava tlačila tak sem ho nechala a počkala až se odkutálí sám.Jak já se těším až si zase pořádně zadovádíme,bez břicha jen postýlku máme vedle letiště,ale zase tam je límec tak nás malý neuvidí 😀 😀

dejna3
16. zář 2008

šarkal: 😀
aj my budeme spolu piate vianoce, ale na tieto sa tešííím najviac 😉

sarkal
autor
16. zář 2008

dejna3 já také!!! 🙂
Tak já mám momentálně takovou pohodičku,mám uklizeno,dala jsem do trouby zapéct brambory mňam mňam mňam to si dám! 😀 a teď si zkracuju kalhoty (skrytým zapošívacím stehem v ruce,protože stroj mám ještě rozbitý ☹ ),popíjím u toho těhotenský čajík a zajídám čokoládou,protože jinak se to prostě nedá 😝
Ještě,že manža je osvč a může přijet kdy chce,jen někdy pracuje daleko tak je nám smutýnko,protože přijede když já už třeba spim.Ale dnes by měl dorazit "prý" kolem poledne,musíme vézt stroj do opravy a v 17hod. jedeme na utz.

dejna3
16. zář 2008

hmm, tak tú pohodičku Ti teda závidím... ja som dnes tiež sama...
poobliekala som sa a musím do tej kosy 😒 idem sa na sociálku popýtať niečo kvôli výpočtu materskej... a neviem, či vonku nezmrznem ☹ no musím tam ísť dnes, som dohodnutá s jednou pracovníčkou...
tak nech je na tom utz všetko o.k. 🙂

sarkal
autor
16. zář 2008

Děkuji a Tobě ať to na sociálce dopadne dobře,s nimi je někdy hrozné jednání 😝 ,ještě,že jsem osvč a na mat.nejdu,budu mít až rodičovský příspěvek.

adriana33
16. zář 2008

ahojte, uz je rozhodnute, zajtra mi budu robit sekciu, konecne.. tie 2 tyzdne v nemocnici uz stacili, dufam, ze vsetko dobre dopadne a v pondelok budeme doma.. 🙂 bojim sa, ale aj velmi tesim, budem mat spinal, takze ju hned uvidim a urcite budem plakat.. len nech je zdravucka 🙂

sarkal
autor
16. zář 2008

Jé adriana33 tak Ti moc držím palečky,uvidíš,že to dobře dopadne!!Jak budeš moci tak napiš!
Budu na Tebe zítra myslet!!! 🙂 🙂

gabka.d
16. zář 2008

Adriana33 i já na tebe budu myslet! Ať to dobře dopadne 🙂 !

adriana33
16. zář 2008

sarkal, gabka.d, dakujem 🙂 ozvem sa.. drzte sa a davajte na seba pozor 🙂

dejna3
16. zář 2008

adrianka, aj ja moc držím palčeky 🙂

sarkal
autor
16. zář 2008

Ahoj holčiny.Tak na dopplerovském vyšetření je vše jak má být,byl s námi i tatínek,bylo to krásný,pan doktor Tomíka celého měřil a váží už 2484g,pan doktor říkal,že je spíš větší než menší.Tomík hrozně hýbal rukama a procvičoval prstíky.Hlavně,že je vše vpořádku.Bylo to krásný 🙂 .Manža Tomíkovi někde sehnal dárek k ježíšku,nejdřív,že mi ho neukáže a pak,že jo.Je to nějaký fotbalový míč Euro 2008.To si prcek ještě počká než si do něj kopne,no jo manža chtěl hodně kluka tak má radost.Jinak průtoky i placenta jsou vpořádku.
Tak dobrou noc,já jsem nucená koukat na fotbal 😠 ,vůbec mě neba,ale jsem ňáká unavená tak jdu chrnět a myslet a těšit se na toho našeho miláčka! 🙂

sarkal
autor
17. zář 2008

Ahoj kočky.
Tak dnešní noc,hrůůůza.Probudila jsem se kolem půlnoci a hrozně mě pálila žáha,šla sem na záchod napila se a čekala,že to přejde a ono nic.Tak sem šla znova dolu a vzala si Rennie,myslela sem,že se snad zblázním takhle hodně mě teda žáha ještě nikdy nepálila,Rennie naštěstí zabralo a já sem asi za 30minut usnula,ale asi ve čtyři ráno sem byla vzhůru,šla na wc a už sem nezabrala,ach jo jak já bych si lehla na břicho....

ia.
17. zář 2008

ahoj Sarkal, mě na žáhu pomáhá meloun a včera mi moje holička říkala, že ji nejvíce pomáhaly mandle. Neloupané, ty na pečení, ne ty slané, a že to vždycky rozžvýkala a byl klid. Tak to zkus🙂a o tom lehnutí na břicho ani nemluv. Já ležím jen na bocích, pže na zádech je mi blbě, a vždycky se v noci probudím s křečema v rukách, nohách a s otlačeným uchem 😒

sarkal
autor
17. zář 2008

ia díky za radu!Určitě vyzkouším,protože to bylo fakt jako kdyby mi hořelo v krku!Otlačené ucho jsem už taky měla a bylo to teda velmi nepříjemný!Já právě jak spim na boku tak nevim co s tou rukou,kterou mám volnu a to mi právě vadí a vůbec,nejlepší je to prostě ne břiše 😉 ,teď ještě prcek když do toho začne zlobit a je po spaní,protože někdy tak kopne až se leknu a i to zabolí.Ty už to máš za pár koukám!! 🙂

ia.
17. zář 2008

jj už to mám za pár, a nemůžu se dočkat, pže je to den ode dne náročnější, hlavně mě často trápí poslíčci, a dr už mi od min. pondělí tvrdí, že můžu každým dnem rodit - no a jak vidíš, pořád tady straším🙂)koukám že ty to máš až za 2 měsíce, musím říct, že do 9.měsíce jsem skoro až nevěděla že jsem těhu, kromě prvních 4 měsíců, které jsem problila, tak pak mi bylo fajn, žádné problémy, malé bříško, ale koncem srpna už to začlo být náročné, takže tě lituju, že už to máš takové od 7.měsíce, to musí být záběr!!

sarkal
autor
17. zář 2008

No teď mi posunuly termín na 28.10 tak uvidíme.Mě bylo ze začátku taky hrozně zle,nebyla sem schopná vůbec nic dělat jen ležet a chodit na záchod 😝 ,ale teď už to jde až na tu žáhu atd.....

gabka.d
17. zář 2008

Ahoj holky, mě taky v noci budilo děsné pálení žáhy, takové jako ještě nikdy!!! Mě na to pomáhá mléko, nejlépe vlažné 😉
Dneska jsem byla u kámošky, ta její holčička je tak krásňoučká 😵 , už se moc těším na tu naši

hulda
17. zář 2008

Ahoj holky, můžu se přidat? Jak tady pročítam, s čím všechny bojujete v posledních týdnech těhu, jsem ráda, že nejsem sama 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru