Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

anuli
18. zář 2008

ony ty depky asi souvisí s tím ze clovek je zavreny cele dny doma a nema co na praci...byt mam vygruntovany jako nikdy, vecicky na mimi vyprane ,vyzehlene perinky a nebesa usite...proste vse pripravene a uz jen cekam. manzel chodi domu po 18. hodine a pak je mi hned lepe...ale ten den. Nejradeji bych ho prospala, ale to bych zase nezabrala v noci-i tak pulku noci cumim do stropu...
No doufam ze vas to neceka...

katzi
18. zář 2008

anuli, já nemám přímo depky, ale takovou spíš nenáladu. Jednak to souvisí s tím počasím co teď je, taky jsem dost často sama doma - v malým bytě kde už je taky všechno vygruntovaný a připravený, no a pak taky samozřejmě jak se blíží termín tak se člověku honí hlavou různý myšlenky jaký to bude, co mimčo, jak to zvládnu atd. atd. Dnes jsem se rozhodla, že vystrčím nos na kratší prochajdu, vezmu to přes obchod a koupím si čokoládu na spravení nálady 😉

bora8
18. zář 2008

no ja nálada - nenálada, počkajte baby až budete čakať druhé na to vám nezostane čas..... 😀 ja mám síce pre malú všetko nachystané, ale ráno proste vstať musím, musím malého vychystať do škôlky, nakrmiť ho, uvariť obed pre manžela..... ja som rada, že som chvílu sama a malý je v škôlke a manžel v práci.... lebo potom to bude len jeden kolotoč okolo malej

ale nie že by som sa nenudila - aj teraz som dočítala knižku a neviem čo so sebou, ale jelikož mám nenažrané obdobie tak idem upiecť koláč..... mám naň strašnú chuť 😝

anuli
18. zář 2008

katzi: rekni mi je normalni ze se nebojim porodu a bolesti? Mam strach aby mala byla v poradku, ale na porod se vylozene tesim...a to jsem zdravotni sestra takze nemam zadne iluze...asi uz mi hrablo ☹
Jinak co se cokolady tyka bojim se ze za chvili neprojdu dverma-za posledni mesic mam nahore 5kg...celkem sice jen 13 ale i tak se musim se sladkostma krotit 😉

buffinko
18. zář 2008

teda vidim, ze povascine ste spinkali tuto noc dobre 🙂 mne sa nepodarilo, ja este grckam kazdy den, ale vcera to bol brutal, prechodila som celu noc a musela som doobeda dospavat. ja sa snazim jest vecer co najmenej, uz som vyskusala aj tak ze naposledy o 16.00 a to len polievku, sladkosti poobede uz vobec, aj skrobove jedla malo alebo vobec a prt je to platne. skusala som aj anacid - ten je nafigu, acix zaberie niekedy ale len nakratko.

depky mam tiez - ako porod, ci je male v poriadku, lebo mne sa strasne malo hybe, az mam o neho strach, ako zvladnem uplne sama novorodenca, ja nemam ziadne skusenosti a vsetci su daleko. manzel nebude moc pri mne ostat doma ani par dni...

napriek tomu, UZ CHCEM PORODIT. som myslela, ze cislo 38tt a viac ani mat nebudem a nakoniec tu budem urcite strasit aj so 41tt ☹

katzi
18. zář 2008

bora8 - já bych právě byla raději kdyby mi na tu nenáladu a blbé myšlenky nezůstával čas. Když bylo sluníčko, tak to bylo dobrý - cárala jsem po venku a tak. Teď se snažím všemožně zabavit doma - třeba včera jsem si vařila zásoby vývarové polívky do mražáku až budu kojit, bude se to hodit. Jsem si přišla, jak kdyby měla vypuknout válka, že dělám zásoby 😀

anuli: je to normální. Já se taky až tak nebojím bolesti u sebe, ale taky víc o mimčo. Vždycky když mi tvrdne břicho tak ho povzbuzuju ať nepřestává a bolí víc, ať už jedem rodit. No taky blázním 🙂 Já mám nahoře cca 12kg, snažila jsem se s tím mlsáním přes těhu nějak držet, ale teď už na to začínám kašlat. Říkám si, že teď už to mám za pár, že už tolik nenaberu snad za 14 dní. No ale abych se nedivila že. 😉

katzi
18. zář 2008

buffinko, přesně tak. Mě doktorka strašila už od 29tt, že se mi zkracuje čípek, tak jsem taky myslela, že tyto vysoké čísla se mě týkat nebudou. No a za chvíli budu přemýšlet jak malou ze sebe vyhnat. Teda ne že bych na tom nepracovala už teď (sexík, červené vínko, maliník, ..vše u nás probíhá 🙂

hulda
18. zář 2008

Katzi, to slovo "nenálada" je úplně přesný, cítim se stejně. Je děsný být celej den sama. A když pak přijde domů manžel, jsem tak mrzutá, že ho spíš otrávim. Děsnej stav ten jinej stav. Jinak u nás neprobíhá nic, manžela ty mé mamutí rozměry asi naprosto odrazují. Vy s tím žádná problém nemáte?! Já si díky těm jeho reakcím a nezájmu připadám děsně... 😒

gabka.d
18. zář 2008

Tak já problém s přítelem nemám, jsem mamut i bez těhu 😅 talže mám z jeho pohledu navíc jen břicho. které miluje 😵 Horší to má on se mmnou, to já jsem ta která nemá zájem...taky jsem zvědavá jak dostaneme malou ven jestli se jí nebude chtít, protože sex u nás nehrozí, bolí mě pak spodek ještě dva dny jako po znásilnění 🙄 budu jedině uklízet, ale v našem 1+1 to nebude na dlouho, vezmu to i s půdou a bude 😀 my máme půdu místo sklepa, protože máme podkrovní byt, takže ještě mám možnost lítat po schodech do druhého patra.

Dneska je to u mě s tou náladou, ale opravdu na prd 😒 jdu spát

sarkal
autor
19. zář 2008

Ahoj holky,tak jak jste spaly?Já nic moc,ve dvě ráno mě probudila šílená migréna hlavy,tak sem si šla vzít paralen a teď mi ještě hlava bolí,hrůůza 😖 .Navíc ještě nevolaly kvůli stroji takže celý pátek a víkend zase nic neudělám a to mám připraveno tolik materiálu atd.A navíc prodávám přes web doplňky a už se tenčí zásoby a potřebuji vyrobit nové.Fakt hrůza.Tomík celý večer hrál snad kopanou a teď ráno už to také začíná.
Navíc nevim co mám vařit,vůbec nic mě nenapadá,ale manža příde z práce hladovej takže musim přemýšlet,že by ryzoto? 😖 A co vy?Jak jste spaly a jak Vám začíná den? 😉

smardik
19. zář 2008

sarkal ahoj, já spala dobře 🙂 i Tomík spinkal ale ted začíná hrát fotbal 🙂. Musím jet ke tchýni a vůbec se mi nechce a oběd bude určitě u ní tak jsem bez vaření

bora8
19. zář 2008

sarkal ja mávam občas migrény a terz v tomto obodobí si už môžeš zobrať nurofen liquid capsules - doporučila mi ho známa magistra z lekárne - je to liek ktorý ma v 2. a 3. trimestri najlepšie účinky aj u tehotných s najmenším dosahom na bábo - ukazovla mi nejaký výskum, kde porovnávali tieto lieky - ja viem paralen je najlepší ale moc nezaberá.....

a čo to vlastne šiješ? nemáš link - nech sa pozrieme 😉

dejna3
19. zář 2008

Ahojte, ja som spala dnes celkom dobre, až na to, že môj drobček hral futbal aj v noci 😀 a pri každom otočení si zakopkal... Včera doktorka povedala, že je už veľmi nízko, tak snáď sa začne už pomaličky chystať 😉
Na obed som dnes pozvaná do reštiky, kámoška má narodky, ale večeru teda ani je neviem, akú urobím drahému..
Chcem dnes ešte behnúť k detskej dr. a dohodnúť sa, či k nej môžeme chodiť. Je dobrá, chodila som k nej ešte aj ja 😉

sarkal
autor
19. zář 2008

Šiju svatební šaty a veškeré doplňky k nim a ty prodávám přes web,jak jsem byla zaneprázdněná tak teď se k smrti nudim,už aby ten stroj byl 😠 a to sme v opravně připlácely aby to udělaly dříve,že se tím živim a ještě nevolaly.Jasně mrkni na www.svatebnisaty.websnadno.cz
Mě právě nurofen moc nezabírá,tenhle co píšeš ty jsem teda ještě neměla,zkusím se poptat.Jinak nejvíc mi zabíral Ibalgin 400,ale ten teď nesmim takže beru dva paraleny a sice to trvá,ale vždy pomůžou.Teda skoro vždy.

dejna3
19. zář 2008

inak mňa tiež teraz dosť často bolieva hlava, našťastie paralen pomôže...
Jééj, šarkal, no ja si link niekam uložím, mňa svadba čaká budúci rok 😀 😀 😀

smardik
19. zář 2008

sarkal jdu kuknout k tobě na stránky, vdávám se 6.6.2009

sarkal
autor
19. zář 2008

Jasně,že se mrkněte 😉

gabka.d
19. zář 2008

No já na ty stránky taky mrknu 😉 to mě zajímá...

Jinak spalo se mi dobře, až se divím, poslední dobou si ani nepřipadám jako těhule, dokonce jsme večer sexíkovali a je mi výborně!! dnes jdu do poradny tak řeknu dr. že malou málo cítím, mám z toho stres jestli je ok... ☹

bora8
19. zář 2008

no mne tiež najlepšie zaberal nurofen 400 ale tento liek mi zaberá tiež 😉 ....

ia.
19. zář 2008

ahoj holky, tak dnešní noc - hrůza. Na wc asi 150 krát, převalování z jednoho boku na druhý a mimušo mě v noci budilo a jak ležím na boku, tak mám strach, jestli ho tam netlačím, takže spím taková vykřivená, no hrůza. Bolesti žádné, takže počítám že budu rodit tak na dušičky 😝

dejna3
19. zář 2008

gabka, už má málo miesta, preto ju cítiš menej 😉

sarkal
autor
19. zář 2008

gabka.d tak Ti držím palečky ať je vše ok!!Já někdy mrňouse třeba dva dny také moc necítím,jenom třeba hodně málo a nic to neznamená,prostě mají období klidu 🙂

katzi
19. zář 2008

Hulda, no tak u nás sexování občas (ale fakt hooodně zřídka) probíhá, ale je to prostě divný - jednak já už taky nejsem v této fázi žádná gazela, jednak u toho buď mě nebo muže (jak se musí on víc pohybovat) chytne nějaká křeč do nohy, nebo do zad a ve finále se ve mě malá začne vrtět, já se začnu smát a je to v háji 😀 Takže tak.

bora8
19. zář 2008

katzi 😀 😀 😀

sarkal - moc pekné veci 😉 máš šikovné ruky

sarkal
autor
19. zář 2008

bora8 díky!
To je počasí a to jsem dnes chtěla jít k zubařce,všechno už mám jen tu zubařku pořád odkládám a ještě jsem tam prostě nebyla ☹ ,tak doufám,že to stihnu.Tak příští čtvrtek a při cestě se podívám po nějaké mikině na sebe,jinak fakt nevim v čem budu ten měsíc chodit 😒

aji81
19. zář 2008

Ahoj holky, můžu k Vám?🙂. Končím 36tt a už jsem z toho celá hotová. Včera jsem byla u doktora a zatím se nic neděje. Sama jsem se narodila mamče v 37tt, tak by mi vůbec navadilo být v tom po ní, pač jsem byla vpořádku donošená a měla necelé 3kg. Tak uvdíme...Jsem už taková děsně unavená, pořád spím, nebaví mě uklízet ani vařit-chudák manžel🙂. Ted mě z toho pitomýho počasí začalo škrábat v krku, tak cucám nějaké homeopatika ale spíš si myslím, že to bude placebo🙂. Včera v noci jsem měla takovou divnou křeč v břiše, jako bych měla mít průjem, doktor mi řekl že to mohla být kontrakce?!. Vůbec se mi to ale nelíbilo, no na to porodním sále pak asi umřu🙂. Jinak mě bolí pod žebry, špatně se mi dýchá. Je mi celkově šoufl!🙂. Asi bych měla říct, co mi není bylo by to kratší🙂))). Aji

smejko1
19. zář 2008

ahojte, tak aj ja som uz v klube nespavosti..... a ked zaspim snivaju sa mi priserne sny.... na pravom boku sa syncekovi nepaci tak len na lavom vystreta ako doska, aby som ho netlacila.... a to som v 31 tt fakt neviem ako to bude o par tt 😕

aji81
19. zář 2008

smejko: O dalších pár tt to bude s tím spaním ještě horší🙂. Mimi Tě bude v noci tak kopat až nebudeš moc spát ani na boku, pač tam ucítíš na straně nožičku, jak se vyboulí a to se fakt nedá!. A když , Ti dostane podruhé za noc škytavku a klepe se ti tím pádem celý spodek asi 20minut, faaaaakt superrrr 😉

gabka.d
19. zář 2008

Tak jsem doma, vzala jsem to přes kadeřnici na objednání, ať jsme na ten porod šik 😀 vzala mě za týden, takže to bude dobrý.
Všechno je v pořádku, srdíčko jsem viděla, tak jsem klidná a malá se u dr pěkně vrtěla, až to bolelo a doma dělá že tam není 😅

sarkal
autor
19. zář 2008

gabka.d tak vidiš,že je to dobré 🙂
aji81 vítej!Já od pondělka začnu pít maliníkový čaj,už to bude 34tt tak jdu do toho.Jen doufám,že to alespoň trochu pomůže malému na svět a taky mě až na ten svět bude lézt 😒 .
Jinak bych se teda vůbec nezlobila kdyby se narodil třeba v 37 nebo 38tt,to už bude stejně připravený a už teď má téměř 2500g 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru