Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

katzi
19. zář 2008

Aji, mělo by mít - je tu o tom někde i diskuze. To lněný semínko má být jeden z takových usnadňovačů porodu -jak jsem psala, má vytvářet v těle takový jako hlen a mimčo má pak dobře vyklouznout ven.

sarkal
autor
19. zář 2008

aji81 taky si říkám,ale zas ať tam ještě ty tři týdny vydrží.Já si jako myslim,že to byli poslíčci,ale v tomhle stavu nevim,protože to mě tam píchne,tam zabolí,tam mě vezme křeč takže těžko říci. 🙂

acinka
19. zář 2008

Já jak se znám, budu po cestě hysterčit a jen co vlezu do nemocnice budu jen koukat, minimálně mluvit (spíš nemluvit) a klopit oči...ještě že tam bude manža se mnou...si o mě budou myslet, že jsem retard 😀 Taky se bojím toho, že se v tu chvíli budu bát jim říct o tom, jak jsem poctivě masírovala hráz a že kdyby to šlo, aby mě nestříhali...neřeknu to a oni pak udělaj šmik...musím to říct manžovi, aby jim to řekl 😀 katzi to asi fakt bude ta zátka, máš stěstí, že to má "barvu"...já myslím, že mi už taky odešla...anebo to bylo jen větší a hustější množství výtoku...čert ví...to neřeším. Sarkal, klidně to mohli být poslíčci!

acinka
19. zář 2008

Gabi hlavu vzhůru! Tyhle nenálady já mám teď furt! A jak mě pořád něco bolí, tak ležím jen pod peřinou a čumím na bednu! A když mám poslíčky, tak mě manža najde vždycky ve vaně a pak mě loví...a to doslova...sem taková neohrabaná 😀

katzi
19. zář 2008

Acinka: já taky s doktorama neumím moc mluvit a nechám si hodně věcí líbit. Ani bych až tak nemusela možná mít manžela na to finále porodu (kdyby nechtěl), ale před tím jo, aby mi dělat takovýho jako prostředníka, ozval se kdyby něco a tak. Bývám na sebe často naštvaná, že jsem jak malá. Pořád s tím a se sebou bojuju.

acinka
19. zář 2008

Přesně! taky tam manžu potřebuju hlavně kvůli tomu, aby za mě všechno vyřídil...i když se vidím, jak mu pak raději ještě říkám...Nic neříkej, bude to trapný! Je to děsný, nemám ráda tyhlety věci, vyřizování a zařizování, kontakt s cizíma lidma...no nic musím si jít lehnout, sem se najedla, tak ať se to uleží nebo to zas vrhnu ven 😖

animatua
19. zář 2008

holky tak si napiste porodní plan, a do nej ze si neprejete nastrih hraze.. ja to tak mam, protoze je me jasny ze pri bolestech taky nebudu schopna komunikovat, manzel sice u porodu bude, ale jistota je jistota..

jinak ja taky ted hystercim, ale je me jasny ze az zacnou ty opravdovy bolesti tak prestanu mluvit a budu se soustredit jenom na tu bolest.. kdyz jsme mela nedavno krece (poslicky?) tak me stvalo i to kdyz na me mluvil manzel, ale nemela jsem ani silu mu rict at je ticho.. takze jsem mu to rekla ted, ze az budu rodit tak at nezvani 😀

Katzi: ze bysme nakonec rodily na obilnaku spolu? 😀

katzi
19. zář 2008

Acinka: to je taky přesný s tím - nic neříkej, bude to trapný. Vážně přemýšlím, že se přihlásím do kurzu asertivity.

Animatua: taky to takhle prožívám - když je mi zle (fyzicky nebo i psychicky), chci mít hlavně klid. Jako že by mi třeba u porodu manžel dělal láskyplně masáž tak to u nás nepřipadá v úvahu - to bych asi vyletěla z kůže 😀

JJ, třeba nakonec budem na sebe na Obilňáku u porodu hekat přes zeď 😉

gabka.d
19. zář 2008

Tak já přítele taky potřebuju sebou, on sice není nijak průbojný takže nebude mluvit za mě, ale je zvláštní, že když je on se mnou tak se nebojím mluvit já.kdybych tam byla sama tak neřeknu ani píp 😅
No nic jdu si uvařit maliník a vlezu pod tu peřinu, a to jsem se ráno probudila docela dobře naladěná a teď, jako mávnutím proutku, úplný opak. sem si říkala jak upeču štrůdl, když přijde skorošvagr a že uklidím, ale prdím na to, uklidím až přijde přítel a pěkně ho zapřáhnu! 😀 jsem to ale potvůrka.....

gabka.d
19. zář 2008

míváte někdo i takové stavy že se vám chce brečet a nevíte proč?a ono to jde úplně samo??

katzi
19. zář 2008

gabko, jo - včara jsem brečela proto, že malá dělala vlnky na břichu a já si představovala, že mi podává ručičku a chce si hrát. Tak jsem jezdila svojí rukou po té vlnce a dojetím bulela - úplnej magor 😉 Nechci se vidět v šestinedělí teda 🙂

gabka.d
19. zář 2008

no jo ale ty jsi měla důvod...třeba malichernej, ale měla. Já nemám vůbec žádný....

sarkal
autor
19. zář 2008

gabka.d já taky!někdy prostě sedím koukám na tv a najednou brečím a úplně nejhůř mi dělá když je ve zprávách nějaká tragédie třeba jak šla maminka s kočárkem srazil ji autobus a ona to chudinka nepřežila,že se stratí nějaké dítě atd.To jdu vždycky jako na záchod a tam se vybulim,to je prostě hrozný tady to

gabka.d
19. zář 2008

no zkoušela jsem se odreagovat prohlídnutím tech svadebních šatů. Šatičky moc pěkné, ale účinek žádný, teď se do té mojí nenálady přidalo právě to bulení... co když ani žádná svadba nebude?už mi fakt hrabe...jdu si zdřímnout...

katzi
19. zář 2008

Gabka, mě to jde taky ale občas i bez důvodu. Kombinace hnusnýho počasí a hormonů dělá svoje. Fakt asi nejlepší je si dělat radosti jak to jde - třeba fakt vlízt pod tu peřinu, kouknout na nějakej film, něco si přečíst, nebo mě taky pomáhá čokoláda 😉

gabka.d
19. zář 2008

já jsem vymyslela místo spánku kosmetickopu chvilku 😉 takže vlezu do vany, dám si masku na ksicht 😅 na vlasy, pak si udělám manikůru (pedikůru musím oželet kvůli břichu 😒 ), vytrhám si obočí, no a pak už přijde přítel, takže bude veseleji, snad

misa84
19. zář 2008

ahojky holky, hlasim se k vam, mam pred sebou jeste mesic, i kdyz tajne doufam, ze honzik bude chtit na svet drive. samo me vzdycky polije studeny pot, kdyz si uvedomim, ze UZ za par tydnu, ale hlavne myslete pozivitne. stejne se tomu nevyhneme, tak proc se zbytecne stresovat predem? na to bude dost casu az to fakt prijde 😉 taky mam vsechny tyhle predporodni neduhy - v noci nespim a pres den bych spala jak poleno, domacnost vazne, pripada mi, ze jeste nemam nic zarizene, nakoupene a pritom to tak neni...ale pozitivni mysleni jeste nikomu neublizilo, tak hlavy vzhuru 😵

lela78
19. zář 2008

Ahoj děvčata 🙂 našli některé z vás při stěrech streptokoka? Mně jo 😠 čekám na výsledky z moči,jestli je i v moči,pokud ano,nasadí atb.hned pokud ne,tak klasika před porodem kapačka s atb.se těším.

katzi
19. zář 2008

kosmetická chvilka je taky dobrej nápad 😉 Já jsem právě sjela tu čokoládu a vyrazím na krátkou prochajdu. Jo a s pedikůrou taky zápasím, stejně jako s holením se kdekoli od pasu dolů 😉 Budu muset zapojit muže 🙂

animatua
19. zář 2008

katzi: ja uz jem zapojila, nohy holi manzel a nehty na nohach taky lakuje on 😀

jinak mam asi stahy, ale nepravidlene, po sedmi min, pak po trech, ach jo..

celkem to ale zacina byt neprijemny

lela78
19. zář 2008

Jinak přidám taky trochu do mlýna. Já se celé těhotenství cítím skvěle,žádné nevolnosti,otoky a tak. Všichni okolo říkali,počkej ten poslední měsíc si užiješ. A ono pořád nic,je mi fajn,spím jak mimi,úklid mi zatím taky jde,klidně bych takhle vydržela až do konce roku 😉 Ale už se těším co za překvapení na nás vykoukne a hlavně to stráááášně uteklo,ani jsem si bříško moc neužila a za chvilku už ho mít nebudu. Přeju vám pohodové poslední dny těhu a rychlé porody. 😵

gabka.d
19. zář 2008

lela ty jsi šťastá žena 😉
tak jsem venku z vany, a jdeme na to 😀 už je mi líp, stačilo trochu horké vody a oblíbená muzika 😉 teď si udělám kakao a tu manikůru, chtěla jsem se oholit tam dole, ale nějak mi to nevyšlo a řízla jsem se, sakra, tak je to tak na půl a zbytek večer dodělá přítel, jenže on má hrozný strach tak snad ho ukecám...
nakonec i ten štrůdl bude 😵

aji81
19. zář 2008

já jsem se taky cítila daleko lépe od toho 6měsíce do ted. Ale ted už je to zase moc, všechno mě tlačí. DLouho nemůžu pořádně sedět, tlačí mě malá do žeber. V neděli se půjdeme podívat na kočárek a když bude ok, tak ho případně odvezeme ještě k tchýni.

katzi
19. zář 2008

animatua- tak že by už? Ono se to pak může najednou zpravidelnit. Odpočívej, dej si vanu a tak. Držím palec. U mě to na porod dnes nevypadá 🙂

sarkal
autor
19. zář 2008

tak jsem si dala dvacet 😀 ,ale pořád sem se nějak převalovala a rovnala polštář takže nic moc.Teď čekám na manžu a nejede a nejede,to je vždycky přijedu za dvě hodiny a nakonec jsou z toho čtyři.Holky já už si sama sebe ani nedovedu představit bez břicha,bude se mi po něm sice stýzkat,ale už se těším až pak všichni někam vyrazíme až si vezmu mé oblíbené oblečení,kozačky na podpadku,jé to bude super.Až si zacvičím a zase se mi bude vše perfektně dělat.Já ani nemůžu uvěřit tomu,že třeba za necelých šest týdnů bez toho břicha budu,je to najednu stranu dlouhá doba,ale zas jak to všechno letí tak je to zachvíly tu 🙂

zvizatinka
19. zář 2008

Ahoj holky, ted jsem vas objevila 😀
Tak u me je to total katastrofa... nohy si sice oholim, nehty na nohou ostriham... ale - predelavame byt a ja se modlim, aby to stihli dodelat do porodu - resp. driv jak do porodu, jeste musime uklidit a pripravit vse pro mimco 😵 kazdy den si rikam "uz aby to bylo" a ono porad nic. No, pristi tyden snad zacnou obkladat, uz tam toho moc nezbyva. Ale hrozim se toho uklidu - to bude mazec.... ted jsem si odvykla cokoli delat, protoze bydlime u tchanovcu, nemusim varit, nemusim prat, ani moc zehlit, pohoda... tak se desim, jak zvladnu ten uklid, je tam bordelu dost 😝

zvizatinka
19. zář 2008

Jinac sezeni jeste jde, ale ne moc dlouho v jedny poloze... navic predevcirem me taaaaaaaak bolela stydka kost 😅 uplne priserne... uz jsem prisla na to, cim to bylo - jsem mela na sobe tehudziny, ale jsou mi uz dost tesny, tak to bylo asi tim 😒 blbe se mi dycha, hlavne v pretopenych mistnostech. Ale jinac je mi stale fajn... 😵 a uz se nemuzu dockat, az budem mit ten byt hotovej. Az budem mit svuj zachod, svoji postel, svoji kuchyn, svoji lednici, pracku, mycku a tak no 😅 😀

blovitc120
19. zář 2008

Animatua, ja som rodila na druhý deň po stave, aký máš teraz 🙂. Začalo to v noci, tak buď pripravená pre istotu 😉

aji81
19. zář 2008

Animatua: tak držím palce at už se Ti to rozběhne a máš to vpoho za sebou!. 🙂

petpet
19. zář 2008

Ahoj ve spolek. No mi prijdou nejshorsi posledni dva tydny, kolem toho 30. to byla jeste "prdel". 😝 U prvniho bylo super, ze kdyz jsem chtela, mohla jsem odpocivat, spat, dat nohy "hore" jak se rika. Ted je mazec, ze do pozdniho odpoledne musim fungovat, nez prijde manzel z prace nebo vytahne syna ven nektera z babicek si teta se strejdou. A jeste diky bohu za ne!!!
Zaha,bolesti celeho podvozku, to vse mi prijde, ze se da prezit, ale clovek uz nestiha s dechem a silou a jeste musi obstarat druhe mrne. Ufff. Ze se budim, porad chodim na wecko, to bymi az tak taky nevadilo, jen neusinat jak tu nektere pak 2h opet a uz je 6 rano a syn se budi 😒 No nic, chybi mi tyden, to uz doklepu 😀 a jak v dobrem rikam "tehotna podruhe na naposled snad" 😅 I kdyz nikdy nerikej nikdy...
Takze se drzte!!! Vzdyt je to krasny stav a ja je mimco venku tak si clovek hnedka rika, ze v tom "hotelu all inclusive"u vas to taky nebylo spatne 😉 Aspon se miminko samo najedlo, nemuselo se prebalovat, koupat a co ja vim 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru