Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

adriana33
19. zář 2008

ahojte dievcata 🙂 , ako som slubila: mala Saska sa narodila v stredu o 7.33, je to drobcek: 48 cm, 2800g. Mame slabsiu novorodenecku zltacku, uvidime ake vysledky budu zajtra. Inac je zdrava a v poriadku. Je nadherna. 🙂 Mliecko sa mi este nerozbehlo, zatial len prikladame a prikladame, az ma bolia bradavky, dufam, ze do nedele sa to rozbehne, lebo mi mala vela schudne. Inac cisarsky porod je... no prvych 5 hodin som mala hrozne bolesti, ale potom, to uz bolelo menej, dnes uz beham, ak sa to da tak nazvat 🙂 len nesmiem kaslat, velmi sa smiat, kychnut, a dost blbe je to aj na WC 🙂 ... ale vydrzat sa da vsetko, len nech sme zdravi 🙂

dakujem, ze ste na mna mysleli a prajem vam, nech vam to rychlo zbehne, nech uz malych drobeckov mate doma 😉

inac je to uzasny pocit... stat sa mamou 🙂

animatua
19. zář 2008

holky tak asi fakt rodim...

mam zatim nepravidelne kontrakce, po 5 min, po 6., pak po 3, pak treba po 17 ... zacina to ale dost bolet.. do porodnice pojedu az se to nejak zpravidelni...

manzel uz nastesti prijel domu, sel dat detskou autosedacku do auta 🙂

tak nam drzte palce..

zvizatinka
19. zář 2008

Ani, tak drzim palce 😉 at to dopadne uplne nejlip jak to jen jde 🙂

Adri a Tobe k male Sasence gratuluju 😵

sarkal
autor
19. zář 2008

adrianka33 móóóc Ti gratuluji k holčičce,to je dobře,že je vše vpořádku!!Tak už to máš konečně zasebou!!! 🙂
animatua ty jo,tady to je normálně v přímim přenosu.Tak jak večer nenapíšeš tak je to jasné,držím Ti moc palečky ať je to co nejrychlejší a pokud možno co nejméně bolestivé 😉

adriana33
19. zář 2008

animatua, drzim palce 🙂

zvizatinka dakujem 🙂

acinka
19. zář 2008

Animatua, téda! Tak přeji, ať už je to fakt ono a ať je to brzy za tebou 😵 😵 😵

animatua
19. zář 2008

holky dekuju, budu vas informovat 😀

acinka
19. zář 2008

Já jsem napjatá, jak kdyby to přišlo na mě...ježíííš, co já budu pak dělat??? 😅

buffinko
19. zář 2008

animatua, drz sa 😵 prajem ti rychly a co najlahsi porod. celkom pekny datum 19.9. 😵

gabka.d
19. zář 2008

Animatua i já se přidávám s přáním rychlého porodu a zdravého mimi 😵
Adriana33 gratuluji k holčičce. 🙂

zvizatinka
19. zář 2008

Aci a ono to prijde, nebude to dlouho trvat 😅

acinka
19. zář 2008

No právě...se snažím nějak psychicky připravit...ale je to marný...kor když tu sedím u pc a nedá mi to pročítat různý diskuse...jako třeba Jaký byl porod...jééé, teď říkali, jak ženská kdesi v ČR porodila své 8. dítě...klobouk dolů...asi to nebude taková posera a histerka jak já 😀 😀 😀

aji81
19. zář 2008

ty vado holky, já jsem taky jak na trní. Hlavně at má Ani rychlí a co možná málo bolestivý porod!. Tady jsem slyšela o té paní co porodila 8. dítě, fakt dobrá. Když každá je jiná, mamča měla známou která říkala že by klidně mohla rodit pořád, že je tak dobře stavěná, že to vždycky vyprdne, žádnej nástřih a je jí hej...🙂

acinka
19. zář 2008

Já chci taky jen "vyprdnout" 😀 Nic no, jdu udělat štrůdl, aspoň převedu myšlenky jiným směrem 😉

gabka.d
19. zář 2008

aci já jsem taky pekla štrůdl 😀
a sestra té paní co má 8 dítě jich má 9 😲 mazec... jak já jsem se divila když jsem tenkrát zjistila, že přítel má 4sourozence..

acinka
19. zář 2008

No však si mě na něj navnadila ty...šla jsem odpoledne na procházku na zahradu, nasbírala jabka a upekla 😉 Jo to jsem pak taky slyšela, že její sestra jich má 9...to je mazec!!!! Co ta Ani...ona fakt asi rodí, že se neozývá 😵

lela78
19. zář 2008

Holky,ještě jeden dotázek. Od kterého týdne jste chodily na monitor+ctg? Mně přijde,že když si u mé ,,milé" gynekoložky nic nevydupu,tak mě nikam ani nepošle 🙄

animatua
19. zář 2008

tak ja fakt rodim,...

jedu do porodnice

uff uff uff
mam porad nepravidleny kontrakce ale doooost to boli....

kristi
19. zář 2008

animatua: tak at to mas rychle za sebou 🙂

acinka
19. zář 2008

Drž se, holka 😉
Lela, chodím od 36tt..můj dr. má monitor, jinak se pak posílá do porodnice na monitor.

misic
19. zář 2008

animatua tak to zavidim, u aj ja by som chcela ale to moje nie a nie ist von...
drzim palce nech je to rychle a nech ste obaja v poriadku!!!!! 🙂

misic
19. zář 2008

lela78: mna na ctg posielaju az teraz ked som po termine...

misic
19. zář 2008

petpet: pozeram, ze ty si na tom podobne ako ja... ja uz prenasam 5 den a cakam a cakam a tomu drobcovi sa nechce von asi sa mu tam v tom "hoteli" paci 😀 😀

gabka.d
19. zář 2008

animatua, sice pozdě, už si to asi nepřečteš, ale taky přeju lehký porod a zdravé miminko 😉

gabka.d
19. zář 2008

acinko ty se máš, že máš jablíčka pěkně po ruce.. to my máme jen v mrazáku a ještě náhodou, jeli jsme s přítelem o prázdninách od babičky z brna, nejezdíme po dálnici, a v nějaké vesničce jsme jich tam koupili asi 15kg za pár kaček..úplná náhoda, ani už nevím kde to bylo...a zásoba se zužuje ☹

misic
20. zář 2008

ahojte tehulky
no dnes v noci som nemohla zaspat, skusala som aj po sediacky ale zaspala som az okolo pol3. No hroza, dufam,ze to nebude teraz pravidlo, lebo doteraz som so spanim nemala problem, vzdy som sa poskladala tak, ze sa dalo v poho pospat ☹
animatua to ma mozno uz aj za sebou 🙂

misic
20. zář 2008

adriana33: Blahozelam k BABäTKU!!!! 🙂

sarkal
autor
20. zář 2008

Ahoj holky tak já dneska spaní ok!Jsem celá nějaká čilá takže jdu uklízet celý barák a večer udělám ještě nějaké střihy na šaty.To to utíká,zase sobota.Už aby bylo tak polovina října!Já dneska budu vařit mrkvovou omáčku s bramborem,mám na ní už asi týden hrozno chuť.Tak se holky držte!!
Jsem zvědavá na animatua až nám sem napíše 🙂

gabka.d
20. zář 2008

Ahoj, mě se spalo dobře ale usnout jsem nemohla a ráno se mi zdál děsnej sen...úplná noční můra, ještě že je sobota a je tu se mnou přítel 🙂
čilá teda nejsem vůbec, musím žehlit, mám jen pár kousků a ani tak se k tomu nemůžu dokopat, hrůza 😝
Sarkal, to jako dušenou mrkev?tu bych si taky dala, miluju ji 😉

smardik
20. zář 2008

lela já půjdu na monitor poprvé příští týden a to budu 35+1 a má ho ordinaci můj doktor tak přímo tam jinak by mě poslal do porodnice kde chci rodit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru