Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

aji81
22. zář 2008

já mám ted už 16kg navíc, ani nevím jak je to možné. Jde to samo🙂. Takže počítám, že to bude tak ta dvacka...Sice všude píšou, že v 9.měsíci se váha ustálí, tak uvidíme...Já jsem taky zvědavá, zda poznám ty poslíčky, minulý týden jsem měla něco jako takové bolesti, tak jsem myslela že se třeba připravujeme ale už dlouho zase nic. Když si vezmu, že jsem se mojí mamče narodila v tuhle dobu, tak taky doufám že to bude dědičné. Ikdyž ona i tak trpěla prý jak prase a to jsem byla malá 2900g. Vždycky to její vyprávění miluju🙂. Říkala, že jí bylo jedno at klidně umře ale at už je po bolesti🙂. A když jsem byla venku, tak měla pocit že se znovu narodila🙂. A pak další "radost" -šití!!!. Jdu příští týden do porodnice na první návštěvu, tak jsem zvědavá na jejich chování, zda mi budou něco vysvětlovat a ptát se mě, na ten porodní plán?...Si tam asi napíšu, že nástřih budu chít jen v případě nutnosti!!!, někde to dělají automaticky aniž být nemusí-to mi příjde jako nesmysl. A to šití, mi může taky píchnout jen lokálku ne?.Si to tady plánuju a nakonec, se mi zvýší tlak tolik, že půjdu pod kudlu hned a bude po ptákách 😀

hulda
22. zář 2008

Acinka, díky za radu 🙂 .
Jinak si myslim, že ten podzimní termín porodu je naší velkou výhodou, do jara se s těmi kily navíc dá něco udělat 😉 . Teda já na to aspoň sázim, mam už nahoře 16kg! 😠

aji81
22. zář 2008

kvetulda: Podle toho, jak dlouho máš od vynechání menstruace!. Já jsem si test udělala od druhého dne a pak za dva dny šla k doktorovi ten ale na UZ ještě nic neviděl a vzal mi krev na HCG ale to bylo také nízké...A asi pak za týden už byl na UZ vidět gestační váček. Si zavolej k doktorovi a sestřička TI poradí!. Jinak gratuluji🙂

kvetulda
22. zář 2008

aji: Dneska je to šestý den, kdy měla dorazit mrcha. Ale celou dobu mi vycházely testy negativní, až dneska konečně vyšel! 😵 Takže když půjdu až příští pondělí tak tím asi nic nezkazím, viď? Jinak děkuju! 😵

acinka
22. zář 2008

Hulda, není zač 🙂 Uritě, kila půjdou dolů v pohodě a do té doby to prostě zamaskujeme kabátama a bundama 😀 Aji, já právě si chtěla porodní plán sepsat a pak sem se na to vyprdla...mám z toho takovej pocit, že hned budu brána jako "problémová", co si tady plánuje a neví vlastně co, když to ještě nezažila. Klistýr se dá snad přežít, holení chci zvládnout sama doma před odjezdem, co se týče nástřihu, chci jím jen říct že jsem masírovala že bych byla ráda, kdyby ho opravdu vykonali jen když bude hrozit natržení. A až malou vytáhnou, napřahuju ruce...snad pochopěj, že ji chci hned k sobě 🙂
Kvetulda...zavolej si ke svému Dr., řekneš datum poslední MS a ona ti sestřička řekne, kdy máš přijít...mě si objednali na 8 tt, aby už byla vidět srdeční akce.

kvetulda
22. zář 2008

Holky děkuju. Jinak koukám, že se vám termín blíží, tak přeju ať všechno dobře dopadne. Pa pa

aji81
22. zář 2008

acinka: jasný, to zní rozumně!. Klistýr myslím nebude žádná katastrofa, některé maminky říkají, že se na něj docela i těší, pač mají třeba zácpu a tím se jím uleví. TO holení taky myslím ,že zvládnu sama s pomocí zrcátka🙂)). Tak jsem zvědavá, co v té porodnici na mě vybalí!. Juj už aby to bylo!!!. Jsem hrozně zvědavá, jak vypadá!!!🙂. Když jsem byla ve 35tt na UZ tak tam byl hezky vidět ksichtík, a malá byla fakt klásná🙂, roztomiloučká, tak uvidíme.....🙂Kvetulda: nemáš zač, pokud nemáš problémy tak ještě chvíli vyčkej, tak týden a pak si tam zajdi, už by tam mělo být něco vidět. Já od začátku špinila, takže jsem tam naklusala hned. Ty vado, vůbec začátky těhu byla fatk "úžasný". Sice žádné zvracení ale špinila jsem skoro ustavičně do 3měsíce, člověk furt nevěděl jestli to vydrží či ne???. Ale plod byl furt vpoho a normálně rostl, prý jsem měla jen citlivou sliznici, či co...🙂

acinka
22. zář 2008

Tý brďo! By mě asi hráblo z takovýho dlouhodobýho špinění 😲 Taky už se moc těším...přesně, jak bude vypadat...a strašně se těším na to ňufání...jéééjejej, jak já se těšííííím 😵 😵 😵

aji81
22. zář 2008

taky mě málem hráblo!!!! a tehdy ještě přítele taky!!!. Bylo to hrozný, člověk nevěděl zda se rozvine něco co to ukončí či ne...Taky jsem byla u doktora pořád. Pak jsem tam měla zase hematom, no fatk veselé!!!. Ale pak se to nějak ustálilo, naštěstí!.

aji81
22. zář 2008

se holky někde flákáte ne? nebo papkáte???. Já bych si taky něco dala ale z víkendu mi nic nezbylo a nechce se mi vařit. To je hrozný, jak jsem ted líná!!!. Potřebovala bych aby mě někdo obskakoval 😎 . Manžílek si jde po práci ještě pěkně do posilky, takže příjde bůhví v kolik...Už aby mi tu řvala malá, to bych věděla že jsem doma užitečná. Ale takhle furt ty domácí práce: uvařit, uklidit, vyprat, vyžehlit. TO je už fakt vopruz!

dejna3
22. zář 2008

ja sa hlásim do klubu lenivcov 🙂 a dnes obedujem len jogurt, aj tak mi nič nechutí a drahý je v práci, takže sa varením neobťažujem 😀
doktorka mi povedala, aby som sa tento týždeň už začala trošku namáhať a tak, nech sa telo pripravuje... ale keď mne sa tááák nechce.... stačia mi tie schody, čo musím každý deň, niekoľkokrát vyšliapať 😝

aji81
22. zář 2008

no asi tak!!!. Ale kdyby mi to mělo pomoct abych porodila dříve, tak to vydrhnu celý byt!🙂.Začnu s tím maliníkových čajem, kolikrát denně ho mám pít?. Viděla jsem ho i porcovaný.Helette devčata, začala bych víc s tím sexíkem ale mám strach, všude se píše že jak je to tam citlivé, můžete krvácet. To se mi fakt nechce, užila jsem si toho na začátek těhu až až až!!!!

smardik
22. zář 2008

aji já krvácím od 12týdne dodnes ☹ ale malý to zvládá v pohodě i když doktoři neví důvod - první to byl hematom ale ted neví takže mi nezbývalo než doufat že je malej silák a zvládne to a fakt zvládnul doted 🙂 a to doktoři hrozili potratem a předčasným porodem

misic
22. zář 2008

ja som dnes tiez nevarila, upiekla som si nezdrave hranolky, uz ani nepamam kedy som ich jedla naposledy...
a ked su uz nezdrave aspon som ich neprazila ale len tak nasucho opiekla... tie mrazene su aj tak mierne predsmazene, takze trochu nezdraveho jedla na obed 😀 😀 😀

misic
22. zář 2008

bambule, kde ste vsetky???
Upratujete alebo este papkate???
ja sa idem trochu prejst so sestrou a jej malym. 😉

aji81
22. zář 2008

taky jsem slyšela, že to může trvat celé těhu. Ale když to nemá na mimi žádný vliv, tak je to dobrý. Jen to prostě obtěžuje,vid!. Já jsem najednou zase začala špinit v 24tt, pač jsem doma moc uklízela, bylo vedro a já měla nízko placentu. Byla jsem na noc v nemocnici, taky mě strašili předčasným porodem. A taky to malá ustála. Oni jsou ti mrnata silní!. Ty už to máš taky vpoho za sebou. Ted už se může klidně narodit!. 🙂

smardik
22. zář 2008

aji no člověk není v klidu protože neví zda malé opravdu je v pořádku, stát se něco může z minuty na minutu a když se nehýbe dýl - spinká tak plaším 😒. No já Tomáškovi pořád vykládám že ještě musí vydržet protože kočárek přijde až začátkem října a maminka nemá vše vyžehleno a zatím poslouchá 🙂, uvidím zítra na poradně to budou malému poprvé poslouchat srdíčko 🙂

aji81
22. zář 2008

To bude dobrý!!!. Když už Ti to trvá tak dlouho, tak to prostě s miminkem nesouvisí!. To bude výstelkou v těle, kde malý je!. Se neboj, věřím tomu že to je prostě nějaká prkotina která Ti tam dělá bordel!. Já taky plaším, když se mi déle nehýbe a dělám psí kusy aby se mi začala hýbat!!!.Jasný, zítra jdeš na monitor!. Tam Tě uklidní, uvidí hezky pohyby a vlastně srdíčko a vlastně tvou děložní aktivitu. A to přímo krvácíš jasnou krví, nebo prostě jen je to takový hnědavý výtok?

acinka
22. zář 2008

Téda holky, koukám, že snad bylo lepčí to blinkání než toto. Já se svýma nervama bych se z toho šla oběsit...ale jak píšete, mimča jsou fakt siláci a zvládli to, takže klidně hurá do rození 😵 Jsem snědla oběd (zbytek od včerejška) a vytuhla, jako vždy po obědě. Jsem to vždycky záviděla těm mrňatům ve školce, když mi usínali po obědě, teď si to dopřávám taky, a doufám, že ještě dloooohou dobu budu.

bora8
22. zář 2008

acinka aj ja som si teraz dooooobre pospinkala 😵 a idem doraziť jablkovo makový štrúdl 😝 ja sa dneska chystám na veľké povzbudzovanie malej aby si pohla..... tak uvidím čo bude

misic
22. zář 2008

bora: a ako ju ides povzbudzovat?
mas dajaky dobry recept? 🙂

bora8
22. zář 2008

toto som dostala dneska ako odporúčania - tak ich troška skombinujem 😀 :

1.)zkus si dát na ex panáka něčeho ostřejšího to způsobuje uvolnění svalů pánevního dna a obvykle začnou kontrakce.
2.)zkus masáž bradavek.ty vovolávají uvolnování hormonu do krve taky ti ačne tvrdnout bříško.
3.)nechráněný styk.sperma uvolnuje a zvláčnuje děložní branku,která povolí a obvykle praskne plod.obal.
4.)zkus nosit těžké věci.zvedat a zase je pokládat.může prasknout voda.např knížky v igelitce...

misic
22. zář 2008

ta 4.) neni nebezpecna???

ta 2 a 3 sa mi zdaju najlepsie 😀 zapojim manzela 😀 😀 😀
dakujem za rady

bora8
22. zář 2008

no ja sa chystám skombinovať prvé tri body 😀

acinka
22. zář 2008

ty jo, panáka, teda bych tady asi chodila totálně ožratá i po tom jednom 😀 Bradavky jsem zkoušela..nic a ten sex...když já tak nemám chuť... 😅 Teď mi psala kamarádka, má 8 dní po termínu a ve čtvrtek nastupuje do porodky na vyvolání...že by jsme se tam setkali? 🙂 Když já při mý smůle porodím fakt až v říjnu...nechcíííí 😢

bora8
22. zář 2008

za vyskúšanie nič nedáš 😀

acinka
22. zář 2008

to né, no...uvidíme...já si dnes nechala koupit už i to lněný semínko, už se to louhuje, tak uvidíme, jestli to do sebe vsunu...co sem zatím četla...žádný požitek to není. Já už jsem z toho magor, že jsem začala vařit manžílkovi guláš do mrazáku...aby před zapíjením promastil bříško a přežil a dala jsem chladit flašky tvrdýho alkoholu do lednice...snad ta malá prdelinka pochopí, co má dělat...ven, ven, ven!!! 😀

nelinka79
22. zář 2008

ahojte idem sa k vam pridat... ja si pripadam jak slon v porcelane a uz skoro týžden sa citim dost na prd ☹
brusko uz zacina nacvicovat kontrakcie tak chvilami mam pocit ze uz mi to uplne staci.. takze ked sa to skombinuje s tlakmi do konecnika a tvrdnutím bruska tak je to dobra divocina...

bora8
22. zář 2008

ty to ľanové semiačko varíš? 😕 ja ho normálne požujem

acinka
22. zář 2008

No zaliju ho vodou horkou, příprava jak čaj. Bylo to i na krabičce 😉 nelinka vítej 🙂 je ten konec náročnej...u mě fakt především psychicky...páč já už bych chtěla to mít za sebou a v náruči mít to zlatíčko 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru