Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

aji81
23. zář 2008

sarkal: asi tak. Jsem zrovna v 37tt a taky si říkám, že tak by mohla už vylézt nebo alespon za týden a vůbec bych se na ní nezlobila🙂. Když je to stejně zvláštní!!!! Některé miminka vylezou těch 14dní dřív a některé si tam libují ještě 14dní po termínu, jak to??? A to ikdyž už mají zkalenou vodu, a v nemocnici ji musejí propíchávat, nechápu! tak se mi tam přeci už nelíbí a jdu ven ne?...

smardik
23. zář 2008

bora já mám čočkovou polívku ze včerejška a brambory se sekanou 🙂 ale ted přemýšlím co jako zákusek

gabka.d
23. zář 2008

my máme zeleninovou polévku a topinky s bulharkou sýrem a zeleninou 😵 to zvládnu i já 😀 a mám aspoň čas na přípravu, je to hned takže když začnu v 15 tak to je tak akorát.

No ty strie to jsou fakt svině!Ale to zmizne, mamka je má taky a jsou to jen takové bílé žilky úplně malinké teňoučké a to říkala, že vypadala v těhu ještě hůř než já.a má 3děti.jen tchýně je na tom hůř, břicho má vytahané a sice má ty žilky taky býlé ale široké, jenže ona má dětí 5, tak si myslím, že po jednom miminku to nemůže být tak strašné, na laser bych se vyprdla, pod pupkem to schovají plavky a kalhotky..to až po druhém mimču bych uvažovala o laseru.

sarkal
autor
23. zář 2008

smardik já budu dělat taky sekanou,už to chystám mňam...
aji81 také to nechápu,že když vidí,že už jde do tuhého tak že nevylezou.Známá(bylo to někdy v srpnu),přesně v osmém měsíci jela ze severní čech s manželem k příbuzným někam na Moravu,dojely a vše ok.V noci jí praskla voda tak jeli do porodnice a ráno se jí narodil krásný zdravý chlapeček.Těžko říci jestli to bylo tou dalekou cestou nebo by se to stalo i tak,doktoři jí řekli,že to mohlo být tou cestou.Ta měla teda výlet co.Malý vážil skoro 3kila no a teď už je to pořádnej kus chlapáka.To má někdo štěstí co.I když já si teda nedovedu představit,že bych za týden měla rodit,ale nadruhou stranu proč ne,že.Ale v tom 37-38tt bych to tedy brala všemi deseti to by pro mě bylo akorát,protože teď musíme ještě stihnout dokončit topení a nějaké ty maličkosti. 🙂

sarkal
autor
23. zář 2008

gabka.d pravda,zaplatím za laser a pak to bude nanovo i když mi teda s manžou zatím druhé nechceme,jsme oba osvč máme baráček na hypo,před sebou ještě 20let splácení a spoustu práce na baráku,takže nevím,ale kdyby se to jako stalo,tak bychom si druhé určitě nechaly 🙂

acinka
23. zář 2008

Já to taky nechápu...proč jako některý děti tam vydržej dýl a některý vylezou dřív... 😠
Sakra! Sakra! Sakra! Holky né že mě bude ještě některá předbíhat! 😀
Aji dala fotečků...máte krásný jméno pro vaše děvčátko...by mi u manži neprošlo 😢

aji81
23. zář 2008

sarkal: taky bych si fakt dala říct, ale mimča jsou tvrdohlavý, líbí se jim tam. Tak holt se už takovému malému mrnousovi musíme podřídit🙂))). Acinka: no s tím jménem....Jsem ho slyšela od kamarádky, ještě když jsem byla ve třetím měsíci a tak jí ted říkáme tak v bříšku ale v reálu jsem přeci chtěla něco střízlivějšího. Ale Lukáš si na to jméno tak zvykl, že si ho zamiloval a přes to nejede vlak...🙂. No, máš ale slyšet babičky-hrůza 😝

sarkal
autor
23. zář 2008

Tak tady prohlížím albíčka miminek,která se narodila jak jsou krásná.Já už ho chci taky,já se snad nedočkám....

buffinko
23. zář 2008

ja som pevne verila, ze nasa mala potvorka vylezie tak v 38tt von, vsetky baby co u nas rodia a mali sme priblizne rovnaky termin ma predbiehaju a ja furt nic. podla utz som uz 40tt a kde nic- tu nic. babo dost rychlo rastie, citim to pomaly zo dna na den. vzdy, ked sme ho chceli pohladkat, tak sa zarylo az ku chrbtici a teraz chuda uz tu prdelku schovat nemoze, tak ju len prevaluje zo strany na stranu.

strie sa mi zacali robit od takeho 30tt, najprv len na spodku brucha a teraz sa tahaju aj vyssie. a to mazem a mazem a mazem. no este tyzden a budem ako spiderman. ale kaslem na to, hlavne nech je ta nasa prdolka uz von a zdrava. a ja si konecne lahnem na brucho a nebudem kazdy den bluvat 😀

buffinko
23. zář 2008

neuverite, ja peciem makovu strudlu, pride dnes kamoska na navstevu. normalne sa prekonavam, ale ide mi to dost tazko...

acinka
23. zář 2008

To věřím, moja bábí si pořád myslí na to, že bude jméno po ní...Marie. Já chtěla vždycky Rozárku či Amálku, ale manža chtěl něco "normálnějšího". Nakonec když jsem otěhotněla, tak aniž bychom ještě tušili, že to bude děvčátko, vybalila jsem jméno a manža...jo, to je dobrý...takže jsme se krásně shodli 😉 Ale tajíme až do konce 😵 😵 😵 Chjooooo...už to asi nevydržííííííím! 😔

aji81
23. zář 2008

jo taaaak ty nepovíš to jméno!!! ty si ale potvůrka 😀 . Určitě je krásně. No, Marie, Maruška je hezký ale přeci jen trošku zastaralé ale to je věc každého. Já jsem taky chtěla Rozárku!!! 😉 ale manžel má trošku komplex, že né zrovna čistě vyslovuje "r" a navíc máme ještě jedno v příjmení, takže to bych mu nemohla udělat 😎 .Já už to taky nevydržím!!!Ted mi ta paní přivezla ten kočárek, jak já bych tam chtěla naložit malou a jet na procházku!!!! 😖 .Ale hlavu vzhůru holky, určo se dočkáme!!!!!

acinka
23. zář 2008

Ale jo povíííím, ale až porodíííím 😀 Mě se Marie nějak extra nelíbí a navíc jsme se s manžou shodli, že se nám nelíbí dávat jména po někom...nový človíček...nový jméno! 😉

aji81
23. zář 2008

tak hupem do porodnice!!!!! 😀 . Jsem zvědavá, co Ti řekne ten pan doktor, po takové době!. Tam už u Tebe musí být nějaká změna ne??!!! Přeci není možné, aby se víc přenášelo než rodilo ve stanoveném termínu!!! 😠

sarkal
autor
23. zář 2008

jo strie to je prevít,jinak se ale také těším až si konečně lehnu na břicho,ruku pod polštář jednu nohu skrčenou k břichu,to bude paráda 😀
Už abych byla v tom 37 týdnu,to už spousta z Vás tady bude mít mimíska u sebe a já budu doufat,že to přijde dříve 😖

dejna3
23. zář 2008

kočky, ja som práve včera niekde čítala, že v súčasnosti až 80% žien prenáša 😝 ☹ 😠

aji81
23. zář 2008

holky, je to divný ale mě se strie ještě vůbec neobjevily-tak a ted jsem to zakřikla 😉 . A to si břicho mažu jak si vzpomenu a to jen dětským olejíčkem. No, třeba se mi ještě objeví... Sarkal: ty poslední týdny jsou hrozně pomalé, se vlečou jak týden před výplatou 😀 . A kor, když pak je člověk doma tak počítá každý den a to pak máš pocit, že den má víc než 24hodin!!! 😒

aji81
23. zář 2008

cože až 80%! to je sakra dost! No, už vidím, že budu dělat psí kusy, abych byla v těch zbylejch 20%!!! 🙂

acinka
23. zář 2008

No sem taky moc zvědavá 🙂
O těch 80% sem to tady už psala...z toho je mi právě zle! 😖 Fuj, já chci být v těch 20%, prosím pěkně 😔

dejna3
23. zář 2008

no veď práve, ja vôbec nemám pocit, že by sa malinké chystalo von
včera mi asi prvýkrát tvrdlo bruško a to som si ani nebola istá, či je to ono 😀 😀
dr. síce vraví, že je už veľmi nízko, ale drobček tam tak môže byť ešte aj 4 týždne ... 😝

ozaj a kde je misic, už sa dnes ozvala? 🙂

sarkal
autor
23. zář 2008

Taky doufám,že budu v těch 20%!
Aji81 to buď ráda,že strie nemáš teď už se Ti možná neudělají a když tak malinko,protože hodně rozjet se to už nestihne. 🙂
Malej tam zas hraje ligu nebo co,to je hrůza co tam vyvádí 😀

gabka.d
23. zář 2008

Holky tak změníme tabulky 😀 dělejte možné i nemožné a roďte!!!! 😀 a dáme to na 50%, teda vy to dáte na 50 a my co ještě musíme čekat déle budeme mít větší šanci, že nebudem přenášet 😀 😅

sarkal
autor
23. zář 2008

gabka.d kéž by..
Tak já jsem oloupala brambory,dala je vařit,upatlala sekanou strčila ji do trouby a teď jsem dokončila kosmetickou chvilku,trochu jsem skryla make-upem velmi nepěkné pupínky,které mě od začátku těhu trápí a né a né se jich zbavit,nalíčila oči atak.Tak se cítím trochu lépe,alespoň když jedeme do města tak ať trochu vypadám 😀
Jak jste na tom vy s těmi pupínky?Já celý život nezažila akné ani v pubertě,maximálně se mi udělal jeden beďar vždy třeba na čele ale za dva dny zmizel,prostě super a jen sem těhotná tak jsem osypaná až hrůza,nejsou to teda vyloženě beďary,ale takové pupínky jako potníčky nebo co a mám je na čele,bradě,trochu na tvářích no hnus a teď i na zádech 😠 takže doufám,že po porodu mi zmizí!!
Proto mi všichni z rodiny věštily holku,že jako bere krásu a prd to teda bude Tomík asi nějakej model 😀

buffinko
23. zář 2008

sarkal, tie pupaciky na tvari su hnus, aj ja ich mam. druha puberta. dokonca mi "zdobia" aj dekolt a to riadne a trosku chrbat. a to som ich tam som ich nikdy nemala.

keby sa mi mali splnit vsetky tipy, ci nosim chlapceka alebo dievcatko, mam maleho hermafroditka 😝. a keby ste poculi, od coho to podla dotycnych zalezi...len ziram.

sarkal
autor
23. zář 2008

buffinko máš pravdu,ze začátku jsem těm pověrám trochu věřila,ale pak jsem se přesvědčila,že je to prostě hloupost.Jinak jako na dekoltu je mám taky 😖 ty pupínky

buffinko
23. zář 2008

mna stve, ze tie pupaky ani nevytlacam a ostavaju po nich take skarede hnede skvrnky. no des, hnus. dufam, ze do buduceho leta sa to trosku spravi a budem moct nosit aj nejake oblecenie s vystrihom. a nebodaj aj plavky? lebo teraz kombinacia pupaky, hnede skvrnky a strie vyzera dost odpudivo

misic
23. zář 2008

cavte baby,
tak kontrolu v nemocnici mam za sebou, ako vidite, stale som tu 🙂 , brala som si sice veci, ale este ma poslali domov.
Vo stvrtok pojdem na prijem a potom uz tej nasej malej bambulke pomozu, kedze sa jej samej nechce...
Bola som aj na ultrazvuku a pytala som sa ci ta nasa mala nie je uz obor, kedze si tam plava uz o 9dni dlhsie, ale dr.povedal, ze bejby ma priblizne 3050g (ale to len priblizne) tak verim tomu, ze nebude velmi velka a pojde von lahko 😅 uvidime... 😀
Inak uz nech je stvrtok, lebo sa normalne tesim, ze tam idem lebo sa tej nasej malej neviem dockat!!!!!
😀 😀 😀

acinka
23. zář 2008

tak to je fájn! 😉 A pěkná váha, to půjde samo 😉
Holky...věříte, že sex fakt může nastartovat porod?

misic
23. zář 2008

buffinko: len vydrz, pozri v akom tt som ja, neboj sa babo pride, ale viem ako sa citis, mne to cakanie uz tiez ide poriadne na nervi 😀 😀 😀
ale zase, ked sme vydrzali 9 mesiacov tak tych par dni zvladneme 😅

dejna3
23. zář 2008

misic 😵
acinka, asi ako u koho ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru