Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

sarkal
autor
13. zář 2008

Taky si říkám,že určitě nemám to štěstí,že bych měla tak rychlí porod.No zatím je to poměrně daleko tak si to nějak nepřipouštím,ale uteče to a pak už budu jen čekat,jen doufám,že nebudu přenášet,protože nechci aby mi porod vyvolávaly,slyším na vyvolávaný porody jen to nejhorší,tak jsem zvědavá.Od 34týdne začnu pít čaj z maliníku,jen doufám,že ho budu moci vypít,koupila jsem si před časem čaj pro těhotné a ten prostě nemůžu,okamžitě se mi z něj zvedne kufr 😝 tak doufám,že maliník snesu a snad pomůže 😒

natali.m
13. zář 2008

jo, tak to nejsi sama, já jsem si koupila ten granulovaný čaj a taky se mi z něho dělá pěkně špatně....a na co přesně je dobrý ten maliník, že se tak hloupě ptám?,, 🙂

dejna3
13. zář 2008

Ahojte kočky, tak dnes sa konečne ochladilo a namiesto toho aby som skákala od radosti mám ďalší problém: obuť si ponožky a tenisky ! 😀 😀 😀
Z hrôzou som zistila, že aj oblečenia na tieto chladnejšie dní mám pomenej, už sa totiž do ničoho nanavlečiem a kupovať si nejaké veci veľkosti XXL na tých pár dní proste nemá zmysel 😒
Už aby to bolo za nami 🙂

natali, malinikový čaj by mal vraj pomocť pripraviť pôrodné cesty

gabka.d
13. zář 2008

holky tak chvilku pauza, kuchyň mám tak napůl 🙂 ještě vytřu a hurá na obývák, ale to musím počkat až miláček vyvrtá 4 díry do zdi...vrtačka je ještě v autě tak nevím 😠
já už ten maliník piji, zatím jen 1x denně, ale už zvýším dávku 😀 , prý je to dobré na hladký průběh porodu, na otevírání a tak... snad pomůže alespoň psychicky 😉

gabka.d
13. zář 2008

dejna3 to máme stejný problém ponožky mi obléká můj a když není zrovna po ruce tak je to bojovka 😅
A oblečení taky kupovat nebudu, já jsem xxl i tak 😀 , vlastně nad mojí váhu před těhu mám 4kg , tak snad to zvládnu s tím co mám

dejna3
13. zář 2008

gabka, ty si dnes ale akčná 🙂
ja som mala v pláne oprať vecičky pre mimi, ale priateľ ma ťahá k jeho babke, majú 7 malých mačiatok a ja proste mačky milujem, tak neviem, koľko toho zasa dnes stihnem 😀

natali.m
13. zář 2008

teda, tak to si ho koupím taky a snad ho budu i poctivě pít... 😀 jinak k těm ponožkám: mě teda nohy neotékají, ale obléct si je je pro mě zážitek, nějak se přes to břicho nemůžu dostat k nohám.... 😀 😀 😀

bianca
13. zář 2008

hojte.Mozem k Vam?

dejna3
13. zář 2008

no mne začalo rásť bruško až po 5. mesiaci, čiže na jar som nosila ešte veci z pred tehu... teraz mám ale o 16kg viac, takže to už asi nepôjde 😀

gabka.d
13. zář 2008

dejno, mojeho jsem teď postavila ke dřezu a já odpočívám 😀 , taky miluji kočičky, máme i jednu doma, ale nevím jak to bude až se malá narodí, pořád se utěšuji, že se to zvládne, ale jak vidím to naše čertidlo, tak se obávám, že nezvládne... ☹

gabka.d
13. zář 2008

hoj bianco, jen pojď 😀 co trápí tebe??

Holky to není možné, můj se oblékl a šel pro tu vrtačku 😨 🙂

gabka.d
13. zář 2008

tak já jdu nacpat pračku a vytřít a zas přijdu až budu funět jako lokomotiva 😎

dejna3
13. zář 2008

bianca, len sa pridaj a napíš, čo všetko Ťa trápi 🙂 tuším máme rovnaký termín...

ja tiež namám opuchnuté nohy ale presne tak, to bruško už proste zavadzia pri všetkom... a viete čo je nejväčšia sila? ja neviem odhadnúť, kde mi končí a čatsokrát nim do niečoho narazím 😀 😀 😀 , potom sa vždy naľakám a ospravedlňujem sa drobcovi 😔
ja som bola pred tehu dosť chudá a zmestila sa sa do každej škáry a mini-uličky, proste som si robila skratky rôznymi spôspbmi pomedzi odparkované autá kde bolo napr. 40 cm priestoru... a teraz si nejako nemôžem zvyknúť, že už tam nevôjdem a potom hádžem spiatočku. musím vyzerať ako blázon 😀 😀 😀

bianca
13. zář 2008

gabka.d hoj.V noci nespavost,bolesti klbov,strasne bolesti lebo mimino tlaci na krcok a teraz aj dokonala lenivost.Inak pozeram ze si s OV.S ktorej casti?Ja Dubina

bianca
13. zář 2008

dejna3 tak ten problem mam aj ja a hlavne pri otvarani dveri neodhadnem sem tam vzdialenost 😅

dejna3
13. zář 2008

gabka aj my sme mali doma do minulého októbra kocúrika a ešte si určite nejakú mačičku zaobstaráme, ale až keď mimi podrastie, ono by to bolo dosť náročné mať naraz 2 rôznych nových členov rodiny...
ale pokiaľ máte mačičku už dlhšie, tak by som sa toho neobávala 😉

sarkal
autor
13. zář 2008

Vítám Tě bianca!!
Jak píše gabka.d maliníkový čaj má připravit porodní cesty a usnadnit porod,tak snad na tom něco pravdy bude a pomůže nám 😅
S těmi ponožkami mám to samé,hrůůza,ale zatím to zvládnu sama,jen se u toho zadýchám a boty mám nazouvací takže to zvládám ve stoje 😀 .Já dnes také uklízím,už jen zamést koupelnu a vytřít celý dům a taky uvařit oběd a pak se vrhnu na šití kapsáře a peřinky a polštářků tak jsem zvědavá jestli to vše zmáknu a odpoledne jedeme ještě za taťkou do nemocnice.Dneska se kupodivu cítím dobře a mám ještě dost energie,ale doufám,že vydrží 😖 .
Jinak já oblečení moc neřeším,koupila jsem si tři tuniky,dvoje značkové tepláky a to nosím všude.Nedá se svítit,ale já nic drahého kupovat nechtěla a nechci tak si myslím,že vydržím s tímto a riflovou bundu nosím rozepnutou a s kabátem to bude taky tak,prostě už teď na ten měsíc a půl nechci nic kupovat,protože co pak s tím a navíc po porodu chci zhubnout ještě něco víc co než co jsem nabrala v těhu 😒 tak snad se mi to podaří.Taky jsem ráda,že už se ochladilo,léto jsem teda zvládla suprově a to jsem z toho měla strach,ale fakt těhotenství sem na sobě vůbec nepocítila,koupala jsem se v bazénu atd. prostě super jsem si to užila,ale teď kdyby mělo být léto a ty vedra tak teda nevim nevim....

bianca
13. zář 2008

dejna3 tiez neviete pohlavie?Nechcete?

natali.m
13. zář 2008

no já jsem taky ted nacpala pračku, za dnešek už druhou a měla bych aspoň vytřít, tak uvidím, jestli se přemluvím... 😀 můj to sice nerad vidí, když lítám s hadram po baráku,ale samo se to asi neuklidí, tak uklízím když není doma a on mi pak vyhubuje až se vrátí 😉 a jak zvládáte nákupy a cestování?já totiž nic moc a nejvíc se bojím, že bych měla začím rodit ve škole při přednášce, to fakt neeee. 😕

bianca
13. zář 2008

kinderka a budete niekto skusat aj homeopatika?

natali.m
13. zář 2008

bianca: s těma homeopatikama, pokud jim věříš, mám tu zkušenost, že zabírají, je to spíš otázka placeba, ale hlavně že funguje, jinak já jsem dělala 4 roky v lékárně, takže jsem z homeopatie vyléčená... 😖

bianca
13. zář 2008

natali.m ja som zdr.sestra a daco o tom tiez viem 😉

ia.
13. zář 2008

ahoj holky, tak já jsem teda byla až do pondělí úplně v poho, samozřejmě že spaní na pytel, ale to skoro celé těhu, páč první 4 měsíce jsem útrpně problila, zbytek zase "pročůrala", to, že chodím v noci co dvě hodiny čůrat už beru jako normoš stav, no od té doby co mi přestalo být blbě tak supr těhu, malé bříško a tak, jenže v po mi dr řekla že jsem připravená a můžu prakticky porodit kdykoliv a to začlo! Furt se hlídám a kontroluju, každé ráno si říkám "tak dnes?", no prostě na pytel pane stavitel. Navíc dneska v noci asi díky sexu s manžou a jeho unikátním spermiím🙂 jsem dostala brutus kontrakce po 8min spojené s křížovými bolestmi, takže mňamka, trvalo to dvě hodky, tak jsem se přesunula do obýváku, at ho neruším i když to bylo stejně fuk, pže jsem ho vzbudila a říkám "asi budu rodit" a on "tak až pojedem, vzbuď mě" a zas usnul, no podpora jako prase🙂, ale stejně když jsem měla ty bolesti tak jsem byla radši že jsem sama, chce být u porodu a já začínám přemýšlet, jestli ho tam přežiju 😅 , no a představte si, jak se tak těším z těch 8 min kontrakcí a čekám, až se zkrátí na 5min, ať můžem vyrazit do porodky, tak najednou to přestávalo nabývat na intenzitě, a ubývalo a ubývalo...až jsem usla a probudila jsem se ráno. Takže zase prd! To čekání je hrozný!!!!

natali.m
13. zář 2008

tak asi víš z čeho je to složené a o jaké koncentraci...ale jak říkám, podle mě pořád lepší než chorobně zobat jiné léčiva, ne?a znám dost lidí co byli spokojeni...

bianca
13. zář 2008

ia. chlap 🙄 🙄 🙄

gabka.d
13. zář 2008

bianco já jsem z Mariánek, na Dubině mám tchýni u intru (interspar) 😉

no tak snad se to opravdu zvládne, jenže ona pořád bere hračky co jsou v postýlce...říkám si že to pochopí až uvidí malou že to není její, ale nevím nevím, asi jsem naivní, nemám nikoho blízkého nebo známého komu bych ji dala, a máme ji tři roky od úplného koťátka, ani pít sama neuměla když jsme si ji přivezli...tak to bych se těžko loučila.
Cestování zvládám jedině autem a né moc daleko, ale ještě před 3týdny jsem jela 100km a v pohodě ale teď už vážně néé a nákupy? Vždycky se mi chce a pak jak tam jsem tak za 20min už chci jít domů...strašně mě bolí nohy, jako bych ušla tůru.
A břichem taky narážím, do sporáku a dřezu 😀

natali.m
13. zář 2008

ia: no teda, tomu říkám podpora.... 😀 taky mě to občas po sexu chytá, ale zdaleka ne tak jako tebe...no mám ještě čas...jinak s tím čůráním, já ho mám taky jako hodinky, v noci co 2 hoďky.... 😀

dejna3
13. zář 2008

bianca, chceli sme vedieť, ale naše hyperaktívne bábo je v neustálom pohybe, vrtí sa a kopká a dokonca ani na 3D utz si doki nebol pohlavím istý... povedal nám, že pohlavie s tým, že to nemáme brať 100%, lebo ani on sám si nie je istý 😀 No a keďže to na tom 3D nevyšlo, už sme to nechali na prekvapko a v 30tt som sa už ani nepýtala ... Inak fakt netuším - všetci mi podľa všelijakých tých rôznych povedačiek tipujú opak toho, čo videl doki, tak som už veľmi zvedavá 🙂
a aké homeopatiká? je niečo na uľahčenie pôrodu?

bianca
13. zář 2008

gabka.d kde budes rodit?

inak my cestujeme kazdy mesiac 370 km autom domov na Slovensko a spat.Chystame sa este aj teraz tam som zvedava 😀

gabka.d
13. zář 2008

Bianco ve Vítkovicích

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru