Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

dejna3
26. zář 2008

bora, tie "šťastnejšie" už asi áno 😀

natali, no mne zasa v nemocke povedali, nech som rada, že ho tak cítim, oveľa horšie by to bolo naopak 😉
ale je pravda, že keď to trvá niekoľko mesiacov, tak to už občas aj ide na nervy, mnohokrát si neviem nájsť polohu ani na sedenie, nie to ešte na ležanie. Čím je väčšie, tým tie kopančeky viacej bolia a najlepšie je, keď jem a bábo mi nožičkou masíruje okolie pupku 😀 😀 😀 Ale zasa blízke okolie má o zábavu postarané, všetci mi čumia na bruško (kope totiž viditeľne) a rehocú sa na krpcovi... 😀 😀 😀

gabka.d
26. zář 2008

ahoj, no tak dnešní noc hrůza 🙄 usla jsem až ve 2,30 a z postele jsem se vykopala teprve před 20minutama 😝 a právě snídám 😅 kdybych nečekala návštěvu tak spinkám ještě teď 😀 ale musím to tu dát trochu do kupy,
dejna: takhle hodně kope naše malá vždycky ve vaně, to mi skáče břicho na všechny strany..u jídla se nesmím naklánět nad talíř, to vždycky stvrdne břicho..

Jinak dneska nám tu konečně svítí sluníčko 😎 , sice jsou i mraky ale takové bílé, né ty dešťové, tak se konečně půjdu projít, v tom dešti jsem šla max. pro pečivo..

sarkal
autor
26. zář 2008

Ahoj holky.Tak já jsem do teď pracovala a dnes už mám volno tak jdu vařit.
Jinak dnešní noc jako ušla,do dvanácti jsem spala,pak wc no a pak až kolem šesté jsem se probudila a už sem neusnula.Jinak mrňous taky řádí jak ztřeštěnej,manža vždycky jenom kouká asi nechápe 😀
Tady je dnes také krásně.Dneska jedeme s manželem k tchýni,hm celé mé těhotenství se nzajímala,mě osobně se ani jednou nezeptala jak mi je,vůbec jestli je Tomík vpořádku a tak,prostě nezájem a teď když ví,že se Tomík už brzy narodí tak najednou samá pozornost,samozřejmě,že já ji nezajímám,jen si myslí,že k ní potom budu Tomíka dávat atd.,ale to se plete.Chtěla koupit zavinovačku do autosedačky,ale já vím jaký ona má vkus tak tam raději jedeme,vezmeme nootebok a já jí ukážu zavinovačku,kterou chci na internetu a kdyžtak se teda objedná když jí mermomocí chce koupit,nechtěla bych vidět co by přinesla kdybych jí to nechala koupit samotnou.
Co budete vařit,nebo už vaříte?Já budu dělat vepřovej guláš,taky si musím nalakovat nehty a trochu se namalovat a zamaskovat pupínky,jinak nemůžu vyjít na ulici.To máte vždycky vidět mojí mamku když jí říkám,že si ještě musím nalakovat nehty atd..,vždycky "ono tě to pak přejde,to ti bude jedno,že nemáš nalakovaný nehty" jenže já si je lakovat musím,jen díky tomu se mi tak nelámou a tudíž mi trochu vyrostou a alespoň ty ruce k něčemu vypadají.
Jinak piju teda maliník a zatím to jde,sladím si ho medem takže trochu maskuju jeho pravou chuť a modlím se aby mi pomohl a usnadnil porod 😅

buffinko
26. zář 2008

caute baby. ja som dnes vytuhla az o 5.00, som si nemohla najst polohu a cast noci som prepochodovala po byte. no a o 7.30 som uz musela vstavat k dokimu. tam som si pekne vystala fronty ako taka ona a vysledok prehliadky je, ze som pekne zavreta a uvidime sa buducu stredu 🙄 🙄 🙄 🙄 ja uz nechcem a nechcem a nechcem tam ist. a este tam bola kocka, co som ju stretavala na poradni, bola o 2tt menej a potvora uz porodila, bola si dat vybrat stehy po cisarskom 😠

idem sa pokusit pospat si, som uplne ko. a potom snad uvarim sampionovu polievocku, mam chut na nieco teple, ale nema mi kto spravit 😅 zatial sa drzte a porod ma povoleny len evitka, potom som na rade JA. tak nepredbiehajte.

sarkal
autor
26. zář 2008

buffinko tak to Ti držím palce aby ste se příští středu už teda neviděly!! 😉

gabka.d
26. zář 2008

sarkalk, já si taky musím lakovat nehty, jinak se mi lámou, ale až teď v těhu a docela mě to otravuje, nejsem na to zvyklá..a moje mamka je taky OSVČ a vždycky když si lakuju nehty tak říká, že by se taky chtěla tak mít, asi si myslí, že to dělám jen tak z nudy...
A s tou tchýní to máme taky podobně, vzpomene si jen když potřebuje prachy, největší gól byl když jednou přišla ''na kávu'' a slibovala půlku na kočár a pak z ní vylezlo že jí hrozí exekuce a že potřebuje 50 000, bylo po mě, mě o ty peníze na kočár nejde, ale ať drží hubu když ví že je to kec!..celé těhu se nezeptala jak se vede a to věděla, že máme i komplikace..no děs

No jinak vařit se dneska nebude, jdeme na oběd do restaurace, pěkně se projdme když je tam tak krásně 😵

Bufinko, to se poddá, je zase krásně tak choď na procházky a třeba to přijde samo 😵

sarkal
autor
26. zář 2008

Jo jo osvč to nemají jednoduché,bych mohla vyprávět jaký jsou problémy,každý měsíc zálohy na pojistné...stačí zaplatit o jeden den později a hned z toho máš penále,které Ti ale připomenou až v březnu při daňovém přiznání když už je z toho pěkná pálka,když si chceš vydělat pěkný peníze,tak to sice jde,ale jsi v práci celý den atd. atd...Kolikrát já to už chtěla zabalit,hlavně ty začátky byli hrozný.Než jsem byla těhu tak jsem šla do salonu kolem 7 od 9 sem měla otevřeno pak jsem šla domu uvařit a poklidit a pak otevřeno do 17hod. a to jsem tam byla většinou do 18.30,protože si to nějaká zákaznice domluvila nebo sem prostě nestíhala.Jenže pak mi bylo zle(kvůli těhu) tak sem udělala otevíračku po dohodě a je to teď pro mě lepší.Mám víc času a tak.Já mám teda výhodu,že sme udělaly salon z garáže a mám ho vlastně na zahradě,proto si můžu dovolit nejít na mateřskou,jezdit někam a ještě platit nájem tak to samosebou můžu zavřít ☹
Jo nám toho taky naslibovala hory doly i na ten kočár,že přidá a přinesla jen pár oblečků od vietnamců až teď ke konci se začala zajímat i když ne o mě.Já ze začátku taky měla trošku problémy,ale byla to jen hloupost,prostě sem narazila na blbýho praktika a naměřil mi vysoký tlak,hned mě chtěl posílat na nejrůznější vyšetření atd. a ona hned,že prcek nebude normální,že to všechno na něj bude mít vliv....Já z toho byla zničená,protože mi ten doktor dal prášky,na kterých bylo samozřejmě napsáno,že se v těhu nesmí a ona mě jen těma kecama ještě víc potápěla.Naštěstí sem změnila praktika a po každodenním měření tlaku a to sem si dokonce musela koupit tlakoměr se zjistilo,že tlak mám úplně vpořádku a když jí to manža říkal tak nic neříkala a jen se tvářila jako že mi to prostě nepřeje.A teď najednou takový zájem,příde mi to jako by si celou dobu myslela,že to mimčo prostě nedonosím(už jsem jednou potratila) no a teď když už je jasné,že donosím a i kdyby se narodil teď tak by to nebyla žádná tragédie, tak si prostě myslí,že k ní s nim budeme furt jezdit a že jí ho jako budu nechávat třeba celý den a tak,ale to se plete... 😝

dejna3
26. zář 2008

gabka, tak vo vani robí takú divočinu, že až vodu okolo brucha rozvíri 😀 😀 😀

buffinko, mám veľmi podobné pocity 😒 a tiež som už tretiu noc nespala, som total vyčerpaná, lebo cez deň sa mi nedá dospať 😝

bora8
26. zář 2008

kočky ja už som pomaly s tým spaním zúfalá - ja som dneska spala už aj po sediačky

natali.m
26. zář 2008

dejna,:to mi říkali taky, že je dobře, že mimi kope, ale když já to mám v břiše jak v cirkuse, taky se každý směje, když malý vyvádí, někdy se tak zapře o žebra, že se nemůžu ani postavit ani dýchat, no paráda... 😉

buffinko
26. zář 2008

bora, ja sa desim kazdej dalsej noci. som zvedava ako prezijem tuto. dokelu, preco este nemozem porodit??? ☹ zacinaju zaberat tvoje urychlovaky?

natali, ja mam opacny problem, mne sa babo nehybe cely den, az vecer a v noci trochu. to mam zas strach, ci je ok a ci nemam bezat na pohotovost. nejake stuchanie a trasenie bruchom ma nase babo v pazi. ked si najde svoju polohu - zadok natlaceny na mojom zaludku, noha v rebrach a hlava na mocovom mechure, je to fakt "parada" a dokaze takto bez pohybu zotrvat niekolko hodin. volam to joginske polohy.

sarkal
autor
27. zář 2008

Ahoj holky.Tak dnes spaní na prd....
Hrozně to utíká,každou sobotu dělám velký úklid a dneska je "zase" sobota a zase jdu uklízet.Jsem zvědavá jak to bude utíkat poslední dny,mi teď připadá,že nic nestíhám ☹
Ještě,že mám od včerejška oběd jinak nevim sem dneska nějaká hotová,veňku je dnes krásně tak převlíknu postele a budu doufat,že mi to veňku uschne.
Co vy jaká byla noc?

bora8
27. zář 2008

ahoj sarkal.... no ja som dneska bola hore len 2x 😵 takže aspoň aký taký úspech......mne sa teraz tiež nič nechce, miesto toho aby som upratovala tak sedím u compu a ........ 😀

sarkal
autor
27. zář 2008

Přesně tak to mám já,teď sem tedy uklidila horní patro a převlíkla postele,ale sem úplně hotová... 😝
Mě by se jako chtělo,ale sem vždycky hrozně udýchaná a spocená jak vrata od chlíva,tak u toho musím odpočívat u PC 😀

natali.m
27. zář 2008

ahoj holky, no já jsem dneska spala docela dobře, na zácho jsem letěla jen 2x, takže super.každopádně sobota je pro mě taky úklidová, takže hurá na to a jsem fakt zvědavá, kolik toho dneska udělám...

gabka.d
27. zář 2008

AHOJ,já dneska na všechno kašlu,půjdeme zase ven,a pak budu jen odpočívat.začaly mi brutálně otíkat nohy a ruce,svědí to jak čert.a navíc se nám rozbila klávesnice,tak mám tu funkci klávesnice na ploše a na každé písmenko musím kliknout myší 😝 tak se vám ozvu až to budeme mít OK,zatím budu jen číst 😉
tak zatím
,a kdyby někdo rodil,tak hodně sil a zdravé mimi 😵

sarkal
autor
27. zář 2008

gabka.d mě včera taky otekly nohy až jsem měla vytlačenou gumičku od ponožek a to ještě o půlnoci když jsem byla na wc.Mě vždycky pomůže když si dám nohy na stůl,výš jak zadek.

dejna3
27. zář 2008

ahojte, upratovacia čata 😀
ja mám dnes tiež upratovací deň a periem obliečky do mimi postieľky, ktoré mi včera po 5 týždňoch konečne prišli 🙂
júúj, už nech je to usušené, aby som to mohla dať do postieľky 😵 😵 😵

inak toto je už tuším 3 sobota, čo si mimi doobeda dobíja baterky 😀 nekopká, je dobručké, len sa občas pomrví, to ako aby som nezabudla, že je tam 😵 ale veď ono potom bude fičať celý týždeň naplno 😀 😀 😀

sarkal
autor
27. zář 2008

Kde jste všichni?Snad jste to nepřehnaly s úklidem?
Já vytřela a uklidila horní patro a dolní jen uklidila a zametla a vytírání už sem prostě nezvládla takže zítra 😉 ,jdu k mamce na oběd tak až vytřu tak budu relaxovat 😀

ia.
27. zář 2008

čau Šari, já jsem tu, dneska jsem si dala do těla, umyla jsem okna, uklidila, taky jsme byli na velkém nákupu, na procházce, no už fakt nevím čím bych to své dítě vypudila 😀 zítra máme termín, tak uvidíme...u nás v místní hospůdce jsou tento víkend husí hody, takže zítra jdeme na obídek na husičku, zelíčko, knedlíček, mňam mňam, musím toho ještě využít, dokud nekojím 😀

dejna3
27. zář 2008

čo ste všetky "odkapali" od toho upratovania 😀 😀 😀 alebo tozabralo a rodíte 😕

no ja som si dnes zo zúfalstva poplakala 😢 posr.ala sa mi práčka 😠 😠 😠 prádlo síce oprala, ale vôbec nežmýkala 🙄 tak som to musela robiť ručne (podľa možnosti, keďže mám seknuté rebro) 😝 Predpokladám, že moje krásne obliečky sa teraz budú sušiť asi týždeň 😠 ☹ 😖

buffinko
27. zář 2008

ahojte 🙂

tu sa dnes upratovalo, wow. my sme isli na gulas party ku kamaratom a dosli sme len pred pol hodkou. som myslela, ze babo trosku vytrasieme v aute (70km tam a 70km naspat) a snad sa mu bude chciet von, ale jemu sa to pacilo. pekne spinkalo celu cestu a hore je az teraz, ked by som spala ja 😝 este umyjem zubky a padam do postele, dufam, ze sa dobre vyspim, som uplne hotova. na porod to rozhodne nevyzera, takze zajtra sa tu objavim. dobru noc 😉

evitkamalicka
27. zář 2008

ahojte...tak sme zatial stale 2v1

sarkal
autor
28. zář 2008

Ahoj kočky.Tak noc naprd,probudila mě hrozná bolest v krku tak sem si musela udělat čajík,který moc nezabral.
Teď ráno začínám i kašlat a začíná se mi spouštět rýma.To je to čeho sem se hrozně bála abych v těhu nebyla nastydlá nebo nemocná,mám od rána hroznej strach aby to mimču neublížilo tak piju čaj a večer si udělám horkou lázeň na nohy a zapařovák na krk tak doufám,že to bude OK.Teď ještě poklidím a vytřu a pak budu odpočívat a na oběd jdeme k mamce,bude kuřecí plňená kapsa a nezdravé,ale výborné hranolky tak se těším už teď.A co vy?Jaká byla noc?

bora8
28. zář 2008

sarkal v tomto období už môžeš brať aj paralen a iné povzbudzováky.... len sa čo najskôr vylieč, neviem či ti pôjde nadpariť, lebo je to v tehotnosti strašne nechutné......

ia.
28. zář 2008

ahoj holky, tak já jsem taky 2v1, dnes termín, parada, to jsem si celé těhu říkala že určo nebudu přenášet.....uklízení ani mytí oken nepomohlo, takže už to prdííím a budu jen odpočívat. Dneska je nádherně, jdeme s manžou na husí hody a pak se někde projít, musíme toho využít, dokud je hezky. No raděj bych někde courala s kočárem..chjo.
Jinak spaní na pytel, furt jsem se budila.

sarkal
autor
28. zář 2008

To doufám,že se co nejdřív uzdravim,zatím mi jako není zle jen ta bolest v krku a kašel.To ta ošklivá zima veňku,pak svítí slunko já spařená z úklidu věšela prádlo no a je to tady 😝 Hlavně ať je Tomík OK!Mám právě strach aby to,že já sem nastydlá nějak neublížilo jemu,chjo pořád nějaké starosti ☹

ia.
28. zář 2008

sari, neboj, mimi to dokáže zvládnout!! já jsem byla za celé těhu asi 3x nachlazená a vše v poho, a opravdu jsem kromě pití čajů nic jiného nebrala, horší je, že mám rýmu teď před porodem, mám plný nos, takže se mi asi bude skvěle dýchat a tlačit, ale používám kapky nasivin, ty jsou prý v těhu v poho, mě totiž mořská sůl nezabírá..

vrana
28. zář 2008

Ahoj holky,
tak se taky přidám, už mi to občas začíná lézt na mozek. Každodenní dotazy, jestli už? Rodící okolí, překážející břicho a hlavně ta nevědomost, kdy to teda jako přijde 😅 ...

O rýmě mi ani nemluvte, měla jsem ji teď 14 dní. Mořská sůl taky nezabírala, takže jsem po pátrání prostě nasadila kapky do nosu a díky nim jsem mohla v noci spát, jinak bych se asi udusila. Na porodnici.cz dr. píše, že kapky do nosu jsou úplně v poho a dr. od apolináře taky řekl, že to s nimi nemám přehánět, ale že můžu.

Sarko neboj, mimi neublížíš. Myslím, že je pro něj horší, že se necítíš dobře, než to že si vezmeš paralen a kapky do nosu a zalezeš do pelechu. Tak neboj a vesele kurýruj, ať jsi do porodu fit 🙂.

ia.
28. zář 2008

přesně, vrana má pravdu, než by ses měla trápit, bylo by ti blbě, plný nos, tak raděj pár kapek, příp. paralen, pokud je teplota a vykurýruješ se raz dva, než se trápit bez léků a nic z toho...a v takovém vysokém stupni těhu už nic pokazit nemůžeš, mimi je prakticky "dodělané", nemůžeš ohrozit žádný vývoj důležitých orgánů...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru