Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

sarkal
autor
28. zář 2008

Holky díky moc 🙂
Odpoledne zalezu do postele s horkým čajíkem a snad to vyležím,ještě,že už mám uklizeno.Jinak manža zas v práci,je tu hrozná mlha a na mě padá zas nějaký smutek a depky no fuj..Už aby tu byl Tomík,to bude moc krásný.Už se těším až si ho celého prohlídnu a oňuchám a pak spolu doma,jé to bude nádhera.

vrana
28. zář 2008

sari, tyhle stavy známe všechny, nejhorší to je, když je člověk sám doma. Já měla pěknou depku včera, narodili se dvě holčičky jedné mamině co měla termín den po mně a pak jedné co ho měla na zač. října. Nejvíc mě rozčilujou řeči typu, vždyť máš ještě čas... Myslím, že by každá mamina měla zavzpomínat, kdy prvně začla chtít, aby už mimi bylo venku. Ty konce jsou prostě náročný a s každou zprávou o novém miminku se moje včerejší depka prostě prohlubovala. Nejlepší je, že fyzicky mi skoro nic není, když nepočítám to obří břicho a s ním spojené nepříjemnosti, ale jinak se vyspím, téměř nic mě nebolí. Ale ten psychickej stav, to je teda něco. 😅

No nic, dneska už je to lepší, venku hezky svítí sluníčko a jsme zase o den blíž k porodu 😀

dejna3
28. zář 2008

Ahojky 🙂 tak ja dnes konečne celkom dobrá noc .. to, že som bola 10x na WC nerátam 😀 , ale konečne ma už nebolí rebro 😵 😵 😵 a teda to bola riadna bolesť a tiež sa to nezaobišlo bez paralenu. Nakoniec mi na to doporučili masť, nahrievanie horúcou soľou a držať v teple ..... a pomohlo 🙂 🙂 🙂
A ešte k tým kvapkám: ja mám tiež už asi 3 týždne nádchu a doki povedal, že zmizne až po pôrode. No a nedostatok kyslíka u mamky je oveľa horší aj pre dieťatko, než pár kvapiek do nosa. Ja osobne by som sa bez nich teda už zadusila, a tiež mi nejaká morská soľ alebo tie "jemnučké prípravky" nepomôžu...
A niektoré tehuľky si museli kvapkať celé tehu a detičky majú zdravučké. Ono je najväčšie riziko počas prvého trimestra.

buffinko
28. zář 2008

caute - aj u vas je tak krasne??? konecne vyslo slniecko, hura, hura.

noc prebehla celkom super, bola som hore len asi 3x. babo v brusku este stale spi, asi ho ta "mega"davka pivka zmohla. pojdem trocha upratovat, pracka perie ako diva a poo pojdeme aj na nejaku prechadzku.

sarkal, neboj, kludne si daj paralen a vela tekutin, skor ta to prejde. malemu uz neuskodis.
tie otazky, ze kedy uz a preco este nie atd. mi tiez lezu na nervy. odkial mam vediet, kedy to pride? a poznamky tipu - ved bud rada, ze je este v brusku, potom uvidis, neoddychnes si, vychutnaj si ti teraz atd. ma znacne rozculuju, asi uz mnoho zien zabudlo, ako sa na konci tehu modlili, aby sa konecne skoncilo a mali toho plne zuby.

natali.m
28. zář 2008

buffinko.:musím ti dát za pravdu, jak rozčilující je, když musím poslouchat ty hloupé kecy typu: buď ráda, že je v břiše, pak se nezastavíš, pořád bude řvát atd...asi opravdu zapoměly jak ke konci těhu každá z nás trpí a navíc, kde je psáno, že má každý uřvané dítě a že po jeho narození se ženská stane otrokem k nezastavení.... 😖

sarkal
autor
28. zář 2008

buffinko musím Ti dát zapravdu,taky to znám...Budeš ještě vzpomínat na doby kdy byl v břiše atd....oni dělají jako kdybych ho pak měla celé dny mít v náruči aby nebrečel,ale holky já myslím,že to zládneme a ze začátku to asi i bude nezvyk a možná trochu depka,ale přeci jen budeme mít krásná miminka,projížďky s kočárkem,mazlení se s nimi,myslím,že to bude krásný já se na to moc těším 🙂
Tak jsem si vzala paralen,udělala půl litru čaje a jen se válím u PC,tady je také krásně,ale vzhledem k tomu,že mám plný nos tak procházka nebude a taky ta bolest v krku au au au ☹
Ale při pomyšlení na prcka a když vidím jak se převaluje v břiše a nahmatám i jeho končetiny i když přesně nemůžu popsat co to je,je mi kráásě 🙂

vrana
28. zář 2008

mluvíte mi z duše, já vím, že to všichni okolo myslí dobře, ale rady typu vyspi se do zásoby apod. mě opravdu neberou. Ač je to asi pravda, že s mimčem je to pak obzvlůášť ze začátku náročné, ale konec těhu teda rozhodně taky není procházka růžovým sadem...

Jestli by někdo neměl vydat nějakou knížku pro okolí nastávajících maminek s radami typu A tohle fakt slyšet nechci Normálně bysme to kupovali a rozdávali všem, co nás prudí 😀

buffinko
28. zář 2008

vrana - s tou knizkou je to super napad 😀 myslim, ze by mala slusny predaj.

dejna3
28. zář 2008

hej hej, hlavne tá rada "ešte si dobre pospi..." 😀 😀 😀

bora8
28. zář 2008

baby dobré ste 😀 ale je to pravda ja od vtedy čo mám malého a je mu 5 rokov som nespala celú noc.... 😀

erika3011
28. zář 2008

ahojte tehulky, viem že moja prosba sem nepatri, ale už skušam všeličo, mam problem, vedela by ste mi niektora poradiť? je opisany na stranke: http://www.modrastrecha.sk/forum/show.php?vThre...

gabka.d
28. zář 2008

ahoj holky,klávesnice stále nejede,můj zapomněl pájku v práci 😠 tak klikám jak datel na každé písmenko myší,moje nervy 🙄
s tou knížkou jste mě pobavily 😀 super!
taky u nás dnes i včera svítilo sluníčko,tak jsme chodili ven 😎 paráda.
taky jsem měla cosi s šicím strojem,je to paráda mít doma elektromechanika 😉
jinak těhu potíže jsou ty tam,až na bolest zad a zavazející břuch! 😅

sarkal
autor
29. zář 2008

Ahoj kočky.
Tak konečně 35týden,dle utz 36 tak nevím 😒 Dnešní noc vzhledem k tomu,že jsem nastydlá nic moc,probudila jsem se asi v 23hod. šla na wc a ještě to šlo,ale pak sem se probudila před druhou hodinou a bylo mi hrozně zle,šla jsem si dolu uvařit čaj a pila jsem ho dole v obyváku abych manžu nerušila,vzala sem si paralen a koukala jak vrána ☹ Potom sem si šla lehnout a asi ten paralen způsobil,že sem se začala hrozně potit,bylo mi hůř a hůř,celkově mi bylo jako na omdlení až mi normálně samovolně tekly slzy jak malý holce.Trvalo to asi hoďku a já normálně myslela,že pojedeme na pohoovost,pak se mi ale začlo ulevovat a usnula sem ani nevím jak.No a teď mám plný nos a bolest v krku,takže piju čaj a odpočívám.
Ještě,že mě to nechytlo třeba před porodem,takhle je mi zle a k tomu ještě porodní bolesti no nevim nevim.....
gabka.d manža je taky,ale elektrikář jenže se specializací na veřejné osvětlení,semafory atd.Jako elektriku v bytě udělal,ale když je rozbitej stroj takže se v něm hrabat nechce aby nám jako neskončila záruka.Je to hrůza když něco dělaáš a po..re se Ti stroj,to bych do toho vždycky kopla 😠

gabka.d
29. zář 2008

ahoj holky,
dnešní noc v pohodě,spíš ráno je na prd!nemůžu se probrat 🙄
sarkal:To s tebou souhlasím,a mě se toho šití nahromadilo...můj zas montuje jakésik stroje a mašiny s uv sušením laku,čico,moc tomu neroumím 😉 hlavně že mu to jde 🙂

tak co,kdo bude rodit?

bora8
29. zář 2008

ja sa hlásim k porodu ako prvá 😀 dneska dohováram malej že by bol pekný deň na pôrod - aj slniečko svieti a aj dneska máme 7. výročie sobáša..... 😀 tak dúfam, že to zaberie 😀

buffinko
29. zář 2008

dobre rano 🙂 dnesna noc celkom v norme, ale tiez sa neviem prebrat, som ako mechom udreta. no to uz v podstate 2tyzdne, neviem, to je predporodny stav??? ved by som mala upratovat a chystat "hniezdo", ale vobec ma taka predstava nelaka...

sarkal, chuda male, drz sa. mala som tiez v 34-35tt zapal priedusiek + sa mi blokla chrbtica, je to hnus. neboj, do porodu sa das do poriadku. dnes je to uz lepsie?

bora, len pekne do radu 🙂 ziadne predbiehanie sa. k vyrociu gratulujem, ale najskor rodim jaaaaaaaaaa 🙄 😉 mam pocit, ze mi uz z toho sibne. ako to, ze u vas svieti slnko? sem posli, mam na balkone kopec pradla a tu je taka hmla, ze na 5m nevidno.

sarkal
autor
29. zář 2008

buffinko děkuji moc!ono je to právě dnes horší,protože včera to byl začátek a dnes to vypuklo,ono by to celkem šlo,ale ta bolest v krku je fakt hnusná.. 😝 Jako by to všeho nebylo málo,nejhorší je,že i normálně se mi blbě dýchalo natož teď když mám ucpaný nosík.Mamce je špatně a Tomíka to vůbec nezajímá,celou noc dováděl a teď už zas začíná,ale aspoň mám dobrý pocit když ho cítím. 😝
Dneska bude asi zase krásně a já doma,jen jdu k mamce na oběd,protože uvařit bych už fakt nezvládla ☹
Doufám,že dokonce týdne budu vpoho a začnu zase vše připravovat pro toho našeho broučka 🙂
Tak já pádím k mamce,ještě,že bydlí pár baráků pod náma jinak nevim,už se těšim až tam budeme chodit s Tomíkem a taky až bude taťka doma.8.10 to bude dva měsíce co je v nemocnici,je to hrůza,pořád čekají až to bude mít úplně zahojené aby mohl jít na plastiku,ale nikdo nic neřekne,jedna sestra tam neví co dělá druhá,dokonce mu málem daly špatné léky,které byli pro někoho se silnou cukrovkou 😲 no hrůza!!
Přeju si dvě věci a to zdravého Tomíka už na světě a aby byl taťka už po plastice a doma,nebo mu tam z toho už hrábne!
Tak se držte holky,odpoledne písnu.

natali.m
29. zář 2008

Ahoj holk,y já se dneska řadím k těm, co se nemůžou probrat, jsem uplně nepoužitelná...jina¨k mě taky začala trápit rýma, i když jen přes noc, je to pěkně nepříjemné..... 😒

aaandris
29. zář 2008

Ahoj holky, s knížkou absolutně souhlasím - už nemůžu dál pořád snášet takové to: "Tak co??? Ještě nic????" ☹ ☹ Je to hrůza - na druhou stranu je milé, že se všichni tak starají nicméně nechápou, že ty otázky nás ničí. Já jsem v 39. týdnu a už bych rodila asi tak od půlky září - no a pořád nic. Je to hrůza hrůzoucí ty konce...
😝

sima.e
29. zář 2008

holky, zdravim, kdyz to tady procitam, tak mi mluvite z duse....Jeste jedna dobra otazka me dostava: "Jeste jsi cela?" Ja byla v pohode psychicky az skoro do ted, ale vzdycky vecer na me padne nejaka histerie, ze to jako nemuzu zvladnout...asi budeme muset odjizdet do porodnice rano, abych mela pocit, ze to zvladnu ☹

smardik
29. zář 2008

holky tak já mm asi divnou rodinu a přátele, protože já ještě otázku tak co ještě nic neslyšela a to ví že hrozí předčasný porod

aaandris
29. zář 2008

Já nevím, čím to je, že všichni jsou tak zvědaví - celé těhu jsem byla v pohodě a přesně jak píšeš, sima.e, mám takové stavy, že už mě to těhotenství vůbec nebaví a jsem z toho strašně smutná a špatná... Mám už asi měsíc občasné tvrdnutí břicha - hlavně při úklidu nebo při nějaké činnosti a procházkách a stále nic. Dneska mě to břicho teda bolí celý den docela hodně a taky ho mám strašlivě vyboulené, tak nevím co to je... ☹

Příroda to asi tak zařídila, že místo toho, že bychom se toho porodu obávaly, tak už se na něj vlastně těšíme a chceme to mít za sebou... To je asi účel...Holky piště piště ať se navzájem uklidníme - já jsem teda ráda, že v tom nejsem sama... 😀

gabka.d
29. zář 2008

sarkal na ten krk by ti mohl pomoct septisan(cucací tablety-v těhu povolené,je to tam napsané),mě to zabralo okamžitě!a nejen mě..

holky tak jsem to ráno ještě zalomila a vstala až ve 13hod 😅 😲 ale co,aspoň jsem jak rybička 😉
mě se líbí akorát řeči mojí mamči,ta vždycky říká,že všechno má svůj čas,nebo něco v tom smyslu,zato tchýně teda umí ´´povzbudit´´ 🙄

sophy
29. zář 2008

no teda baby, vidim ze tie nasledujuce tyzdne co ma este (dufam) cakaju budu poriadne narocne 😀 ale tusim s tymi zvlastnymi naladami s bliziacim sa porodom nie som sama...

aaandris
29. zář 2008

Já už kolikrát ani nezvedám telefon nebo se mi strašně nechce odpovídat na maily, jo a skype už jsem taky zrušila, protože to bylo pořád dokola - moc se mi taky nechce nikam chodit, protože někoho potkám a už je to... 😒
Jó kdybych už jezdila s kočárem, tak to by byla jiná trajdačka v tomto krásně počasíčku... 😀

sima.e
29. zář 2008

ja musim chodit se psem, kolikrat se mi fakt nechce, ale treba ted jsem byla hodku venku a hneed mi je lip, chodim tady do pole, tam totiz nikoho, kdo by se ptal, nepotkam 😀 skoda, ze to pocasicko konci....nas ceka jen poprchavani, az vyrazime s kocarama, ale i kdyby mrzlo, ja uz se taaak tesim

vrana
29. zář 2008

Tak já přidám ještě jednu malou perličku. To že těmihle všetečnými dotazy otravují nás těhule, to je asi normální, bohužel. Ještě bych teda přidala protivnou poznámku: Ježíš, ty máš/vy máte (od cizích lidí) teda fákt obrovský břicho! A udivené podivy kolemjdoucích na ulici a v obchodě. To v životě neviděli těhotnou nebo si jako myslí že jim tam porodím??

Ovšem, že už chodí i manža rozmrzelej z práce, že se ho minimálně 3x denně kolegové ptají, jestli už... To je asi fakt na mašli 😀

natali.m
29. zář 2008

no to já jsem taky pro jistotu už 3 měsíce nebyla na icq, tam se o ničem jiném nebavím a taky mi začíná lézt na nervy dvojice mých známých, to mi chodí co 2 dny sms, jaktože ještě nerodím a že jak pojedu do porodky,musím bezpodmínečně napsat a kdyby můj náhodou nechtěl být u porodu, tak oni že se hlásí, no to určitě..... 😠

acinka
29. zář 2008

Ahojky holky 🙂 Koukám, že jsou tu nové tváře...tak hlavně pro ty, které jsem tu ve čtvrtek opustila...nakonec jsem se teda vlezla do těch 20% nepřenašeček a ve čtvrtek ráno v 7:03 se nám narodila zdravá holčinka jménem Emička, vážila 3400 g, měřila 50 cm...teda při velikosti mého bříška to fakt nechápu, macík jeden 😀 Porod byl skvělej...ve dvě rupla voda, ve 3 jsme byly v porodnici, o půl 5 to začalo fakt bolet, v 6:45 v kontrakci poklusem na sál, leháro a na druhou kontra byla malá venku. Nástřih byl, ale vůbec jsem to necítila. Šití jsem vůbec necítila. Ani mě následovně nic nebolelo. Dnes nás pustili domů, bojujem trochu se žloutenkou. snad to bude vrzy v pořádku. Zítra si vás dočtu, házím pár foteček do alba. Mějte se zatím krásně 😵

natali.m
29. zář 2008

acinka: teda moc moc gratuluju k holčičce a tak pěkně hladkému porodu, kéž by jsme i my měly štěstí na porod bez potíží...hlavně ať jste obě zdravé a malá ať roste do krásy..... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru