Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

dejna3
30. zář 2008

levik, no ja mám tiež pôrodku "naplánovanú" na túto nedeľu 😀
verím Ti, že keď nekope, tak sa zľakneš, aj ja by som sa ... ale čo by som dala za 2 dni kľudu ... 😉
my sa s drahým smejeme, že je "z divých vajec" 😀 😀 😀

dejna3
30. zář 2008

ideme s drahým vyvenčiť toho nášho neposedníka, snáď to pomôže 😵

aaandris
30. zář 2008

Tak jsem uklidila, uvařila oběd a pořád tady lítám - břicho občas tvrdne, ale nic pravidelného a strašlivého. ☹ Tak nevím, co to teda je???

aaandris
30. zář 2008

acinka: prosím tě zdá se mi že to mám podobně jako ty, když jsem si tak četla zpátky tvé popisy.. 🙂 Zítra jdu na kontrolu k dr. tak asi budu vědět víc, ale mám fakt stahování toho břich poslední dva dny skoro pořád. Zatím to teda neměřím, ale hlavně to je, když něco dělám nebo když vstanu ze židle atd... Je to takové zvláštní bolení břicha dole pak to přejde i nahoru a někdy tak píchne v boku... Je to stejné? Včera večer jsem říkala manžovi, že už za sebe neručím no a do rána byl klid... ☹ Můžeš mi poradit prosím prosím, jestli je to už příprava? Díky a ještě k té tvojí malé Emičce - je úžasná krásně chlupatá - to jsou krásně dětičky 🙂 🙂 🙂 Nechci tě moc otravovat, protože vím, že toho asi máš teď hodně, že 😅

aaandris
30. zář 2008

jo a strašně se mi to břicho napíná a šponuje, nijak moc se mi nezdá, že by mi šlo břicho dolů, ale to údajně ani nemusí být vidět, tak já nevím, chci to mít za sebou!!! 😖

levik82
30. zář 2008

Verim ti aaandris. Ja by som tiez uz bola rada po, ale my mame este trochu viac pred sebou. Tvrdnutie mavam asi tak ako ty. Tiez hlavne pri nejakej väcsej aktivite a ked sa postavim a tak. A stat uz vela tiez nemozem. Okrem toho ma pobolieva aj podbrusko ako pred menstruaciou. A obcas, hlavne ked mam nieco v ruke, co i len najmensi nakup, tak ma tam dole tak taha, ci boli, ci ako to opisat... To mavas tiez? To u mna zacalo uz asi pred mesiacom, ale teraz sa to stupnuje.

aaandris
30. zář 2008

Já nevím levik82, zdá se mi že dřív to bylo jiné, že teď je to víc, jak při menstruaci, ale na druhou stranu, já jsem nikdy velké problémy a bolesti při menstruaci neměla.. 😒 S nákupem nebo něčím to se mi ani tak nestává spíš je strašlivé takové pnutí kolem pupku a na celém břichu... Tvrdnutí břicha mám téměř celé těhu, ale toto je takové jiné... těžko se to popisuje..

levik82
30. zář 2008

Tak zeby si uz bola tesne pred??? 😉 Alebo si to vsetko my tesne pred uz namyslame lebo by sme to uz chceli mat za sebou... 😀

aaandris
30. zář 2008

Já nevím, snad mi zítra poví víc doktor, ale jestli mi řekne, že to jako zatím vůbec nevypadá, tak už fakt nevím ☹

Snad se to brzo nějak vyloupně... 😉

aaandris
30. zář 2008

teď jsem ještě četla o hlenové zátce a tak prasknutí plodovky a to taky nevím. Mám výtok po celou dobu těhotenství, ale teď je to jaksi víc, ty asi dva dny - no zatím to není na nějakou vložku, ale prostě pořád ze mě něco uniká.. bóže-růžo to jsou zážitky... 😀

levik82
30. zář 2008

Zo mna tiez cele tehotenstvo nieco vyteka a stale musim bezat so slipkou. Bez nej ani na krok 🙂 Inak, vytok sa posledny mesiac este stupnuje, takze to je normalne. Ja mam skor obavy co keby zacala pomaly odtekat voda, ze si to nevsimnem, lebo ja som stale mokra tak ci tak 😒

sima.e
30. zář 2008

gratuluju a zavidim mamkam, co uz to maji za sebou 🙂 🙂
ja byla dnes u dr.a rikal, ze se mi tam hlavicka dost tlaci, ale nijak extra otevrena nejsem 😖 i kdyz ho prej nemam moc brat za slovo, ze ted uz se stat muze cokoliv 😉

dejna3
30. zář 2008

tak my sme späť z prírody, prechádzku sme spojili aj s nákupom.
domov som sa ledva dovliekla, unavená ako po celodennej túre 😝 tešila som sa ako si na chvíľku zdriemnem... no poležala som si asi 10 minút a drobček znovu začal akrobatiku ☹ takže nič 😔 idem sa odrelaxovať aspoň do vane, som total vyčerpaná 😝 ☹
sima, hmm mne doktorka už 3 týždne vraví, že hlavinka je veľmi veľmi nízko, aj krčok sa mi skracuje a ja stále čakám a stále nič ☹

moneli
30. zář 2008

Zdravím všechny spolutrpitelky 😅 Dlouho jsem jen nahlížela ale nakonec se přidám... ve čtvrtek mám termín podle UTZ, dnes podle měsíčků.. a zatím nic 😖 Minulou neděli jsme s manžou jeli do porodnice.. poslíčci se nezdáli být jen poslíčky a nakonec planý poplach.. hrůza.. ale pomohlo mi to psychicky, bo jsem do té doby bláznila kdy už to bude a tak.. ne že bych na tom byla teď o něco líp 😀 malinko ano.. no a dnes v noci se to opakovalo ale řekla jsem si, že nikam nejedu, až bych bolestí lezla po zdi 😀 Já nevím holky, ale na mě ta horká vana prostě nezabírá... Týden jsem už "odzátkovaná" ale té naši princezně je u mámy v bříšku asi až moc dobře. Musím se jen přidat k názoru, že nekonečné dotazy kdy už? a jseš ještě celá? mě total deptají, takže telefony beru už jen mámě a manželovi.. od těch jediných mi to nevadí... Příští těhu rozhodně přesný termín neprozradím.. byla to osudová chyba 😅

gabka.d
30. zář 2008

holky dočkáte se 😉
já jsem dnes i odpočívala i uklízel a dokonce jsem se donutila žehlit.a to se mi chtělo tak spát...no teď si dám chvilku nohy hore a počkám na návštěvu,už psali že jsou na cestě 😉

tak přeju všem klidnou noc,nebo rovnou porod.žádné převalování!!! 😉 😉

acinka
30. zář 2008

aaandris...to se ti t určo blíží 😉 Já fakt doporučuju sex...já prvně něchtěla, nevěřila jsem tomu, že to může pomoci...ale ti spermoši fakt obsahujou nějaký ty látky, co to tam rozjedou...tak s chutí do toho...já měla v to úterý do půl hodiny poté kontrakce rovnou po 8 min...trvalo to přes pět hodin...otevřela jsem se a druhej noc na to mě prdla voda a už to jelo! Břicho nemusí padnout dolůůůů...já to sledovala a mám ten pocit, že jsem měla bříško pod hrudník ještě chvíli předtím než jsem běžela na sál...pak už nevím, jak to sjelo 😀 S tím odtékáním něčeho....já měla bílý výtok celou dobu těhu, ale prý může ta voda odtékat postupně...to bych neváhala a zítra vzala k Dr. vložku....mají na to nějakou vodičku a poznaj, jestli je to voda. Za Eminku děkuji 😵

dejna3
30. zář 2008

keď už je reč o "padnutom" brušku - tak to je tiež poznámka, ktorú nenávidím: nóó, bruško máš ešte vysoko, to tak skoro nebude... 😠 he - no ďakujem za "povzbudivé" slová ☹

acinka
30. zář 2008

To jsou ale blbý kecy...oni totiž všichni ostatní kolem jsou ti nejchytřejší 😠 Vydrž! vyprdni se na to a přehlížej to...já to taky tak dělala a byla jsem aspoň v pohodě! Na padání bříška to fakt nezáleží. Holky, přeji dobrou noc, ať spíte, jak nemluvňata...téda až na ty chvilky kojení 😀 A nevíte, co Aja? Se tu dnes myslím neukázala...tak snad jsou s Jasmínkou v pořádku a nebyl jen čas...nebo třeba už jsou spolu, že? 🙂

aaandris
30. zář 2008

Acinka ty jsi poklad uklidňující. Já uvidím, co zítra Dr. a jinak teda vyzkoušíme tvoji metodu (sex), ale nějak se nám - teda hlavně manželovi - do toho nechce celé těhotenství... ☹ Ze začátku mě to mrzelo, ale teď mi to nevadí, protože z toho velice nic moc taky nemám a navíc si připadám taková škaredá a tlustá... 😢 NO ale jestli mi zítra řekne doktor, že jako vůbec nic, tak jsem už říkala manželovi, že mi prostě pomůže ať chce nebo nechce, že je to nutné, proto, abych vůbec přežila - protože navíc máme mít celkem velké mimi a to teda přenášet fááákt nechci 😝

Holky musíme vydržet a ono to nějak dopadne - chtělo by to víc takových acinek, které jsou totální podpora pro nás pro všechny...

Tak zatím dobrou 🙂 🙂 😉

acinka
30. zář 2008

😀 já si taky připadal hrozně a taky jsem nechtěla....ale ještě že jsme na to vlítli 😀 😀 😀 Jdu kojit, pa 😉 A dobrou.

aaandris
1. říj 2008

acinka ještě jedna věc, nad kterou jsem přemýšlela v noci: díky za nás všechny zvědavky a nedočkavky, že jsi tady s náma a píšeš nám zkušenosti 😅 Určitě máš už úplně jiné starosti, na které se tě žádná z nás neptá a ty přesto zodpovědně píšeš nám nedočkavkám... Jsi dobrá a věřím, že tvoje maluška je pokládek, který si dovolí být ještě i na netu... Díky moc 😉

No jak říkám s tím sexíkem - to bude jen z jediného důvodu, ale zkusit to zkusíme - zase si taky říkám, že když tak dlouho nic nebylo, tak prostě by se tím fakt mohlo něco stát.... 😀 😀 😀

levik82
1. říj 2008

Aaandris, tak ako u doktorky? Este ta pustili domov? 😉 My sme to s tym sexikom skusali cez vikend. A nic ☹ Inak tiez abstinujeme, tak som si myslela ze mozno to pohne. Tak, vidite ze nie...

sarkal
autor
1. říj 2008

Ahoj holky.
Tak mě je stále zle,k tomu ještě kašel,no hnus 😝 Říkám si kdybych teď měla rodit tak jako nevim,asi bych to opravdu nezvládla.Celou noc jsem nespala jen asi 2hoďky.Doufám,že zítra mi bude líp jináč už to nevydržim.
Ještě,že mám pro mimčo vše vyprané a připravené,až mi bude dobře tak chci umýt okna a uklidit byt tak snad to bude co nejdřív,jak já bych uklízela...Ležím jak lazar a jsem ráda,že můžu jakžtakž dýchat a že zrovna nekašlu.Ani nemám hlad,musím se přemáhat abych něco snědla,což by bylo v "normálním" stavu super,ale s Tomíkem v bříšku se musím k něčemu k jídlu donutit.
Tak se holky držte!!

acinka
1. říj 2008

aaandris...díky 😵 Malá je přes den zlatíčko, v noci nám nejde moc spinkat, ale věřím, že se to brzy upraví. Zatím mám doma manžu, šetřil dovolenou celej rok, aby právě teď se nám mohl věnovat...takže nakupuje, vaří, žehlí, pere, snídaně i večeře mi chystá...je to prostě poklad. Já pak funguju v noci u Eminky a on spinká 😵 proto zvládnu sem občas nakouknout.... A s tím sexem...já fakt neměla chuť, fuj, sem si říkala, fuj, já taková velká a jaká k tomu poloha??? No nedokázala jsem si to představit, jen sem nad tím přemýšlela než přijel manža z práce...no a on mi to viděl hned na očích 😅 a šlo to 😀 Sarkal, ty se vyprdni na oknai na jakýkoliv uklízení! Se to nepo*ere a raději se pěkně válej, koukej na filmy a věnuj se manžílkovi...ono fakt pak ty dny s miminkem zběsile utíkají...a hlavně v nemocnici se člověk vůbec nevyspí!!! Tam to bylo se spaním nejhoršíííí! Sestřičky hulákaj na celé oddělení, furt jezděj s vozíkama, no děs, miminka z ostatních pokojů pláčou a když plakala Eminka, tak jsem z toho byla celá nervozní, že takhle vyrušuju...Jinak holky, fakt Vám doporučuju nadstandart!!! Já platila 500 za noc a dala bych klidně i víc!!! Manža tam s náma přespal a byl s námi skoro pořád. Je to mnohem útulnější pokoj než normální pokoje...narodila se tam kamarádce dva dny po nás holčinka a byla jsem ji navštívit na klasickým pokoji a teda fuj! Navíc tam byla s romkou....nechci vyznít jako rasista, ale dokážete si představit jejich početné a hlučné návštěvy???? No prostě jestli chcete mít klid a soukromí a nabrat sílu, energii a optimismus do dalších dnů, doporučuju si připlatit!!! myslím, že to znamená mnohem víc, než miliooon hraček a kolotočů nad postýlku atd.... 😉

sarkal
autor
1. říj 2008

acinka děkuji!
Já chci také nadstandart,tam kde budu rodit mají 4nadstandartní pokoje,ale spíš asi nepočítám s tím,že bude nějaký volný,tak uvidíme budu se teda modlit aby volný byl.
Manža jel nakoupit a já se zatim válim no,prostě nemůžu nic dělat,takhle zle mi tedy už dloouho nebylo ☹

moneli
1. říj 2008

Ahoj holky, s tím sexíkem.. víceméně jdu teď do toho s tím, že to NĚCO rozhýbe... měla jsem z toho akorát šílené poslíčky (jednou 8hodinové, podruhé 7hodinové)... malušké se zatím nechce... ale koukám, že jsem jedna z mála co má na sex chuť pořád 😀

smardik
1. říj 2008

moneli já mám na sex taky pořád chut 😀

levik82
1. říj 2008

Acinka, na nejake velke upratovanie sa teraz uz vazne vybodni! Popros niekho nech ti s tym pomozu, ale az ked budes zdrava, nie ze v tej zime budes pri otvorenom okne lezat... Mne bola pred tyzdnom umyt okna mamka, aj ked, jedno som si umyla sama asi pred mesiacom a pol - a to sa uz na mna vsetci hnevali 😅 Teraz mi kazde upratovanie uz sposobuje problemy a hlavne sa mi do toho straaaaaasne nechce!

hulda
1. říj 2008

Acinko, moc a moc gratuluju! 😀 A taky děkuju za ten optimismus, s jakým to celý líčíš, to tady teď potřebujeme 😉 .
Jinak s tim úklidem, jsem ráda, že takhle líná nejsem jenom já 😀 ! Musim začít s praním a žehlením věcí na mimi, ale pořád to odkládam, protože se mi nechce a pak mam blbej pocit, že nemam nic připraveno 😕 😀

dejna3
1. říj 2008

ahojte, ja som sa dnes konečne dobre vyspala 😵 drobček nekopkal, dospala som aj predošlé noci... hneď mám lepšiu náladu 🙂
my dnes robíme podlahu, resp. len také menšie dokončovacie práce na 2 - 3 hoďky...
šarka, Ty sa šetri, lieč sa a nevymýšľaj, lebo ochorieš ešte viac
acinka, aspoň Ty si ma potešila ... ja si myslím tiež, že niekomu to bruško padne až tesne pred pôrodom...

kočky inak ja som už tak lenívá, mne sa už nechce ani variť, chudák drahý.. doma máme "snack bar", alebo ideme do reštiky alebo "sa pozveme" k našim 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru