Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

natali.m
5. říj 2008

no to není v§bec zlý nápad, třeba když budu mít štěstí a narazím na rozumnou úřednici...no nevím...těch je pomálu 😀 .no a sociálku můžu změnit až když tady budu mít trvalé?

smardik
5. říj 2008

natali já ti nevím, mě řekla že musím tak kde mám trvalé bydliště a dál jsem to nezjištovala jak to je, ale snad by to mělo nějak jít - kdy někdo bude bydlet 300 km tak tam žádost dát nepojede, já myslím že by to snad mělo nějak jít, zavolej tam nebo třeba pošli emeil a oni odpoví.

natali.m
5. říj 2008

asi máš pravdu, zkusím jim tam poslat mail...a jak se jinak cítíš? co poslíčci?ti mě trápí už 14 dní.... 😖

smardik
5. říj 2008

no poslíčci mě trápí už tak měsíc - ale to třeba jednou za týden, ted skoro každý den ☹ a malej mě taky hezky trápí - ty knížky kecají když píšou že tam má dítě málo místo, to moje mrně sebou šije neustále a jsou to hezké rány.No jinak se cítím dobře - až na ty noci a to že už chci rodit 🙂. Budeš mít u porodu partnera?

natali.m
5. říj 2008

přesně, malý má strašnou sílu, všude píšou, že ke konci těhu už mimi skoro nejde cítit, že nemá místo a ten můj čertík se skoro nezastaví a to už dávno nejsou ty příjemné kopanečky, ale pěkně bolestivé kopance...no mojeho bych u porodu chtěla, ať vidí, že to není zadarmo...jenže on ná strašnou hrůzu z krve a tak, tak nevím, jestli se překoná, každopádně jsem řekla, že první dobu porodní se mnou prostě bude.tam přece nebudu hekat sama do zdi, ne? 😉

smardik
5. říj 2008

asi to budou malí čertíci 🙂, ten můj teda jde cítit pořádně a spát skoro nepotřebuje. No můj k porodu chce jít at vidí našeho syna hned a já jsem ráda, tak uvidíme jak to půjde v reálu. No ale možná budu už mamča příští týden - kolem 13 🙂 🙂 protože malej pořád nechce pochopit jak má ležet

sarkal
autor
5. říj 2008

Ahoj holky.Tak já od té doby co jsem se dostala z té nemoci,spaní krása.Dnes jsem byla na wc jen jednou.Nevím jestli dospávám ten týden kdy jsem byla celý noci vzhůru,ale je to paráda.
Jinak já jsem vdaná tudíž ten papír z matriky nepotřebuji,stačí oddací list,ale slyšela jsem právě něco o papíru kde má být holčičí a klučičí jméno podepsaný oběma rodiči.Ptala jsem se v poradně a sestra říkala,že pokud jsem vdaná tak to nepotřebuju a že ten papír je stejně jen orientační,že když tam bude napsáno Martina a pak se rozhodneme pro Janu tak se nic neděje.Jinak my máme jasno,náš klučina bude Tomášek po tatínkovi 😀
A kdyby náhodou holčička což snad nehrozí,protože nám všichni dr.potvrdily kluka a pindíka sme několikrát viděly taky by se jmenovala Šárka po mě a je to.
Holky já už bych taky rodila,zítra 36tt,ale podle utz 37tt tak nevím,ale vzhledem k tomu,že Tomík je už pořádnej kus chlapa tak by tam už moc dlouho být nemusel,tak 14dní 😀
Jinak mě se zdál nádhernej sen...Vezli sme si Tomíka domů z porodnice,byl moooc krásnej,mě bylo úžasně,břicho jsem měla už jen trochu a domů jsem šla v riflích co jsem nosila před těhu 😒 ,pořád sem si Tomíka prohlížela,měl takový maličký a krásný pacinky a byl moc hodnej a prostě kráááásnej.......Pak se probudím a nic ☹ tak sem z toho byla taková rozhozená.

natali.m
5. říj 2008

tak to buď opravdu ráda, že bude s tebou, aspoň tě držet za ruku, až bude nejhůř.... 🙂 jo to budou čertíci, akorát já bych potřebovala spíš hodné a klidné dítě, jinak tu výškunikdy nedodělám.. 😀 😀 😀 taky to už čekám hodně brzo, navíc malý na poslední kontrole v uterý vážil 2700g, a to je podle mě docela dost....

smardik
5. říj 2008

sarkal tak to se máš že spaní krása 🙂 to ti závidím. My taky máme Tomášek po tatínkovi ale přemýšlím zda to nezměnit, přijde mi to fakt jak opičení se a to že nemáme vlastní nápad ale asi mého nepřesvědčím a holčička by byla Eliška kdyby něco - zrovna dneska má svátek 🙂 tak jsem na to myslela. a k tomu papíru - na kurzu nám říkala že bychom si ho do porodnice vzít měli a co vím od kamarádek taky ho měli, tak si z toho vyber co chceš.

natali bude mě držet za ruku a apod. ale on je velký nervák tak mám z toho trošku strach aby tam něco nevyvedl když to třeba nepůjde podle něj - třeba rychlost. No já bych taky potřebovala hodné a klidné dítě na VŠ - já ale ted začala 1.ročník a ještě 120 km od bydliště ale moc nadějí tomu nedávám že by byl hodný. no já vůbec nevím kolik Tomulka váží, on sebou pořád tak mele že to prostě zjistit nejde, doktor mu říka exhibionista a na minulé kontrole na srdíčku ho on i sestřička přemlouvali at se uklidní ale nezájem 😀 😀

natali.m
5. říj 2008

sarkal:tak z takového snu by se mi taky nechtělo probudit...já už se tak těším, až bude porod za mnou a už budu mít Jarečka u sebe...aspoŇ se nebudu pak cítit tak sama, když je můj pořád v práci.. 😒

smardik
5. říj 2008

můj je taky pořád v práci ale ted už je doma a bude až do porodu a těšíme se na malého 🙂, fakt je že hodně pomáhá doma, není pro něj problém nic udělat - jen žehlení nemusí tak si uživáme poslední chvíle ve dvou 🙂 a pořád se koukáme na náš nový kočárek - přišel teprve v pátek 🙂. Venku je krásně sluníčko tak se odpoledne chystáme na procházku a pak musíme do obchodu - musím si ještě koupit mýdlo,kartáček apod. blbosti do porodky a dát to tam ut už pak fakt můžu jen vzít tašku a jít

natali.m
5. říj 2008

smardik: a kde studuješ?já druhák v Ostravě, takže to mám taky 100km, ale nechci přerušovat, to by mě fakt mrzelo....

smardik
5. říj 2008

natali ve Zlíně - ale ted jsem nastoupila teprve do prváku, minulý víkend jsem měla první přednášky

natali.m
5. říj 2008

no prvák je docela náročný, ale hodně záleží na tom, jak dojíždíš, jestli se tam už s někým znáš, aby ti třeba dovezl materiály, když nebudeš moct a tak, s tímhle se to dá zvládnout.

smardik
5. říj 2008

no snad to zvládnem 🙂, budou s námi jezdit rodiče a budou malého vozit a mezi přednáškama mi ho vozit na kojení, co se týče materiálu tak už jsem tam s pár lidma domluvená tak snad to půjde 🙂

natali.m
5. říj 2008

no vidíš, tak to máš pěkně domluvené...tak to určitěnějak zvládneš.... 😉

smardik
5. říj 2008

snad to půjde ale přece jen to bude síla a je třeba hlídaní a můj je věčně v práci ☹, naštěstí jsou rodiče ochotni a ve škole mě podporují a finančně školu taky podporují - budem tam totiž někdy přespávat

natali.m
5. říj 2008

můj je taky pořád v práci, i dneska až do večera, skoro se nevidíme... ☹ naštěstí máme velký byrák a ve vrchním patře bydlí naši dva kamarádi.oba už mají děti a ochotně se hlásí na hlídání, když budu na přednáškách, takže budu mlíčko odstříkávat a uvdíme, jestli to bude takhle fungovat....

smardik
5. říj 2008

natali já právě nehodlám nechávat malého doma, tak dlouho ne

natali.m
5. říj 2008

to chápu, taky se mi do toho nechce, ale u nás to jinak nejde, naši jsou rozvedeni, každý bydlí jinde,tak od nich pomoc nečekám a přítel už rodiče nemá, takže je to marné...

smardik
5. říj 2008

no já mám štěstí že rodiče to podporují a pomůžou 🙂 a někdy ho taky nechám toho s tatínkem - naštěstí v pátek končí dřív nebo si to naddělá tak to půjde, ale to až trošku povyroste

máš už koupenou nějakou odsávačku?

natali.m
5. říj 2008

to právě ještě nemám, jsou dost drahé a ty obyčejné jsou podle mě fakt příšerné, tak pořád přemýšlím jakou....

smardik
5. říj 2008

já taky nemám, podle mě to budem potřebovat často takže obyč asi ne, vidím to z porodného na elektronickou bud avent nebo madelu 🙂, jak chodím na kurs tak ta paní je laktační poradkyně tak se s ní domluvím. Ale vím že u nich půjčojou, tak jsem uvažovala že si prvn půjčím at vím že to je ono a pak bych ji když tak koupila

natali.m
5. říj 2008

jo aventky jsou dobré, já jsem přemýšlela o té mechanické pákové a asi vyberu tommee tippee, od nich mam už lahvičky.

smardik
5. říj 2008

no co jsem se ptala mamin chválí si avent a madelu takže jedna z nich, já právě lahvičky nekupovala právě z důvodu že u těch odsávaček často jsou, mám jen dvě a to jednu kde je psané tatínek je nejlepší a druhou takovou malou až trošku povyroste na čajík, stála 40 kč-byli zrovna slevy tak jsem jednu vzala

natali.m
5. říj 2008

jejda, to s tím tatínkem je moc pěkné.... 🙂 🙂 🙂

smardik
5. říj 2008

jo a ještě máme ten samý dudlík 🙂 to má ta moje banda na společné procházky
dívej tohle je ta lahvička http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=442016
a tady dudlík http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=441481

natali.m
5. říj 2008

teda ty jsou uplně perfektní.....moc pěkné... 🙂

smardik
5. říj 2008

jo neodolala jsem, oba to dostali na den dětí 😀 😀 byla jsem jimi nadšena

sarkal
autor
5. říj 2008

smardik jenže mě sestra v poradně říkala,že pokud po mě nechtějí porodopis a to v porodnici kam jdu nechtějí a vdaná jsem,protože v případě,že bych nebyla bych musela mít ten papír z matriky tak jim musí stačit oddací list kde příjmění je napsané,že bude mít naše ať kluk nebo holka.....Jinak jako nevím kam bych pro ten papír měla jít,na matriku se mi zdá kvůli takové hloupostí chodit zbytečný,kór když si to pak můžu rozmyslet na poslední chvíly,takže nevim nevim a myslim si,že když ho nebudu mít tak vyhodit mě přece nemůžou ne?Je to prostě postavený na hlavu a podle mě úplně zbytčný,mě tak napadlo si ten papír napíšu sama na Pc jaké teda bude mít jméno a oba s manžou to podepíšem a bude.
My kdyby to byla holka tak jsme taky uvažovaly o Elišce,je to moc krásné jméno,ale moc se nehodí k našemu příjmění takže z toho sešlo.Jinak manžovo jméno se mi hrozně líbý a prostě ještě když jsem nebyla těhu tak jsem byla rozhodnutá,že pokud to bude kluk bude to Tomáš.Bude to krásný mít dva Tomáše 😀
Už ho chci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru