Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

sarkal
autor
8. říj 2008

Ahoj holky.
Tak já včera myla okna v horním patře a skoro jsem se u toho ani nezapotila,zamést a vytřít je pro mě horší námaha.Dnes mě čekají okna v dolním patře,tu jsou jen čtyři,ale z toho dvě maličké tak to bude raz dva.Pak jen uklidím a vytřu.Pak už jen utřít všude prach,přerovnat atd. a je vše hotovo,bohužel topení a nějaké věci budeme dokončovat už s Tomíkem,protože teď to prostě nestíháme.
Jinak mě teda v noci festově bolelo břicho,jako při MS,ale mnohem víc,ale nevím jestli to byli poslíčci.Seděla jsem na wc a měla pocit,že Tomíka snad vyklopím do mísy,pak to přešlo a k ránu znovu,ale také to přešlo.Takové jestly budou kontrakce tak nevim nevim... ☹
Jestlipak smardik ještě dnes napíše? 🙂
Jinak já spánek nic moc,asi od tří jsem byla vzhůru.

aaandris
8. říj 2008

Ahoj holky, takže včera v nemocnici - nic. Prostě nic, prostě jsem na tom jak buff a souhlasím s tím předbíháním, nic nikdo se nepředbíhejte, jasné 😉 😉 😉

Jinak mám celkem zážitky - když jsem byla točit ktg, tak jsem říkala sestřičce, že už chci rodit, že mě to nebaví a ona, že co, že si mám to těhu užívat. A já jí říkám, že v dnešní době mobilů a emailů a sms atd. mě hlavně nebaví, jak se všichni ptají kdy už a ať už s tím něco děláte a normálka ona se úplně rozčílila a říkala, že by to všechno nejraději zrušila, že ty maminy i na porodním sále s mobilem i fakt štvou, že nikomu není nic do toho kdy porodím a že jim určitě dám vědět, tak ať neotravují. Těhotná že je ženská tak 2x až 3 x za život, tak ať si to pořádně užiju a na všechny se vykašlu, že jim po tom nic není. Jestli porodím 8., 9. 10. nebo kdy je každém po tom nic... 😀 😀 😀

Fakt mi pomohla a říkala jsem si, že má pravdu a kašlu na všechno. Taky mívám depky (dokonce jsem v sobotu brečela v posteli, že jsem absolutně neschopná porodit dítě), ale teď jsem se tak dobře naladila, že na to kašlu. Prostě až to bude tak to bude - nejhorší co mě může počkat je vyvolávačka, císař a pobyt v porodnici no a co, nebyla bych první ani poslední....

Co mě fakt drží je, že mimískovi je u mě dobře a je spokojený.... 🙂

Jo jinak jsem slyšela dobrou blbost, takže už nevím podle čeho ti doktoři stanovují termíny. Jedna naše známá měla termín v půlce prosince a teď jí to posunuli na půlku listopadu (jakože dřív!!!! 😕 😕 😕 ), tak tomu už fakt nerozumím. Tak si říkám, že i u mě je to záhadně stanovené ty termín, tak už se tím nenervuju...

Holky držte se a zvládejte to hlavně po psycho stránce, protože všechno se přenáší na mimi, tak ať je pak nemáme vystresované chudáky malé - ono to přijde - snad ty pupky nemám z přejezení... 😀 😀 😀

Jsem taky zvědavá na Smardika... 😉

sarkal
autor
8. říj 2008

aaandris sestřička měla pravdu!Mě taky včera volala kamarádka,kterou jsem delší dobu neviděla,jestli už máme malého atd.Hrozně mě to naštvalo,vždyť termín máme až koncem října!!Copak když budu přenášet?To mi asi cvakne!!Člověk je rád,že je rád a oni ještě tohle,ale jak říkáš hlavně,že je miminko zdravé a že je mu dobře to je přece nejdůležitější.
Taky mi všichni říkají,ještě si to užij,ale jak když už ho mooc chci a chci vědět,že je vše ok a mít to zasebou.V tomhle stadiu je to prostě už jen čekání a to moc nejde si to užívat.Ale co,za pár týdnů na to budeme jen vzpomínat i s prckem u sebe 😀
Já jsem si teď uvařila maliníkovej čajík a pak se vrhnu na ty okna,je mi nějak šoufl tak doufám,že to přejde.. 😝

aaandris
8. říj 2008

Sarkal ty se jeste drz, máš ještě čas... 🙂 ten čaj jsem si taky teď byla uvařit 😀 , tak to je super, jak my maminy máme stejné myšlenkové pochody. Máš pravdu, že okna (já jsem je umývala někdy koncem srpna) jsou pohodička proti tomu vysávání a vytírání - to mi tyky přijde mnohem namáhavější 🙄 ....

sarkal
autor
8. říj 2008

To je zajímavý a to jsem se bála abych ty okna vůbec sama zmákla a bylo to v poho,ale já se tu nervuju s oknama a už vidím jak bude pršet a okna budou stejně zahnojené a každý prd pozná kdy byli umytý 😅
Teď jdu objednat kočárek,tak alespoň nějaká příjemná věc mě dnes čeká 🙂

smardik
8. říj 2008

sarkal jojo smardik napise 🙂 dopoledne ještě něco potřebuju vyřidit a pak může zlatičko ven. Ale neřeším zda zítra nebo za týden, je mu u mě dobře a je v pořádku at si to tam ještě užije a já si užiju ještě bříško 🙂 a my s chlapem poslední dny ve 2 🙂, Tomášek sám ví kdy jít ven 🙂

sarkal
autor
8. říj 2008

ahoj smardik.
Tak já objednala kočárek a jdu na ty okna,to to utíká,dneska je už 8.10 začínám mít depku,že do konce října ani všechno nestihnu ☹
Ale co,hlavně ať je Tomík OK!!

smardik
8. říj 2008

sarkal já okna umyté nemám a nechává mě to úplně klidnou, Tomáškovi je jedno zda jsou či nejsou umyté nebo zda tu je binec, hlavní je pro něj spokojená maminka a tím se hodlá řídit 🙂. Jaký kočárek jsi objednávala, my už náš máme doma v obýváku a už jsem si s ním po bytě jezdila 🙂 🙂

jitinka84
8. říj 2008

Holky, zrovna jsem se chtěla zeptat jestli pijete maliníkovej čaj, ale po přečtení příspěvků jsem si už odpověděla.
Sarkal: Ty okna Ti moc nezávidím, do toho bych asi nešla. Ale jinak se snažím dělat všechno,akorát když přijede manžel z práce tak dostanu vynadáno, že jsem luxovala a vytírala. No k tomu vytírání mě nechce pustit vůbec. Má o nás strach´tak se mě snaží šetřit, někdy si připadám jako méněcená 😖 ale kámoška mi říká, nikdy se o TEbe nebudou tak starat jako v těhotenství tak se tomu nebraň a užívej si to, ale ono je to těžké.

sarkal
autor
8. říj 2008

Roan Marita,mám ho v albu.Hrozně se nám líbyl.Nejdřív jsme chtěly vínovo-béžový,ale když sme se dozvěděly,že kluk tak pro něj chci modrý,by byla sranda kdyby vylezla holka 😀

smardik
8. říj 2008

jitinka já maliník piju tak uvidíme zda má smysl 🙂. no já už toho moc doma nedělám, chlap mě šetří tak to dělá sám a kamarádka i mamka mi říkali to samé co kámoška tobě a asi na tom něco bude 🙂

sarkal taky jsem o něm uvažovala, ale jako sporták už se mi nelíbil

sarkal
autor
8. říj 2008

Já taky piji maliníkový čaj,ale nevím jestli pomůže a když nepomůže tak určitě neublíží takže tak.
Oni ty okna jsou moje poslední velká práce,pak už jen prach a klasické uklízení.Já je umýt musela,myla jsem je naposledy někdy v dubnu 😅 a přes léto je mouchy hrozně po..aly a ty záclony no hnus 😝
Mě se jako sporťák taky moc nelíbý,ale asi ho pak prodáme a sporťák koupíme nový,protože ten se mi líbý úplně jiný tip,ale kočárek jsem zase chtěla klasický hluboký a tento prostě zvítězil.Tak se pak hold uvidí.

levik82
8. říj 2008

Ahojte, ja som bola na kontrole dnes, na monitore sme mali uz riadne stahy, tak uvidime ci sa to spusti alebo kedy sa to spusti. Doktorka mi pri vysetrovani povedala ze nam chce trochu pomoct, tak to aj adekvatne bolelo. Som zvedava ci tomu vazne nejak pomohla... Inak nam povedali ze to vyzera na 4 kila - ach jaj, to bude zuuuuuuzo 😲 Merali nam aj panvu, ci sa este zmestime cez nu, zatial zevraj ano, aj ked to bude pekne tesneeeeee. Dalsia kontrola v piatok, kebyze nic do vtedy.
Aaaandris, mas super setricku! Baby, keby ste ma boli videli a zazili vcera, no otras! Klbko nervov. Ja uz nedviham telefony, neodpovedam, neotvaram dvere 😖 Ciste psycho. Potom mam sama zo seba zly pocit a zle svedomie aka som zla a bojim sa ze skoncim s nejakou sociofobiou na psychiatrii. Dnes to je trochu lepsie, trochu pomohol aj ten mail od aaaandris 😉 Ale ked mate pravdu...ked nam nedovolia si to tehotenstvo ani uzit do konca! 😠 Pri dalsom som sa rozhodla ze kazdemu poviem termin porodu o mesiac neskor. A bude aspon trochu väcsi pokoj... Ja sa uz znervoznujem ze ci si ozaj vsetci myslia ze az po dvoch tyzdnoch oznamim ze maly uz ma dva tyzdne...ci co...

sarkal
autor
8. říj 2008

levik82 tak Ti držím palce aby Ti to tedy pomohlo a bylo to co nejdříve.Já jdu dělat oběd.Včera jsem ho nestihla,v tom manža přijel nečekaně z práce a musela sem mu chudákovi ohřát párky 😅
Tak dnes bude mít rýži s omáčkou a masíčkem aby neřek....
Ale je mi dneska celý den nějak šoufl,od žaludku a ňák mě pobolívá a motá se mi hlava,myslela jsem jestli třeba tlakem ale už třikrát jsem si ho měřila a je ok,tak nevím asi tím,že jsem moc nespala a pořád sem se otáčela a myslela na všechno možný.
Holky já mám takový divný stavy...V jednu chvíly jsem hrozně šťastná,že bych štěstím křičela,chce se mi zpívat a nic mě nevyvede z míry,vše se mi zdá krásné a třeba za hoďku se mi chce brečet,nic mě nebaví,nejraději bych si zalezla do postele a všechno vidím černě ☹ To je hrůůza co.

buffinko
8. říj 2008

Ahojte 🙂
fuj, to bola noc, celu noc ma bolelo podbrusko, pri kazdom otoceni som bola hore. ale nic z toho, ziadny porod ☹ musela som doobeda dospat.

co to citam, kto sa to chce predbiehat 😠 😠 😠 😠 ???? to nie je fer baby, berte ohlad 😀 😉 😉 😉

ked je rec o nedockavych znamych a pribuznych, tak takeho "blba" ako je moj otec sa stavim nema nikto z vas. on je normalne nastvany, ze "mal informacie, ze niekedy na prelome septem./okt. sa dieta narodi" a stale nic. nema mi uz odvahu sam volat, skusa to cez sestru a najnovsie predvcerom v krcme u nas v dedine dal svoj mobil casnicke (nasa suseda), ze aby mi ona zavolala. chudera, cislo bolo vytocene a uz som zdvihla, tak sa pytala. a na zaver som este pocula tak pomimo, ked som skladala otce : to vies - ona nam pravdu nepovie!!!! to si fakt vsetci myslia, ze male bude tyzden na svete a nikomu nedame vediet? des a hruza.
manzelovi dokonca volala sestra, ktora nevola nikdy, ale vazne nikdy, ze ci uz....
nedviham telefony od vcera a manzel ma zakazane o takych telefonatoch hovorit.

mam presne take stavy ako sarkal - chvilu je vsetko ok a chvilu som uplne na dne. si pripadam ako sialenec 😅

sarkal
autor
8. říj 2008

Jo a to říkají,že nejhorší je psychika po porodu a v období šestinedělí tak to jestli je teda pravda tak se nechci vidět,mě asi zavřou na psychiatrii 😅
Si říkám co je vůbec komu do toho,včera k nám šla mamka a odchytila jí jedna ze zdejších drben a vyptávala se kdy to jako mám mít a když jí to mamka řekla tak se jako divila,že už tak brzo a že na to nevypadám atd.No mě chytil nerv!!Co jí je jako do toho kdy to budu mít ať se každý stará o sebe a svojí rodinu no ne?

levik82
8. říj 2008

Joooooj, baby, aka som rada ze sa citite ako ja! Nie ze by som vam to priala, ale aspon ma chapete!!! ☹ Sarkal, buffinka, tie vykyvy nalad, to je vazne des. Raz sa clovek tesi a je v pohode a potom by nakrical na cely svet. Ja som sa minule vecer tiez rozplakala lebo som sa uz citila velka, nemotorna, nervozna, proste klbko nervov. A potom som mala vycitky kvoli malemu, ze chudacik, co si asi mysli, ze ma blbu maminku 😅
A buffinko, no, ja by som sa ani nepredbiehala, ale ked mi dnes povedali ze maly moze este aj narast...tak neviem neviem ci by som to chcela... 😖 A hlavne este zvladla... 😲

aaandris
8. říj 2008

Ahoj holky, tak se hlásím po obědě a fakt vám všem rozumím...
Levik: já jsem si taky připadala blbě, že to nezvedám a neodpovídám, protože to je vlastně hrozně hezké, že se všichni zajímají, ale pak jsem si řekla kašlu na to je to moje mimino a můj porod, tak ať si každý trhne... 😉 Fakt mě uklidnila ta sestřička, protože měla prostě pravdu a pak mě uklidňuje to, že miminkovi se tak u mě líbí - to je takové povzbudivé, že oni jsou spokojení - což se ukazuje na ktg. Nic prostě neřeším, doufám, že do týdne porodím a pak už bude klid... 😀

Na druhou stranu už se těším na kámošky, jak přijdou pokecat až bude mimi, ale teď se mi s nima nechce probírat nic, protože to nemá smysl a skončí to vždycky u jednoho tématu: TAK KDY? 🤐

Holky, hlavně v klidu oni se ty mimina narodí a kdy je už po 9 měsících jedno, ne?! Všechno to k tomu patří i ty stavy, takové či makové. Všechny se držte hlavně po té psychické stránce a vyprdněte se na lidi... 😀 😀 😀

aaandris
8. říj 2008

S tou velikostí miminka se taky nemá smysl zabývat, to tě taky jenom vystresuje... bych se na to vyprdla - stejně kolikrát řeknou, že bude velké a pak je malé a naopak... Nic prostě nějak to dopadne.. 😎

Já se teď cítím nějak pozitivně, tak se to snažím přenést na vás na všechny, ale ona zase ta depka přijde, já to vím, a pak se tady budu uklidňovat zase já... 😉

jitinka84
8. říj 2008

Holky, jsem ráda, když tady čtu, že i ostatní mají slzavý údolí. Já jsem tady v sobotu měla kolegyni z práce tak jsem se hrozně nasmály a když odjela tak bác ho začla jsem si připadat k ničemu a ronila jsem slzy, no prostě magor. Co si ty chudinky dětičky o nás budou myslet 😝 😝
To musí být hrozné když Vás takhle někdo pořád otravuje, já jsem všem řekla až v listopadu, tak doufám, že budou taktní a nechají to na nás až my se jim ozveme.

buffinko
8. říj 2008

diky, ze ste ma upokojili, ze tieto vykyvy su normalne 🙂 mna to trochu trapilo, lebo "v civile" som v podstate vyrovnany clovek, pocity beznadeje sa mi nastastie vyhybaju.

levik - s predbiehanim zartujem 😀 , naozaj nikomu neprajem prenasanie, je to aspon pre mna uz ovela horsie, ako ked som mala este pred terminom. a tiez sa desim toho, aky obrik narastol, ja ho citim uz vsade v brusku, az mam pocit, ze su tam zrazu dvaja... u nas sa ani nerobi vahovy odhad, takze nikto nema ani predstavu kolko asi vazi a mam obavu, ako ho vytlacim von.

odkedy nezdviham telefony, citim sa lepsie 🙂 🙂 🙂 nabuduce, ak by som este cakala babo, urcite posuniem termin porodu pre znamych o taky mesiac a potom ich radsej prekvapim, ze uz sa narodilo. povedat ozajstny termin bola chyba, chyba, chyba neskusenej prvorodicky...

levik82
8. říj 2008

No jittinka, tak dufaj 😉 Ale si myslim ze ked budes prenasat, tak ta caka detto. U nas ale inak uz zacali stresovat vsetci v polovici septembra, takze mesiac skor...
Aaaandris, som rada ze si tak pozitivne naladena 😉 Vela to dava aj nam tu vsetkym si myslim 🙂 A s tymi kamoskami som na tom tak isto. Tiez sa tesim na ich navstevy, ale az potom. Teraz uz nechcem nikoho ani vidiet ani telefonovat. Tak ako vravis, stale to konci pri tom istom 😖

acinka
8. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem vás přišla zkontrolovat a koukám, že žádné nové mimí. No užívejte ještě chvíle volna....od pondělí je manžel v práci a pro mě je to najednou docela záhul 😅 Emča je celkem hodné miminko, ale má tak 2x do dne asi 4hod. puazu v dobrém chování a to řve a řve a musí se jen chovat a ňufat. Většinou si to vybírá večer, takže do půlnoci mám, co dělat. Ale jinak jsme v pořádku, Emča byla včera poprvé na poradně a ona přibrala za týden přes 300g!!! Však sem říkala, že je taky pořád jen u zdroje a hltá 😀
A stěma návštěvama poté...holky, já jsem ráda, že se k nám teď nikdo nechystá, až na víkend mi přijede rodina na celý den..jsem zvědavá, jak to zvládnem, uf! 😅
A ještě jsem teď četla cosi o velikosti miminka...mě se jako porodní asistentka strašně divila u porodu, že mi dr. neodhadl váhu mimča... 😕

aaandris
8. říj 2008

Buffinko: jojo je to tak nezkušená prvorodička - taky ten termín u druhého určitě posunu, i když ono v principu se to druhé mimino už tak neprožívá, jak to první, ale rozhodně nebudu říkat správný termín...

acinka: jsi hodná, že se na nás chodíš dívat, ale je to hrůza co?! 😀 Stále jen stížnosti a stížnosti... Asi to s návštěvama nebude tak horké, ale já jsem takový pohostinný člověk, tak doufám, že mě to vydrží i potom co se malé narodí a nějak to budu zvládat. Zase sama pak už být nechci. Určitě mamka bude se mnou bývat a na večer bych klidně přivítala kámošky a ostatní rodinu - to už bude manža doma a nějak se to snad zvládne... No uvidíme...

Holky, já jdu zítra na kontrolu k jiné dr. než jsem byla včera - je to mamčina gynekoložka, tak mi to tam domluvila, jinak bych šla až v pátek, ale zítra půjdu k ní, tak snad mi rozumně řekne co se teda bude nebo nebude dít... 😝

sarkal
autor
8. říj 2008

aaandris tak Ti držím palečky aby Ti řekla,že už jako jo! 😉

Mě teď popadla hrozná lenost.Navíc musíme do města a mě se ták nechce,nejradši bych si šla lehnout,aspoň budu večer unavená a nebudu v noci vzhůru 😒

levik82
8. říj 2008

Ja som si teraz fajne pospala. Aj to som vstala len preto aby som v noci zase nekuvikovala 😀 Ale to ma pravdepodobne neminie tak ci tak. Nechapem, ze cez den sa mi tak dobre spi a v noci... 😲 Skoda resi.
Sarkal a ako okna? Uz vsetky umyte? Dnes si ich chcela dokoncit tusim...
Aaandris, tak drzime zajtra prsteky a daj hned vediet 😉
Acinka, kraaaasne ze si uz mozes uzivat malu 🙂
A baby, ako premenujeme tuto temu ked budeme vsetky po??? 🙂 Nejake staznosti na navstevy? 😀 😀 😀

buffinko
8. říj 2008

Ako zvladate prve tyzdne s dietatkom - plac, koliky, obrateny rezim, hojenie ran, poporodnu depresiu a navaly zvedavych navstev....???? 🙂

A budeme sa stazovat, ze preco sme sa stazovali, ked bolo babo este v brusku 😀 😀 😀 Uz aby to bolo...

levik82
8. říj 2008

😀 😀 😀
Tesim sa 😉

sarkal
autor
9. říj 2008

Ahoj holky.Tak já okna včera zmákla a jsem ráda.Dnes jen klasický úklid.Ale jako byla jsem hrozně unavená tak sem se těšila jak se vyspím a ono nic,v jednu ráno jsem se probudila a už sem neusnula,jen jsem se stěží převalovala ze strany na stranu a když jsem na malou chvíly usnula tak se mi zdály debilní sny,jako,že jdu do školy a nemám si kam sednout,protože lavice jsou plné,že nestíhám písemku(ze školy jsem tři roky!),no prostě mi už asi hrabe.Další sen byl o tom,že jsem Tomíkovi dala hadrovou plínku a řešila jsem co mu dám jako přes ní,že do bodyčka se nevejde tak asi tričko...............No síla...
Jinak včera večer mě celkem bolelo břicho a můžu vám říct,že jsem měla pěkně nahnáno,čekala sem a modlila se ať to přejde,asi mi mateřský pud říká,že je ještě brzy 😉
Já se normálně těším na zimu,až bude sníh a taková ta vánoční atmosféra,já s Tomíkem v kočárku!!Jů už aby to bylo.Ale jako pořád nemůžu uvěřit,že tu Tomíka maximálně do měsíce budeme mít(doufám,že mnohem dřív).Je to prostě neuvěřitelné.
Tak jsem zvědavá kdo všechno dneska napíše,nebo nenapíše. 🙂

levik82
9. říj 2008

Ahojte, bre ranko 😉 Ja si inak seba tiez neviem predstavit ako maminu. Take neuveritelne sa mi to zda. A ze budem rodit??? Tak to si vobec neviem predstavit. Ani ze to male mrnusa budeme mat doma 😉 Vsetko sa mi to zda take neuveritelne! A aj preto sa hocikedy este bojim ze co ak sa este nieco stane... 😒 Ale uz je to lepsie ako predtym, snazim sa take myslienky zahnat preeeeeeeeeec 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru