Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

levik82
9. říj 2008

Aaaandris, citala som si ten hamiltonov hmat. No, neviem ci ho potom nerobili v stredu aj mne. Ked mi doktorka povedala ze mi trochu "pomoze", neviem ci nemyslela a neurobila to. Isla prstami dost hlboko a bolelo to viac ako obvykle, vsak som myslim aj pisala ze ma v ten den, teda vcera, bolelo podbrusko az do vecera, ale dnes uz v pohode. A nic. Sice neviem naisto ci to bol ten hmat, ale podla toho co som citala tak si myslim ze asi aj ano.
Zajtra mam poradnu, tak som zvedava.

evitkamalicka
9. říj 2008

buffi sekcia preto, lebo mi namerali vysoky tlak a nechceli riskovat

buffinko
9. říj 2008

levik - ja budem tuto diskusiu uzatvarat, ked vy vsetky porodite 😀 😀 😀

evit - ach taaaaaaak, ja som myslela, ze zistili, ze maly je na teba privelky... inak mozem sa opytat, u koho si zacala rodit - uz u primara? alebo najprv u ineho? ak to bolo doobeda, tak ja som vtedy cakala na poradni a primar nechodil a nechodil... a ked prisiel, vyzeral riadne utahany 😅 😅 😅

levik82
9. říj 2008

Buff, nebud taka pesimisticka 😉 Ci chces dostat az darcek na vianoce ci ako? 😀 Ani sa nenazdas a pride to. Uvidis. Som si ista! 😉

aaandris
10. říj 2008

Ahoj holky, kdepak vás všechny máme? Já vás chci jen informovat, že po včerejším Hamiltonu mě stále bolí a bolí to břicho. Asi začnu zapisovat intervaly... Jinak jsem už o tom Hamiltonu přečetla kde co a je to tak, že asi ani nevíte, že doktor to udělal a určitě to na vás zkoušel po termínu... Někomu to zabere někomu ne. Včera jsem byla u doktra s kamarádkou a dneska v 1.30 porodila holčičku (druhorodička) večer jsme si ještě psaly sms a ona, že bolesti má ale po zdi zatím neleze no a v 23 jeli do porodnice... Taky jí doktorka dělala Hamiltona... Tak se mějte a ozvěte se co je nového, teda pokud zrovna nerodíte... 😀

sarkal
autor
10. říj 2008

Ahojk kočky.
Aaandris tak doufám,že Ti to pomůže a že už tedy dneska už!!

Jinak noc hrůůza!Zase jsem se probudila po druhé hodině,šla na wc a pak jsem už neusnula.Nejhnusnější je,že mě pořád někde píchá a tlačí ☹ když se zvedám s postele nebo jenom obracím je to otřes,si mysllím,že u toho porodím.No jestli mě takhle všechno bude bolet ještě tři týdny tak teda nevim nevim 😝

Já včera dělala k obědu smaženýho sýra a jak ho moc nemusim zblajzla jsem vrchovatý talíř brambor a dva plátky,k tomu tatarka tak si Tomík pošmák 😀

levik82
10. říj 2008

Sarkal ten syz ti zaaaaavidim 😉 Ja nanho mam chut uz neskutocne dlho ale ja ho nemozem ☹ lebo mavam strasne zapchy a syr a caje su v tomto moj uhlavny nepriatel ☹ Obcas neodolam a dam si par kuskov syra len tak do ust a na druhy den na seba nadavam 😖

Ja mam dnes tiez po poradni. Nic sa nezmenilo, krcok je na tom rovnako. Uz druhy tyzden. Nechce sa mu 😒 A aj kontrakcie mensie ako minule. Takze budeme prenasat. Dalsia kontrola v nedelu. Doktorka sa boji ze maly este narastie a to by potom mohol znamenat pomaly aj cisarsky... 😨 Vcerajsia prechadzka nezabrala ☹

sarkal
autor
10. říj 2008

levik tak Ti držím palce ať se mrňous umoudří!! 😉

levik82
10. říj 2008

Dakujem sarkal. Ja som zacala rozmyslat uz aj o cisaraku. Ked bude velke babo mam narok ho potom uz ziadat? Alebo neviete ako to je???

natali.m
10. říj 2008

Dobre ranko holky...já se dneska nějak nemůžu probrat, naštěstí na oběd dělám jen žemlovku, tak mi to nedá až tolik práce....jinak noc v pohodě, na wc jen 4x, to je v normě...akorát teď chytám v noci křeče do ruk, asi si je pokaždé přilehnu nebo co...
Levik: malý je taky dost velký, už ted váží 3 kila a to mám ještě čas, chci to v další poradně nějak pořešit a asi bych taky byla radší pro císaře, bojím se že jsem moc úzká a mohly by být problémy.oni sice císaře dělají neradi, ale v podstatě je to i tvoje volba, když na tom budeš trvat...

levik82
10. říj 2008

neviem ako to je v cechach, ale na slovensku sa vyziadane cisarske nerobia. teda, nemali by sa... pokial na to nie je diagnoza. ale ked je maly taky velky uz by sa aj dalo vyjednavat, ci???

sarkal
autor
10. říj 2008

Holky já teda nevím jak to je,ale bratrancovi a jeho ženě se naroil klučík a měl 5100g!!A nikdo se o císaři ani nezmínil a věděly,že bude velkej odhadovaly kolem 5kg,takže nevim.Ale těžko říci,protože ona je už druhorodička a první dítě mělo také docela dost 4500g takže třeba proto jí ho neudělaly ani nenavrhly.Jí samotnou prý žádat o císaře nenapadlo,protože doktoři nic neříkaly ani se prý nepozastavily nad tím,že bude mít 5kg.Ona je dosti drobounká a měla fakt nehorázný břicho,ale říkala,že porod nebyl až tak hroznej na takového obříka.
Já bych to asi nezvládla a císaře bych si vyžebrala 😝

jitinka84
10. říj 2008

aaadri: Tak ať to přijde co nejdřív, ať už máš toho šmudlu u sebe 😉 😉
natali: Já se s těma křečema trápím už asi měsíc, je to hrozný, ale já to mám i přes den, no ale doktor říkal, že po porodu to přejde, tak v to pevně doufám.
Já teda nevím s tím císařem. Když bude mimi hodně velký tak asi jo, ale jinak je lepší asi normální porod, znám holky co rodily císařem a jsou z toho takové přešlé, že si ten porod "neužily" ale to je jenom co jsem slyšela, jinak fakticky nevím 😕 😕

natali.m
10. říj 2008

no oni doktoři s císařem moc nechtějí souhlasit, hrozí totiž konplikace, jako ztráta krve a tak, na druhou stranu, dneska je plno ženských co rodí císařem kvůli postavě a taky si to samy vyžádaly.já se teda docela bojím, že bych měla rodit malého s váhou přes 4 kg, už teď mívám nehorázné bolesti, jak mi malý doléhá na pánev, chodím jak kachna, nohy půl metru od sebe a funím jak hroch.... 😠

natali.m
10. říj 2008

jitinka:taky je mívám i přes den, chytámje hodně do třísel, někdy mám strach, že to neustojím, magnézko moc nemůžu, po tom mi není dobře, tak jen doufám, že to po porodu opravdu přestane.

evitkamalicka
10. říj 2008

buffi mna doobeda vysetroval kadekto, ale ako prvy primar...takze vlastne som zacala u neho a aj skoncila...inac ti poviem ze ma toho chudak dost, lebo ked som tam lezala tak robil sekcie ci den ci noc jednu za druhou

smardik
10. říj 2008

sarkal tak s tou nocí jsem na tom dneska byla podobně

a ve 12jedu do školy ale vůbec se mi nechce, jen držte palce at se malému tam nechce ven

buffinko
10. říj 2008

nazdar zeny 🙂 🙂 🙂

tak som s5 z poradne - stav nezmeneny, mam sa hlasit zas v utorok ( 🙄 🙄 🙄 🙄 to moje dieta sa tam asi zabetonovalo. tymto rusim embargo na porody, lebo ja tu budem fakt do vianoc 😝
inak ako som cakala na monitor, jedna pani porodila - o 7.30 bola na 5prstov a o 8.30 ju uz zasivali. vypocula som si cely priebeh od vzdychania az po zasivanie a uplne ma presla chut rodit. BOLO TO HROZNE. normalne mi prislo zle. no ak som doteraz mala zmiesane pocity, teraz som uz uplne poka...na.

evit - ja ho normalne obdivujem, on uz ani nechodi, ked sa premiestnuje po chodbach,vidim ho len bezat. a to este robi aj gynekologicke operacie a byrokraticke papiere. klobuk dole, asi funguje na nejake duracelky 😅 sa ho musim nabuduce opytat.

gabka.d
10. říj 2008

Ahoj holky,

máme tady nějakou novopečenou maminku??Jestli ano, tak velká gratulace..Trochu jsem vás zaspala 😀

Už jsem na všechno razignovala, nic neřeším, na nic nemám sílu a hlavně náladu...bordel doma se.u, uklízí přítel..v noci nemůžu spát, přes den jsem jak po flámu 🙄 už to chci mít za sebou!!!

Tak hodně sil na ten zbytek těhu!

levik82
10. říj 2008

Buffinka, ked si ten porord vypocul aj maly tak sa asi vazne este len teraz zabetonoval 😝 Takze sa uz po tomto "zazitku" neponahlas ani ty rodit? 🙂
Gabka, pomaly nastupujem do tvojej kategorie. Vsetko mi zacina byt suma-fuk, bordel-nebordel, upracem-neupracem, len nech uz je maly tu! Nech to je prirodzene ci cisarakom, ale nech to uz jeeeeeee! Dnes som tiez jak mechom ovalena, pritom rano som bola v pohode, teraz to na mna nejak dolahlo. A to som este aj noc mala celkom v pohode (v ramci moznosti), ale vazne bola fajn...

natali.m
10. říj 2008

tak mě teď napadlo holky, jak se dá těm špuntíkům ještě trošku pomoct.nevím jestli máte doma gymnastický balon, já teda jo a dost často se na něm vrtím a hopsám.jde o to, že od 37. týdne by to hopsání mohlo vyvolat porod, v porodce se na něm taky hopsá, aby se mimi posunulo níž a nastartoval porod.a je pravda, že včera jsem měla silné poslíčky a když jsem se rozhopsala, tak jsme málem jeli.asi to má něco do sebe, ne?

suziad
10. říj 2008

AHOJTE
idem k vam pre radu. Tuto noc som nespala, strasne som mala tvrde brusko a bolelo ma v podbrusku az ku konecniku. Ale do rana to preslo. Teraz uz mam len tvrde brusko Neviem co si mam o tom myslet. Ci mam ist doktorovi alebo este nie. Pri prvom mi praskla voda bez kontrakcii, tak neviem. Co ked sa to zopakuje?!! Su to len poslickovia?

natali.m
10. říj 2008

suziad:já teda čekám první, ale myslím, že máš jen silné poslíčky, tohle jsem měla nedávno, kontrakce po 10-ti minutách tak hodinu v kuse, břicho tvrdé a tlak na konečník a zae to přešlo, hlavně hlídej po kolika minutách se ti opakují, a jak je to pod 5 , tak hurá do porodky. 😉

gabka.d
10. říj 2008

natali na mě ten balon má opačný účinek, nedávno v noi jsem měla poslíky jako blázen, hupsla jsem na balon a nějak jsem je rozehnala...to je fakt blázinec 😅 😀

natali.m
10. říj 2008

gabka:no já jsem je tím taky do nedávna úspěšně rozháněla, můj jak vidí, že to na mě jde, tak automaticky tahá balon a už mě na něho cpe... 😀 jen naposled jsem poskákala, nějak hodně a málem jsem to nerozdýchala.no já se stejně tak bojím přenášení, že začnu třeba běhat po schodech........ 🙂 😒

sarkal
autor
10. říj 2008

S tím balonem to ozkoším a uvidíme 😀 Prostě chci aby se malý narodil v 37tt,už to jináč nevydržím!!Ráno jsem si pokecala s jednou zákaznicí,ptala se jako jak dlouho jsem.......Jí říkám,že 37-38 týden,že nevím přesně,ale podle utz ten 38tt.A ona:jé já rodila v 37týdnu a byla jsem ráda,už tak jsem z toho byla na prášky a nedovedla si představit tahat se s tím ještě dýl 😝
Já jen kulila oči,protože hodně čítám a slýchám:porodila jsem v 37 nebo 38týdnu a já nic.Určitě s tím budu strašit minimálně dva týdny.Je to fakt nespravedlivý a asi je pravda,že na to opravdu nic nezabírá,protože ona říkala,že proto nic nedělala,naopak,že se celé těhu válela doma,všude jezdila autem a prostě to na ní přišlo z ničeho nic a i ten porod prý super,že takových porodů by měla klidně pět 😅
To má prostě někdo štěstí co dodat...

jitinka84
10. říj 2008

Sarkal, jen ho tam nech pěkně dodělat prdouska malého, je to strašný, ale když jsme to zvládly až sem tak to ještě dva, tři týdny vydržíme 😉 😉 😉
Holky, já jsem teda asi žádné poslíčky neměla, jako bříško mě pobolívá, ale neni to nic pravidelného, ono je na to si ještě čas, což?????

natali.m
10. říj 2008

to já bych malého taky chtěla už mít u sebe, velký je až až, taky už klidně mohl být venku...
Sarkal:tak hupsej, třeba to půjde....

sarkal
autor
10. říj 2008

Uvidíme jestli mu to pomůže.Ten náš už má kolem tří kil 😒 a protože poslední dobou máme v rodině samé cvaldy bojim bojim aby náš taky nebyl cvalda a dr.celou dobu říká,že je spíše větší než menší 😅

natali.m
10. říj 2008

no my jsme na tom podobně, celé těhu je větší než by měl, tak se docela bojím...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru